Založ si blog

Pani Ritomská! Ako sa opovažujete hovoriť ľuďom pravdu?

Zápisky z parlamentu  Veľmi pekne ďakujem pani Michaela Michelová za Vašu odvahu pri šírení pravdy. dňa 6. 3. 2015:

Pani Ritomská! Ako sa opovažujete hovoriť ľuďom pravdu? Vy vari neviete, že celý náš existenčný systém je založený na lžiach, podvodoch, zlodejine... a čo je najúžasnejšie i na zabíjaní úbožiakov kade-tade po svete? To chcete, aby sa nám tento krásny, prepracovaný systém zrútil na hlavu, len preto, že ste sa rozhodla hovoriť PRAVDU aj v parlamente?

Vy chcete, aby sme sa teraz neradovali z toho, že naši záchrancovia a mierotvorcovia nakupujú a ďalej sa zaviazali nakupovať najrôznejšie americké haraburdy v podobe vrtuľníkov a iných všakovakých životu dôležitých blbostí, ktoré nás majú ochraňovať pred bubákom z východu? Ale my tie staré americké rachotiny predsa súrne potrebujeme! Kašľať na zdravotníctvo… to už je v tak dezolátnom stave, že mu už aj tak nič nepomôže. Lekári v takých podmienkach odmietajú pracovať a my ľudia sme pokorní, prispôsobiví… my potichučky radšej zomrieme, veď vláda aj tak nemá na dôchodky a byť strčení pol dňa v kontajneri tiež nie je najlepšia predstava. Určite im bude milšie, keď v kľude a tichosti pokapeme… či už od hladu, alebo pre to spomínané zdravotníctvo. Spomenula som to, že krajská nemocnica v Trenčíne nemá ani funkčný röntgen? Aha nie… tak už to tu je. 

My sa teraz predsa musíme tešiť a radovať, keďže nás otrokársky systém ide zviazať a spútať reťazami ešte viac. Aké množstvo nekrytých peňazí to majú natlačiť za celé dlhé mesiace? Juj matematika mi nikdy dobre nešla, ale bude to zaiste astronomická čiastka. Či nám len bude sveta žiť, keď sa bankovníctvo a ekonomika nakopnú týmito falošnými, nekrytými peniazmi. Vraj budú pre nás občanov banky poskytovať úvery s nízkym úrokom. Hurá! Radujme sa a tešme sa… Môžeme si teraz požičať v pohodičke napríklad 1000e… Dostaneme sídce bezcenný hajzlový papier, za ktorý my zaplatíme pravých, krvopotne zarobených 1000e + slávne nízke úroky. Pravých, pretože tie peniaze budú zarobené vytváraním hodnôt, bez ktorých by mocní oligarchovia ťažko prežili… bo by im nemal kto napiecť ani ten obyčajný chlieb. Oni predsa nepracujú, oni len vládnu a sem-tam si pripíšu nejaké tie nuly na účtoch. Buď im večná sláva… ako dobre to robia. Vynikajúco, my sme určite spokojní, keďže sme ticho.

A čo máte proti NATO? Keby náš anjelský pán Kiska mohol len tak sám rozhodnúť, tak tu máme základne na každom rohu. Po cestách by všade jazdili tanky, nad hlavami hučali stíhačky, v meste by sme si mohli precvičiť angličtinu s americkými vojakmi. Ej či by sme sa hneď cítili bezpečnejšie… O toto nás chcete pripraviť šírením PRAVDY? Nie je pre nás výhodnejšia lož? Asi sme si na ňu zvykli a prijali ju za pravdu.

Pani Ritomská, ďakujem za vašu odvahu šíriť PRAVDU a držím palce! Keď už ste raz začala, tak verím, že neprestanete. Pravda sa nedá zničiť, upáliť, ani ukrižovať... tá len jednoducho JE.

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

Europarlament / Europoslanci /

Voľby do europarlamentu by vyhrali progresívci pred Smerom a Hlasom, ukázal prieskum

20.05.2024 20:13

Pätnásť mandátov by si rozdelilo sedem strán.

Assange

Assange sa môže odvolať proti vydaniu do USA, rozhodol súd

20.05.2024 19:37

Ak by sudcovia rozhodli v prospech vydania, Assangeove právne možnosti v Británii by sa vyčerpali.

biely prášok, hasiči, antrax

V Revúcej evakuovali budovu pošty pre nájdenú obálku s bielym práškom. Mala byť adresovaná Dankovi

20.05.2024 19:11

Na miesto prišli hasiči, polícia aj experti z Kontrolného chemického laboratória.

vláda, ministri, bezpečnostná rada

Vláda musí naďalej plniť svoj program, zhodla sa koaličná rada

20.05.2024 18:29, aktualizované: 19:22

Vláda musí naďalej plniť svoje programové vyhlásenie v tempe, ktoré nastavil premiér Fico, oznámil Smer.