Založ si blog

Pozor, pani bývalá europoslankyňa, nehrajte sa na Spasiteľa, tu na Slovensku to nevyriešite, tu platí: Zákon je Igor Matovič

Prečo sa  všetci zaoberajú pandémiou? Deň čo deň. V celej Európskej únii. Mali by sa touto chorobou zaoberať najmä odborníci, lekári. Rovnako by sme potrebovali odborníkov, ktorí majú kompetenciu na riešenie tejto choroby z právneho hľadiska. Na sociálnych sieťach sledujeme a sledujú aj novinári, ako sa tam bojuje proti pandémii. Vstávajú boží bojovníci. Pandémia totálne zasiahla  do samej podstaty problémov našej spoločnosti. Ale popri tom nám pandémia zakrýva podstatné veci, ktoré patria do nášho každodenného života.

Aké by malo následky, ak by sústavné porušovanie zákona toho, ktorého politika „prasklo“ a pravda by vyšla najavo. A konečne by sa zobudili naši dosiaľ pozorujúci odborníci na zákony alebo kompetentné Ministerstvo vnútra SR by dostalo príkaz preštudovať aplikáciu zákona o politických stranách a hnutiach.

Pripomínam: „V parlamentných voľbách vo februári 2020 sa kandidátka strany OĽANO-NOVA-KÚ-ZZ stala víťazom parlamentných volieb. Na kandidátke bolo za poslancov zvolených 5 členov Kresťanskej únie. OĽANO spolu s KÚ ponúklo predvolebný postup aj KDH, ktorému ponúklo polovicu miest na kandidátke a po voľbách vlastný poslanecký klub. KDH túto ponuku odmietlo.“

Je nezodpovedné, ak sa nám do parlamentu dostali poslanci, ktorí sa vyšplhali pomocou nevedomosti a neznalosti svojich voličov, občanov. Poďme sa na to pozrieť. Politický zlepenec OĽANO-NOVA-KÚ-ZZ, kde je  Kresťanská únia nemá odborníka na zákony, ktorý by odborne poradil politickým stranám, že po ich „údajnom“ zvolení za poslancov do  parlamentu nám šíria neplatnosť a neexistenciu ich zákonov? V aplikačnej praxi našich politických strán je dovolené v predvolebnom boji  spojiť sa pomocou akéhosi politického zlepenca.  A je jedno či máme voľby komunálne, župné, parlamentné. Ale po voľbách už musia pracovať ako politické strany samostatne. Lebo svoju politickú stranu majú stále  „v legálnej držbe“. Preto, ak by pani poslankyňa Kresťanskej únie predkladala svoj zákon o zdravotnej starostlivosti podľa pravdy, tak potom by nám novinári podľa pravdy písali, že ho predkladá poslankyňa Kresťanskej únie.

Poslankyňa Anna Záborská sa stala spolupáchateľkou zla

Ale novinári píšu, že zákon o zdravotnej starostlivosti predkladá poslankyňa OĽaNO. Ak sme dokázali podvod či klamstvo voči svojim voličom, tak neostane bez pozornosti zistenie, že naši kandidáti na poslancov sa nechali zvoliť za poslancov parlamentu len k vôli starej zaužívanej vidiny zisku. A vôbec ich netrápi, že pri tom  porušili ustanovenie  § 6 ods 6 zákona č.85/2005 Z.z. o politických stranách a politických hnutiach, podľa ktorého (zopakujem): Orgánmi strany sú najmä najvyšší, výkonný, rozhodcovský a revízny orgán. Každý orgán strany okrem štatutárneho orgánu musí mať najmenej troch členov, výkonný orgán strany musí mať najmenej deväť členov a najvyšší orgán strany musí mať najmenej 27 členov.

Podľa obsahu tohto paragrafu môžeme  konštatovať, že politické strany spoločne spáchali podvod na svojich voličoch. V parlamente máme neplatne zvolené  politické strany. Prečo nám o tom novinári nepíšu? Koľko členov má OĽaNO?  Ale hlavne, že už viac ako pol roka premiér Igor Matovič „veselo“ vládne. Vyhlasuje núdzový stav, vyhlasuje zákaz vychádzania. A bude vyhlasovať ….ešte ďalej. Prečo? LEBO mu to národ, resp. jeho voliči umožňujeme.

Ako som upozorňovala  v parlamente v rokoch 2012 -2016, Slovensko je primalé na to, aby sa niekto z nás mohol stratiť medzi problémami len tak, bez nakazenia. Nakazení sme všetci: Jedni nechuťou problém riešiť, čo je závažná „sociálna rakovina“, alebo tí druhí sú obete rakoviny, tí sú zdeptaní rakovinou až na smrť.

Inštitút ochrany ústavných práv monitoruje a šíri osvetu o právnom vedomí našich občanov.

A poďme ďalej. Ak sa  chcete  stať poslancami, tak pamätajte: Práca poslanca, ako v týchto článkoch na blogu pravda píšem, je stále kolom dokola: prijímať a predkladať zákony. To vie aj pani poslankyňa politického zlepenca OĽANO-NOVA-KÚ-ZZ“ resp. poslankyňa „OĽaNO“pani Anna Záborská, ako to píšu novinári v nasledovných článkoch.

https://dennikn.sk/2099565/sprisnenie-interrupcii-nepreslo-vdaka-nahode-zaborska-moze-o-pol-roka-uspiet/

https://dennikn.sk/2097301/sprisnenie-interrupcii-opat-neschvalili-dalsi-pokus-moze-prist-o-niekolko-mesiacov/?ref=in

Tu v týchto článkoch novinári píšu, že poslankyňa „OĽaNO“ Anna Záborská po pol roku zase predloží ten istý zákon. Takto nastavená práca poslanca nemá žiaden vývoj v práci poslanca parlamentu a už vôbec žiaden vývoj v boji za  ľudské práva. Je len ďalšia diera v predkladaní a prijímaní zákonov a zároveň ukážkou hniloby spoločnosti, ktorá svoj vývoj dosiahla do obrovských rozmerov.  Je teda každému jasné, že poslankyňa „OĽaNO“ Anna Záborská počas 4 volebných rokov môže po pol roku stále predkladať ten istý zákon. Toto nie je o vytrvalosti, to je o zlom hospodárení a o špekulácii toho, ktorého poslanca parlamentu . Poslanec 4 roky nemusí robiť nič len obrásť pavučinou.

A poďme ďalej: Prečo poslankyňu „OĽaNO“ nepodporili všetci koaliční poslanci parlamentu, ktorí nám tu 30 rokov tvoria  väčšinu? Predsa z historického hľadiska zatiaľ vždy platilo, že väčšina je ako jedna rodina a volia jednotne. Možno nájdete malé výnimky, ale tie sú na zakrytie pravdy, ako funguje parlament.

Novinári priniesli zdvihnutý prst Anny Záborskej

A prečo pani poslankyňa Záborská píše list predsedovi Európskeho parlamentu? LEBO pani europoslankyňa Monika Beňová mobilizuje poslancov európskeho parlamentu proti návrhu zákona o zdravotnej starostlivosti, o ktorom rokuje slovenský parlament.

„Tento zákon, ako už napovedá jeho názov, sa dotýka zdravotnej starostlivosti v súvislosti s umelým ukončením tehotenstva, teda oblastí, ktoré patria do výlučnej právomoci členských štátov podľa čl. 4 a nasl. Zmluvy o Európskej únii. Dovoľujeme si podčiarknuť, že Európsky parlament, ako aj jeho poslanci by mali dodržiavať Zmluvu o EÚ a nezasahovať mimo jej rámca do zvrchovaných právomocí členských štátov. My, ako bývalí poslanci Európskeho parlamentu, sme túto  zásadu vždy ctili.“

List predsedovi Európskeho parlamentu

O čom to svedčí? Je normálne, aby občania  volili poslancov do Európskeho parlamentu, keď tento neslúži svojmu národu žijúcemu v tom či tom štáte Európskej únii? „…..dodržiavať Zmluvu o EÚ a nezasahovať mimo jej rámca do zvrchovaných právomocí členských štátov.“ –  tu nám to pani bývalá europoslankyňa dokazuje priamo v liste. 

Ak sme tu všetci zahltení informáciami o pandémii, kto si už všimne, či nám pani bývalá europoslankyňa svojou „aktivitou“  nezneužíva postavenie verejného činiteľa.

Pozor, pani bývalá europoslankyňa, nehrajte sa na Spasiteľa, tu na Slovensku to nevyriešite, v tomto volebnom období platí: Zákon je Igor Matovič.

Je normálne, aby parlamentná strana mala 4 členov a rozdelila si príspevok od štátu za voľby vo výške miliónov eur?

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

SAS, Liberálny dom

SaS pripravuje trestné oznámenie: množiace sa vyhrážky prekračujú hranice

20.05.2024 22:13

Vyhrážky sa už neobjavujú len na sociálnych sieťach, ale aj formou listov, ktoré chodia aj ich rodinným príslušníkom, upozornila Kolíková.

Europarlament / Europoslanci /

Voľby do europarlamentu by vyhrali progresívci pred Smerom a Hlasom, ukázal prieskum

20.05.2024 20:13

Pätnásť mandátov by si rozdelilo sedem strán.

Assange

Assange sa môže odvolať proti vydaniu do USA, rozhodol súd

20.05.2024 19:37

Ak by sudcovia rozhodli v prospech vydania, Assangeove právne možnosti v Británii by sa vyčerpali.

biely prášok, hasiči, antrax

V Revúcej evakuovali budovu pošty pre nájdenú obálku s bielym práškom. Mala byť adresovaná Dankovi

20.05.2024 19:11

Na miesto prišli hasiči, polícia aj experti z Kontrolného chemického laboratória.