Založ si blog

Páni novinári, odkážte premiérovi, aby zastavil svoj zvierací model práce

Skončilo rokovanie parlamentu a poslanci opustili budovu Národnej rady Slovenskej republiky. Chodby ostali prázdne a tiché. Spolu s nimi odišli aj bulvárni novinári. Dosť bolo tlačoviek, ktoré si veľmi radi vyvolali niektorí poslanci. Najviac ich mal Igor Matovič, Aby sa  bulvár mal čím „kŕmiť“. Takto sa to nastavilo a takto to bude aj naďalej. Slovenský ľud treba informovať. Každý deň. Novinári boli vždy s mikrofónmi  pripravení vo vestibule. Vždy pripravení. Ako pionieri. Čakali na „svorku“ poslancov. Koleso prijímania zákonov a novinárskeho bulváru sa točí zase kolom dokola.  Dajme si otázku: sú to však dôležité informácie, ktoré hýbu krajinou a pomáhajú občanom? NIE! Pomáhajú len poslancom, ktorí robia tlačovky.  Pozrime sa, ako to funguje v praxi.

Opúšťam budovu parlamentu a prichádzam do kancelárie  Už ma čaká pani  doktorka z  Univerzitnej nemocnice Bratislava – Kramáre. Dala sa konečne vypísať, už nevládze a má strach, lebo sa jej riaditeľ vyhráža výpoveďou. Poukázala na to, kde unikajú peniaze. A hľa stala sa nežiadúca.  Dva roky bojovala a teraz chodí  na psychiatriu. Následky budú trvalé. Ale koho to trápi.  To sa, ale strácajú  peniaze v zdravotníctve. Nikto to nekontroluje. A nikto to ani nekáže. A vôbec vie taký premiér, prezident, riaditeľ, starosta, primátor, župan, priamy nadriadený, ako sa tu gazduje? Momentálne musia v Univerzitnej nemocnici  odstrániť obeť mobbingu, ktorá vie viac a má zmysel pre lásku a  spravodlivosť. Pozná diagnózy svojich pacientov a vie ich liečiť.

Rovnako sa obrátila do poslaneckej kancelárie zdravotnícka pracovníčka, ktorá pracuje s postihnutou mládežou.

Vážení, ani tam nepotrebujeme viesť prehľad o tom, ako sa  strácajú štátne peniaze. Vedúci ju núti podpísať  dohodu. Alebo jej dá výpoveď. Scenár ako do filmu.  Možno si poviete, máme zákon a ten ju chráni.  Vážení, kto zo zamestnancov sa môže odvolať na zákon? Občana vo vzťahoch na Slovensku opíšem v jednej vete: Občan nemá právo na nič, je zodpovedný za všetko, a každý omyl či výstrelok vlády aj parlamentu musí zaplatiť občan. V sociálnom útulku, kde opatrujú starých ľudí, sa stráca starostlivosť , hlavne tých , ktorí už nikoho nemajú. Akosi začali umierať.  Ani bratislavský župan ako zriaďovateľ o tom nevie, kým to neprasklo.

Koronavirus v Domove sociálnych služieb Pezinok, kto za to môže, už vieme

 

Starý scenár o ľudskom utrpení a ľudskej chamtivosti. Vari sme si na to zvykli?  Koronakríza len upriamila pozornosť na dlhodobo ignorované problémy zariadení, kde žije podľa poslednej správy o sociálnej situácii obyvateľstva za rok 2018 vyše 50-tisíc klientov a smerujú tam stovky miliónov eur ročne.

Už len akoby so závisťou hľadíme na krajiny Európskej únie s vyspelou etickou kultúrou.

A hľa, až koronavírus zastavil nášho nového premiéra a „vyhodil“ ho z rokovacej sály parlamentu, kde tak rád prinášal svoje arogantné prejavy. Žiaľ, drsné a nekultúrne výstupy v parlamente sú pre nášho premiéra Matoviča tragická pravda.

„Vari koronavirus vyhodil Matoviča z parlamentu“

Koronavírus ukázal vláde tabuizovanú tému v spoločnosti

A vôbec čo nám zanechal dnes už nový premiér Matovič v parlamente počas 10 rokov svojej činnosti? Občanom, voličom nepriniesol ani len zákon, ktorým by pomohol občanom z hniloby resp.  z bezprávia, v ktorom 30 rokov žijú. 

https://www.mojevideo.sk/video/2faa4/zo_slubov_sa_zit_neda_.html?fbclid=IwAR0b9fBlWbS989wzDJH8qUogDLD_8TBQfcgdHkIrKHcMgTJ71oeLXjPkV3k

Zopakujem:  koronavírus zastavil pliagu šíriacu sa v našom parlamente, ktorej hlavným predstaviteľom bol Igor Matovič. Dosiaľ sa nevenoval ubiedenému a stále klamanému národu, ktorému mal ako poslanec slúžiť v zmysle Ústavy SR. Ale slúžiť národu to  sa mu za peniaze občanov nechcelo.  Koronavírus mu ukázal, čo je pre národ dôležité.  Keď mu nemohli jeho poslušné ovečky povedať dosť, tak mu to povedal koronavírus. Je čas zodpovedať sa národu za svoje skutky. LEBO Kristus nám dal svoje učenie, aby sme urobili tento svet krajším už počas evanjelizácie. Nedá sa ohlasovať Krista a nechávať zloduchov, aby ničili ľudstvo.

To je ale zhnitá politická kultúra, však pán poslanec Matovič

Premiér Igor Matovič si spravil z politiky biznis – video z roku 2016

My sa teraz predsa musíme tešiť a radovať, keďže nás otrokársky systém ide zviazať a spútať reťazami ešte viac.“Vypnutm“ krajiny sa má znížiť pohyb ľudí a zastaviť šírenie nového koronavírusu.

„Viem, že veci, ktoré vám oznamujeme, nie sú príjemné. Ale je to absolútna nevyhnutnosť,“ povedal Matovič.

A čo bude ďalej?

Problém je však širší a hlbší. Otázku, ako predchádzať sociálne patologickému druhu násilia v spoločenstve ľudí, nedokážu zodpovedať ani psychológovia, ani právnici, ale ani sociológovia. O prevencii a prvej pomoci pre poškodených  diskutujeme na medzinárodných konferenciách a predniesli sme túto problematiku aj na rokovaní parlamentu

https://www.mojevideo.sk/video/2f875/ja_volim_toho_ja_toho_tak_preco_sa_mame_bat.html?fbclid=IwAR3fZkF21p2t4KtoowDEXMoI22hRLotUyvBKcbQx0n5SRhCyP9O0IOVgmno

Dávame žaloby na súd. Prvé pokusy na našich súdoch vyzerajú ako hororové scenáre. Sudcovia dávajú za pravdu mobbérom. Čo k tomu dodať? Konštatujeme len to, čo sa hovorí už 30 rokov: Slovensko je bezprávny štát.

Neklam ľud kresťanský, poslanec Igor Matovič

Na základe odporúčania európskeho ombudsmana považujem za dôležité. aby sa aj na Slovensku začala verejná diskusia, aby ľudia viac vedeli, že tu psychický teror na pracovisku  je a stále viac sa medzi nami šíri a čo s ním v prípade jeho výskytu treba robiť. Tým skôr, že na tie manažérske posty a tam patria aj vládne posty sa dostávajú neraz ctižiadostivci bez príslušných odborných znalostí a skúseností, špecializovaní len na to riadenie ľudských zdrojov a školení  v metódach manažmentu, ktoré oni pochopia tak, že majú slúžiť na to, ako z ľudí pre seba čo najviac vyžmýkať.

Je veľmi zlé, že naši poslanci nám nikdy nevedeli povedať, ako sa pracuje v parlamente. Akoby nemali skúsenosti na čo a prečo si ich tam občania zvolili. Vari pre získané kreslo zatajili zámerne s priamym úmyslom realitu parlamentu. A tak zase 4 roky sledujme zvolených poslancov v priamom prenose.

https://ritomska.blog.sme.sk/c/369237/slovenska-sudna-sablona.html

https://ritomska.blog.sme.sk/c/369152/dramaticke-vztahove-pasce-na-pracoviskach-v-slovenskej-republike.html

Čo hovoríte na Matovičovo arogantné správanie. . . . . . . .

Páni novinári, odkážte premiérovi, aby zastavil zvierací model práce. A nezabudnite na výskum Inštitútu ochrany ústavných práv, ktorý sme začali v roku 2012 v Národnej rade Slovenskej republiky.

Pre poučenie znovu zopakujem : Občana vo vzťahoch na Slovensku Vám opíšem v jednej vete: Občan nemá právo na nič, je zodpovedný za všetko, a každý omyl či výstrelok vlády t.č. Matovičovej vlády ako aj parlamentu musí zaplatiť občan.

Zákon je pre život

 

 

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

SAS, Liberálny dom

SaS pripravuje trestné oznámenie: množiace sa vyhrážky prekračujú hranice

20.05.2024 22:13

Vyhrážky sa už neobjavujú len na sociálnych sieťach, ale aj formou listov, ktoré chodia aj ich rodinným príslušníkom, upozornila Kolíková.

blesk. búrka

Po zásahu blesku museli v Drážďanoch dvoch ľudí oživovať, zranených je desať

20.05.2024 21:47

Blesk zasiahol trávnatú oblasť pri Labe neďaleko centra saskej metropoly.

Europarlament / Europoslanci /

Voľby do europarlamentu by vyhrali progresívci pred Smerom a Hlasom, ukázal prieskum

20.05.2024 20:13

Pätnásť mandátov by si rozdelilo sedem strán.

Assange

Assange sa môže odvolať proti vydaniu do USA, rozhodol súd

20.05.2024 19:37

Ak by sudcovia rozhodli v prospech vydania, Assangeove právne možnosti v Británii by sa vyčerpali.