Založ si blog

Mária Patákyová ako verejný činiteľ zobe z ruky Igora Matoviča

Vo chvíli, keď sa v našej krajine všetko točí okolo pandémie, ktorá zasiahla celý svet, prinášame nášmu čitateľovi ďalšie zaujímavé  spravodajstvo Inštitútu ochrany ústavných práv. A hneď v úvode si povedzme: konanie človeka v dôsledku mamony prináša porušovanie zákonov, ktoré odhaľuje nielen NAKA:

Zneužíva Igor Matovič svoje postavenie za pomoci Anny Záborskej(Kresťanská únia), Jána Budaja (ZMENA ZDOLA), Jany Žitňanskej(NOVA)

Práve pred rokom dňa 7. 11. 2019 na medzinárodnej konferencii v Prahe sa Inštitút ochrany ústavných práv zúčastnil projektu Dôstojné pracovisko vo verejnej správe, ktorú organizoval Mobbing Free Institut v spolupráci s Ministerstvom práce sociálnych vecí Českej republiky, so Štátnym úradom inšpekcie práce, a Verejným ochrancom práva. Českí kolegovia nás pozvali s našou prednáškou ako expertov na pracovnoprávne vzťahy na Slovensku. Je to pre nás ocenenie alebo t. č. „vyšší level“, aj keď sa nešíri u nás  žiadne spravodajstvo. Mali sme možnosť zdokumentovať obrovský posun našich českých kolegov v boji so šikanou na pracoviskách.

Z jednotlivých výskumov šikany na pracoviskách v Českej republike nám experti zo štátnych úradov priblížili, ako sa denne na nich obracajú zamestnanci rôznych profesií, rôzneho veku i spoločenského postavenia a žiadajú pomoc v oblasti šikany, mobbingu a bossingu. Je to možné? O mobbingu, bossingu resp. vzťahových pasciach na slovenských pracoviskách sa stále spravodajstvo nepíše. LEBO:  Na Slovensku  je to stále to isté, ak sa niekto dostane k moci pre neho platí „Zákon som ja.“

Igor Matovič za judášske peniaze zrádza celý národ

Českí kolegovia nám svojím výskumom ukázali. že najčastejšie trpia obete nedocenením pracovného výkonu, neustálou kritikou, zadávaním nezmyselných úloh, ohováraním, ponižovaním, zosmiešňovaním, sabotovaním ich práce. Najhoršie skúsenosti majú so šikanovaním pracujúci v olomouckom a moravskosliezskom kraji, na treťom mieste je Praha. So šikanou sa stretáva 1, 6 miliónov obyvateľov Českej republiky. Jedna desatina obetí navštevuje psychiatra. Šikana v práci je príčinou jednej pätiny všetkých samovrážd. Aj napriek tomu, že je zložité sa jej brániť české štátne úrady si uvedomili, aké zdravotné, sociálne a ekonomické následky spôsobuje ignorácia tejto pliagy 21. storočia. Je chybou, že slušnosť, dobré vzťahy medzi ľuďmi sa vytratili zo spoločenského a verejného života. Je to výzva a boj za kvalitu ľudského života.

Kuriozitou zlej firemnej kultúry sa stal prípad žalobkyne voči žalovanému – Technickej univerzite Ostrava. Na základe rozsudku Okresného súdu Ostrava sa žalovaný mal ospravedlniť odbornej asistentke katedry pozemného staviteľstva za vulgárne reči a šikanózne zachádzanie. Vulgárne reči a šikanu musela 5 rokov znášať odborná asistentka katedry pozemného staviteľstva. Je otázkou, ako by sa naši sudcovia „zapotili“, ak by sankcionovali našich politikov za vulgárne reči a šikanózne zaobchádzanie.

Veď si len pripomeňme – u nás na Slovensku stále „maskujeme“ mobbing lekármi, psychiatrami –  títo sa „skrývajú“ za indiferentné diagnózy ako je napr. depresia, stres, či neuróza a iné, alebo za somatické diagnózy ako je žalúdočná dyspepsia, srdcová neuróza – čo sú už absolútne zavádzajúce diagnózy a spôsobujú „sociálnu slepotu“. To znamená, že spoločnosť vôbec nevníma zhubnosť mobbingu – ani oficiálne, ani štatisticky, ale ani empaticky.

Márne sme v Prahe hľadali zástupcu z nášho Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.  A ďalej na rozdiel od nás na pomoc v boji so šikanou na pracovisku slúži Verejný ochranca práv, ktorý ročne dostáva cca 400 sťažností týkajúce sa práva na rovnaké zaobchádzanie v práci.

A čo rieši naša slovenská ombudsmanka Mária Patakyová? Médiá priniesli v čase pandémie jej vyjadrenie: „Vyžadovanie dokladu o negatívnom teste nie je protiústavné.Pani ombudsmanka, prečo nám občanom v časoch pandémie nepoukazujete na všetky porušenia základných práv a slobôd občanov, medzi ktoré patrí aj právo na ochranu osobných údajov, ktorého súčasťou je aj zdravotná dokumentácia každého z nás. Nikto nemá právo žiadať resp. predkladať preukázanie zdravotnej dokumentácie toho, ktorého občana, ktorej súčasťou je aj výsledok antigénového testu. Naša pani ombudsmanka nereagovala ani na zákaz pohybu a pobytu, ktoré odsúhlasila vláda. Podľa článku 23  Ústavy Slovenskej republiky má na takéto obmedzenie právo len a len parlament. A určite nie vláda nejakým “nariadením, či vyhláškou”.

Pani ombudsmanka s právnickým vzdelaním, Vaše vyjadrenie je úmyselne zavádzajúce, a tým bez najmenších pochybnosti napĺňa skutkovú podstatu trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa. Alebo ľudovo povedané pani ombudsmanka s právnickým vzdelaním zobe z ruky premiérovi Igorovi Matovičovi.

Krok na ceste k ľudským právam uskutočnil aj MUDr. Ján Lakota týmto listom, ktorý adresoval americkému a ruskému prezidentovi. Ale občanmi v sledovaných médiách o tomto liste novinári nepíšu. Bol by už tretí bojovník z radov lekárov, ktorý nám odvážne poukazuje, ako hlboko sme klesli, keď nechávame plagiátorov vládnuť.

https://zemavek.sk/list-putinovi-a-trumpovi/?fbclid=IwAR19P8bCYg6DvFzr6XpiF6kVgvGcwcH6Q5DnxM-TKR-RjTxJuUcPm3BFgdo

Z mojich skúseností bývalej poslankyne parlamentu vieme, že naše médiá by si z neho spravili konšpirátora šíriaceho dezinformácie.

NEBOJTE SA,  sme stále na ceste za spravodlivosťou naplniť ocenenia práce našich odborníkov a napraviť im zničené existencie, lebo táto cesta je zahataná túžbou po moci súčasného premiéra Igora Matoviča.

Na 6. medzinárodnej konferencii prinesieme okienko pre študentov sociálnej práce, kde vyberáme: Obvyklou príčinou patologického vzťahu je sociálne deformovaná osobnosť, resp. zle vychovaný, alebo psychicky poškodený človek ktorý nejakým spôsobom (obvykle psychicky) týra inú osobu, často viac osôb. To je absolútna väčšina vzťahov medzi ľuďmi – jeden je predátor, kanibal, a ostatní sú obeťami, korisťou, vykorisťovaní (mnohí podriadení sú obvykle obeťami, často nevedome).Týrané osoby (obete) nedokážu zo vzťahu „vycúvať“, preto patologický vzťah najmenej dvoch osôb trvá, hoci je zlý, chorobný. Tyran sám sa nikdy nevzdá, resp. nevycúva zo vzťahu, nie dobrovoľne, on nikdy neuvoľní týranú osobu. Niekedy ani pod hrozbou zákonnej moci.

Tyran sa snaží vždy dosiahnuť svoj tyranský cieľ: Duševne konzumovať, deprimovať, deptať, zatlačiť alebo vytlačiť zo zamestnania, vidieť osobu „zlomenú“, „zavrieť osobu“ na psychiatrické oddelenie, ak sa nepodarí do väzenia. Pre poškodenú obeť je nemožné zistiť, čo je príčinou zlého vzťahu, a čo je príčinou poškodenia utýranej duše, hoci častokrát sama si povie, že ktosi mu (jej) ublížil a psychicky ho (ju) týra.

Záverom: Kto ešte napĺňa skutkovú podstatu trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa? Aj o tom bude v Zborníku zo 6. medzinárodnej konferencie.

 

 

Advokát je dôležitý v každom súdnom konaní, ale pozor. . .

16.11.2023

Vážení študenti práva a nielen Vy, Inštitút ochrany ústavných práv v predvečer osláv 17. novembra považuje za dôležité pripomenúť históriu nášho slovenského parlamentu a upriamiť pozornosť na naše medzinárodné konferencie, ktoré organizujeme od roku 2013, aby sme zachytili budovanie slovenskej demokracie. Premiér Igor Matovič si spravil z politiky biznis – [...]

Politici získali moc a národ sa „zabáva“

30.10.2023

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Skôr, ako pristúpime k ďalšej informácii o našich právach, zopakujme si dôležité skutočnosti, ktoré sme priniesli v minulom článku. Taktika politických strán Ani v posledných [...]

Taktika politických strán

16.10.2023

Vážení študenti práva,(a nielen Vy), ďakujeme za gratulácie a prejavy priazne, ktoré nám stále posielate. Znovu pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. A máme po voľbách. Čo nám priniesli? História sa zase zopakovala. Nechcem sa nikoho dotknúť, ale ľudia [...]

Izrael / Obrnené vozidlo / Pásmo Gazy /

Koniec prímeria v Gaze. Izraelská armáda oznámila obnovenie bojových akcií

01.12.2023 06:20

Izraelská armáda uviedla, že obnovila bojové operácie v Pásme Gazy. Hnutie Hamas podľa nej porušilo prímerie raketovým útokom, píšu agentúry.

COP28, klimatický summit, klíma, Dubaj

Na klimatickej konferencii COP28 prehovoria svetoví lídri, vrátane Čaputovej

01.12.2023 06:10

V Dubaji sériou vystúpení svetových štátnikov pokračuje konferencia OSN o zmene klímy COP28.

tank Leopard 1A5 zasiahnuty na Ukrajine

Prvý vyradený Leopard 1 na Ukrajine – osamotený tank zasiahlo a poškodilo delostrelectvo

01.12.2023 06:00

Video potvrdilo prvú stratu tanku Leopard 1A5 na Ukrajine. Bol poškodený delostrelectvom a posádka ho opustila. Zdá sa, že je v stave, v ktorom by sa dal odtiahnuť a ľahko opraviť.