Založ si blog

Minister zdravotníctva Marek Krajčí tu nepomôže ani Duch svätý

 

Koronakríza len upriamila pozornosť na dlhodobo ignorované problémy zariadení, kde žije podľa poslednej správy o sociálnej situácii obyvateľstva za rok 2018 vyše 50-tisíc klientov a smerujú tam stovky miliónov eur ročne.

Koronavírus ukázal vláde tabuizovanú tému v spoločnosti

Koronavírus zastavil nášho premiéra a „vyhodil“ ho z rokovacej sály parlamentu, kde tak rád prinášal svoje arogantné prejavy. Žiaľ, drsné a nekultúrne výstupy v parlamente sú pre nášho premiéra Igora Matoviča tragická pravda. Koronavírus zmenil stratégiu našej vlády a samotného premiéra Igora Matoviča, ktorý v minulosti utekal pred občanmi, ktorí ho žiadali o pomoc.

Koronavirus v Domove sociálnych služieb Pezinok, kto za to môže, už vieme

Ale ani on sám nečakal, že nebude môcť zmeniť fungovanie Slovenska, o ktorom nám, občanom, hovoril  pri tvorbe Programového vyhlásenia vlády a ktoré malo byť založená na tom, že  budeme hovoriť ľuďom pravdu, žiadna korupcia, hmotná zodpovednosť politikov, verejných činiteľov, vláda založená na dôvere ľudí, včasná zdravotná starostlivosť, dobrá práca a dobré mzdy, vnútorne silné, potravinová sebestačnosľ, rovnosť príležitosti, zmysluplná informatizácia, ochrana životného prostredia, máme  stovky, tisícky prísľubov na ceste k lepšiemu Slovensku.

A po cca deviatich mesiacoch pred občanmi trhá vrece na tému, ako sa šíri pandémia.  Už aj jeho  ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jána Mičovského  cez víkend pozitívne testovali na ochorenie COVID-19.  Minister životného prostredia Ján Budaj je v karanténe. Dôvodom je, že jeho vodič bol pozitívne testovaný na nový koronavírus. 

Koronavírus ukázal vláde tabuizovanú tému v spoločnosti

Na Slovensku sa stalo „módnym trendom“ ignorovať a porušovať zákony.  Kto už by to kontroloval. Občan má strach sa k tomu vyjadriť a naštudovať si základy práva je pre neho strata času. Je tragické pre Matovičovu vládu, že hneď na začiatku oklamala občanov a pracuje s  porušením § 6 ods 6 zákona č.85/2005 Z.z. o politických stranách a politických hnutiach. A zase sa potvrdila tradícia výroku nebohého predsedu parlamentu Pavla Pašku: Vyhraj voľby, môžeš všetko. Lebo pokiaľ tu vládne strach, tak nové Programové vyhlásenie Matovičovej vlády nezmení cestu k víťazstvu PRAVDY.

Matovičova vláda zalepila oči svojim voličom

Užitočnejšie by pre pánov „poctivých politikov“ bolo, ak by sa zaujímali o občanov  prostredníctvom 6 medzinárodnej konferencie organizovanej  Inštitútom ochrany ústavných práv, ktorá sa konala on line dňa 25. 11. 2020  v Bratislave. Povedzme si otvorene aj vláda aj parlament je jedno veľké pracovisko, kde pôsobia vzťahy na pracoviskách. Ich vývoj zaznamenávame do Zborníkov z každej medzinárodnej konferencie. Pre záujemcov ukladáme do slovenských knižníc. Naše témy:

Ľudskoprávny rozmer ochrany práv zamestnancov (2013)

Vzťahové pasce na pracoviskách (2014)

Téma, v ktorej žijeme (2017)

Prečo (kedy) zamestnávateľ chodí s radosťou do zamestnania (2018)

Kde vzniká zlo (2019)

Politika ma (ne)zaujíma (2020)

Povinná ochrana , , dôstojného života“ pre každého občana žijúceho na Slovensku

Dnes tu máme realitu vládnutia mobbéra Igora Matoviča. Prečo je Igor Matovič mobbér? Moje zistenie a zdôvodnenie sme priniesli už na 2 medzinárodnej konferencii v Košiciach v roku 2014. A dnes sa aj jeho ministri presvedčujú, že nevie spolupracovať a ide len za svojím cieľom…aj za pomoci obetí….. Zatiaľ je to vláda šikanovania občanov, ako sme o tom hovorili na 6. medzinárodnej konferencii.

Občania  majú vlády šikany, „gazdovania“ so štátnym rozpočtom a predkladania zákonov už plné zuby. Aj podvodov a manipulácie  premiéra Igora Matoviča. Kto pochopil, že spojenie 4 politických strán vo voľbách do parlamentu bolo klamstvo, aby sa na ich chrbtoch dostal do parlamentu. 

Zneužíva Igor Matovič svoje postavenie za pomoci Anny Záborskej(Kresťanská únia), Jána Budaja (ZMENA ZDOLA), Jany Žitňanskej(NOVA)

Na Slovensku vari niet občana, čo by nemal už Igora Matoviča plné zuby. Niektorí už aj zomreli.

Samozrejme že Igor Matovič má svojich  platených  fanúšikov. Nazbieral ich statočne a verne ich „popchal“ do vlády či toho či onoho ministerstva.Tu musia pracovať na jeho obraz. Ale vedia naši ministri čo majú robiť???? Za 9 mesiacov vidíme ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, ako sa snaží „valiť informácie o korone“. Dajme si otázku, má čas riešiť nedostatky v zdravotníctve.  Rovnako je to aj v parlamente. Tam zase poslanec svojimi populistickými rečami nič nepokazí. Ale nič nepomôže a ani nič nevyrieši. Než sa nováčkovia – poslanci naučia, čo robiť by mali, tak im uplynie volebné obdobie. Žiadna zmena. 

Igor Matovič za judášske peniaze zrádza celý národ

COVID-19 nám odhalil najväčšie problémy ľudstva, medzi ktoré nepatria ani infekcie, ani prírodné pohromy typu sopiek, orkánov, či tsunami. Najväčší problém ľudstva spočíva v sebaovládaní spoločenstva. Zmena politík je viac ako potrebná. Takzvané „demokratické voľby“ presadené a vnucované politikmi USA už dávno zaostali za skutočnými potrebami riadenia ľudstva. V každom štáte Európskej únie sú pozorované trendy „demokracie“, ktoré spochybňujú slobodu aj ľudský rozum, a ohrozujú budúcnosť ľudstva.

Inštitút ochrany ústavných práv má obavy, aby  Programové vyhlásenie vlády  nebolo „hrozbou s novými názvami, ale so starou podstatou.“ Pridajte sa k nám, bojujme spoločne za naše Slovensko, kde sa bude chodiť do práce s radosťou. LEBO u Matoviča platí: Každému, kto si dovolil vysloviť iný názor, alebo len zapochybovať o jeho názore stane sa obeťou.

 

Ministri podávajú demisiu zo zdravotných dôvodov

Analytik globálnych rizík Juraj Mesík  má z nášho parlamentu  pocit, že „oni by sa hádali aj bez epidémie, že vytvárať konflikty je podstatou bytia niektorých lídrov dnes vládnucich strán. Keby nebola epidémia a nekonečné “opatrenia”, hádali by sa o peniaze, o funkcie alebo o rôzne vymyslené témy“. Konečne mnohí občania  pochopili, koho si to zvolili. Naša spolupráca (IOÚP) s Igorom Matovičom zamrzla už v roku 2012. Preto aj jeho vláda nemá a nebude mať v tomto volebnom období šancu vytiahnuť slovenský  národ z marazmu, z hyenizmu, z bezprávia. Takejto vláde nepomôže ani Duch svätý, však pán minister zdravotníctva SR, Marek Krajčí.

 

Ani Eduard Heger nevie, že v podvedomí nesúhlasí s Igorom Matovičom

28.11.2022

Vážení študenti práva,(a nielen Vy),ďakujeme Vám (IOÚP), že máte záujem o Zborník z 8. medzinárodnej konferencie, ktorá sa konala dňa 16. 11. 2022 v Bratislave. Len zopakujem: Každý volič, každý občan a každý zamestnanec stále nemá kompaktný právny systém štátu – spravodlivo vyvážený v základnom pôsobení medzi dvomi subjektmi: štátom a občanom. Dôkazom je [...]

Kollár vydiera Matoviča alebo je to dobrá politická hra

13.11.2022

Vážení študenti práva,(a nielen Vy),ďakujeme Vám (IOÚP) za obrovský záujem o 8. medzinárodnú konferenciu, ktorá sa koná dňa 16. 11. 2022 v Bratislave. Je ďalším pokračovaním nášho úsilia za sociálnu normu humanizmu, resp. za zdravé medziľudské vzťahy, aby eurelatio basalis fungovali v každodennej realite, v pozemskom ľudstve. Prinášam informácie o tom, čo bude [...]

Voľbami sme si dali gól do vlastnej brány

31.10.2022

Vážení študenti práva,(a nielen Vy), pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. A máme po voľbách. Čo nám priniesli? História sa zase opakovala. Spojili sa dve, tri, štyri, politické strany. Ich kandidáti sa prezentovali politickými heslami na bilboardoch, v [...]

BVP obrnené bojové vozidlo pechoty

Ukrajina si už prevzala 30 bojových vozidiel pechoty od Slovenska

29.11.2022 09:20

Slovensko dostane ako náhradu od Nemecka 15 bojových tankov Leopard 2 A4 vrátane náhradných dielov, munície a výcviku.

Laurence Booneová

Francúzska diplomatka pre Pravdu: Ukrajine proti Rusku dodáme ďalšie zbrane

29.11.2022 08:00

Európa nie je v žiadnom prípade zoči-voči ruskej vojne bezmocná. Pre Pravdu to uviedla Laurence Booneová, štátna tajomníčka francúzskeho rezortu diplomacie.

Rusko Ukrajina Vojna Mobilizácia Čiastočná Branci

Demobilizovaný ruský študent: Dostal som starú pušku, delili sme sa aj o spací vak

29.11.2022 06:10

Študent, ktorého prepustili z radov proruských jednotiek na Ukrajine, tvrdí, že k dispozícii mal pušku zo sovietskej éry.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Estónci nabádajú EÚ zdvojnásobiť výdavky na obranu

29.11.2022 05:55, aktualizované: 09:30

Viac ťažkých zbraní Ukrajine, vyššie výdavky na obranu v Európe, navrhujú pobaltské a škandinávske štáty. Kyjev chce transformátory a protivzdušnú obranu.