Založ si blog

Topiaci líder Matovič sa slamky chytá alebo kradnúť sa nemá

Aktuality dňa  17.2.2020 priniesli článok Matovic-zapalil-sviecky-pod-Pellegriniho-oknami. A tak sa ukazuje, že volebná kampaň lídra OĽaNO je ako  topiaci sa slamky chytá. A  vyhlasuje prvky priamej demokracie, ktorú som tu predložila v roku 2016. Dnes sa mu  to už hodí ?

Zápisky z parlamentu zo dňa 6.3.2016: Rad – radom zisťujem, že poslanec parlamentu má síce právo pozvať novinárov na tlačovú konferenciu, ale novinári nemusia na ňu prísť. Ani zaujímavé témy ako je 17. november ešte neskončil alebo Dokončíme dielo – urobíme, čo treba, novinárov nezaujali. Nepomohla ani webova stránka Národnej rady Slovenskej republiky, kde  boli uvedené tlačové konferencie zverejnené.

Novinári nepriniesli o Priamej demokracii č. 22 žiadne informácie. Prečo? Lebo tvoríme novú politiku pre občanov nášho zotročeného Slovenska. Bojujeme ďalej. Je smutné zistenie, že pomocou médií sa zase do parlamentu dostanú staré, deformované štruktúry.  A preto je na občanoch, voličoch či si  zase necháme z nášho parlamentu robiť reality show. Nebojme sa povedať pravdu. Je ľahké manipulovať občanov, ak si to politické strany platia aj z peňazí občanov.

Nech títo politici skúsia bojovať bez sponzorov, bez peňazí, bez gulášov,  bez tričiek, kľúčeniek, kalendárikov a podobných „darčekov“. To počas histórie budovania našej „demokracie“ zatiaľ nedokázal ani jeden politik, ktorého občania poslali do parlamentu. Neskoro bude plakať nad „rozliatym mliekom“.  Prípady bezprávia neutíchajú. Naopak budú sa len zvyšovať. A rovnako prípady obetí psychického násilia na pracoviskách, ktoré sme podali na súdoch.

Kto z budúcich poslancov sa mi prihlási, aby po voľbách  slúžil občanom a pokračoval  v začatom diele

Politické strany, ktoré sme dosiaľ volili do parlamentu, nechránili občanov našej krajiny. Aké tragické udalosti sa musia odohrať,  aby sme sa konečne zobudili a uvedomili si, že politická šľachta v podobe politických subjektov, ktoré dostali svoje čísla pre nastávajúcu volebnú kampaň, neprinášajú občanom ochranu proti ich bezpráviu.

A práve končiace volebné obdobie roku 2016 ukázalo, aká je politická stratégia moci a ako rýchlo zabudnú poslanci na voličov, občanov. Príkladom je aj politické hnutie OĽaNO, ktoré nemalo  jednotu, silu a rozhodnosť plniť to, čo občanom pred voľbami sľúbilo. Poslanci zapadli do kolesa predkladania  a prijímania zákonov. Len, aby  nevytŕčali z radu.

Dodnes tak v našej krajine pretrváva  politický boj politických štruktúr, ktoré si z občanov spravili figúrky na šachovnici. Ak by to nebola pravda, nešírili by sa občas mediálne správy o zvyšovaní či znižovaní nezamestnanosti. A tak stále dokola radoví poplatníci prispievajú do štátneho rozpočtu a nevidia, kam miznú peniaze.  Cieľom tejto politiky sa stalo napätie a strach, beznádej a nestabilita. Boj na tomto hnojisku nevzdávame.

Ďakujem všetkým občanom, ktorí pochopili, že Slovensko potrebuje novú politiku pre občanov a volili Priamu demokraciu č. 22. Ale výsledky volieb nám zase ukázali, že slovenský občan akoby mal strach voliť novú politiku pre občanov. Prečo?  Výsledky volieb nám dopredu pripravili novinári. Médiá v predvolebnej kampani nedali čas a priestor pre všetky kandidujúce politické strany. Pozývala som novinárov na 6 tlačoviek do parlamentu. Tlačové konferencie, to je jedna z náplní práce každého poslanca. Novinári sa mi mohli aspoň ospravedlniť, že na tlačovky Priamej demokracie neprídu.  Ale to nie je kultúra na Slovensku za posledných 26 rokov. Tá sa nám tu na Slovensku vytratila. Všade vládnu peniaze a moc.

Ak by nám boli poslanci prinášali informácie z parlamentu počas 26 rokov, dávno by občania zistili, že poslanec neslúži svojmu poslaniu podľa Ústavy Slovenskej republiky. Na tomto blogu SME som o tom počas 4 rokov písala. Moje skúsenosti zo zákulisia parlamentu jednoznačne ukazujú, že ani terajší poslanci politických strán nepomôžu v novom volebnom období 2016 – 2020 trpiacim a ubiedeným občanom vyviesť ho z marazmu, v ktorom žijeme.

 A tak zostáva zase na chudákoch občanoch tvrdé zistenie, že svojimi hlasmi nič nezmenili. V parlamente nás zase čakajú hádky , hádky, hádky nových poslancov v parlamente. Nebudú vedieť spolupracovať, to je mentalita nášho národa za posledné roky.

Na záver, jedno  zistenie: mladí ľudia sa nechali zmanipulovať za tričko, či za výrok: „Aspoň bude v parlamente sranda.“….Tak Vám ďakujem za srandu, ktorú ste poslali do parlamentu.

Advokát je dôležitý v každom súdnom konaní, ale pozor. . .

16.11.2023

Vážení študenti práva a nielen Vy, Inštitút ochrany ústavných práv v predvečer osláv 17. novembra považuje za dôležité pripomenúť históriu nášho slovenského parlamentu a upriamiť pozornosť na naše medzinárodné konferencie, ktoré organizujeme od roku 2013, aby sme zachytili budovanie slovenskej demokracie. Premiér Igor Matovič si spravil z politiky biznis – [...]

Politici získali moc a národ sa „zabáva“

30.10.2023

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Skôr, ako pristúpime k ďalšej informácii o našich právach, zopakujme si dôležité skutočnosti, ktoré sme priniesli v minulom článku. Taktika politických strán Ani v posledných [...]

Taktika politických strán

16.10.2023

Vážení študenti práva,(a nielen Vy), ďakujeme za gratulácie a prejavy priazne, ktoré nám stále posielate. Znovu pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. A máme po voľbách. Čo nám priniesli? História sa zase zopakovala. Nechcem sa nikoho dotknúť, ale ľudia [...]

Volodymyr Zelenskyj

ONLINE: Zelenskyj: Veľké štáty pre Gazu zabúdajú na Ukrajinu. Žiadne rozhovory o mieri s Ruskom nebudú

01.12.2023 07:00, aktualizované: 07:24

Veľké štáty zabúdajú na Ukrajinu a prepli sa na situáciu v Gaze, presne to chcelo Rusko dosiahnuť, povedal Volodymyr Zelenskyj.

Izrael / Obrnené vozidlo / Pásmo Gazy /

Koniec prímeria v Gaze. Izraelská armáda oznámila obnovenie bojových akcií

01.12.2023 06:20

Izraelská armáda uviedla, že obnovila bojové operácie v Pásme Gazy. Hnutie Hamas podľa nej porušilo prímerie raketovým útokom, píšu agentúry.

COP28, klimatický summit, klíma, Dubaj

Na klimatickej konferencii COP28 prehovoria svetoví lídri, vrátane Čaputovej

01.12.2023 06:10

V Dubaji sériou vystúpení svetových štátnikov pokračuje konferencia OSN o zmene klímy COP28.