Založ si blog

100 dní porušuje vláda zákon ?

Opakovanie – matka múdrosti: Kto sa  nebojí hovoriť nahlas, že 100 dní porušuje vláda zákon?  Veď tu nemáme odborníkov. Ešte aj predseda parlamentu opísal diplomovú prácu. A pán premiér  Matovič, ten sa nám v klube OĽaNO chválil, že mu diplomovú prácu písala kamarátka pri mori na pláži.  Prečo  teda  Igor Matovič vládne nad kresťanským Slovenskom? Spojil 4 politické strany a prevalcoval sa do parlamentu. Bola to dobrá taktika Igora Matoviča, ako sa udržať pri moci. Z právneho hľadiska nemôže takýto zlepenec vládnuť, lebo porušuje zákon (§ 6 ods 6 zákona č.85/2005 Z.z. o politických stranách a politických hnutiach). Kto z právnikov sa nebojí a povie to nahlas. Kam sme to s odbornosťou našich právnikov dopracovali????? A čo potom sú platné rozhodnutia či legislatíva tejto politickej strany? 

Ako sú platné rozhodnutia premiéra Igora Matoviča

Zo všetkých médií nám prinášajú informácie o našom premiérovi Igorovi Matovičovi. Sú to kritické správy na adresu nového premiéra. Aj blogeri sa vytešujú len, aby si do neho „pichli“. Vari si Igora Matoviča nezvolili občania? Vari si ho zvolili len pre to, aby sme tu mali „zábavu“ bez odborných skúseností a znalostí. Nikto z občanov nevidí, aká je jeho drezúra „vládneho úradníckeho koňa“.

Vláda Matoviča – drezúra úradníckeho koňa

A tak stále platí moje  video  s názvom:  Ako funguje Matovičova strana OĽaNO

Zdá sa, že veľký líder Matovič nebol celkom pripravený na funkciu premiéra, čo sa aj ukázalo jeho prejavom ako opozičný politik. Energiu, ktorú venoval kritike bývalej vlády, by mal venovať radšej tomu, aby nejaké pomôcky aj sám zohnal. Predsa rozhodujúcim heslom je pracovná klíma. Mal by zmeniť zlý štýl riadenia, ktorý doteraz mal a ktorý je závažným spoločenským problémom. Za prvotnú príčinu nemôžeme pokladať systém, ani žiadnu inštitúciu, ale vždy len jednotlivca, muža – politika, ženu – političku, s ich konkrétnymi skutkami a osobnou zodpovednosťou za konanie vo zverených kompetenciách, lebo nič nefunguje samo od seba, ani finančné trhy, ani politické systémy, ani sociálne vzťahy.

Spravodlivosť je drahá komodita a pre obyčajných ľudí je nedostupná

To je strašné – povedala štátna zamestnankyňa Národného inšpektorátu práce p. Múdra v telefonickom rozhovore, v ktorom reagovala na výkon inšpekcie práce Inšpektorátu práce Bratislava, ktorý robí výkon inšpekcie práce  v Slovenskej technickej univerzite zameraný na pracovnoprávne vzťahy ženy, matky, ktorá sa vrátila z rodičovskej dovolenky.

A inšpektori ešte neboli na Vašom pracovisku? pokračuje p. Múdra.

Nie?  napísali mi odpoveď, ale viem, že tam neboli.

Oni Vám napísali odpoveď bez toho, aby prešetrili Váš podnet na pracovisku?

To sa nedá počúvať. V pondelok príde zo služobnej cesty generálny inšpektor a prejednám to s ním.

Zakončujeme jeden z mnohých rozhovorov, kedy sa náš občan chce dovolať svojho práva a svojej práce. Ale poďme sa znovu pozrieť k meritu veci.

Inštitút ochrany ústavných práv skúma patologické procesy a ich príčiny v medziľudských ako aj v pracovných vzťahoch, hľadá a aplikuje humánne formy, metódy, prostriedky a chce ošetriť zlé vzťahy na pracoviskách. Súčasná doba nám ukazuje a môžeme spolu konštatovať nenormálne, neľudské stavy vo vzťahoch medzi ľuďmi. Už nám o nich hovoria aj niektorí politici:

https://www.parlamentnelisty.sk/profily/doc-Mgr-art-Dusan-Jarjabek-125/otazka/Co-tu-chceme-anarchiu-10209

Žiaľ, títo naši politici nevedia, kde začať a ani nechcú z toho blata von a v tomto volebnom období nám zase  priniesli ukážku zlého správania sa aj v parlamente.

A tým, že poslanci parlamentu nepovedia pravdu o tom, že nemajú kompetenciu Vám, občanom, pomôcť, začali  „kŕmiť“ svojich budúcich voličov správami o korupcii (nebudem uvádzať menovite všetkých politikov, ktorí sa Vám prezentujú na tlačovkách z parlamentu).

Poďme sa pozrieť na príčinu našich problémov.

Len pripomeniem z histórie môjho blogu: Podrobne sa rozkladom ľudskosti zaoberal už Konrád LORENZ vo svojej knihe Rozklad ľudstva, nem. orig.: Der Abbau des Menschlichen, 1983, vyd. Piper, Mníchov.
A Inštitút ochrany ústavných práv  pokračoval  a pokračuje na ceste k ozdraveniu ľudstva aj na Slovensku od roku 2011. Vážení, uvedomujeme si, že človek ako sociálna entita je stále v hlbšej kríze medziľudských vzťahov a samozrejme v pracovných vzťahoch, a preto robíme pre človeka ako pre ľudskú bytosť niečo zmysluplné, a t. č. chceme prekročiť konštatovanie že „človek má nádej“, chceme aplikovať všeobecné dobro do medziľudských vzťahov vylúčením zla. Kým človek, zviera sa správa agresívne a sústavne presadzuje politiku silnejšieho, zatiaľ ešte stále je iba kanibalom, spôsobuje utrpenie druhému, parazituje na duševnom utrpení.

V našej databáze máme v evidencii viac ženy, matky, odvážne nositeľky nového pokolenia, ktoré sa stali obete psychického prenasledovania na svojom pracovisku. Aj naša obeť, pani inžinierka,  sa pred mobbérom zachránila nástupom na rodičovskú dovolenku. A po jej skončení a nastúpení do práce (v auguste 2017) sme svedkami, ako pokračuje prenasledovanie na pracovisku. A to pomocou aplikácie Zákonníka práce, ktorý ako monitorujeme aj pomocou Inšpektorátu práce Bratislava, ostal za dverami jej pracoviska. 

Ona sama ako žena, matka sa stala bojovníčka za ľudské práva, o ktorých sa veľa píše a na ich podporu sa na Slovensku zriadilo množstvo štátnych úradov, ale akonáhle sa na jeden z nich obrátila, stala sa svedkom, že aj Inšpektorát práce Bratislava je pracovisko plné obetí mobbingu.

https://www.mojevideo.sk/video/2be86/povinny_psychicky_teror_na_pracoviskach_.html

V súvislosti s aplikáciou Zákonníka práce Inštitút ochrany ústavných práv monitoruje v tomto prípade pani inžinierky, že mobbér už využil jeden z najčastejšie sa vyskytujúcich krokov mobbingu, a to:  Upozornenie na porušenie pracovnej disciplíny.  Na pomoc mal a má tento úkon prešetriť Inšpektorát práce Bratislava.

KONŚTATUJEME, že po rokoch tvrdého elitného štúdia ukončeného univerzitným diplomom nám tu na Slovensku vznikla dosiaľ stále tabuizovaná téma, ktorá nie je žiadúca, aby ju občania stále zviditeľňovali a o nej stále hovorili (hlavne, že v nej denne žijú).  Alebo novinári o nej písali. Lebo v  súčasnosti majú zamestnávatelia evidentný trend zakonzervovať,  blokovať vývoj hodnoty práce a legislatíva im v tom je nápomocná, čím sa podčiarkuje bezprávnosť nášho systému.

Pani inžinierka ako žena a matka sa stala vzorom a príkladom v histórii „budovania demokracie po slovensky“. Postavila sa proti u nás sa vyskytujúcim už mnoho rokov tolerovaným praktikám nespravodlivého a neetického vyháňania zamestnancov z pracovísk. Pomenovala zlé javy na pracovisku priamo v mieste výskytu, kde za ňu hovoria fakty a túžba riešiť sociálno-právne otázky v ľudských intenciách spravodlivosti. Preto ju Inštitút ochrany ústavných práv navrhol ako ženu a matku aj  na cenu: Bronzovú sošku Rytiera Rolanda, ochrancu mestských práv a výsad, ktorú odovzdáva bratislavský primátor. A myslíte si, že ju bratislavský primátor (Nesrovnal) ocenil? 

Ale poďme ďalej :

Dňa 28. októbra 2018 sme v mene matky, ženy, Ing. arch. I.L. PhD. predložili ( v poradí 27) žalobu proti Slovenskej technickej univerzite na Okresný súd Bratislava III  A dosiaľ (1.7.2020) nemáme prvé pojednávanie.

Viac sa dozviete na 6. medzinárodnej konferencii v novembri 2020 v Bratislave . Srdečne Vás pozývame.

www.mobbing-bossing.eu

https://www.mobbing-bossing.eu/inpage/nazov/

https://www.mojevideo.sk/video/2cfee/zasluzia_si_obcania_financne_utrpenie_alebo_odskodnenie_.html

https://www.mojevideo.sk/video/2cfed/rektor_stu_nechape_aktivnu_pracu_ioup.html

Celé Slovensko je prehnité . . . . . . .

 

Ani Eduard Heger nevie, že v podvedomí nesúhlasí s Igorom Matovičom

28.11.2022

Vážení študenti práva,(a nielen Vy),ďakujeme Vám (IOÚP), že máte záujem o Zborník z 8. medzinárodnej konferencie, ktorá sa konala dňa 16. 11. 2022 v Bratislave. Len zopakujem: Každý volič, každý občan a každý zamestnanec stále nemá kompaktný právny systém štátu – spravodlivo vyvážený v základnom pôsobení medzi dvomi subjektmi: štátom a občanom. Dôkazom je [...]

Kollár vydiera Matoviča alebo je to dobrá politická hra

13.11.2022

Vážení študenti práva,(a nielen Vy),ďakujeme Vám (IOÚP) za obrovský záujem o 8. medzinárodnú konferenciu, ktorá sa koná dňa 16. 11. 2022 v Bratislave. Je ďalším pokračovaním nášho úsilia za sociálnu normu humanizmu, resp. za zdravé medziľudské vzťahy, aby eurelatio basalis fungovali v každodennej realite, v pozemskom ľudstve. Prinášam informácie o tom, čo bude [...]

Voľbami sme si dali gól do vlastnej brány

31.10.2022

Vážení študenti práva,(a nielen Vy), pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. A máme po voľbách. Čo nám priniesli? História sa zase opakovala. Spojili sa dve, tri, štyri, politické strany. Ich kandidáti sa prezentovali politickými heslami na bilboardoch, v [...]

Laurence Booneová

Francúzska diplomatka pre Pravdu: Ukrajine proti Rusku dodáme ďalšie zbrane

29.11.2022 08:00

Európa nie je v žiadnom prípade zoči-voči ruskej vojne bezmocná. Pre Pravdu to uviedla Laurence Booneová, štátna tajomníčka francúzskeho rezortu diplomacie.

Rusko Ukrajina Vojna Mobilizácia Čiastočná Branci

Demobilizovaný ruský študent: Dostal som starú pušku, delili sme sa aj o spací vak

29.11.2022 06:10

Študent, ktorého prepustili z radov proruských jednotiek na Ukrajine, tvrdí, že k dispozícii mal pušku zo sovietskej éry.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Estónci nabádajú EÚ zdvojnásobiť výdavky na obranu

29.11.2022 05:55, aktualizované: 08:05

Viac ťažkých zbraní Ukrajine, vyššie výdavky na obranu v Európe, navrhujú pobaltské a škandinávske štáty. Kyjev chce transformátory a protivzdušnú obranu.

americké vojnové lode, USS Chancellorsville

Zahnali sme americký krížnik, tvrdí Čína

29.11.2022 05:46

Čínska armáda v utorok uviedla, že v Juhočínskom mori zahnala americký krížnik s riadenými strelami.