Založ si blog

Minúta po minúte zo zákulisia odbornosti

Vo chvíli, keď sa v našej krajine všetko točí okolo pandémie, ktorá zasiahla celý svet, odhaľujeme dramatické spoločenské dôsledky  a analyzujeme ich príčiny, sme dlžní nášmu čitateľovi objasnenie spoločensko – právnych aspektov našej problematiky mobbingu, bossingu z pohľadu právnej analýzy. Každý človek je nositeľom sociálno-právnych vlastností, ktoré uznáva aj náš právny poriadok a chráni osobnostné práva pomocou právnej úpravy osobnostného práva. Naša metóda je ukážkou prípadov obetí psychického teroru na pracoviskách a praktiky páchateľov tohto hanebného skutku.

Je preto žiadúce v prípade výskytu podozrenia skutkovej podstaty psychického teroru na obeť či obete, aby sa obrátili na odborníkov. Ale ktorá obeť vie, kam sa má obrátiť?

Ako vidíme už polroka sa nám Matovičova vláda prezentuje násilnými opatreniami bez štipku odbornosti. Ba žiadneho odborníka tam nie je vidieť.  Ale to, čo vidíme, sú prejavy, ktoré majú za následok psychosomatické problémy. Pozor, psychomorálna a fyzická integrita každého človeka je chránená prostredníctvom práva na ochranu osobnosti. Sú to hodnoty fyzickej povahy  ako život a zdravie a hodnoty psychomorálnej hodnoty ako sloboda, česť, dôstojnosť. Preto neoprávnené zásahy do týchto zložiek majú za následok porušenie práv na ochranu osobnosti, t.j. práv všetkých občanov.

Ak sa obzrieme do histórie vzniku politického hnutia OĽaNO, neunikne nám, že  experiment Igora Matoviča, že sa do politiky dostanú obyčajní ľudia, ktorí budú pomáhať, obyčajným ľuďom nevyšiel. Ako každému dosiaľ zvolenému poslancovi aj Igorovi Matovičovi išlo iba o „fleky“ a peniaze. Pomoc chudobným a zúfalým občanom, ktorou sa vždy oháňal na tlačovkách, boli prázdne reči.  Pán poslanec Igor Matovič a súčasný premiér robí chudáka, a tým sa zapísal do našej histórie. 

A hľa COVID-19 nám odhalil najväčšie problémy ľudstva, medzi ktoré nepatria ani infekcie, ani prírodné pohromy typu sopiek, orkánov, či tsunami. Najväčší problém ľudstva spočíva v sebaovládaní spoločenstva. Zmena politík je viac ako potrebná. Takzvané „demokratické voľby“ presadené a vnucované politikmi USA už dávno zaostali za skutočnými potrebami riadenia ľudstva. V každom štáte sú pozorované trendy „demokracie“ ktoré spochybňujú slobodu aj ľudský rozum, a ohrozujú budúcnosť ľudstva.

Len zopakujem: po posledných voľbách nám t.č.premiér Igor Matovič stále stojí na hlinených nohách. Ani jeden odborník na právo nepoukázal na podvod či špekuláciu lídra novej novej politickej strany OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA, ktorú priniesol svojim voličom. Všetky zákony, ktoré prijíma tento zlepenec od začiatku sú neplatné. Páni odborníci na právo, kde ste sa skryli? Vari aj ,Vy, ste len bábky na šnúrke? Máte strach?

Špekulácia nového premiéra Matoviča

Poslankyňa Anna Záborská sa stala spolupáchateľkou zla

 

Je normálne, aby parlamentná strana mala 4 členov a rozdelila si príspevok od štátu za voľby vo výške miliónov eur?

Dnes sa podvod premiéra Igora Matoviča „zamaskoval“  správami o koronavíruse. Média celosvetovo vytlačujú do popredia správy o  koronavíruse. Corona je latinské slov znamená „veniec pre víťaza“ alebo „koruna“.  Všetko sa točí okolo  koronavírusu, Tieto udalosti spojené s koronavírusom sú akýmsi Božím „klopaním“ na dvere sveta, alebo  na dvere nášho vlastného srdca. Koronavírus ukázal ľudskú bezmocnosť. Národy sveta reagujú na koronavírus v strachu. Strach môže byť oprávnený, rovnako ako ochranné opatrenia vlád a úradníkov. Ale tu a tam viditeľná hystéria len ukazuje naprostú bezmocnosť našej spoločnosti.

Preto Inštitút ochrany ústavných práv pomáha k úsiliu našich čitateľov, aby si vytvárali spoločensko – právne vedomie a rozvíjali svoju osobnosť v tomto svete aj napriek tomu, že stále uniká odbornosť z nášho každodenného života, a to aj v Matovičovej vláde.  Zopakujem články objasnenie spoločensko – právnych aspektov našej problematiky mobbingu, bossingu z pohľadu právnej analýzy.

Koronavirus v Domove sociálnych služieb Pezinok, kto za to môže, už vieme

Koronavírus ukázal vláde tabuizovanú tému v spoločnosti

 

Neklam ľud kresťanský, poslanec Igor Matovič

Ani billboardy za Bratislavou nepomôžu, aby zatkli páchateľov

31.07.2022

Vážení študenti práva, (a nielen Vy), pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Skôr, ako pristúpime k ďalšej informácii o našich právach, zopakujme si dôležité skutočnosti, ktoré sme priniesli v minulom článku. Novinári odhaľujú našu tému v plnej [...]

Novinári odhaľujú našu tému v plnej nahote

17.07.2022

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Preskúmame spoločne, čo nové sa „zaviedlo“ v parlamente v tomto volebnom období. Igor Matovič obabral aj skúsenú Annu Záborskú Opakovanie – matka múdrosti: Pred [...]

Igor Matovič obabral aj skúsenú Annu Záborskú

04.07.2022

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Preskúmame spoločne, čo nové sa „zaviedlo“ v parlamente v tomto volebnom období. Matovičovo 1 euro pre asistenta poslanca Prichádzame na stretnutie s poslancami [...]

Kórea USA Juhočínske more torpédoborec

Ďalší olej do ohňa. Američania plánujú cvičenie v Taiwanskom prielive

12.08.2022 23:25

USA čoskoro predstavia "ambiciózny plán" posilnenia hospodárskych a obchodných vzťahov s Taiwanom.

Trump

U Trumpa našla FBI tajné dokumenty, je podozrivý zo špionáže

12.08.2022 23:05

Podľa informácií denníka The Washington Post sa agenti FBI hľadali aj dokumenty k jadrovým zbraniam.

Ukrajina Rusko Krym výbuchy základňa uarus

Pentagón: Nevieme, čo spôsobilo výbuch na Kryme, naše zbrane to neboli

12.08.2022 22:30

Neposkytli sme nič, čo by Ukrajincom umožnilo zaútočiť na Krym, povedal vysokopostavený americký predstaviteľ.

Cetinje

Strieľal hlava-nehlava. Muž v čiernohorskej Cetinji zabil 10 ľudí vrátane dvoch detí

12.08.2022 20:26, aktualizované: 23:17

Cieľom 34-ročného útočníka boli ľudia, ktorí bývali v jeho dome ako nájomníci.