Založ si blog

Špekulácia nového premiéra Matoviča

Inštitút ochrany ústavných práv veľmi pekne ďakuje za všetky e-maily sms-ky a inak poslané správy o Vašom podozrení, že politické hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) spáchalo vo voľbách dňa 29. 2. 2020 akýsi podvod na občanoch.
Preskúmajme spoločne či je to pravda a v čom je podstata spáchaného skutku?
Vo voľbách dňa 29. 2. 2020 sa mohli zúčastniť len politické strany a politické hnutia, ktoré spĺňajú zákon č. 85/2005 Z.z. o politických stranách a politických hnutiach. Najdôležitejšie prečo sa tento zákon novelizoval od 1. januára 2019 bolo práve politické hnutie OĽaNO, ktoré malo vo svojom politickom hnutí 4 členov.
Podľa § 6 ods 6 zákona č.85/2005 Z.z. o politických stranách a politických hnutiach Orgánmi strany sú najmä najvyšší, výkonný, rozhodcovský a revízny orgán. Každý orgán strany okrem štatutárneho orgánu musí mať najmenej troch členov, výkonný orgán strany musí mať najmenej deväť členov a najvyšší orgán strany musí mať najmenej 27 členov.
Má OĽaNO splnený obsah tohto paragrafu?
Podľa Výpisu politických strán a politických hnutí  je preukázané, že hnutie OĽaNO sa spojilo s politickým hnutím NOVA, s politickými stranami Kresťanská únia a ZMENA ZDOLA a vytvorilo názov novej politickej strany OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA
Skratka názvu politickej strany / hnutia: OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA
Sídlo: Zámocká 7074/30, 81101 Bratislava-Staré Mesto, Slovenská republika
Nové stanovy zaevidovali dňa 20. 11. 2019
Je to všetko v poriadku? Ak by bolo, tak by muselo OĹaNO používať celý názov ako je to podľa Výpisu politických strán a politických hnutí OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ) ZMENA ZDOLA
Ak by bolo všetko v poriadku, tak novinári by dostali od lídra OĽaNO odpoveď, že členom je predsedníčka politickej strany Kresťanská únia  MUDr. Anna Záborská, a tiež  Ján Bugár , ktorý je predseda ZMENA ZDOLU a ďalší a ďalší členovia.
Kto všetko  je členom tohto politického zlepenca???

Po voľbách nový premiér vystupuje pod starým názvom OĽaNO a nie pod novým názvom novej politickej strany OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA.

Je to špekulácia nášho nového premiéra.  Nikto si nič nevšimol. Je otázkou, ak by vznikla takáto zlepená strana, a to spojením štyroch politických strán, prečo NOVA, Kresťanská únia, ZMENA ZDOLA stále existujú, ako to dokazujú tieto samostatné politické strany podľa Výpisu politických strán a politických hnutí.

A práve po voľbách sa tento podvod či špekulácia lídra novej novej politickej strany OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA stratila aj za pomoci novinárov.

Naopak stále viac nás zaplavujú správy o koronavíruse. Média celosvetovo vytlačujú do popredia správy o  koronaviruse. Corona je latinské slov znamená „veniec pre víťaza“ alebo „koruna“.  Všetko sa točí okolo  koronavirusu, Tieto udalosti spojené s koronavirusom sú akýmsi Božím „klopaním“ na dvere sveta, alebo  na dvere nášho vlastného srdca. Koronavírus ukázal ľudskú bezmocnosť. Národy sveta reagujú na koronavirus v strachu. Strach môže byť oprávnený, rovnako ako ochranné opatrenia vlád a úradníkov. Ale tu a tam viditeľná hystéria len ukazuje naprostú bezmocnosť našej spoločnosti.

Tu spomínam našu tému, ktorú sme v roku 2012 priniesli do parlamentu vývoj ľudstva z kategórie zvierat na človeka s veľkým Č.  V spoločnosti, kde vládnu tvrdé lakte, kde zúri boj o zamestnanie a prežitie, kde ľudské hodnoty sa zredukovali na peniaze a ľudský život na výkon. Lebo jedna vec je prinášať nezmyselné zákony, ktoré potom nikto nevie, ako majú fungovať a druhá vec je pracovať zodpovedne a kvalitne v prospech každého občana. Nie sme prví, kto skonštatoval, že človek ako sociálna entita je stále v hlbšej kríze medziľudských vzťahov. Ale ako prví sa pokúšame pre človeka niečo zmysluplné urobiť – chceme prekročiť konštatovanie že „človek má nádej“, chceme aplikovať všeobecné dobro do medziľudských vzťahov vylúčením zla.

A nezabúdajme, aj teraz po voľbách nám cez médiá zvolení kandidáti vyhlásili, ako sa obklopia  svojimi ľuďmi a tak si zabezpečia svoju stoličku vo volebnom období. A to všetko na úkor tých, čo tam doteraz pracovali. Tí, ktorí nemajú strach, bránia si svoju prácu. A to, aby sa tak nestalo, ich vari zastavil koronavirus. 

Čítajme s otvorenými očami.  Agresori týrajú obete, tie následkom ich komplexov, možno sebaukájania sú viac PN, mnoho ľudí sa takto stáva predčasní invalidi a nikomu nevadí, že sa vyplácajú sociálne dávky, predčasné dôchodky mnohým, ktorí takto dopadli za svoju poctivosť, zodpovednosť, usilovnosť, lebo šikanovaní sú väčšinou takíto pracovníci.

Pád vzdelanosti sa týka v našom výskume  aplikácie zákonov prijatých v parlamente.  V snahe chrániť všetkých, ktorí si bránia svoju prácu a kde sme podali žalobný návrh, ukázal sa silný úpadok našej justície.

Koľko žalobných návrhov musíme predložiť na slovenské súdy, aby pravda zvíťazila?

Rovnako ako môj prípad aj Vaše prípady žalobných návrhov od predminulého obdobia  pokračujú? Ich rozsudky nemajú ani v amazonskej džungli, boli by vhodné skôr v mafiánskej praxi niekde v Chicagu v 30  tych rokoch minulého storočia. V našom súdnom systéme môžeme podávať opravné prostriedky až kým sa nedostaneme na Európsky súd pre ľudské práva. Pre 21. storočie ide o tendenciu opustiť materiálny blahobyt, hľadanie novej kultúry spotreby a prechod na „spoločenskú ako i individuálnu skromnosť“. Do popredia by mala vystupovať kvalita životného prostredia ako predpoklad prežitia ľudskej civilizácie na planéte Zem.

 

Ani Eduard Heger nevie, že v podvedomí nesúhlasí s Igorom Matovičom

28.11.2022

Vážení študenti práva,(a nielen Vy),ďakujeme Vám (IOÚP), že máte záujem o Zborník z 8. medzinárodnej konferencie, ktorá sa konala dňa 16. 11. 2022 v Bratislave. Len zopakujem: Každý volič, každý občan a každý zamestnanec stále nemá kompaktný právny systém štátu – spravodlivo vyvážený v základnom pôsobení medzi dvomi subjektmi: štátom a občanom. Dôkazom je [...]

Kollár vydiera Matoviča alebo je to dobrá politická hra

13.11.2022

Vážení študenti práva,(a nielen Vy),ďakujeme Vám (IOÚP) za obrovský záujem o 8. medzinárodnú konferenciu, ktorá sa koná dňa 16. 11. 2022 v Bratislave. Je ďalším pokračovaním nášho úsilia za sociálnu normu humanizmu, resp. za zdravé medziľudské vzťahy, aby eurelatio basalis fungovali v každodennej realite, v pozemskom ľudstve. Prinášam informácie o tom, čo bude [...]

Voľbami sme si dali gól do vlastnej brány

31.10.2022

Vážení študenti práva,(a nielen Vy), pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. A máme po voľbách. Čo nám priniesli? História sa zase opakovala. Spojili sa dve, tri, štyri, politické strany. Ich kandidáti sa prezentovali politickými heslami na bilboardoch, v [...]

BVP obrnené bojové vozidlo pechoty

Ukrajina si už prevzala 30 bojových vozidiel pechoty od Slovenska

29.11.2022 09:20

Slovensko dostane ako náhradu od Nemecka 15 bojových tankov Leopard 2 A4 vrátane náhradných dielov, munície a výcviku.

Laurence Booneová

Francúzska diplomatka pre Pravdu: Ukrajine proti Rusku dodáme ďalšie zbrane

29.11.2022 08:00

Európa nie je v žiadnom prípade zoči-voči ruskej vojne bezmocná. Pre Pravdu to uviedla Laurence Booneová, štátna tajomníčka francúzskeho rezortu diplomacie.

Rusko Ukrajina Vojna Mobilizácia Čiastočná Branci

Demobilizovaný ruský študent: Dostal som starú pušku, delili sme sa aj o spací vak

29.11.2022 06:10

Študent, ktorého prepustili z radov proruských jednotiek na Ukrajine, tvrdí, že k dispozícii mal pušku zo sovietskej éry.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Estónci nabádajú EÚ zdvojnásobiť výdavky na obranu

29.11.2022 05:55, aktualizované: 09:00

Viac ťažkých zbraní Ukrajine, vyššie výdavky na obranu v Európe, navrhujú pobaltské a škandinávske štáty. Kyjev chce transformátory a protivzdušnú obranu.