Založ si blog

„Nad ľudskou hlúposťou nezvíťazíme. Ale nikdy nesmieme prestať proti nej bojovať. “ Werich

Blíži sa nám 6. medzinárodná konferencia  Inštitútu ochrany ústavných práv, ktorý pokračuje  v monitorovaní, dokumentácií, registrácií prípadov psychického násilia na pracoviskách, resp na Slovensku pod pojmom šikana na pracovisku.

Inštitút ochrany ústavných práv hodnotí prípady občanov, ktorí nás žiadajú o priamu pomoc, alebo radu. Evidovali sme spoločné znaky vzťahových, sociálnych, právnych, fyzických a psychických poškodení zdravia. Podľa reálneho stavu evidovaného v malom vybranom súbore poškodených občanov Slovenskej republiky počas našej existencie sme vyjadrili odborné zovšeobecnenia o stave spoločnosti  a sústavne ho dopĺňame, exaktne klasifikujeme a definujeme.

Popri našej činnosti sme zaevidovali rôzne pokusy „iniciatívnych občanov“, ktorí chcú zarábať na „koučingu“ zameranom proti mobbingu. Pozor!  Je a bude to zbytočná investícia dovtedy, kým nebudú zmenené zákony Slovenskej republiky  presnejšie politický režim, resp. politické a právne vzťahy v štáte. Náš sociálno-právny model vychádza z poznatku všetci sme „len ľudia“ a z našej definície človeka: Anatómia pamäťového obrazu psychiky – vedomie svojej osobnosti, psychiky duše –  je u každého človeka približne rovnaká a medziľudské vzťahy sú určované funkciami psychiky – pohybom v duši, nie logikou, pričom mentálny pohyb – myslenie, vlastný obraz – je súčasťou myslenia  a vlastnými duševnými pohybmi odsúvaný do reflektujúcej  – iba vnímanie – podriadenej úlohy.

Z hľadiska sociálnej patológie – Slovensko je choré v celom rozsahu. Má choré orgány – štátna správa, rezorty, silové piliere – má choré vzťahy medzi orgánmi navzájom – vzťahy medzi ľuďmi, vrátane rodín -, lebo a to zdôrazňujem z hľadiska štruktúry spoločnosti rodina je rovnako dôležitý orgán štátu ako ktorýkoľvek štátny úrad. Náš štát  má chorých občanov – bunky orgánov -, ktorí zákonite vždy zomierajú, ale najprv ochorejú vinou chorého štátu, lebo štát podporuje sociopatov – nakazené bunky – najmä v legislatívnej činnosti, v zdravotníctve, v obchodnej a vo finančnej politike, v silových rezortoch prokuratúrou počnúc cez justíciu a políciu, až po armádu. Chorý štát, bezprávny štát ako celok môže byť nazvaný Vzťahovou pascou. Výskum fenoménu násilia na pracoviskách je stále novou oblasťou na Slovensku a my máme jasno v mnohých právnych, sociálnych, psychologických a medicínskych otázkach, prečo treba násilie na pracoviskách monitorovať, dokumentovať a v neposlednom rade zastaviť.  Lebo nám stále viac hrozí, že pre biznis a honbou za majetkom sa nám vytratí odbornosť našich vysokoškolsky vzdelaných občanov.

Aj tento rok sme oslovili úrady práce a inšpektoráty práce a požiadali ich o spoluprácu.

1.Je dôležité, aby úrady práce zaviedli kontrolu príčin nezamestnanosti?

2.Je dôležité, aby úrady práce zaviedli kontrolu príčin práceneschopnosti?

3.Ovplyvnilo zvýšenie nezamestnanosti od marca 2020 výskyt COVID 19?

4.Je potrebné zvyšovať právne vedomie občanov od žiakov 6. triedy až po dôchodcov?

5.Je potrebné, aby verejnoprávne médiá medializovali asociálne a sociopatické formy správania na našich pracoviskách?

6,Myslíte si, že by mali byť pracovníci na úradoch práce lepšie ohodnotenie na mzde za vykonanú prácu?

7.Súhlasili by ste, ak by sa zaviedla pre každého zamestnanca vzdelanostná tarifa odmeňovania na všetkých pracoviskách?

8.Súhlasili by ste, aby úrady práce spolu s inšpektorátmi práce sa oboznámili so vznikom Úradu štátnej starostlivosti a jeho kontrolnou činnosťou v pracovnoprávnych vzťahoch s ochranou zamestnancov?

9.Podporili by ste 2% z dane pre Inštitút ochrany ústavných práv?

10.Chceli by ste sa po skončení pandémie oboznámiť so zákonom na ochranu zamestnancov a zamestnanosti a so zákonom na garanciu príjmu podľa vzdelanostnej tarify odmeňovania?

 

https://www.mobbing-bossing.eu/inpage/nazov/

„Nad ľudskou hlúposťou nezvíťazíme. Ale nikdy nesmieme prestať proti nej bojovať.“ Werich

 

 

 

Prečo bratislavské súdy nepoužívajú digitálny záznam v súlade so zápisnicou. . . . . . .

15.03.2023

Vážení študenti práva (a nielen Vy), ďakujeme za Váš záujem o pojednávanie exposlankyne parlamentu v právnej veci nezaplatenia výpovednej doby za dva mesiace. Žiaľ nahlásením bomby sa pojednávanie zastavilo a Vy ste sa nedočkali rozsudku. Až bomba zastavila klamstvá advokáta Úradu pre regulácie sieťových odvetví LEBO dôležité zistenie: Každý sudcovský rozsudok si [...]

Až bomba zastavila klamstvá advokáta Úradu pre regulácie sieťových odvetví

01.03.2023

Vážení študenti práva, (a nielen Vy), pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zase zameriame na budovanie demokracie po slovensky. Na základe Predvolanie + výzva Okresného súdu Bratislava II sp. zn.: 11Cpr/ 2/2016 zo dňa 02. 11. 2022 v právnej veci žalobkyne JUDr. Mária Ritomská proti žalovanému Úrad pre reguláciu sieťových [...]

Nikto sa neopýtal, či môže Janko Kuciak napísať to, čo si myslel

12.02.2023

Vážení študenti práva, (a nielen Vy), pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zase zameriame na budovanie demokracie po slovensky. Skôr, ako pristúpime k ďalšej informácii o našich právach, zopakujme si dôležité skutočnosti, ktoré sme priniesli v minulom článku. Dokedy sa budú spoliehať lídri politických strán na [...]

Ukrajina Rusko Vojna

Zelenskyj: Po Buči sa svet zmenil, otvorili sa mu oči

31.03.2023 12:16

Dôkazy o zločinoch, ktorých sa podľa ukrajinských predstaviteľov dopustili ruskí vojaci, zhromažďujú medzinárodní vyšetrovatelia.

mimoriadna schôdza, predčasné voľby, migy, poslanci, parlament

Plat poslanca sa nebude znižovať, plénum odmietlo Matovičovu novelu

31.03.2023 11:31

Výška poslaneckého platu za rok 2022 bola 3 270 eur.

Viktor Orbán a Volodymyr Zelenskyj

Orbán: Európania chcú mier, ale lídri EÚ obhajujú vojnu

31.03.2023 11:06

Vojna na Ukrajine sa podľa Orbána stáva stále krvavejšou a brutálnejšou.

Dušan Dědeček

Mal priznať, že vypil fľašu a v podchode na Zochovej ešte dupol na plyn. Dědečka obžalovali

31.03.2023 10:22

Minuloročná tragická nehoda v Bratislave si vyžiadala päť obetí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 177
Celková čítanosť: 4118735x
Priemerná čítanosť článkov: 23270x

Autor blogu

Kategórie