Založ si blog

„Míľnik, ktorý sme dosiahli vraždou Jána Kuciaka a jeho snúbenice. . . „

Som sklamaná keď politici nehrajú podľa pravidiel, a to z viacerých dôvodov. Ako vidíme aj po poslednej volebnej kampani plnej politických sľubov sa nám politici za 8 mesiacov vládnutia veľmi, veľmi  vzdialili od zodpovednosti. I keď o nej pred voľbami, čo to „natárali“.  Tieto ich “ táraniny“ sú často konšpiračnými teóriami, o ktorých som popísala na blogu sme od volebného obdobia 2012  – 2016 dosť a dosť.

https://ritomska.blog.sme.sk/c/501694/umlcane-obete-vsade-pritomneho-zlocinu.html

https://ritomska.blog.sme.sk/c/488778/preco-si-politicke-strany-spravili-z-obcanov-volicov-hlupakov.html

LEBO práve konšpiračné teórie možno považovať za opak spoľahlivého a triezveho spracovania a vyhodnocovania informácií.

. .. v redakcii Denníka SME

https://ritomska.blog.sme.sk/c/475856/preco-obcanom-pravdu-nikto-nepovie.html

„Vo všeobecnosti ich charakterizuje manipulácia so zámerom na pozadí prezentovaných udalostí či skreslené vysvetlenie kauzality, pričom neraz navádzajú na paranoidné vnímanie sveta využívajúc motív sprisahania. V mnohých pohľadoch sa to deje ako efekt kultúrnej identity a strašenie možnosťou jej ohrozenia, čo často zneužívajú politici na manipulovanie verejnosti.“ Ale kto z voličov sa vie proti tomuto manipulovaniu brániť?

Dajme si otázku, či historický výrok nášho súčasného premiéra: „Míľnik, ktorý sme dosiahli vraždou Jána Kuciaka a jeho snúbenice by predpokladám, mohol konečne spôsobiť aj návrat k svedomiu pri poslancoch Smeru,“ vošiel do dejín ako konšpiračná teória, ktorá priviedla Igora Matoviča k moci?  

Ak ľuďom chýbajú poznatky, vedomosti informácie na pochopenie politiky tak nebol problém pre Igora Matoviča , aby dosiahol volebný výsledok s víťazstvom názvu nového politického hnutia/strany: OĽaNO, Kresťanská únia, ZMENA ZDOLA, NOVA.

Kto si túto jeho špekuláciu  všimol?

Devalvuje to demokratický systém a tiež je to o dôvere v demokraciu. Tie posledné  voľby ukázali, že na celú sériu lží, klamstiev, konšpiračných teórií našich politikov „naskočili“ aj voliči. Vari ľudia veria nezmyslom resp. konšpiračným teóriám?

https://ritomska.blog.sme.sk/c/475130/obete-demokracie-na-slovensku-pribudaju-ale-pozor-nie-vsetky-maju-pravne-vedomie.html

U politikov by sme si mali všímať, či sa snažia spoločnosť deliť či polarizovať, či vyvolávajú strach, či podnecujú k nenávisti. Výsledky volieb sú toho jasným príkladom ako občan v snahe niečo zmeniť uveril aj konšpiračným teóriám Igora Matoviča, ktorého politické hnutie OĽaNO dňa 20. novembra 2019 zaniklo. Ale kto chce kam, pomôžme mu tam.

https://ritomska.blog.sme.sk/c/389829/pomahaju-media-politikom.html

Preto oceňujeme všetkých Vás, občanov, ktorí ste prejavili odvahu a snahu pomôcť sami sebe a zároveň všetkým občanom žijúcim v tejto bezprávnej krajine. A napísali ste na ioup.riesenia@gmail.com svoje dojmy z volebného výsledku parlamentných volieb do Zborníka zo 6. medzinárodnej konferencie dňa 25. novembra 2020.

„Chudobný občan je neslobodný občan. Vedomosť je kľúčom ku všetkému a najväčším strachom človeka je jeho nevedomosť. Po rokoch v práci som zistil, že jediné, čo bráni ľudom v ceste mať sa lepšie, je ich strach a strach pramení z ich nevedomosti.“

https://ritomska.blog.sme.sk/c/389982/preco-sa-jej-bojime.html

Ľudia sa vlastne boja mať lepšie. Boja sa čo i len hromadne podpísať pracovnú sťažnosť, boja sa vyjadriť. Ľudia si neuvedomujú, že majú nejaké práva. Ak sa nezmení vedomie ľudí, nezmení sa vôbec nič. Kolektívnym vedomím si tvoríme realitu.

Na všetkých školách by sa mali vyučovať základy práva, lebo ľudia nepoznajú ani len rozdiel medzi skončením pracovného pomeru dohodou a výpoveďou. „Nevedomému národu sa potom ľahko vládne a ľahko sa takým národom aj manipuluje.“

https://ritomska.blog.sme.sk/c/466092/politika-vecou-verejnou-ale-kto-to-vie.html

„Tak a je rozhodnuté. Výsledok by nemal byť podľa môjho názoru, dôvodom na skepsu. Ľudia sú už takí. Rozumiete mi však? Verím tomu, že to nevzdáte. Na Slovensku stále nedozrel čas pre zmenu systému.“ Ďakujem za tento e-mail.

https://ritomska.blog.sme.sk/c/463123/kto-ma-vacsie-pravomoci-alebo-kde-vsade-klesa-odbornost.html

Môžeme opakovať voľby do nekonečna, až si uvedomíme že vlastne volebný zákon a celý politický systém je na nič. Vidíme to na súčasných poslancoch, ktorí v snahe zviditeľniť seba dokážu robiť aj „divadlo s rúškom“.   Poslanci si stále neuvedomili, že zastupujú občanov a nie politické strany

Vážení občania, nebojte sa a nemajte strach. I keď strach funguje veľmi spoľahlivo, aktivuje u človeka obavy z neznámeho a nepoznaného. Koľko ľudí v našom štáte to chápe, neviem, ale tuším je ich málo. Musíme byť ako tie múdre panny a mať lampy zažaté, aby sme vedeli kráčať slzavým údolím či v blate našej politiky.

LEBO na Slovensku sa „veselo vládne“  za pomoci mlčiacej väčšiny.

https://ritomska.blog.sme.sk/c/445302/chod-prec-lebo-ta-tu-nechcem.html

A NEBOJTE SA aj Inštitút ochrany ústavných práv je konšpiračná teória.

https://www.facebook.com/jozef.chlebik.79/videos/pcb.1569186649883752/1569141613221589/?type=3&theater

Albert Einstein: „ĽUDSTVO SA BUĎ VRÁTI K BOHU, ALEBO SA ZNIČÍ“

 

Ani Eduard Heger nevie, že v podvedomí nesúhlasí s Igorom Matovičom

28.11.2022

Vážení študenti práva,(a nielen Vy),ďakujeme Vám (IOÚP), že máte záujem o Zborník z 8. medzinárodnej konferencie, ktorá sa konala dňa 16. 11. 2022 v Bratislave. Len zopakujem: Každý volič, každý občan a každý zamestnanec stále nemá kompaktný právny systém štátu – spravodlivo vyvážený v základnom pôsobení medzi dvomi subjektmi: štátom a občanom. Dôkazom je [...]

Kollár vydiera Matoviča alebo je to dobrá politická hra

13.11.2022

Vážení študenti práva,(a nielen Vy),ďakujeme Vám (IOÚP) za obrovský záujem o 8. medzinárodnú konferenciu, ktorá sa koná dňa 16. 11. 2022 v Bratislave. Je ďalším pokračovaním nášho úsilia za sociálnu normu humanizmu, resp. za zdravé medziľudské vzťahy, aby eurelatio basalis fungovali v každodennej realite, v pozemskom ľudstve. Prinášam informácie o tom, čo bude [...]

Voľbami sme si dali gól do vlastnej brány

31.10.2022

Vážení študenti práva,(a nielen Vy), pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. A máme po voľbách. Čo nám priniesli? História sa zase opakovala. Spojili sa dve, tri, štyri, politické strany. Ich kandidáti sa prezentovali politickými heslami na bilboardoch, v [...]

Rusko Ukrajina Vojna Mobilizácia Čiastočná Branci

Demobilizovaný ruský študent: Dostal som starú pušku, delili sme sa aj o spací vak

29.11.2022 06:10

Študent, ktorého prepustili z radov proruských jednotiek na Ukrajine, tvrdí, že k dispozícii mal pušku zo sovietskej éry.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Estónci nabádajú EÚ zdvojnásobiť výdavky na obranu

29.11.2022 05:55, aktualizované: 07:17

Viac ťažkých zbraní Ukrajine, vyššie výdavky na obranu v Európe, navrhujú pobaltské a škandinávske štáty. Kyjev chce transformátory a protivzdušnú obranu.

americké vojnové lode, USS Chancellorsville

Zahnali sme americký krížnik, tvrdí Čína

29.11.2022 05:46

Čínska armáda v utorok uviedla, že v Juhočínskom mori zahnala americký krížnik s riadenými strelami.

koľajnice, zmena

Rakúske vlaky sa vracajú do normálu, varovný štrajk železničiarov sa skončil

29.11.2022 05:35

Osobnú i nákladnú vlakovú dopravu obnovia v utorok v Rakúsku po ukončení varovného štrajku tamojších železničiarov.