Založ si blog

Ministri podávajú demisiu zo zdravotných dôvodov

„Vidíme každý deň, ako sa nám novinári „zhŕkli“, keď ich poslanec Igor Matovič zvolal na tlačovku. Jeho „žoviálny“ prejav „láka“ kade – koho, stačí že Igor Matovič vyhlási, akú mediálnu bombu prinesie zajtra ráno, a médiá sú zoradené pred ním ako „sliepky pred hnojiskom“. Médiá sú posadnuté niektorými politickými menami a ich chronickými nezmyselnými témami. Uverejnia akúkoľvek hlúposť a vôbec neuvažujú o škodlivosti takejto mediálnej politiky.  Ba čo je horšie, v médiách sa praktizuje mobbing. Ťažko nájdete rádio, či televíziu, kam by vás vzali do priamej efficientie. Kto zo všetkých prizerajúcich si dá otázku: Prečo to poslanec Matovič robí? Je predsa poslancom parlamentu a je zvolený občanmi, kážu mu to vari občania? Nie, nekážu. Občania ani nevedia, čo má poslanec parlamentu robiť. A kto to z poslancov parlamentu vie, čo je jeho poslaním, keď si ho občania zvolili? Všetci po zvolení len zohnú chrbty a pokračujú ako spolupáchatelia ukazovať zlú firemnú kultúru na našich pracoviskách….“ –  takto píšem  v roku 2013 vo svojich článkoch na blogu sme. Odvtedy uplynulo sedem rokov a novinári sú zase „zhŕknutí“ okolo Matoviča. Pred parlamentnými voľbami v roku 2020 sme upozorňovali  na aroganciu moci poslanca Igora Matoviča tu v článkoch na blogu pravda:

Je normálne, aby parlamentná strana mala 4 členov a rozdelila si príspevok od štátu za voľby vo výške miliónov eur?

 

Čo hovoríte na Matovičovo arogantné správanie. . . . . . . .

Igor  Matovič mal od začiatku svojho pôsobenia v parlamente radosť z kritizovania kohokoľvek, keď mu to zaplatili „reklamujúci zákazníci“. Páčilo sa mu, že nemusí platiť za svoje marketingové články. Ale Matovičove články nikdy neponúkali a stále neponúkajú riešenie, stále sú iba kritikou, a to kritikou bez dôkazov. Marketingový populizmus mu platia objednávatelia reklamy v jeho reklamných časopisoch. Ani jeden podnikateľ nedostal zľavu (ak áno, nech sa prihlási) za to, že vedľa jeho reklamy je Matovičova marketingová politika. Ba dokonca  využil zákony na získanie moci. Nezastavil ho ani väčšinový kolos politickej strany SMER. Ani v klube OĽaNO nemal záujem počúvať svojich nezávislých poslancov. A tak ho postupne opúšťa Alojz Hlina, Mikuláš Huba, Miroslav Kadúc, Branislav Škripek, Štefan Kuffa,  ja. V ďalšom volebnom období z hnutia OĽaNO odchádza Oto Žarnay, Viera Dubačová, Veronika Remišová , Alan Suchánek, Richard Vašečka, Anna Verešová, Soňa Gáborčáková, Elena Červeňáková, Jozef Lukáč.

A dnes je Igor Matovič už premiér. Povedzme si otvorene, premiér, ktorý robí hanbu svojmu národu.  Píšu o tom –  možno aj vďaka mojim článkom -, či tomto videu z roku 2016 aj naši novinári. Vznikajú stále noví a noví aktivisti, ktorí svoje citové výlevy na Matovičovu vládu prinášajú na námestiach za pomoci ozvučených reproduktorov, ba dokonca vznikli všelijakí pisatelia a citové výlevy podávajú vo svojich videách,  noví a noví blogeri,  Všetci si získali svojich čítateľov, ktorí čítajú najmä bulvárne správy o prešľapoch nášho premiéra, či o jeho nezmyselných rozhodnutiach.

Kto ho dnes zastaví? Deväť mesiacov sa prizerajú odborníci, ktorých „utopí v lyžičke vody“. A čo jeho ministri? Každý nový minister, ktorého si Igor Matovič dosadil nám tu  rozpráva o nedostatkoch, o skorumpovaní, o korupcii o výmene na postoch toho ktorého štátneho úradníka. Za tým všetkým nám verejne povedia, že tieto nešváry nemohli fungovať bez  krytia politickej strany SMER.

Hurááá! Vari občania uverili, že prichádza zmena k lepšiemu. NIE!  Takto sme to mali za Mečiara, Dzurindu, Fica a teraz aj za Igora Matoviča. Každá metla inak metie alebo  takto to funguje za každej vlády.  Otvorme oči malé množstvo si tu môže robiť, čo chce. Toto všetko speje ku koncu demokracie, ku koncu slobody slova, ku koncu možnosti kritizovať. Akosi rýchlo zabudli novinári na líderku OĽaNO p. Máriu Šofranko. Aj Zuzana Kovačič Hanzelová s ňou mala urobiť po voľbách aspoň rozhovor, ako to uviedla vo videu v nasledujúcom článku:

 Politický podraz poslanca Matoviča na občanoch

Dnes sa všetko točí okolo pandémie. Ak vydrží Igor Matovič svoj spôsob arogancie moci až do konca tohto volebného obdobia, možno  potom  príde nový XY a povie: „Ja vám to tu napravím.“ A ľudia ho zase zvolia, lebo zase  otvorene povie, že odstráni korupciu, rodinkárstvo a pod. A tak kolom dokola.

Je to všetko o kolese, z ktorého akoby nebolo úniku. Premiér Igor Matovič je  najskôr názorom otvorený, vypočuje si Vás, ale potom neznesie, keď na konci z debaty nevyjde ako víťaz. A protivník skončí: „Asi máš pravdu. Asi je to pravda. Asi svoj názor musím zmeniť. “ Ale v konečnom dôsledku je to fakt je „Nacko“, On môže všetko, ešte aj prenasledovať nevinných. Takto to fungovalo v klube OĽaNO v rokoch 2012 – 2016.

A rovnaké skúsenosti s Matovičom majú dnes aj súčasní ministri. Vrabce čvirikajú, že  nemôžu mať svoj vlastný názor, svoju vlastnú náplň práce vo svojom rezorte?  A tak sa šíria chyby za chybou. Ako však z toho kola von. Príkladom im môže byť bývalá pani ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská, ktorá dňa 10 decembra 2019 oznámila demisiu. Lebo Fico neprijal jej projekt na zmenu nemocníc.  Ministerkin návrh spočíval v tom, aby každá nemocnica robila iba to, v čom je dobrá. Fico bol presvedčený, že by to viedlo k zatváraniu zdravotníckych zariadení. „Trápne, smiešne až groteskné, kam sme sa dostali,“ komentovala Andrea Kalavská osud svojho návrhu. Áno, nepočúvame odborníkov. Dnes je toho príkladom aj premiér Igor Matovič.

https://domov.sme.sk/c/22280443/kalavska-tento-tyzden-demisiu-zrejme-nepoda.html?ref=av-left

Podať demisiu (zo zdravotných dôvodov) by mal ako prvý aj minister zdravotníctva Marek Krajčí. Už len za zavádzanie občanov počtom nakazených koronavírusom. Lebo nakazených koronavírusom je o stovky menej, než ukazujú oficiálne štatistiky z antigénových testov. Niektoré zdravotnícke zariadenia nahlásili do štatistiky testy dvakrát. Duplicitných vyšetrení je niekoľko desiatok tisíc, ako  to zistilo Národné centrum zdravotníckych informácií.
Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22550932/nemocnice-vykazali-o-desattisice-antigenovych-testov-viac-ako-urobili.html?ref=njctse

A ďalej „Slovenské národné divadlo napriek obmedzenej sezóne míňa rekordne veľa. Viac, ako má k dispozícii v rozpočte. Vnútorný audit v Slovenskom národnom divadle odhalili vážne ekonomické nedostatky ako vyplácanie odmien výrazne nad rámec rozpočtu alebo fakturovanie služieb ľuďom za to isté, čo mali v popise práce aj ako interní zamestnanci.“ Tak čo pani ministerka kultúry Natália Milanová? Vari peniaze sú dôležitejšie ako psychologické a psychosomatické následky?

Čítajte viac: https://kultura.sme.sk/c/22549668/za-jednu-pracu-brali-plat-dvakrat-interny-audit-v-snd-odhalil-plytvanie-peniazmi.html

Na Slovensku je to tak. „Ukradnutú“ firmu žiadny majiteľ nevníma, ako svoju, postavenú vlastnými rukami, a tak ju tuneluje a tuneluje. Napríklad až tak primitívne, že svojim rodinným príslušníkom nielenže dáva 10-tisícové platy bez tohto, aby vôbec chodili do práce, ale, ako bonus majú aj firemné autá a telefóny. Aj milá pani bábkoherečka,nám prišla na 6. medzinárodnú konferenciu svedčiť o odmenách medzi svojimi kolegami – rodinnými príslušníkmi. Peniaze sú alfou a omegou…..

„Zavádzanie totality pokračuje ďalej a my si to nechávame páčiť. Poďme žiť bez vlády a jej opatrení. Poďme žiť a voľne dýchať, ako sme žili o minuloročných Vianociach, „ uviedol organizátor demonštrácie na Václavskom námestí nazvanej Manifestácia za slobodu a pravdu odsudzujúce teror a manipuláciu David Tesař vo facebookovej pozvánke. Zvolávatelia pochodu vo verejnej výzve vláde ČR zároveň požiadali, aby uzavretým prevádzkam poskytla podporu a tiež, aby upustila od celoplošných reštriktívnych opatrení.

A stále je, čo pripomínať, ako nám to priznal v našej debate k článkom čitateľ pod značkou:  Mein Geist „presne tak, písal som o tom niekoľkokrát   https://debata.pravda.sk/debata/544780-matov…

Načo nám je Inštitút Ochrany Ústavných Práv? (ďalej len IOÚP)

Úlohou politikov ako zástupcov občanov bolo a je zasväcovať občanov do problémov spoločnosti, aby sa mohli riešiť ich záujmy s cieľom lepšie spravovať našu krajinu.  Tieto úlohy politikov boli a sú stále porušované a zneužívané.  Ako občania, resp. ich  voliči  vidíme, že plnenie úloh našich politikov počas volebného obdobia nie je organizované. Zatiaľ sa nám vytvára len priestor pomocou médií, ktoré zneužívajú situáciu a „masírujú“ občanov tlačovkami vlády. A od najvyšších po najnižších sa rozmohla korupcia. Tento úrad zase zapadol do zabudnutia. Predsa kompetenciou vládnej moci je povinnosť zabezpečiť občanom – voličom podmienky pre naplnenie ústavného práva účasti na správe vecí verejných.  Ale zatiaľ nie je záujem zabezpečiť v našej krajine demokraciu či viac demokracie. Od našej vládnej moci, či časti opozície sa dozvedáme podozrenia z korupcie a sústavné páchanie násilia. Len to násilie na pracoviskách nám stále uniká. Predsa každému je jasné, že vzájomne sa môže podozrievať z korupcie každý politik. A takto sme na vládnej ceste došli k akýmsi kozmetickým úpravám v politickom „chomúte“ a my občania zase do momentu, keď na vlastnej koži  vnímame aroganciu moci. Zborník zo 6. medzinárodnej konferencie konanej dňa 25. 11. 2020 zaznamenáva históriu našej demokracie v priamom prenose. Ak máte záujem o náš Zborník,  píšte na ioup.riesenia@gmail.com  

 

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

Iskander, atómovky, jadrové zbrane

Rusi chcú zákaz zbraní vo vesmíre. Bezpečnostná rada OSN návrh rezolúcie neprijala

20.05.2024 23:50

Za návrh zahlasovalo sedem členov BR OSN, rovnaký počet bol proti a jedna krajina sa zdržala hlasovania.

SAS, Liberálny dom

SaS pripravuje trestné oznámenie: množiace sa vyhrážky prekračujú hranice

20.05.2024 22:13

Vyhrážky sa už neobjavujú len na sociálnych sieťach, ale aj formou listov, ktoré chodia aj ich rodinným príslušníkom, upozornila Kolíková.

blesk. búrka

Po zásahu blesku museli v Drážďanoch dvoch ľudí oživovať, zranených je desať

20.05.2024 21:47

Blesk zasiahol trávnatú oblasť pri Labe neďaleko centra saskej metropoly.

Europarlament / Europoslanci /

Voľby do europarlamentu by vyhrali progresívci pred Smerom a Hlasom, ukázal prieskum

20.05.2024 20:13

Pätnásť mandátov by si rozdelilo sedem strán.