Založ si blog

Pán minister hospodárstva SR Richard Sulík, vyhraj voľby a môžeš všetko

Od úradu po redakciu, od kancelárie advokáta po cementáreň zaznamenávame a monitorujeme, že psychická vojna sa vedie na každom pracovisku. Už vôbec nie je nápadné, že si kolegovia robia peklo zo života. Jednotlivé faktory, ktoré zamorujú atmosféru pracoviska spolu súvisia. Útočníci sa cítia ukrutí pod ochranou masy a tak postupne získajú prehľad a nemajú ani svedomie. V súčasnej politickej klíme sa nám predvádza premiér Igor Matovič a jeho konanie zapadá do nášho výskumu  psychického teroru na pracoviskách, ktorému sa venujeme od roku 2012. Už v minulom článku som poukázala na jeho charakteristické črty z minulosti.

Minúta po minúte zo zákulisia odbornosti

Novinári nám priniesli informácie o premiérovi a ministrovi hospodárstva, ktorí nám predvádzajú talianske manželstvo. Aspoň takto to nazval Igor Matovič. Je to len pozlátka na zakrytie jeho zlých úmyslov? Lebo takýchto páchateľov  pozorujem od roku 2000 a zaznamenala  som ich do knižky Príbehy z úradu práce.

https://www.databazeknih.cz/knihy/pribehy-z-uradu-prace-220411

A dnes po 20 rokoch konštatujem, že skutková podstata psychického teroru, na Slovensku pod názvom šikanovanie, prerástlo do obludných rozmerov. Kto si to všimol a verejne to vykričal? Táto problematika (len zopakujem) ma priviedla do parlamentu v roku 2012 a zistili sme, že kde niet páchateľa , tam niet ani odsúdenia. 

Aby sa dal prelomiť tento začarovaný kruh točiaci sa na Slovensku 30 rokov, treba poznať rôzne metódy v stratégiách páchania psychického teroru. Preto sme sa sústredili na príčiny vzniku tohto nežiadúceho javu v našej spoločnosti. A znovu konštatujeme, táto hniloba spoločnosti sa  vďaka nášmu premiérovi  dostala aj do parlamentu a vďaka jeho voličom to vidíme vo vláde SR. Náš výskum tiež ukázal, že množstvo páchateľov nie je vedomých si svojho skutku, ba čo viac ani dôsledkov svojho konania. Skúmali sme aj to, ako sa páchateľ podieľa aj na ukončení svojho skutku.

Sulík sa v politickej brandži práve stal obeťou. Postavil sa na ochranu podnikateľov, aby sa im nezatvárali pracoviská a aby neskolabovala ekonomika. Veď to patrí do jeho rezortu hospodárstva. A hľa, nikto z ministrov ho nepodporil. Je to boj na rovnakej úrovni, kým jeden z nich nezíska prevahu. Do tejto chvíle hrá rozhodujúcu úlohu morálna úroveň páchateľa. Teraz si bude môcť vybrať či v budúcnosti všetky zlomyseľnosti voči Sulíkovi zanechá alebo rozdrví už aj tak t. č. oslabeného Sulíka. A tak vidíme, že okolití ministri sa neozvali a vedome podporili premiéra.

Matovičova vláda nám našu tému odhalila v plnej nahote

Premiér si môže myslieť, že koná v prospech národa a keďže mu nikto neprekáža ide konať ďalej.

Matovičova vláda zalepila oči svojim voličom

Ale o tom pre dnešný deň nechám písať novinárov. A pán minister, Vy, ste nespoznali ako funguje OĽaNO za 10 rokov spoločnej cesty v politike, tak sa pozrite:

Pán minister hospodárstva Sulík, kopli ste „gól do vlastnej bránky“.

A čo ostáva ministrovi hospodárstva SR Richardovi Sulíkovi. Len tá známa veta Pavla Pašku: Vyhraj voľby, môžeš všetko.

Prečo Pavol Paška neprezradil . . .

 

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

Europarlament / Europoslanci /

Voľby do europarlamentu by vyhrali progresívci pred Smerom a Hlasom, ukázal prieskum

20.05.2024 20:13

Pätnásť mandátov by si rozdelilo sedem strán.

Assange

Assange sa môže odvolať proti vydaniu do USA, rozhodol súd

20.05.2024 19:37

Ak by sudcovia rozhodli v prospech vydania, Assangeove právne možnosti v Británii by sa vyčerpali.

biely prášok, hasiči, antrax

V Revúcej evakuovali budovu pošty pre nájdenú obálku s bielym práškom. Mala byť adresovaná Dankovi

20.05.2024 19:11

Na miesto prišli hasiči, polícia aj experti z Kontrolného chemického laboratória.

vláda, ministri, bezpečnostná rada

Vláda musí naďalej plniť svoj program, zhodla sa koaličná rada

20.05.2024 18:29, aktualizované: 19:22

Vláda musí naďalej plniť svoje programové vyhlásenie v tempe, ktoré nastavil premiér Fico, oznámil Smer.