Založ si blog

Minúta po minúte zo zákulisia odbornosti

Vo chvíli, keď sa v našej krajine všetko točí okolo pandémie, ktorá zasiahla celý svet, odhaľujeme dramatické spoločenské dôsledky  a analyzujeme ich príčiny, sme dlžní nášmu čitateľovi objasnenie spoločensko – právnych aspektov našej problematiky mobbingu, bossingu z pohľadu právnej analýzy. Každý človek je nositeľom sociálno-právnych vlastností, ktoré uznáva aj náš právny poriadok a chráni osobnostné práva pomocou právnej úpravy osobnostného práva. Naša metóda je ukážkou prípadov obetí psychického teroru na pracoviskách a praktiky páchateľov tohto hanebného skutku.

Je preto žiadúce v prípade výskytu podozrenia skutkovej podstaty psychického teroru na obeť či obete, aby sa obrátili na odborníkov. Ale ktorá obeť vie, kam sa má obrátiť?

Ako vidíme už polroka sa nám Matovičova vláda prezentuje násilnými opatreniami bez štipku odbornosti. Ba žiadneho odborníka tam nie je vidieť.  Ale to, čo vidíme, sú prejavy, ktoré majú za následok psychosomatické problémy. Pozor, psychomorálna a fyzická integrita každého človeka je chránená prostredníctvom práva na ochranu osobnosti. Sú to hodnoty fyzickej povahy  ako život a zdravie a hodnoty psychomorálnej hodnoty ako sloboda, česť, dôstojnosť. Preto neoprávnené zásahy do týchto zložiek majú za následok porušenie práv na ochranu osobnosti, t.j. práv všetkých občanov.

Ak sa obzrieme do histórie vzniku politického hnutia OĽaNO, neunikne nám, že  experiment Igora Matoviča, že sa do politiky dostanú obyčajní ľudia, ktorí budú pomáhať, obyčajným ľuďom nevyšiel. Ako každému dosiaľ zvolenému poslancovi aj Igorovi Matovičovi išlo iba o „fleky“ a peniaze. Pomoc chudobným a zúfalým občanom, ktorou sa vždy oháňal na tlačovkách, boli prázdne reči.  Pán poslanec Igor Matovič a súčasný premiér robí chudáka, a tým sa zapísal do našej histórie. 

A hľa COVID-19 nám odhalil najväčšie problémy ľudstva, medzi ktoré nepatria ani infekcie, ani prírodné pohromy typu sopiek, orkánov, či tsunami. Najväčší problém ľudstva spočíva v sebaovládaní spoločenstva. Zmena politík je viac ako potrebná. Takzvané „demokratické voľby“ presadené a vnucované politikmi USA už dávno zaostali za skutočnými potrebami riadenia ľudstva. V každom štáte sú pozorované trendy „demokracie“ ktoré spochybňujú slobodu aj ľudský rozum, a ohrozujú budúcnosť ľudstva.

Len zopakujem: po posledných voľbách nám t.č.premiér Igor Matovič stále stojí na hlinených nohách. Ani jeden odborník na právo nepoukázal na podvod či špekuláciu lídra novej novej politickej strany OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA, ktorú priniesol svojim voličom. Všetky zákony, ktoré prijíma tento zlepenec od začiatku sú neplatné. Páni odborníci na právo, kde ste sa skryli? Vari aj ,Vy, ste len bábky na šnúrke? Máte strach?

Špekulácia nového premiéra Matoviča

Poslankyňa Anna Záborská sa stala spolupáchateľkou zla

 

Je normálne, aby parlamentná strana mala 4 členov a rozdelila si príspevok od štátu za voľby vo výške miliónov eur?

Dnes sa podvod premiéra Igora Matoviča „zamaskoval“  správami o koronavíruse. Média celosvetovo vytlačujú do popredia správy o  koronavíruse. Corona je latinské slov znamená „veniec pre víťaza“ alebo „koruna“.  Všetko sa točí okolo  koronavírusu, Tieto udalosti spojené s koronavírusom sú akýmsi Božím „klopaním“ na dvere sveta, alebo  na dvere nášho vlastného srdca. Koronavírus ukázal ľudskú bezmocnosť. Národy sveta reagujú na koronavírus v strachu. Strach môže byť oprávnený, rovnako ako ochranné opatrenia vlád a úradníkov. Ale tu a tam viditeľná hystéria len ukazuje naprostú bezmocnosť našej spoločnosti.

Preto Inštitút ochrany ústavných práv pomáha k úsiliu našich čitateľov, aby si vytvárali spoločensko – právne vedomie a rozvíjali svoju osobnosť v tomto svete aj napriek tomu, že stále uniká odbornosť z nášho každodenného života, a to aj v Matovičovej vláde.  Zopakujem články objasnenie spoločensko – právnych aspektov našej problematiky mobbingu, bossingu z pohľadu právnej analýzy.

Koronavirus v Domove sociálnych služieb Pezinok, kto za to môže, už vieme

Koronavírus ukázal vláde tabuizovanú tému v spoločnosti

 

Neklam ľud kresťanský, poslanec Igor Matovič

Ani Eduard Heger nevie, že v podvedomí nesúhlasí s Igorom Matovičom

28.11.2022

Vážení študenti práva,(a nielen Vy),ďakujeme Vám (IOÚP), že máte záujem o Zborník z 8. medzinárodnej konferencie, ktorá sa konala dňa 16. 11. 2022 v Bratislave. Len zopakujem: Každý volič, každý občan a každý zamestnanec stále nemá kompaktný právny systém štátu – spravodlivo vyvážený v základnom pôsobení medzi dvomi subjektmi: štátom a občanom. Dôkazom je [...]

Kollár vydiera Matoviča alebo je to dobrá politická hra

13.11.2022

Vážení študenti práva,(a nielen Vy),ďakujeme Vám (IOÚP) za obrovský záujem o 8. medzinárodnú konferenciu, ktorá sa koná dňa 16. 11. 2022 v Bratislave. Je ďalším pokračovaním nášho úsilia za sociálnu normu humanizmu, resp. za zdravé medziľudské vzťahy, aby eurelatio basalis fungovali v každodennej realite, v pozemskom ľudstve. Prinášam informácie o tom, čo bude [...]

Voľbami sme si dali gól do vlastnej brány

31.10.2022

Vážení študenti práva,(a nielen Vy), pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. A máme po voľbách. Čo nám priniesli? História sa zase opakovala. Spojili sa dve, tri, štyri, politické strany. Ich kandidáti sa prezentovali politickými heslami na bilboardoch, v [...]

Laurence Booneová

Francúzska diplomatka pre Pravdu: Ukrajine proti Rusku dodáme ďalšie zbrane

29.11.2022 08:00

Európa nie je v žiadnom prípade zoči-voči ruskej vojne bezmocná. Pre Pravdu to uviedla Laurence Booneová, štátna tajomníčka francúzskeho rezortu diplomacie.

Rusko Ukrajina Vojna Mobilizácia Čiastočná Branci

Demobilizovaný ruský študent: Dostal som starú pušku, delili sme sa aj o spací vak

29.11.2022 06:10

Študent, ktorého prepustili z radov proruských jednotiek na Ukrajine, tvrdí, že k dispozícii mal pušku zo sovietskej éry.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Estónci nabádajú EÚ zdvojnásobiť výdavky na obranu

29.11.2022 05:55, aktualizované: 08:05

Viac ťažkých zbraní Ukrajine, vyššie výdavky na obranu v Európe, navrhujú pobaltské a škandinávske štáty. Kyjev chce transformátory a protivzdušnú obranu.

americké vojnové lode, USS Chancellorsville

Zahnali sme americký krížnik, tvrdí Čína

29.11.2022 05:46

Čínska armáda v utorok uviedla, že v Juhočínskom mori zahnala americký krížnik s riadenými strelami.