Založ si blog

Minister zdravotníctva Marek Krajčí tu nepomôže ani Duch svätý

 

Koronakríza len upriamila pozornosť na dlhodobo ignorované problémy zariadení, kde žije podľa poslednej správy o sociálnej situácii obyvateľstva za rok 2018 vyše 50-tisíc klientov a smerujú tam stovky miliónov eur ročne.

Koronavírus ukázal vláde tabuizovanú tému v spoločnosti

Koronavírus zastavil nášho premiéra a „vyhodil“ ho z rokovacej sály parlamentu, kde tak rád prinášal svoje arogantné prejavy. Žiaľ, drsné a nekultúrne výstupy v parlamente sú pre nášho premiéra Igora Matoviča tragická pravda. Koronavírus zmenil stratégiu našej vlády a samotného premiéra Igora Matoviča, ktorý v minulosti utekal pred občanmi, ktorí ho žiadali o pomoc.

Koronavirus v Domove sociálnych služieb Pezinok, kto za to môže, už vieme

Ale ani on sám nečakal, že nebude môcť zmeniť fungovanie Slovenska, o ktorom nám, občanom, hovoril  pri tvorbe Programového vyhlásenia vlády a ktoré malo byť založená na tom, že  budeme hovoriť ľuďom pravdu, žiadna korupcia, hmotná zodpovednosť politikov, verejných činiteľov, vláda založená na dôvere ľudí, včasná zdravotná starostlivosť, dobrá práca a dobré mzdy, vnútorne silné, potravinová sebestačnosľ, rovnosť príležitosti, zmysluplná informatizácia, ochrana životného prostredia, máme  stovky, tisícky prísľubov na ceste k lepšiemu Slovensku.

A po cca deviatich mesiacoch pred občanmi trhá vrece na tému, ako sa šíri pandémia.  Už aj jeho  ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jána Mičovského  cez víkend pozitívne testovali na ochorenie COVID-19.  Minister životného prostredia Ján Budaj je v karanténe. Dôvodom je, že jeho vodič bol pozitívne testovaný na nový koronavírus. 

Koronavírus ukázal vláde tabuizovanú tému v spoločnosti

Na Slovensku sa stalo „módnym trendom“ ignorovať a porušovať zákony.  Kto už by to kontroloval. Občan má strach sa k tomu vyjadriť a naštudovať si základy práva je pre neho strata času. Je tragické pre Matovičovu vládu, že hneď na začiatku oklamala občanov a pracuje s  porušením § 6 ods 6 zákona č.85/2005 Z.z. o politických stranách a politických hnutiach. A zase sa potvrdila tradícia výroku nebohého predsedu parlamentu Pavla Pašku: Vyhraj voľby, môžeš všetko. Lebo pokiaľ tu vládne strach, tak nové Programové vyhlásenie Matovičovej vlády nezmení cestu k víťazstvu PRAVDY.

Matovičova vláda zalepila oči svojim voličom

Užitočnejšie by pre pánov „poctivých politikov“ bolo, ak by sa zaujímali o občanov  prostredníctvom 6 medzinárodnej konferencie organizovanej  Inštitútom ochrany ústavných práv, ktorá sa konala on line dňa 25. 11. 2020  v Bratislave. Povedzme si otvorene aj vláda aj parlament je jedno veľké pracovisko, kde pôsobia vzťahy na pracoviskách. Ich vývoj zaznamenávame do Zborníkov z každej medzinárodnej konferencie. Pre záujemcov ukladáme do slovenských knižníc. Naše témy:

Ľudskoprávny rozmer ochrany práv zamestnancov (2013)

Vzťahové pasce na pracoviskách (2014)

Téma, v ktorej žijeme (2017)

Prečo (kedy) zamestnávateľ chodí s radosťou do zamestnania (2018)

Kde vzniká zlo (2019)

Politika ma (ne)zaujíma (2020)

Povinná ochrana , , dôstojného života“ pre každého občana žijúceho na Slovensku

Dnes tu máme realitu vládnutia mobbéra Igora Matoviča. Prečo je Igor Matovič mobbér? Moje zistenie a zdôvodnenie sme priniesli už na 2 medzinárodnej konferencii v Košiciach v roku 2014. A dnes sa aj jeho ministri presvedčujú, že nevie spolupracovať a ide len za svojím cieľom…aj za pomoci obetí….. Zatiaľ je to vláda šikanovania občanov, ako sme o tom hovorili na 6. medzinárodnej konferencii.

Občania  majú vlády šikany, „gazdovania“ so štátnym rozpočtom a predkladania zákonov už plné zuby. Aj podvodov a manipulácie  premiéra Igora Matoviča. Kto pochopil, že spojenie 4 politických strán vo voľbách do parlamentu bolo klamstvo, aby sa na ich chrbtoch dostal do parlamentu. 

Zneužíva Igor Matovič svoje postavenie za pomoci Anny Záborskej(Kresťanská únia), Jána Budaja (ZMENA ZDOLA), Jany Žitňanskej(NOVA)

Na Slovensku vari niet občana, čo by nemal už Igora Matoviča plné zuby. Niektorí už aj zomreli.

Samozrejme že Igor Matovič má svojich  platených  fanúšikov. Nazbieral ich statočne a verne ich „popchal“ do vlády či toho či onoho ministerstva.Tu musia pracovať na jeho obraz. Ale vedia naši ministri čo majú robiť???? Za 9 mesiacov vidíme ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, ako sa snaží „valiť informácie o korone“. Dajme si otázku, má čas riešiť nedostatky v zdravotníctve.  Rovnako je to aj v parlamente. Tam zase poslanec svojimi populistickými rečami nič nepokazí. Ale nič nepomôže a ani nič nevyrieši. Než sa nováčkovia – poslanci naučia, čo robiť by mali, tak im uplynie volebné obdobie. Žiadna zmena. 

Igor Matovič za judášske peniaze zrádza celý národ

COVID-19 nám odhalil najväčšie problémy ľudstva, medzi ktoré nepatria ani infekcie, ani prírodné pohromy typu sopiek, orkánov, či tsunami. Najväčší problém ľudstva spočíva v sebaovládaní spoločenstva. Zmena politík je viac ako potrebná. Takzvané „demokratické voľby“ presadené a vnucované politikmi USA už dávno zaostali za skutočnými potrebami riadenia ľudstva. V každom štáte Európskej únie sú pozorované trendy „demokracie“, ktoré spochybňujú slobodu aj ľudský rozum, a ohrozujú budúcnosť ľudstva.

Inštitút ochrany ústavných práv má obavy, aby  Programové vyhlásenie vlády  nebolo „hrozbou s novými názvami, ale so starou podstatou.“ Pridajte sa k nám, bojujme spoločne za naše Slovensko, kde sa bude chodiť do práce s radosťou. LEBO u Matoviča platí: Každému, kto si dovolil vysloviť iný názor, alebo len zapochybovať o jeho názore stane sa obeťou.

 

Ministri podávajú demisiu zo zdravotných dôvodov

Analytik globálnych rizík Juraj Mesík  má z nášho parlamentu  pocit, že „oni by sa hádali aj bez epidémie, že vytvárať konflikty je podstatou bytia niektorých lídrov dnes vládnucich strán. Keby nebola epidémia a nekonečné “opatrenia”, hádali by sa o peniaze, o funkcie alebo o rôzne vymyslené témy“. Konečne mnohí občania  pochopili, koho si to zvolili. Naša spolupráca (IOÚP) s Igorom Matovičom zamrzla už v roku 2012. Preto aj jeho vláda nemá a nebude mať v tomto volebnom období šancu vytiahnuť slovenský  národ z marazmu, z hyenizmu, z bezprávia. Takejto vláde nepomôže ani Duch svätý, však pán minister zdravotníctva SR, Marek Krajčí.

 

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

Iskander, atómovky, jadrové zbrane

Rusi chcú zákaz zbraní vo vesmíre. Bezpečnostná rada OSN návrh rezolúcie neprijala

20.05.2024 23:50

Za návrh zahlasovalo sedem členov BR OSN, rovnaký počet bol proti a jedna krajina sa zdržala hlasovania.

SAS, Liberálny dom

SaS pripravuje trestné oznámenie: množiace sa vyhrážky prekračujú hranice

20.05.2024 22:13

Vyhrážky sa už neobjavujú len na sociálnych sieťach, ale aj formou listov, ktoré chodia aj ich rodinným príslušníkom, upozornila Kolíková.

blesk. búrka

Po zásahu blesku museli v Drážďanoch dvoch ľudí oživovať, zranených je desať

20.05.2024 21:47

Blesk zasiahol trávnatú oblasť pri Labe neďaleko centra saskej metropoly.

Europarlament / Europoslanci /

Voľby do europarlamentu by vyhrali progresívci pred Smerom a Hlasom, ukázal prieskum

20.05.2024 20:13

Pätnásť mandátov by si rozdelilo sedem strán.