Založ si blog

Pán minister hospodárstva SR Richard Sulík, vyhraj voľby a môžeš všetko

Od úradu po redakciu, od kancelárie advokáta po cementáreň zaznamenávame a monitorujeme, že psychická vojna sa vedie na každom pracovisku. Už vôbec nie je nápadné, že si kolegovia robia peklo zo života. Jednotlivé faktory, ktoré zamorujú atmosféru pracoviska spolu súvisia. Útočníci sa cítia ukrutí pod ochranou masy a tak postupne získajú prehľad a nemajú ani svedomie. V súčasnej politickej klíme sa nám predvádza premiér Igor Matovič a jeho konanie zapadá do nášho výskumu  psychického teroru na pracoviskách, ktorému sa venujeme od roku 2012. Už v minulom článku som poukázala na jeho charakteristické črty z minulosti.

Minúta po minúte zo zákulisia odbornosti

Novinári nám priniesli informácie o premiérovi a ministrovi hospodárstva, ktorí nám predvádzajú talianske manželstvo. Aspoň takto to nazval Igor Matovič. Je to len pozlátka na zakrytie jeho zlých úmyslov? Lebo takýchto páchateľov  pozorujem od roku 2000 a zaznamenala  som ich do knižky Príbehy z úradu práce.

https://www.databazeknih.cz/knihy/pribehy-z-uradu-prace-220411

A dnes po 20 rokoch konštatujem, že skutková podstata psychického teroru, na Slovensku pod názvom šikanovanie, prerástlo do obludných rozmerov. Kto si to všimol a verejne to vykričal? Táto problematika (len zopakujem) ma priviedla do parlamentu v roku 2012 a zistili sme, že kde niet páchateľa , tam niet ani odsúdenia. 

Aby sa dal prelomiť tento začarovaný kruh točiaci sa na Slovensku 30 rokov, treba poznať rôzne metódy v stratégiách páchania psychického teroru. Preto sme sa sústredili na príčiny vzniku tohto nežiadúceho javu v našej spoločnosti. A znovu konštatujeme, táto hniloba spoločnosti sa  vďaka nášmu premiérovi  dostala aj do parlamentu a vďaka jeho voličom to vidíme vo vláde SR. Náš výskum tiež ukázal, že množstvo páchateľov nie je vedomých si svojho skutku, ba čo viac ani dôsledkov svojho konania. Skúmali sme aj to, ako sa páchateľ podieľa aj na ukončení svojho skutku.

Sulík sa v politickej brandži práve stal obeťou. Postavil sa na ochranu podnikateľov, aby sa im nezatvárali pracoviská a aby neskolabovala ekonomika. Veď to patrí do jeho rezortu hospodárstva. A hľa, nikto z ministrov ho nepodporil. Je to boj na rovnakej úrovni, kým jeden z nich nezíska prevahu. Do tejto chvíle hrá rozhodujúcu úlohu morálna úroveň páchateľa. Teraz si bude môcť vybrať či v budúcnosti všetky zlomyseľnosti voči Sulíkovi zanechá alebo rozdrví už aj tak t. č. oslabeného Sulíka. A tak vidíme, že okolití ministri sa neozvali a vedome podporili premiéra.

Matovičova vláda nám našu tému odhalila v plnej nahote

Premiér si môže myslieť, že koná v prospech národa a keďže mu nikto neprekáža ide konať ďalej.

Matovičova vláda zalepila oči svojim voličom

Ale o tom pre dnešný deň nechám písať novinárov. A pán minister, Vy, ste nespoznali ako funguje OĽaNO za 10 rokov spoločnej cesty v politike, tak sa pozrite:

Pán minister hospodárstva Sulík, kopli ste „gól do vlastnej bránky“.

A čo ostáva ministrovi hospodárstva SR Richardovi Sulíkovi. Len tá známa veta Pavla Pašku: Vyhraj voľby, môžeš všetko.

Prečo Pavol Paška neprezradil . . .

 

Pán prokurátor, prečo sme o Vás nepočuli 30 rokov ?

26.11.2020

– takto znela otázka podpredsedu Národnej rady SR Juraja Šeligu pri vypočúvaní kandidátov na Generálneho prokurátora SR. Odpoveď: „lebo som pracoval s dôkazmi, sústredil sa na úlohy, ktoré mi boli zverené“. A ďalej: “ Bol som prokurátor na plný plyn pracujúci na 100 percent. .Za stav prokuratúry zodpovedá 1000 prokurátorov a ten, čo si neplnil [...]

Politika ma (ne)zaujíma alebo je to bulvár

23.11.2020

Vážení občania, radi by sme Vás dňa 25. 11. 2020 privítali v Bratislave na 6.medzinárodnej konferencií Politika ma (ne)zaujíma. Ale nakoľko stále platia obmedzenia pre pandémiu, realizujeme 6. medzinárodnú konferenciu on-line. A pre tých, ktorí majú záujem o našu knižnú publikáciu a o skúsenostiach z našej politiky, znovu vydáme Zborník zo 6.medzinárodnej [...]

Igor Matovič: „Tú tetu som vytesnil z pamäti“

20.11.2020

Hneď, ako som zverejnila predchádzajúci článok, reagovali čitatelia a dali mi otázku ako ďalej ……..? Ako sa mieša politika po 17. novembri alebo v „blate“ je ťažké žiť Opakovanie matka múdrosti. Vrátim sa do roku 2012, kedy som priniesla do klubu politického hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti môj volebný program pre občanov, ktorí [...]

Francúzsko polícia protesty

Protesty proti policajnému násiliu vyústili v Paríži do výtržností

28.11.2020 21:54

Zranenia utrpeli desiatky policajtov.

Migranti, polícia

V kamióne v Prešove sa ukrývali tínedžeri z Afganistanu

28.11.2020 20:51

Dvaja majú viac ako 19 rokov a jeden menej ako 17.

záplavy, povodne, Považská Bystrica

Pri záplavách na Sardínii zahynuli najmenej traja ľudia

28.11.2020 19:16

Nezvestné sú aj ďalšie dve osoby.

Igor Matovič

Pred domom premiéra sa zišli stovky ľudí, polícia nezasiahla

28.11.2020 18:00

Dav sa krátko po 17. hodine rozišiel.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 1631143x
Priemerná čítanosť článkov: 19652x

Autor blogu

Kategórie