Založ si blog

Neklam ľud kresťanský, poslanec Igor Matovič

blog sme 17. 6. 2019 : Kto mieša karty na politickej scéne? Pán poslanec Matovič s novým politickým názvom Odvážne? POZOR! Pán poslanec Matovič, je to stále to isté koleso ako v roku 2012, keď som v klube OĽaNO priniesla môj volebný program a Ty, Igor, ako líder OĽaNO si nemal záujem spolupracovať, lebo si mal svoje ego. A to máš do dnešného dňa. Nič sa v politickej scéne nezmenilo ani v tomto volebnom období. Len tam pribudli ďalší politici – klamári. Áno odvtedy uplynulo 7 rokov a politické hnutie OĽaNO je stále viac a viac chudobnejšie na kvalitu odbornosti a pravdivosti prejavov svojich poslancov.

POZOR! Ten poslanec, ktorý začne vytŕčať z radu, ten je postupne likvidovaný: Líder sa o to ako mobbér postará. Je to ako na našich slovenských pracoviskách.

Mobbéri majú určité typické osobnostné črty – mnoho z nich patrí do skupiny tzv. sociopatov, ľudí neuznávajúcich nič iné než svoje vlastné pravidlá a zákon silnejšieho resp. hlasnejšieho, ktorý má na pracovisku lepšie konexie. Mobér útočí z pocitu nedocenenosti až menejcennosti. Ďalšími potenciálnymi mobérmi sú tzv. karieristi. Takíto ľudia sa snažia presadiť sa na úkor druhých, nevynímajúc formu trefných úderov pod pás. Mobbér nedokáže predvídať reakciu obete a má pocit ohrozenia z jeho strany, a preto ho chce zo svojho prostredia odstrániť, jedná pre studený, vypočítavý kariérizmus bez štipky emócií.

Prečo zase Matovič útočí a chce vziať hlasy kresťanských voličov? Lebo sa mu strácajú voliči. Je to dobrá taktika Igora Matoviča udržať sa v politike. Čo tu občanom vyriešil od roku 2011? NIČ. Ale občania, voliči si to všimli? NIE.

Zaznamenali sme, že na politické posty sa dostávajú neraz ctižiadoctivci bez príslušných odborných znalostí a skúseností, špecializovaní len na to riadenie  v metódach manažmentu, ktoré oni pochopia tak, že ich služba sa otočí na svoje vlastné zbohatnutie.

Veď občania sú ľahko manipulovateľní a sú dobrí ako účinne využiť zvyšovanie politických hlasov na zvyšovanie zisku. Ten sa rozdeľuje stále nerovnomernejšie, pretože peniaze sú moc a moc sú peniaze. A  človek si môže vybrať : buď ich prostredníctvom bude ovládať iných, alebo niekto iný bude ovládať s ich pomocou jeho.

V tomto našom politickom systéme to už tak funguje a cikať proti vetru by chcel len blázon.

Tak ako sa v podnikoch či v štátnych úradoch čoraz viac presadzujú autoritatívne štýly riadenia, i keď sa tvária ľudsky – vzťahovo, príznaky tohto trendu sú zjavné aj na rôznych úsekoch spoločenského a politického života. Ľudia majú jednoducho sklon k napodobňovaniu, stotožňujú sa so vzormi správania tých, ktorým sa to správanie vypláca, teda tých hore. Pomaly, nebadane tak menia kultúru, na ktorú doteraz boli zvyknutí, normy, ktorými sa riadia ich vzťahy. Čas ukáže, či účelne a kam to nakoniec spoločnosť dovedie.  Či a ako dlho to napätie vydrží.

Teraz si vzali politické strany za terč voličov – kresťanov.

Ako bude vládnuť kresťania  Igor Matovič s Alojzom Hlinom a Štefanom Kuffom, keď všetci už raz mohli pracovať spolu ako kresťania v jednom politickom hnutí OĽaNO? A nedokázali spolupracovať. A nebudú vedieť ani pracovať pre občanov, voličov. Boli tam 11 rokov a pravdu svojim voličom nepovedali.

Ako sa pracovalo v klube OĽaNO? V Zápiskoch z parlamentu som si  zapísala moju cestu do parlamentu, z ktorej vyberám:   Dňa 12. marca 2012 som bola zvolená do parlamentu. Hneď som v klube OĽaNO oznámila svoj program prípravy antimobbingového zákona. Mnohí uznanlivo prikyvovali.

V parlamente som predniesla komentár k Programovému vyhláseniu Vlády. Predložila som rozpravu pripravenú mojím vlastným tímom, lebo v klube OĽaNO mi nikto nerozumel, čo od nich chcem, spolupráca zlyhala.. Moja Správa o násilí na slovenských pracoviskách analyzovala prvých 80 obetí. Žiadala som doplnenie PVV o antimobbingový zákon. Vtedy argumentoval poslanec Chren, parafrázujem: „Pripadám si ako u babičky, u ktorej som našiel starý socialistický Zákonník práce.“ Absolútne nechápal, ako sa deje bezprávie na pracoviskách. Ja som mala z poslanca Chrena dojem, že nikdy nepracoval.

Na stretnutiach v klube OĽaNO som zistila stále to isté. Poslanci v skupine tzv. „nezávislých osobností“ v rámci klubu „obyčajných ľudí“ nemali šancu ani možnosť pridať sa k môjmu programu.

Hneď od začiatku bola úloha celého klubu OĽaNO určená samoľúbym poslancom Matovičom a jeho bratrancom Viskupičom.  Úlohou bolo predkladať zákony v hojnom počte tak, aby si počet návrhov všimli občania. Občan zase nemá praktické skúsenosti a nevidí za oponu parlamentu. On nevie, že zákony opozičných poslancov nebudú schválené. A Matovič  a jeho bratranec to občanom nepovedali.

Nešlo im o faktickú pomoc občanom, možno ani nevedeli, kde majú začať. Takáto náplň práce poslanca nebola podľa mňa kóšer. Ja nie som stvorená na politické podvody. Preto som dňa 28. októbra 2013  vystúpila z klubu   OĽaNO a stala som sa samostatnou nezávislou poslankyňou.

https://www.youtube.com/watch?v=6ZgxZ5VlhoA

Keď som predložila svoj návrh na zákon, spustila sa v klube veľká kritika na moju adresu.  Nerozumeli a nechceli riešenie. Klub odmietal stretnutia s poškodenými občanmi. S občanom Žarnayom sa kontaktovali až potom, keď som pánu Žarnayovi vypracovala žalobu. A jediné, čo mu dokázali dať bolo vyznamenanie.  Úplne rovnaké – to je aj dnes v celom parlamente.

Občania píšu svoje žiadosti o pomoc, obvykle ide o právne problémy, ale nikto im neodpovedá. Moja poslanecká kancelária nestíhala zastupovať všetkých, tak sa obmedzujeme na krátke poradenstvá a len niektorých zastupujem právne aj na súdoch, kam som poslala 24 žalobných návrhov.

https://www.youtube.com/watch?v=gSBZBE-IUiM

Parlament ako celok nechce ani počuť o antimobbingovom zákone. Nazvala by som ho „sociopatickou svoločou“, ale na obhajobu niektorých musím povedať že nerozumejú požiadavke doby, a oni za to nemôžu.

Naším cieľom bolo a je presvedčiť zadubené hlavy štátnikov, aby konečne prijali zákonné garancie humánnych podmienok v zamestnaní.

https://www.youtube.com/watch?v=HJLIMcIugso

Človek sa predsa nenarodil preto, aby ho niekto zotročoval alebo týral, ale preto aby si zarobil na bezpečný život, a aby mohol si zveľaďovať svojho ducha. Súčasný stav spoločnosti negarantuje nič. Ani zákonné práva, ani istoty v zamestnaní, ale ani ľudskú dôstojnosť.

A dnes nám súčasné politické strany ukazujú ako smerujú k mojej téme z minulého volebného obdobia. Ale robia to len tak svojhlavo. Nevedia komunikovať a každý líder politickej strany sa predvádza pred novinármi, ako vytvoria zlepenec novej politiky. Predsa potrebujú „zalepiť“ občanom ich videnie. Lebo občan nevidí do praktickej činnosti poslancov.

Má pred sebou len plno politických sľubov, ktoré za  30 rokov nevošli do praxe.

https://www.youtube.com/watch?v=D3-9J9wJ-4w

Sociopatia mnohých poslancov a rovnako aj nových kresťanských lídrov a nielen ich nedovoľuje pochopiť základnú ľudskú vlastnosť, že každý chce mať istotu, a istota v industriálnej spoločnosti, akou je aj naša spoločnosť je v tom, že má prácu. Každý túži mať stabilný príjem a stabilnú istotu,  že jeho práca cez noc nezanikne.

Teda ignoranciou tohto základného duševného atribútu súčasného človeka vznikali a vznikajú mnohé šikanózne zákony, ktoré má aplikovať Úrad práce.

Takýto právny chaos neexistoval ani v staroveku, ani v stredoveku. Vedia o tom všetci historici. Pripomeniem že až do 20. storočia každý úradník v každom kráľovstve zodpovedal za niečo, a zodpovedal za to svojou existenciou.

Chcela by som vidieť úradníka v Starom Egypte –  ktorého si faraón vybral práve pre jeho úradnícku poctivosť, alebo v Osmanskej ríši, či na dvore Karola Veľkého, alebo aj v úrade cisárovnej Márie Terézie. Nikde na kráľovských dvoroch ste nenašli úradníka ktorý by neniesol osobnú zodpovednosť, alebo ktorý by si dovolil ignorovať sťažnosť niekoho oprávneného. Dnes je ignorancia sťažnosti oprávnenej osoby úplná v úvodzovkách „úradnícka norma“.

Zhrniem postup dnešného úradníka – Úradom vlády, premiérom a ministrami počnúc, posledným asistentom na súde končiac, je postup približne takýto: „Sťažujete sa? Vyšetríme a odpovieme vám, že ste neoprávnene podali sťažnosť.“ Bodka.

A občan môže písať aj tisíckrát, je to stále to isté. Začalo to nacistickou vládou v Nemecku, pokračovalo to komunistickým režimom, a dnes je to najbrutálnejšie v takzvanom demokratickom voľno-trhovom systéme v ktorom vládne kapitál a politická moc aj nad zdravým rozumom.

Pýtam sa: Ľudia sú natoľko zmanipulovaní že si to neuvedomujú?  Neklam ľud kresťanský, poslanec Igor Matovič.

Sústavne si volia tých istých luhárov do parlamentu či do zastupiteľstiev a stále si nechajú odoberať práva na právo. To je záver toho, čo nazývame sociálnou patológiou. Môžeme to nazvať aj luhársky sociálny systém, ale to by nebolo odborné.

 

https://www.facebook.com/jozef.chlebik.79/videos/1543242885811462/UzpfSTEwMDAwMzc3Mjk2ODE1MjoxNTU2MDcyNDA0NTI4NTEw/?__tn__=%2Cd*F*F-R&eid=ARAMQkbG0WrMi_1ADZ2XcGd1GKWN-7rRTGK4454PqT7-xVvc_1s1k8g7cD_xtFo2xhdk6NfCskaFUkW5&tn-str=*F

https://www.facebook.com/jozef.chlebik.79/videos/pcb.1519833218152429/1519826864819731/?type=3&theater

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

SAS, Liberálny dom

SaS pripravuje trestné oznámenie: množiace sa vyhrážky prekračujú hranice

20.05.2024 22:13

Vyhrážky sa už neobjavujú len na sociálnych sieťach, ale aj formou listov, ktoré chodia aj ich rodinným príslušníkom, upozornila Kolíková.

blesk. búrka

Po zásahu blesku museli v Drážďanoch dvoch ľudí oživovať, zranených je desať

20.05.2024 21:47

Blesk zasiahol trávnatú oblasť pri Labe neďaleko centra saskej metropoly.

Europarlament / Europoslanci /

Voľby do europarlamentu by vyhrali progresívci pred Smerom a Hlasom, ukázal prieskum

20.05.2024 20:13

Pätnásť mandátov by si rozdelilo sedem strán.

Assange

Assange sa môže odvolať proti vydaniu do USA, rozhodol súd

20.05.2024 19:37

Ak by sudcovia rozhodli v prospech vydania, Assangeove právne možnosti v Británii by sa vyčerpali.