Založ si blog

Loďka Igora Matoviča nemá záchranné koleso

Médiami preletela správa, že z poslaneckej strany ………. odišli traja jej členovia. Zostali nezaradení. Kto z občanov si dá otázku, čo títo poslanci za svoj krátky čas v politickej strane spravili pre našu krajinu a občanov v nej žijúcich?  A mohli niečo urobiť? Nemohli. Patrili politickej strane na čele s lídrom – mocipánom. Ich návrhy zákonov neprijímal.  Bulvár píše, že sa pridajú k niektorým politickým stranám. Je jedno ku komu sa pridajú aj tak nič nespravia pre blaho občanov. Už som o tom písala v článkoch pred voľbami poslancov do parlamentu. Kto z týchto poslancov sa prihlási, aby po voľbách  slúžil občanom a pokračoval  v začatom diele?

Topiaci líder Matovič sa slamky chytá alebo kradnúť sa nemá

Najprv existuje spôsob, ako si niekoho zvolíme a potom už neexistuje spôsob o tom, ako má vládnuť ten či ten zvolený politik

Keď sa obzrieme do minulosti vidíme, že Slovensko nikdy nemalo šťastie na svojich politikov. Veď taký Mečiar, Dzurinda, či Fico napáchali obrovské množstvo škôd, z ktorých sa bude Slovensko liečiť ešte veľmi dlho. Ale nielen tieto spomenuté mená predstavovali, či predstavujú ohrozenie budúcnosti Slovenska. Za 20, 30  rokov nám tu vyrástli ďalší nebezpeční politici, nezdravo túžiaci po moci. Čo všetko dokáže robiť človek len, aby sa dostal k moci. Ukázal nám to premiér Igor Matovič, ktorý nám tu vyrástol pomocou politického zlepenca  OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA. Aj o tom a o histórii politického hnutia OĽaNO a jeho lídrovi som od roku 2012 popísala dosť a dosť, a to  na: ritomska.blog.sme.sk  a potom aj pred parlamentnými voľbami dňa 29. 2. 2020. V roku 2016 sa  našli akísi novinári, ktorí chceli bojovať za pravdu a ich zásluhou vzniklo video o pravde:

A kto neveril, tak volil tohto politického zlepenca.

Čo hovoríte na Matovičovo arogantné správanie. . . . . . . .

Bez médií je naša osveta slabá. A hľa médiá nám za 30 rokov zabezpečili  „pozlátku“  v podobe politického zlepenca OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA. pre nevedomých a neznalých a možno aj bojazlivých voličov.

Poslankyňa Anna Záborská sa stala spolupáchateľkou zla

Koľko politických sľubov  Matovič sľuboval pred voľbami?  Máme o tom informácie  v jeho časopise.  A hľa, ani jeden neplní.

„Celé OĽaNO je postavené na hlinených nohách, kde smotanu zlízne Igor, dekore mu robí jeho triumvirát verných a ostatní sú iba stafáž. „

Pre právne vedomie každého občana platí: poslanec Národnej rady Slovenskej republiky nemá konkrétnych voličov, ktorým by bol zodpovedný za svoje pôsobenie v parlamente. Náš systém zaručoval a zaručuje, že bez strany sa do parlamentu určite nik nedostal. Poslanec mohol zostať v úzadí, ale  nemal vlastný zdroj legitimity voči straníckej disciplíne, ak si chcel presadiť svoj názor.

Topiaci líder Matovič sa slamky chytá alebo kradnúť sa nemá

Naše zákony vždy umožňovali, aby ich mocipáni porušovali. Za porušovanie zákonov sú prenasledovaní len tí ubiedení.

Spravodlivosť je drahá komodita a pre obyčajných ľudí je nedostupná

A hľa, Matovič založil politické hnutie so 4 členmi, lebo zákon mu to umožnil.  A dokonca mu dovolil pripísať si peniaze aj za všetkých nezávislých poslancov. Citujem zákon, ako upravil príspevok na mandát. „Strane patrí podľa počtu získaných mandátov v Národnej rade Slovenskej republiky príspevok na mandát v sume násobku priemernej nominálnej mesačnej mzdy v hospodárstve Slovenskej republiky zistenej úradom za kalendárny rok predchádzajúci roku, v ktorom sa konali voľby (ďalej len „priemerná mzda“). Za každý získaný mandát, a to najviac za dvadsať mandátov, patrí strane príspevok na mandát v sume tridsaťnásobku priemernej mzdy. Za dvadsiaty prvý mandát a každý ďalší mandát patrí strane príspevok na mandát v sume dvadsaťnásobku priemernej mzdy. Príspevok na mandát sa vypláca na jeden rok a jeden mandát po celé volebné obdobie tej strane, na ktorej kandidátnej listine poslanec kandidoval.“

Z citovaných ustanovení vyplýva, že finančné príspevky patria strane a nie jednotlivým poslancom. Aj tu pán Matovič získal.a nikto z nezávislých poslancov si od neho nemôže nič vymáhať.

 Politický podraz poslanca Matoviča na občanoch

Len zopakujem: Dňa 30. 9. 2019 politické hnutie OĽaNO zaniklo. Matovič si následne vytvoril politický zlepenec OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA. Kto tomu neverí, nech sa prihlási, aby získal viac vedomosti  ioup.riesenia@gmail.com 

Dajme si otázku: Zaradia sa súčasní nezaradení poslanci len do ďalšej politickej strany? Samozrejme, lebo nechcú trčať z radu 30 ročnej cesty poslanca parlamentu.  Sledujme spoločne, čo spravia pre blaho národa.

Celá slovenská politika bola a je len o jedinom: o korytách. Funguje to takto: vyhrať voľby, obsadiť všetky štátne aj lokálne úrady svojimi ľuďmi, lebo po reforme miestnej samosprávy sú aj tam veľké peniaze. Následne to už je jednoduché … treba vymýšľať, ako dostať peniaze z úradov a dotácii EÚ von,  na to slúžia práve stranícki úradníci a externí pohrobkovia. Všetko je akože podľa zákona. Nikde však nie je občan, neostáva čas na občana a na riešenie jeho problémov. Nezostal čas ani prijímať poriadne zákony pre občanov.

Predstava, že ktorákoľvek súčasná politická strana bojuje za občanov a ich práva, je absolútne smiešna a slúži len na to, aby sme nevideli pravdu.

Preto je na mieste zamyslieť sa nad kolabujúcim stavom tejto spoločnosti. Demokracia ako politický systém  dnes  potrebuje  uviesť do poriadku,  je dôležité poznať, čím by demokracia mala byť, čím môže byť, čím nie je a čím by sa nemala stať. Vaše prípady odvážnych občanov mi  denne ukazujú, že idey demokracie boli nesprávne uchopené, a to, čo bolo uznané, pod účinkom sily faktov jednotlivých politikov či iných mocipánov, dnes nie je akceptovateľné. 

Ľahko sa píšu politické sľuby, ľahko sa píšu ciele, stratégie, či vízie. Ani tu sme sa zatiaľ nepohli z miesta. A to nie je tým, že by sme sa pohnúť z miesta nevedeli, to nie. Problémom je, že každé štyri roky príde ku kormidlu iný vodca, ktorý si nasadne do loďky a bude točiť kormidlo štyri roky. A hľa, prišiel Igor Matovič a do cesty sa mu postavil  koronavírus, aby  zastavil pliagu šíriacu sa v našom parlamente, ktorej bol hlavným predstaviteľom.

Koronavírus ukázal Matovičovi, čo je pre národ dôležité

Znovu zopakujem: Pán premiér Matovič pred voľbami sľúbil potrestať tých, ktorí robili „zlo“ na pracoviskách. Je však po voľbách. Na Matovičove sľuby zabudnite. Veď po každých voľbách je to to isté. Kto z občanov si to už zapamätá. Nekonečný kolobeh pretrváva dlhé roky. POZOR! Loďka Igora Matoviča nemá záchranné koleso.

Ani billboardy za Bratislavou nepomôžu, aby zatkli páchateľov

31.07.2022

Vážení študenti práva, (a nielen Vy), pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Skôr, ako pristúpime k ďalšej informácii o našich právach, zopakujme si dôležité skutočnosti, ktoré sme priniesli v minulom článku. Novinári odhaľujú našu tému v plnej [...]

Novinári odhaľujú našu tému v plnej nahote

17.07.2022

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Preskúmame spoločne, čo nové sa „zaviedlo“ v parlamente v tomto volebnom období. Igor Matovič obabral aj skúsenú Annu Záborskú Opakovanie – matka múdrosti: Pred [...]

Igor Matovič obabral aj skúsenú Annu Záborskú

04.07.2022

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Preskúmame spoločne, čo nové sa „zaviedlo“ v parlamente v tomto volebnom období. Matovičovo 1 euro pre asistenta poslanca Prichádzame na stretnutie s poslancami [...]

Kórea USA Juhočínske more torpédoborec

Ďalší olej do ohňa. Američania plánujú cvičenie v Taiwanskom prielive

12.08.2022 23:25

USA čoskoro predstavia "ambiciózny plán" posilnenia hospodárskych a obchodných vzťahov s Taiwanom.

Trump

U Trumpa našla FBI tajné dokumenty, je podozrivý zo špionáže

12.08.2022 23:05

Podľa informácií denníka The Washington Post sa agenti FBI hľadali aj dokumenty k jadrovým zbraniam.

Ukrajina Rusko Krym výbuchy základňa uarus

Pentagón: Nevieme, čo spôsobilo výbuch na Kryme, naše zbrane to neboli

12.08.2022 22:30

Neposkytli sme nič, čo by Ukrajincom umožnilo zaútočiť na Krym, povedal vysokopostavený americký predstaviteľ.

Cetinje

Strieľal hlava-nehlava. Muž v čiernohorskej Cetinji zabil 10 ľudí vrátane dvoch detí

12.08.2022 20:26, aktualizované: 23:17

Cieľom 34-ročného útočníka boli ľudia, ktorí bývali v jeho dome ako nájomníci.