Založ si blog

„Vari koronavirus vyhodil Matoviča z parlamentu“

Situácia s koronavirusom je vážna, každý deň máme nové a nové informácie o dodržiavaní pravidiel, ako si chrániť svoje zdravie. Okrem toho dnes  tu máme ustanovujúcu schôdzu parlamentu, na ktorej občanmi novozvolení poslanci dostanú Osvedčenie o poslaneckej činnosti. A zložia sľub poslanca. Tým sa zaviažu slúžiť svojim občanom v zmysle Ústavy Slovenskej republiky. Takto je to v teórii, ale poďme sa pozrieť, aká je prax.

Vráťme sa k volebnej kampani, ktorá bola veľmi podporovaná médiami. Zviditeľňovali toho, kto si ich najlepšie platil. Líder Matovič v snahe dostať sa znovu do parlamentu aj poštu zaplatil.  A tak poštári museli bez reptania roznášať silne marketingový „plátok“ OĽaNO, NOVA, Kresťanská únia a ZMENA ZDOLA. Takto si pomenovali 4 politické strany svoju novú politickú stranu. Ale „plátok“ o tom nepísal. Čo tam, že po voľbách to už nebudú používať. To si voliči nevšimnú. Na chrbtoch 4 politických strán je predsa  a  bolo lepšie sa prevalcovať do parlamentu. A to líder Matovič  dobre vedel. „Zlo národa“ sa nakoniec pod taktovkou lídra Matoviča dostalo do parlamentu. Čo na tom, že všetci do jedného porušili  § 6 ods 6 zákona č.85/2005 Z.z. o politických stranách a politických hnutiach. To si naši novinári všetci do jedného nevšimli.
Vážení, hlavne, že máme nových poslancov parlamentu a novinári zase budú mať  o čom písať.

Na Slovensku sa už stalo akýmsi módnym trendom, že pod lampou je najväčšia tma. Porušovať zákon na najvyšších miestach je pravidlom k získaniu moci. Tam sa slušnosť, morálka, etika a zákon „nenosí“.  Politické hyeny majú vždy dobrý ňuch a každú slabosť vedia zneužiť. Slabosť a neznalosť národa rýchlo využil aj líder bývalého politického hnutia Obyčaní ľudia a nezávislé osobnosti Igor Matovič. Dnes už šéfuje novej politickej strane OĽaNO, NOVA, Kresťanská únia a ZMENA ZDOLA so skratkou  OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA.

„Nechajte kúkoľ… oboje – pšenicu a kúkoľ – rásť až do žatvy“ (Matúš 13, 28. – 30.)

Dnes sa nám teda koná ustanovujúca schôdza parlamentu. Máme už nových ministrov na všetky ministerstvá  A tak hor sa do roboty. Ešte ani nesedia páni ministri na svojich stoličkách už tu máme prejav nového premiéra: Nebudeme prepúšťať ľudí, ktorí sú na štátnych úradoch, nemusia sa báť. Sú to silné slová nastupujúceho premiéra. Lebo rovnako sa objavujú správy aj v iných krajinách, ale tieto nám ovplyvnil koronavirus. Napríklad dánska vláda pokryje súkromným spoločnostiam, ktoré v súvislosti so šírením nového koronavírusu čelia drastickým opatreniam, 75 percent platov zamestnancov, ak sľúbia, že nebudú prepúšťať. Ani sme sa nenazdali a koronavírus nám spôsobil zastavenie výroby. A k tomu prepúšťanie zamestnancov v dôsledku ochrany zdravia.

https://domov.sme.sk/c/22362508/koronavirus-na-slovensku-sledujeme-minutu-po-minute.html?ref=njct

Považujem za dôležité, aby sme prinášali spravodajstvo, ktorého súčasťou monitorujeme naďalej aktuálnu tému ľudských práv. V takomto množstve sme to ešte nemali. Tentokrát je to pre dobrý úmysel. Ale popritom sme od roku 2012 zaznamenali prepúšťanie zamestnancov, na ktorých bol spáchaný mobbing, bossing. Slováci to poznajú pod šikanou na pracovisku. Šikana na pracovisku sa nám rozmohla a zasiahla aj pracovisko parlamentu. Vo volebnom období 2016 – 2020 dosahovala vrchol. Vzájomné osočovanie, ponižovanie, sabotovanie práce. A bolo jedno či je to predseda parlamentu či poslanec toho  – ktorého politického hnutia či strany. Na rozdiel od zamestnancov, ktorých sme registrovali od roku 2012 ako obete mobbingu, bossingu pre históriu nášho slovenského národa, ktorý si po roku 1989 začal budovať demokraciu, ale zdôrazňujem  po slovensky, v parlamente sa to všetko dialo v priamom prenose pred divákmi. Najviac sa priblížil vlastnostiam mobbéra líder OĽaNO Igor Matovič. Jeho prejavy boli plné arogancie a za nimi nebolo žiadne riešenie. Nikto ho v jeho arogancii nevedel zastaviť. Zmenil prejav politika – štátnika na politika – predstaviteľa zlej firemnej kultúry, ktorá sa postupne usadila a traduje na našich pracoviskách.

A hľa, až koronavírus zastavil nášho nového premiéra a „vyhodil“ ho z rokovacej sály parlamentu, kde tak rád prinášal svoje arogantné prejavy Žiaľ, takéto výstupy v parlamente sú pre nášho nového premiéra tragická pravda.

A vôbec čo nám zanechal dnes už nový premiér Matovič v parlamente počas 10 rokov svojej činnosti. Občanom, voličom nepriniesol ani len zákon, ktorým by pomohol občanom z hniloby resp.  z bezprávia, v ktorom 30 rokov žijú. 

LEBO  Legislatívny nedostatok zákonov postihujúcich vzťahové problémy na pracoviskách je len drobná epizóda v mori nevyriešených nespravodlivých prepustení zo zamestnania.  Nedodržiavajú sa ani tie zákony, ktoré existujú. A nesúdi sa podľa tých zákonov, podľa ktorých sa súdiť má! To je právna katastrofa Slovenska.

A tak sledujme a želajme si radšej poriadne si chrániť zdravie pred koronavirusom, ako sa vrátiť do parlamentu plného arogancie a egomanov a politicky neschopných archetypov. Vivat nový premiér!

 

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

SAS, Liberálny dom

SaS pripravuje trestné oznámenie: množiace sa vyhrážky prekračujú hranice

20.05.2024 22:13

Vyhrážky sa už neobjavujú len na sociálnych sieťach, ale aj formou listov, ktoré chodia aj ich rodinným príslušníkom, upozornila Kolíková.

blesk. búrka

Po zásahu blesku museli v Drážďanoch dvoch ľudí oživovať, zranených je desať

20.05.2024 21:47

Blesk zasiahol trávnatú oblasť pri Labe neďaleko centra saskej metropoly.

Europarlament / Europoslanci /

Voľby do europarlamentu by vyhrali progresívci pred Smerom a Hlasom, ukázal prieskum

20.05.2024 20:13

Pätnásť mandátov by si rozdelilo sedem strán.

Assange

Assange sa môže odvolať proti vydaniu do USA, rozhodol súd

20.05.2024 19:37

Ak by sudcovia rozhodli v prospech vydania, Assangeove právne možnosti v Británii by sa vyčerpali.