Založ si blog

„Nad ľudskou hlúposťou nezvíťazíme. Ale nikdy nesmieme prestať proti nej bojovať. “ Werich

Blíži sa nám 6. medzinárodná konferencia  Inštitútu ochrany ústavných práv, ktorý pokračuje  v monitorovaní, dokumentácií, registrácií prípadov psychického násilia na pracoviskách, resp na Slovensku pod pojmom šikana na pracovisku.

Inštitút ochrany ústavných práv hodnotí prípady občanov, ktorí nás žiadajú o priamu pomoc, alebo radu. Evidovali sme spoločné znaky vzťahových, sociálnych, právnych, fyzických a psychických poškodení zdravia. Podľa reálneho stavu evidovaného v malom vybranom súbore poškodených občanov Slovenskej republiky počas našej existencie sme vyjadrili odborné zovšeobecnenia o stave spoločnosti  a sústavne ho dopĺňame, exaktne klasifikujeme a definujeme.

Popri našej činnosti sme zaevidovali rôzne pokusy „iniciatívnych občanov“, ktorí chcú zarábať na „koučingu“ zameranom proti mobbingu. Pozor!  Je a bude to zbytočná investícia dovtedy, kým nebudú zmenené zákony Slovenskej republiky  presnejšie politický režim, resp. politické a právne vzťahy v štáte. Náš sociálno-právny model vychádza z poznatku všetci sme „len ľudia“ a z našej definície človeka: Anatómia pamäťového obrazu psychiky – vedomie svojej osobnosti, psychiky duše –  je u každého človeka približne rovnaká a medziľudské vzťahy sú určované funkciami psychiky – pohybom v duši, nie logikou, pričom mentálny pohyb – myslenie, vlastný obraz – je súčasťou myslenia  a vlastnými duševnými pohybmi odsúvaný do reflektujúcej  – iba vnímanie – podriadenej úlohy.

Z hľadiska sociálnej patológie – Slovensko je choré v celom rozsahu. Má choré orgány – štátna správa, rezorty, silové piliere – má choré vzťahy medzi orgánmi navzájom – vzťahy medzi ľuďmi, vrátane rodín -, lebo a to zdôrazňujem z hľadiska štruktúry spoločnosti rodina je rovnako dôležitý orgán štátu ako ktorýkoľvek štátny úrad. Náš štát  má chorých občanov – bunky orgánov -, ktorí zákonite vždy zomierajú, ale najprv ochorejú vinou chorého štátu, lebo štát podporuje sociopatov – nakazené bunky – najmä v legislatívnej činnosti, v zdravotníctve, v obchodnej a vo finančnej politike, v silových rezortoch prokuratúrou počnúc cez justíciu a políciu, až po armádu. Chorý štát, bezprávny štát ako celok môže byť nazvaný Vzťahovou pascou. Výskum fenoménu násilia na pracoviskách je stále novou oblasťou na Slovensku a my máme jasno v mnohých právnych, sociálnych, psychologických a medicínskych otázkach, prečo treba násilie na pracoviskách monitorovať, dokumentovať a v neposlednom rade zastaviť.  Lebo nám stále viac hrozí, že pre biznis a honbou za majetkom sa nám vytratí odbornosť našich vysokoškolsky vzdelaných občanov.

Aj tento rok sme oslovili úrady práce a inšpektoráty práce a požiadali ich o spoluprácu.

1.Je dôležité, aby úrady práce zaviedli kontrolu príčin nezamestnanosti?

2.Je dôležité, aby úrady práce zaviedli kontrolu príčin práceneschopnosti?

3.Ovplyvnilo zvýšenie nezamestnanosti od marca 2020 výskyt COVID 19?

4.Je potrebné zvyšovať právne vedomie občanov od žiakov 6. triedy až po dôchodcov?

5.Je potrebné, aby verejnoprávne médiá medializovali asociálne a sociopatické formy správania na našich pracoviskách?

6,Myslíte si, že by mali byť pracovníci na úradoch práce lepšie ohodnotenie na mzde za vykonanú prácu?

7.Súhlasili by ste, ak by sa zaviedla pre každého zamestnanca vzdelanostná tarifa odmeňovania na všetkých pracoviskách?

8.Súhlasili by ste, aby úrady práce spolu s inšpektorátmi práce sa oboznámili so vznikom Úradu štátnej starostlivosti a jeho kontrolnou činnosťou v pracovnoprávnych vzťahoch s ochranou zamestnancov?

9.Podporili by ste 2% z dane pre Inštitút ochrany ústavných práv?

10.Chceli by ste sa po skončení pandémie oboznámiť so zákonom na ochranu zamestnancov a zamestnanosti a so zákonom na garanciu príjmu podľa vzdelanostnej tarify odmeňovania?

 

https://www.mobbing-bossing.eu/inpage/nazov/

„Nad ľudskou hlúposťou nezvíťazíme. Ale nikdy nesmieme prestať proti nej bojovať.“ Werich

 

 

 

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

Hrozby s novými názvami, ale so starou podstatou alebo Slovák sa naučí aj s vlkmi vyť.

01.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Sociopatia médií oslabuje silu pravdy alebo päť P pre Madam Justíciu Od podania žaloby dňa 25. 10 2018 proti žalovanému Slovenská technická univerzita sme čakali na prvé [...]

Trump

Porota, ktorá rozhodne o Trumpovi v historickom procese, je už kompletná

18.04.2024 23:26

Porota sa vyberala zo stoviek potenciálnych členov na základe série otázok, ktoré majú zaručiť, že sa budú rozhodovať nestranne.

farmári, poľsko, traktory

Poľskí poľnohospodári nepúšťajú kamióny cez hraničné priechody s Ukrajinou

18.04.2024 21:37

Naďalej tak protestujú proti prílevu lacného obilia z Ukrajiny.

keňa, vojaci

V Keni zahynulo pri páde vojenského vrtuľníka desať ľudí, vrátane veliteľa armády

18.04.2024 20:56

Vrtuľník havaroval krátko po štarte a potom začal horieť.

turecko, zemetrasenie, tokat

Stred Turecka zasiahlo zemetrasenie. Poškodilo niekoľko budov

18.04.2024 20:03

Zatiaľ nie sú správy o úmrtiach alebo vážne zranených.