Založ si blog

Pán minister hospodárstva SR Richard Sulík, vyhraj voľby a môžeš všetko

Od úradu po redakciu, od kancelárie advokáta po cementáreň zaznamenávame a monitorujeme, že psychická vojna sa vedie na každom pracovisku. Už vôbec nie je nápadné, že si kolegovia robia peklo zo života. Jednotlivé faktory, ktoré zamorujú atmosféru pracoviska spolu súvisia. Útočníci sa cítia ukrutí pod ochranou masy a tak postupne získajú prehľad a nemajú ani svedomie. V súčasnej politickej klíme sa nám predvádza premiér Igor Matovič a jeho konanie zapadá do nášho výskumu  psychického teroru na pracoviskách, ktorému sa venujeme od roku 2012. Už v minulom článku som poukázala na jeho charakteristické črty z minulosti.

Minúta po minúte zo zákulisia odbornosti

Novinári nám priniesli informácie o premiérovi a ministrovi hospodárstva, ktorí nám predvádzajú talianske manželstvo. Aspoň takto to nazval Igor Matovič. Je to len pozlátka na zakrytie jeho zlých úmyslov? Lebo takýchto páchateľov  pozorujem od roku 2000 a zaznamenala  som ich do knižky Príbehy z úradu práce.

https://www.databazeknih.cz/knihy/pribehy-z-uradu-prace-220411

A dnes po 20 rokoch konštatujem, že skutková podstata psychického teroru, na Slovensku pod názvom šikanovanie, prerástlo do obludných rozmerov. Kto si to všimol a verejne to vykričal? Táto problematika (len zopakujem) ma priviedla do parlamentu v roku 2012 a zistili sme, že kde niet páchateľa , tam niet ani odsúdenia. 

Aby sa dal prelomiť tento začarovaný kruh točiaci sa na Slovensku 30 rokov, treba poznať rôzne metódy v stratégiách páchania psychického teroru. Preto sme sa sústredili na príčiny vzniku tohto nežiadúceho javu v našej spoločnosti. A znovu konštatujeme, táto hniloba spoločnosti sa  vďaka nášmu premiérovi  dostala aj do parlamentu a vďaka jeho voličom to vidíme vo vláde SR. Náš výskum tiež ukázal, že množstvo páchateľov nie je vedomých si svojho skutku, ba čo viac ani dôsledkov svojho konania. Skúmali sme aj to, ako sa páchateľ podieľa aj na ukončení svojho skutku.

Sulík sa v politickej brandži práve stal obeťou. Postavil sa na ochranu podnikateľov, aby sa im nezatvárali pracoviská a aby neskolabovala ekonomika. Veď to patrí do jeho rezortu hospodárstva. A hľa, nikto z ministrov ho nepodporil. Je to boj na rovnakej úrovni, kým jeden z nich nezíska prevahu. Do tejto chvíle hrá rozhodujúcu úlohu morálna úroveň páchateľa. Teraz si bude môcť vybrať či v budúcnosti všetky zlomyseľnosti voči Sulíkovi zanechá alebo rozdrví už aj tak t. č. oslabeného Sulíka. A tak vidíme, že okolití ministri sa neozvali a vedome podporili premiéra.

Matovičova vláda nám našu tému odhalila v plnej nahote

Premiér si môže myslieť, že koná v prospech národa a keďže mu nikto neprekáža ide konať ďalej.

Matovičova vláda zalepila oči svojim voličom

Ale o tom pre dnešný deň nechám písať novinárov. A pán minister, Vy, ste nespoznali ako funguje OĽaNO za 10 rokov spoločnej cesty v politike, tak sa pozrite:

Pán minister hospodárstva Sulík, kopli ste „gól do vlastnej bránky“.

A čo ostáva ministrovi hospodárstva SR Richardovi Sulíkovi. Len tá známa veta Pavla Pašku: Vyhraj voľby, môžeš všetko.

Prečo Pavol Paška neprezradil . . .

 

Ani billboardy za Bratislavou nepomôžu, aby zatkli páchateľov

31.07.2022

Vážení študenti práva, (a nielen Vy), pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Skôr, ako pristúpime k ďalšej informácii o našich právach, zopakujme si dôležité skutočnosti, ktoré sme priniesli v minulom článku. Novinári odhaľujú našu tému v plnej [...]

Novinári odhaľujú našu tému v plnej nahote

17.07.2022

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Preskúmame spoločne, čo nové sa „zaviedlo“ v parlamente v tomto volebnom období. Igor Matovič obabral aj skúsenú Annu Záborskú Opakovanie – matka múdrosti: Pred [...]

Igor Matovič obabral aj skúsenú Annu Záborskú

04.07.2022

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Preskúmame spoločne, čo nové sa „zaviedlo“ v parlamente v tomto volebnom období. Matovičovo 1 euro pre asistenta poslanca Prichádzame na stretnutie s poslancami [...]

Kórea USA Juhočínske more torpédoborec

Ďalší olej do ohňa. Američania plánujú cvičenie v Taiwanskom prielive

12.08.2022 23:25

USA čoskoro predstavia "ambiciózny plán" posilnenia hospodárskych a obchodných vzťahov s Taiwanom.

Trump

U Trumpa našla FBI tajné dokumenty, je podozrivý zo špionáže

12.08.2022 23:05

Podľa informácií denníka The Washington Post sa agenti FBI hľadali aj dokumenty k jadrovým zbraniam.

Ukrajina Rusko Krym výbuchy základňa uarus

Pentagón: Nevieme, čo spôsobilo výbuch na Kryme, naše zbrane to neboli

12.08.2022 22:30

Neposkytli sme nič, čo by Ukrajincom umožnilo zaútočiť na Krym, povedal vysokopostavený americký predstaviteľ.

Cetinje

Strieľal hlava-nehlava. Muž v čiernohorskej Cetinji zabil 10 ľudí vrátane dvoch detí

12.08.2022 20:26, aktualizované: 23:17

Cieľom 34-ročného útočníka boli ľudia, ktorí bývali v jeho dome ako nájomníci.