Založ si blog

Zákon je pre život

 

Voliči si zvolili svojich poslancov. Dnes nám v rokovacej sále zase predvádzali kolotoč starého parlamentu od roku 1989. Nič nové nepriniesli a neprinesú. Prečo? Lebo im to nikto „nekáže“. Je to starý kolotoč prijímania a predkladania zákonov. Na čo ich tam zase občania zvolili? Neskoro je plakať nad rozliatym mliekom. Voliči zase naleteli bábkam zvoleným do parlamentu. A k tomu ešte noví politickí nominanti začali vyhadzovať ľudí zo štátnych úradov. Novinári sem –  tam nejaké informácie napíšu. Len to čo majú dovolené.  Pán premiér Matovič pred voľbami sľúbil potrestať tých, ktorí robili „zlo“ na pracoviskách. Je však po voľbách. Na Matovičove sľuby zabudnite. Veď po každých voľbách je to to isté. Kto si to už zapamätá.

Rovnako sme to mali aj na nezávislom štátnom Úrade pre reguláciu sieťových odvetví. Najprv tam bol pán Matuský, po ňom pán Dvořak, pán Holjenčík , teraz pán Jahnátek  Každý z nich bol nominant inej politickej strany. Každý z nich si tam „prisunul“ aj svojich ľudí. Viete si predstaviť, ako si každý štátny úradník chránil svoju prácu. Len aby nebol vyhodený. A nebol v nemilosti nového predsedu ÚRSA. Vždy sa všetko na úrade  točilo podľa nových predsedov nominovaných  tou, ktorou politickou stranou. Každý predseda si tam „betónoval“ svoju moc. Ale pozor, už bez ohľadu na politickú stranu, ktorá za ním stála. Takto sa točí naša história demokracie na Slovensku.

Vážení občania, na štátne úrady prichádzajú nominanti politických strán. Je to stále kolom dokola. Kto konečne porozumie, že Matovičova vláda si len svoje ego „pohladká“ a sám Matovič sa smeje za chrbtom svojich voličov. 4 roky má svoje kreslo a ani korovírus mu ho nevezme.

Je veľmi zlé, že naši poslanci nám nikdy nevedeli povedať, ako sa pracuje v parlamente. Akoby nemali skúsenosti na čo a prečo si ich tam občania zvolili. Vari pre získané kreslo zatajili zámerne s priamym úmyslom realitu parlamentu. A tak zase 4 roky sledujme zvolených poslancov v priamom prenose.

Je po voľbách. Padajú hlavy. Koho?  Dnes sa to týka aj odchodu sudcov zo slovenských súdov. Kto to  je? Sudca Vladimír Sklenka, Monika Jankovská, Andrea Haitová  Zuzana Maruniaková, Miriam Repáková, Denisa Cviková, Eugen Palášthy a Richard Molnár. Výkon si pozastavil aj v súčasnosti bývalý predseda Okresného súdu Bratislava III David Lindtner. V pondelok (30. 3.) doručilo prezidentke SR Zuzane Čaputovej svoje vzdanie sa funkcie 19 sudcov, a to najmä z košických súdov a z NS SR. Na NS SR sa vzdali funkcie Ľubomíra Kúdelová, Emil Franciscy, Daniela Sučanská, Elena Siebenstichová a Helena Haukvitzová. Doterajšia podpredsedníčka NS SR Jarmila Urbancová. Najväčší výpadok zaznamenal Krajský súd v Košiciach: Jozef Kuruc, Milan Konček, Viera Bodnárová, Andrej Šalata, Ladislav Cakoci, Evžen Kelij, Alexander Husivarga, Zoltán Szalay, Jozef Vanca, Janka Kočišová a Mária Hlaváčová. Ich odchod prichádza potom, čo minulý týždeň opustili  súd štyria sudcovia, a to Juraj Sopoliga, Imrich Volkai, Diana Chlebovič Solčányová a Marianna Hrabovecká. Z Okresného súdu Bratislava V odchádza predseda JUDr. Dušan Srogončík, ten ktorého sme zaznamenali  v Zborníku z 5. medzinárodnej konferencie Kde vzniká zlo.

Pojednávanie prebiehalo v roku 2014 žalobkyňa Iveta Neštráková proti žalovanému Stredisko služieb školám a školským zariadeniam, Bohrova ul. Bratislava, Petržalka

Mladá učiteľka materskej škôlky mala cestu k udržaniu si pracovného miesta už istú. Aj riaditeľke sa páčila. Ale keď po predĺžení pracovného pomeru obhajovala dve kolegyne, zrazu sa znepáčila riaditeľke. Nepomohol ani zriaďovateľ, ktorý nemal skúsenosti a spoluprácu s riaditeľkou materskej škôlky. Podcenil svoju náplň práce. Ale nakoľko nechcel aj on stratiť prácu, zastal sa riaditeľky. Tá má predsa moc. Tri učiteľky sa bránili a oslovili novinára z TASR, aby zdokumentoval, ako ľahko stratili prácu. Hneď po uverejnení rozhovoru na TASR bol tento novinár vyhodený. V pojednávacej sieni sme sedeli tri pojednávania a a dokazovali JUDr. Srogončíkovi neplatnosť skončenia pracovného pomeru pani učiteľky. A nakoniec rozhodol neodborne s nadržiavaním žalovanému.

Pojednávanie žalobca Dušan Černý proti žalovaný Stredisko sociálnych služieb Petržalka, Mlynarovičova  ul. Bratislava, Petržalka

Údržbár a vodič D. Č. pracoval od 8.3.2004 u zamestnávateľa Stredisko sociálnych služieb Petržalka.  V mene zamestnávateľa vystupovala Mgr. K. B.  Pán D. Č. bol zamestnaný na dobu neurčitú na určený druh práce – údržbár a vodič, Po príchode tejto  novej riaditeľky ho dňa 31. 5. 2012 predvolali a za prítomnosti p. B.  a  p. F., mu predložili list s Oznámením, že dňom 30. 5. 2012 dochádza k organizačnej zmene a ruší sa jeho pracovné miesto. Pán D. Č. odmietol prevziať uvedený list – výpoveď.  Veď na pracovisku sa stal obeťou mobbingu, robil tam ako otrok všetko čo mu šéfka nariadila. Bol sklamaný, že ho takto chcú vyhodiť A tak mu výpoveď poslali poštou.

V uvedenom liste sa uvádza: „…ktorou sa ruší vaše pracovné miesto.“  V liste nebolo  uvedené, aké pracovné miesto sa ruší. Zákon trvá na „definícii“ o aké miesto sa jedná a kedy konkrétne sa má zrušiť. Sudca bol pán predseda OS BA V a po troch pojednávaniach rozhodol, že organizačné zmeny sú v kompetencii zamestnávateľa. Takto ľahko a neodborne posúdil vyhodenie dlhoročného a šikovného zamestnanca.

Podali sme odvolanie. Krajský súd potvrdil rozsudok súdu prvého stupňa. Môžeme teda podávať opravné prostriedky až kým sa nedostaneme na Ústavný súd  a potom Európsky súd pre ľudské práva. Je záhadou, koľko odborných nedostatkov a zbytočných pojednávaní má na svojom konte dnes už bývalý  predseda OS Bratislava V JUDr. Dušan Srogončík.

Neschopnosť sudcu udržať súdny proces v medziach legitimity a zákonnosti podľa procesných predpisov, to je vážny dôvod na vyzlečenie sudcu z talára. Možno je čas zachrániť aj ďalšie obete demokracie. Práce je tu veľmi veľa. Píšte na ioup.riesenia@gmail.com 

www.ritomska.eu

Matovičova vláda nám našu tému odhalila v plnej nahote

14.07.2020

Poďme sa pozrieť, prečo na Slovensku zaostávame s ochranou ľudských práv ako človeka – ľudskej bytosti. Občan, zamestnanec, alebo ak chcete volič si na Slovensku svoje bezprávie už 30 rokov stále skúma a často ani nedoskúma. Aby sme sa konečne dvihli spod tejto hniloby, na ktorú sme si zvykli, oslovili sme všetky obete mobbingu. A po 5. medzinárodnej konferencii [...]

Matovičov fond pomôže tisíckou. Ľudia vyberú, kto ju dostane

11.07.2020

Inštitút ochrany ústavných práv monitoruje a registruje, že sa zatiaľ nikto neprihlásil, aby si uplatnil 10 percentnú zľavu zo všetkých poplatkov štátu.“ – ako to prinieslo hnutie OĽaNO vo svojom Volebnom programe bod č. 10. A tak nám skutok dávno „utiekol“. Voliči na bod č. 10 zabudli. Nikto z voličov, ktorí sa zúčastnili parlamentných volieb, sa neprihlásil [...]

100 dní porušuje vláda zákon ?

01.07.2020

Opakovanie – matka múdrosti: Kto sa nebojí hovoriť nahlas, že 100 dní porušuje vláda zákon? Veď tu nemáme odborníkov. Ešte aj predseda parlamentu opísal diplomovú prácu. A pán premiér Matovič, ten sa nám v klube OĽaNO chválil, že mu diplomovú prácu písala kamarátka pri mori na pláži. Prečo teda Igor Matovič vládne nad kresťanským Slovenskom? [...]

Nemecko, vlak, koľajnice, doprava

Pri zrážke vlakov v Česku zomrel rušňovodič a 35 ľudí utrpelo zranenia

14.07.2020 23:12, aktualizované: 15.07.2020 03:15

Ku kolízii došlo krátko po pol desiatej pri meste Český Brod.

miloš jakeš

Vo veku 97 rokov zomrel niekdajší tajomník ÚV KSČ Miloš Jakeš

14.07.2020 21:25, aktualizované: 22:15

Jakeš bol podľa polície z titulu svojej funkcie zodpovedný za streľbu do ľudí na hraniciach.

Emmanuel Macron

Macron sa zastal nového ministra vnútra obvineného zo znásilnenia

14.07.2020 21:00

Samotný minister obvinenie odmieta a bráni sa tvrdením, že išlo o konsenzuálny pohlavný styk.

France Bastille Day

Francúzi oslávili sviatok i zdravotníkov

14.07.2020 18:21

Menej pompy, viac nových hrdinov. Francúzsko oslávilo tradičný Deň Bastily netradične.

anzelma1234

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 633262x
Priemerná čítanosť článkov: 12417x

Autor blogu

Kategórie