Založ si blog

Koronavirus v Domove sociálnych služieb Pezinok, kto za to môže, už vieme

Inštitút ochrany ústavných práv vyjadruje veľkú vďaku  pani Mgr. Marte Ďurovičovej a Ing. Anne Holúbkovej  A ďakujeme Vám za Vašu iniciatívu, že ste podporili náš boj proti všetkým formám násilia na pracoviskách. Pre účinné obmedzenie tejto pliagy v našej spoločnosti sú okrem odvahy a energie potrebné aj ďalšie prostriedky. Je pre nás dôležité, aby ste vedeli, že nie ste sami a že patríte medzi ľudí, ktorí chcú zmeniť túto krajinu k lepšiemu. Denne sa okolo nás stávajú prípady, kedy sú našim občanom odopierané ich práva. Ak súčasné reštriktívne opatrenia uvalené na celý svet sú jedinou rozumnou reakciou na COVID-19, prečo sa rovnaká naliehavosť nepriznáva potrebe obrátiť samého seba a svoje duchovné hodnoty.  Ďakujeme pánu Adamovi za zaslanie listu  od zamestnancov Domova sociálnych služieb v Pezinku, ktorý adresujú zamestnanci predsedovi Bratislavského samosprávneho kraja Jurajovi Drobovi.

Šokujúci otvorený list od zamestnancov Domova sociálnych služieb v Pezinku! Šikana a strach!

V ňom sa uvádza, ako boli zo strany pani riaditeľky PaedDr. Violy Schmidtovej zamestnanci ponižovaní, ich prácu zneužívala, šikanovala ich a to bolo dôvodom, že z pracoviska odchádzali. Stále majú strach z pani riaditeľky a preto sa boja aj pod list podpísať. A potom prichádza ďalšia správa:

Riaditeľka Domova sociálnych služieb (DSS) v Pezinku PaedDr. Viola Schmidtová končí vo svojej funkcii. Pracovný pomer má ukončiť k piatku (17. 4.). Na jej pozíciu nastúpi krízová manažérka, doterajšia zamestnankyňa úradu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). Na štvrtkovom tlačovom brífingu o tom informoval predseda BSK Juraj Droba. Po ukončení karantény sa podľa jeho slov uskutoční v zariadení kontrola s cieľom zistiť, či nedošlo pochybeniam pri poskytovaní starostlivosti.

No konečne pán župan, veď ste zriaďovateľ. Máte niesť aj politickú zodpovednosť za vzniknutý mobbing v DSS a mal by ste skončiť.  A nielen k vôli DSS Pezinok.

V DSS Pezinok máte mobbing. A to Inštitút ochrany ústavných práv zhodnotil na základe skutkových okolností listu zamestnancov DSS Pezinok.

Znova zopakujem : Zamestnanci sa báli povedať pravdu, aby neprišli o prácu a podľa informácií vidíme, že zase vychádza najavo naša téma psychický teror na pracovisku.

Vážení, vari nadriadený môže v prístupe k obeti použiť rôzne stratégie psychického prenasledovania? Predstavujú premyslené sofistikované spôsoby správania, ktorých zámer zostáva pred okolím utajovaný. 

A hľa, opakovanie – matka múdrosti,  Matovič si nechcel vypočúť môj volebný program v roku 2012 a koronavírus mu tému „skryto“ položil rovno k nohám.

Pozri sa, Igor Matovič, ako ľahko prichádzajú ľudia o prácu, koronavírus sa o to postaral. A poďme hlbšie ani koronavírus nevyrieši obrovské psychické násilie na pracoviskách. Len spôsobí veľké zdravotné problémy. A vývoj ukazuje nielen  Domovy sociálnej starostlivosti sú príkladom zlého hospodárenia..

A ďalej V domove sociálnych služieb v Spišskom Bystrom potvrdili ochorenie COVID-19 u klienta.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22384063/koronavirus-slovensko-minuta-po-minute-16-april-2020.html?ref=njctse

Ale pozor! Takéto prípady tu boli aj v minulosti. Len kto im venoval pozornosť.V našej evidencii máme Domovy sociálnej starostlivosti, kde sa vyskytoval mobbing. V roku 2012 mi do parlamentu písali občania o zlom pracovnom prostredí , o  zlých pracovných vzťahoch, o zlej firemnej kultúre, o mobbingu, bossingu. Je čas pripomenúť, že plno blogerov, aktivistov „skočilo“ po našej téme násilia na pracovisku.. A to je dobre, len to nazývajte odborne.

Som definitívne prepustená z práce zo Strediska sociálnej pomoci mesta Košice píše nám Ing. E.Zummerová,, kde som poukázala na porušovanie zákonov, zákonníka práce a kolektívnej zmluvy a dožadovala sa zákonného stavu nielen u svojho zamestnávateľa, ale neskôr aj u zriaďovateľa, ktorým je Magistrát mesta Košice a jeho štatutárom je primátor mesta MUDr. Raši“

Prípad jednej starej pani, ktorú zháňali na telefonát dcéry z Kanady otriasol vtedy našu verejnosť.. Našli ju po troch dňoch v jej izbe. Tri dni sa na ňu nikto nechodil pozerať. A nikto jej nenosil jedlo. Keby nevolala dcéra tak, kto vie, kedy objavia jej mŕtvolu. Tu zlyhal ľudský faktor.na pracovisku. Aký ľudský faktor zlyhal v DSS Pezinok?

Dodržiavania zákonov som sa nedočkala, ale stala som sa nežiadúcou. A aj keď im stačilo „dočkať času“, kým mi skončí pracovná zmluva na dobu určitú, za pomoci protekčne dosadenej kolegyne, zbavili sa ma škaredým spôsobom – mobbingom a bossingom (kárne opatrenie, zníženie osobného ohodnotenia, podanie trestného oznámenia, ktoré sa nakoniec ukázalo že bolo iba vyhrážkou, alebo im ho polícia neprevzala) http://spravy.pravda.sk/mrtvu-dochodkynu-nasli-po-troch-dnoch-sef-domova-odmieta-chybu-p7a-/sk_domace.asp?c=A120905_152623_sk_domace_p23   (5.9.2012)

Rovnako je to aj pri neznalosti problému mobbingu. Ak ho niekto neskúsil, ako obeť, tak nemôže správne reagovať.

„Akákoľvek protiprávna výpoveď môže byť riešená súdnou cestou?“ takéto rady nepomôžu ani zamestnancovi a ani zamestnávateľov. A štát zaťažujú. Len si skúste podať žalobu.

V prípade, že zamestnávateľ chce na  miesto obete mobbingu usadiť syna pána riaditeľa, dá sa to urobiť aj elegantnejšie, ako postupným otravovaním jeho  života.“

Bývalá pracovníčka finančného oddelenia Katarína Petrusová povedala, že by sa na bratislavský magistrát pre šikanovanie už nikdy nevrátila. Mala na starosti ekonomiku pre  šesť domovov sociálnej starostlivosti a našla v hospodárení problémy. A keď niečo povedala nahlas „dostala po prstoch“.

https://domov.sme.sk/c/20448679/dalsi-zamestnanci-hovoria-o-sikane-na-bratislavskom-magistrate.html?ref=av-center

„Čo mám robiť, vždy som mala svoju prácu rada a dosahovala som v nej dobré výsledky. A teraz moju prácu zničili. Tvrdo som si musela vydrieť skúšky na vysokej škole. Nikto za mnou nestál. Žiadna vplyvná osoba. Ani žiaden politik. A prečo mám takto skončiť?  Do práce som sa z PN ponáhľala hlavne kvôli Záverečnému účtu 2014 pretože viem, ako sa niekomu, kto s agendou nerobí, zle kompletizujú sumarizačné materiály a kometntáre. Aj sama viem, že i mne samej „chýba“  ten prehľad a čas, čo som zmeškala počas mojej PN. Takže som vyvinula maximálne úsilie, aby som sklz dobehla – ostávala som tu po večeroch so súhlasom vrátnikov niekoľkokrát až do ich záverečnej. Pani  B. to skúšala už všelijako – cez štikanie odchodov – ale pochopila, že touto cestou veľmi nemôže ísť, pretože obedujeme tu na papieroch, ráno veľakrát chodíme aj o pol siedmej, teda 1 hod. pred zaznamenávaním času na štikačkách- večer si ideme odštiknúť pred šiestou, aby sme zase nedostávali „kárne opatrenia“ – a pracujeme „spolu s vrátnikom“.

https://domov.sme.sk/c/20548055/uradnicka-prisla-o-nahradu-mzdy-lebo-hovorila-pre-sme.html

Násilie na pracoviskách sa šíri aj počas koronavírusu. A čo  zase  robí vláda a naši poslanci? Na čele s premiérom „riešia tlačovky o koronavíruse“. Igor Matovič, tak ako robíš tlačovky o koronavíruse, tak urob aspoň jednu tlačovku, ako tu ľudia žijú, ako sa štvú na pracoviskách, ako sa pácha násilie.  Matovič šíriš strach a neistotu.  Aj sám si povedal v poslednej tlačovke niečo: Tí, čo nedodržujú nariadenia využívajú svoju slobodu, tí sú nezodpovední. Proste dal si si do protikladov slobodu a zodpovednosť. Práve v čase pandémie si vzal k mikrofónu pána doktora Krčméryho, aby ľudí informoval o svojich aktivitách prekonať koronavírus. Mali sme šťastie a  stretli sme sa na Krížovej ceste a hľa on vraví nedeľa Božieho milosrdenstva zastaví pandémiu. Aj tak, Ty sa jeho odbornými radami nebudeš riadiť.

LEBO: Už sa blogermi šíri aj to, že si narcista. Na 1 medzinárodnej konferencii v roku 2013 v parlamente nás profesor Stanislav Benčič informoval o americkej diagnóze duševných chorôb. Táto určuje narcizmus, ak domnelý narcista má aspoň päť z týchto deviatich príznakov. Nech sa čitateľ poučí, koho si to ľudia zvolili. 
1. Preceňuje vlastnú dôležitosť, schopnosti a úspechy a vyžaduje, aby ich tak hodnotili aj ostatní.
2. Vo fantázii sa zaoberá nekonečnými vlastnými úspechmi, mocou, krásou a podobne.
3. Je presvedčený o vlastnej výnimočnosti a jedinečnosti, takže len výnimoční ľudia ho môžu pochopiť a len s takými sa môže stýkať.
4. Vyžaduje neprimeraný obdiv ostatných.
5. Nárokuje si výnimočné zaobchádzanie alebo automatické plnenie svojich prianí a predstáv.
6. Využíva druhých len na dosahovanie vlastných Osveta a monitorng je dôležitá

7. Nevie rozoznať potreby a city druhých.
8. Často závidí a býva presvedčený, že druhí závidia jemu.
9. Chová sa arogantne a prezieravo.

Médiá čakajú na svoju obeť, aby nás zaplavili krimi informáciami, krimi správami. Obrovskou rýchlosťou a denne vchádzajú do našich obývačiek. Čo nám prinesú dnes?

https://unstats.un.org/sdgs/report/2019/

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

SAS, Liberálny dom

SaS pripravuje trestné oznámenie: množiace sa vyhrážky prekračujú hranice

20.05.2024 22:13

Vyhrážky sa už neobjavujú len na sociálnych sieťach, ale aj formou listov, ktoré chodia aj ich rodinným príslušníkom, upozornila Kolíková.

blesk. búrka

Po zásahu blesku museli v Drážďanoch dvoch ľudí oživovať, zranených je desať

20.05.2024 21:47

Blesk zasiahol trávnatú oblasť pri Labe neďaleko centra saskej metropoly.

Europarlament / Europoslanci /

Voľby do europarlamentu by vyhrali progresívci pred Smerom a Hlasom, ukázal prieskum

20.05.2024 20:13

Pätnásť mandátov by si rozdelilo sedem strán.

Assange

Assange sa môže odvolať proti vydaniu do USA, rozhodol súd

20.05.2024 19:37

Ak by sudcovia rozhodli v prospech vydania, Assangeove právne možnosti v Británii by sa vyčerpali.