Založ si blog

Bilancia Matovičovej vlády aj za pomoci pravdivých konšpirácií

Na konci roka si môžeme robiť bilanciu našej práce. Akú bilanciu svojej práce v tomto roku 2020 pozorujeme  na Matovičovej vláde? Zaznamenali sme: Inštitút ochrany ústavných práv vydal na začiatku roka Zborník z 5. medzinárodnej konferencie na tému Kde vzniká zlo. Zborník sme venovali čestnej pamiatke všetkým obetiam, ktoré boli prenasledované, ponižované a zneužívané vo svojej práci. A uložili ho do slovenských knižníc.

A potom prišla volebná kampaň politických strán, ktoré nám predkladali svoje volebné programy, čo všetko dokážu pre občanov splniť, keď ich občania zvolia do Národnej rady SR. Kuriozitou bol zase líder politického hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti.Tentokrát vymyslel ďalšiu „fintu“ na ľudí.

Zistili sme: starý názov politického hnutia  OĽaNO zanikol 20. 11. 2019 a vznikol nový názov politického hnutia za pomoci  troch politických strán NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA. Nový názov nového politického hnutia: OĽANO, NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA . Bola to nová špekulácia nášho nového premiéra, s ktorou šiel do volieb.  Nikto si nič nevšimol. A to líder Igor Matovič dobre vedel. Podvod a špekulácia premiéra Igora Matoviča je preukazateľná aj článkami na tomto blogu.

Je normálne, aby parlamentná strana mala 4 členov a rozdelila si príspevok od štátu za voľby vo výške miliónov eur?

A preto Inštitút ochrany ústavných práv podal dňa 2. 11. 2020 na Ministerstvo vnútra SR podnet na prešetrenie  existencie Matovičovej strany. Aj napriek tomu, že odpovede sa tak ľahko nedočkáme, lebo prax ukazuje, že chybu majú vo svojich rukách štátni zamestnanci na Ministerstve vnútra SR pri registrácii Matovičovej strany.

Špekulácia nového premiéra Matoviča

Nikto z novinárov mu pred voľbami nedal otázku, ak by vznikla takáto zlepená strana, a to spojením štyroch politických strán, budú ešte po voľbách existovať politické strany NOVA, Kresťanská únia, ZMENA ZDOLA? A keď novinári premiérovi Igorovi Matovičovi otázku nedali, tak Výpis politických strán a politických hnutí nám dokazuje, že tieto politické strany samostatne stále existujú. A poďme ďalej:  líder Igor Matovič nám tiež dokazuje, že všetky zákony, rozhodnutia, nariadenia, vyhlášky,  čo tu jeho vláda vydáva sú neplatné. Ani právnici v tom nemajú odborné názory, lebo by museli anulovať právne predpisy Matovičovej vlády.  Odbornosť nemá ani líder Igor Matovič, aspoň toto mu už dokázali aj „novinári“, ktorí nám miešajú karty politických strán 31 rokov.

Minúta po minúte zo zákulisia odbornosti

Zneužíva Igor Matovič svoje postavenie za pomoci Anny Záborskej(Kresťanská únia), Jána Budaja (ZMENA ZDOLA), Jany Žitňanskej(NOVA)

Právne predpisy Matovičovej vlády sú „na vode“

Ako sme mohli vidieť  „zlo národa“ sa pod taktovkou lídra Igora Matoviča dostalo do parlamentu. A z parlamentu ho vyhodil koronavírus a položil sa mu k nohám.

„Vari koronavirus vyhodil Matoviča z parlamentu“

Ako každému dosiaľ zvolenému poslancovi aj Igorovi Matovičovi išlo iba o „fleky“ a peniaze. Pomoc chudobným a zúfalým občanom, ktorou sa vždy oháňal na tlačovkách, sú len prázdne reči.  

Mne ako exposlankyni  novinári povedali: O Vašej politike pre ľudí nemôžeme písať. A potom už vieme a praktické skúsenosti mi dokázali, prečo je na Slovensku také bezprávie. Múdri ľudia to už chápu. Matovič aj keď si to neprizná, konečne pochopil, že poslanec tiež potrebuje zmenu svojej pracovnej náplne. A nie sedieť v rokovacej sále parlamentu a hádať sa. Ale kto by si priznal chybu, to sa na Slovensku nenosí. Ani Matovič si chybu neprizná aj on má svoje ego a je v pozícii robiť sa najmúdrejší.

Neklam ľud kresťanský, poslanec Igor Matovič

Podľa počtu získaných hlasov už vo voľbách v roku 2012 bolo vidieť, že občania, voliči  mu „slepo dôverovali“. A jeho úspech sa dosiahol, že v roku 2016 bol znovu zvolený.  Na poslednom stretnutí pred voľbami dňa 29. 2. 2020 Igor Matovič sľuboval a sľuboval ……A  zase mu mnohí uverili.

POZOR! Ako každému dosiaľ zvolenému poslancovi aj Igorovi Matovičovi išlo iba o „fleky“ a peniaze. Pomoc chudobným a zúfalým občanom, ktorou sa vždy oháňal na tlačovkách, sú len prázdne reči.  

Už vieme a praktické skúsenosti mi dokázali, prečo je na Slovensku také bezprávie. Múdri ľudia to už chápu. Ale Igor Matovič si chybu neprizná, on má svoje ego a je v pozícii robiť sa najmúdrejší.

Topiaci líder Matovič sa slamky chytá alebo kradnúť sa nemá

 

Poslankyňa Anna Záborská sa stala spolupáchateľkou zla

Koronavírus ukázal Matovičovi, čo je pre národ dôležité

Môžeme ku koncu roka zhodnotiť, ako sa riešia  všetky politické sľuby?  O chviľu máme koniec roka 2020 a 10 mesiacov Matovičovej vlády. Na to si môže odpovedať každý sám.

Premiér Igor Matovič si spravil z politiky biznis – video z roku 2016

 

Následky politiky premiéra Igora Matoviča

Mnohí blogéri mi dajú za pravdu, že si tu v článkoch opisujú svoje rôzne skúsenosti. Aj naše blogy v tomto končiacom roku pomohli pre Vás prinášať informácie a zvyšovať Vaše právne vedomie. Veď žiaden novinár nevie napísať, ako ľahko sa v našej demokracii po slovensky začali vyhadzovať a vyhadzujú ľudia na ulicu.

100 dní porušuje vláda zákon ?

 

Matovičova vláda nám našu tému odhalila v plnej nahote

POZOR články v blogoch  neponáhľajú presvedčiť  ľudí o pravde. Ale pravda zviťazí, to platilo a platí v každej dobe. Ale priniesli veľa a veľa príspevkov pre zachovanie  histórie nášho slovenského národa.

Môžeme opakovať voľby do nekonečna, až si uvedomíme že vlastne volebný zákon a celý politický systém je na nič. Vidíme to na súčasných poslancoch, ktorí v snahe zviditeľniť seba dokážu robiť aj „divadlo s rúškom“.   Poslanci si stále neuvedomili, že zastupujú občanov a nie politické strany

Vážení občania, nebojte sa a nemajte strach. I keď strach funguje veľmi spoľahlivo, aktivuje u človeka obavy z neznámeho a nepoznaného. Koľko ľudí v našom štáte to chápe, neviem, ale tuším je ich málo. Musíme byť ako tie múdre panny a mať lampy zažaté, aby sme vedeli kráčať slzavým údolím či v blate našej politiky.

LEBO na Slovensku sa „veselo vládne“  za pomoci mlčiacej väčšiny.

https://ritomska.blog.sme.sk/c/445302/chod-prec-lebo-ta-tu-nechcem.html

Inštitút ochrany ústavných práv oceňuje všetkých Vás, občanov, ktorí ste prejavili odvahu a snahu pomôcť sami sebe a zároveň všetkým občanom žijúcim v tejto bezprávnej krajine. A napísali ste na ioup.riesenia@gmail.com svoje príspevky a starosti z tejto našej politiky do Zborníka zo 6. medzinárodnej konferencie Politika ma (ne)zaujíma.

„Chudobný občan je neslobodný občan. Vedomosť je kľúčom ku všetkému a najväčším strachom človeka je jeho nevedomosť. Po rokoch v práci som zistil, že jediné, čo bráni ľudom v ceste mať sa lepšie, je ich strach a strach pramení z ich nevedomosti.“

https://ritomska.blog.sme.sk/c/389982/preco-sa-jej-bojime.html

Ľudia sa vlastne boja mať lepšie. Boja sa čo i len hromadne podpísať pracovnú sťažnosť, boja sa vyjadriť. Ľudia si neuvedomujú, že majú nejaké práva. Ak sa nezmení vedomie ľudí, nezmení sa vôbec nič. Kolektívnym vedomím si tvoríme realitu.  A tak stále kolom dokola. Aj napriek tomu Vám Inštitút ochrany ústavných práv želá nech je ten Nový rok 2021 zdravší……

„Míľnik, ktorý sme dosiahli vraždou Jána Kuciaka a jeho snúbenice. . . „

Vie ministerka Mgr. Mária Kolíková presadiť právo a spravodlivosť

Páni novinári, odkážte premiérovi, aby zastavil svoj zvierací model práce

 

Minister zdravotníctva Marek Krajčí tu nepomôže ani Duch svätý

Každý podnet nedokážeme spracovať do televíznej reportáže

05.06.2023

Vážení študenti práva,(a nielen Vy), zase máme pred voľbami,keď každá politická strana predloží politický program, ktorým nasľubuje svojim voličom, čo všetko pre nich spraví. A potom, keď občania zvolia politické strany, potom sa politické sľuby strácajú a stratia. Kde sa stratili politické sľuby politických strán, ktoré si občan v roku 2020 volil do parlamentu? [...]

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví dokazuje, že pácha trestný čin

19.05.2023

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Boj za spravodlivosťou pokračuje. Ako to už býva často si ani nevšimneme, že najťažšie sa k svojej pravde dostaneme práve tam, kde by sme si povedali, že tu krivda sa nikomu nemôže [...]

Úradnícka vláda nie je žiadna „výhra“

15.05.2023

Vážení študenti práva,(a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Už v minulom článku sme Vám priniesli informácie o tom, že za všetko zlé, čo tu od roku 1989 vzniklo, môžu okrem iného novinári na čele s ich šéfredaktormi. Exposlankyňa [...]

migranti, Brodské , Kúty, hranica,

Krajiny Únie sa dohodli na migračnej reforme. O utečencov sa podelia alebo pomôžu inak

08.06.2023 23:50

Reforma počíta s povinnou solidaritou s krajinami, ktoré sú preťažené žiadateľmi o azyl, rovnako ako s rýchlejším vybavovaním neúspešných žiadostí.

Ukrajina, Cherson, záplava, priehrada

Voda zo zničenej priehrady Kachovka už nedokáže chladiť jadrovú elektráreň

08.06.2023 21:50, aktualizované: 22:33

Hladina vody klesla pod kritickú úroveň. Všetkých šesť reaktorov tejto elektrárne už bolo postupne odstavených.

automobilka PSA, Trnava

Čo ohrozuje 20 tisíc pracovníkov v automobilkách? Zákaz spaľovacích motorov to nie je

08.06.2023 20:36

Európsky parlament môže schválený zákaz spaľovacích motorov od roku 2035 ešte posunúť alebo zrušiť. Ako budú hlasovať naši europoslanci?

žralok

Po útoku žraloka v egyptskej Hurghade zomrel ruský občan

08.06.2023 19:50

Mladý muž mal žiť v Egypte dlhodobo.