Založ si blog

. . . bude nám sponzor Matovičova vláda?

Najprv ukážka z knihy, ako sa premiér Igor Matovič dostal k moci: Na dnešnom rokovaní parlamentu  to vrelo emóciami. Koľko hádok a intríg na jednom rokovaní?  A čo to prinieslo? Zase nám ukázal poslanec Matovič, aký  je kriklúň a sociopat. Šteká ako strážny pes. Nie je to nič nové, len žravá politika po peniazoch. Stále má patologický vzťah k svojim „súdruhom“ poslancom v hnutí a v klube, čo sa prejavuje jeho požiadavkou, aby vypracovali všetko, zodpovedali za všetko a on sám nič. Prezentuje sa, ako keby robil všetko sám. V druhom rade je nekritický voči sebe. Už má vypracovaný jednotný program hnutia? Už prevzal zodpovednosť za hnutie? Prečo si stráži stranícke financie, ako keby boli jeho vlastné? Tiež klame a upravuje si realitu vo svoj prospech. Akí ľudia s ním spolupracujú? On vlastne ani nerozumie politike. V jeho hlave je politika niečo ako strážny pes, ktorý má štekať na všetko podozrivé. A podozrivé v očiach pána Matoviča je všetko mimo neho, čo on nie je. Zase podviedol občanov-voličov, ktorí ho zvolili do parlamentu. Ale komu z týchto občanov, voličov už pomohol? Za Matovičom chodili občania s problémom rovno do parlamentu, nemal o rozhovory s nimi záujem. Odkázal ich vždy na asistentov alebo iných „súdruhov“ poslancov. Arogantná ignorancia „obyčajných ľudí-voličov“ a ich problémov, tých voličov, ktorí mu dali svoje hlasy, to je presne to, čomu sa z odborného hľadiska hovorí sociopatia. Matovič chce vystupovať ako „hovorca stmeleného kolektívu, ktorý nepotrebuje predsedu“. Je to rovnako smiešne, ako bola „vláda ľudu“ za komunizmu. Iné sa ukazuje, a iná je prax. Cez ostré kritické názory za pultom v rokovacej sále sa občania nedočkajú  ani len rámcového  náčrtu riešenia niektorých občianskych problémov. A tých je na Slovensku stále viac a viac. Matovič to „vymyslel“ tak, že sa zamerali „na množstvo“, a „kvalitu“ vlastne nepoznajú ani dnes.

Matovičova vláda zalepila oči svojim voličom

„Každý, kto sa zúčastní parlamentných volieb získal 10 percentnú zľavu zo všetkých poplatkov štátu.“ – takto to prinieslo hnutie OĽaNO vo svojom Volebnom programe bod č. 10. A skutok dávno „utiekol“. Voliči na bod č. 10 zabudli. Nikto z voličov, ktorí sa zúčastnili parlamentných volieb, sa neprihlásil a nepožiadal o zľavu zo všetkých poplatkov. Ale veď sme na Slovensku.  Nikto im to nekázal. Ba ani náš terajší politický zlepenec neurčil úrad, ktorý tieto zľavy zo všetkých poplatkoch štátu bude občanom, voličom vybavovať.  Vari tento podvod nevidia voliči?

Ako sme mohli vidieť, vyrušil ju koronavírus. A tak naša nová vláda začala „krásnymi“ tunelmi, ako z učebnice tunelovania:

1. naháňala kšefty súkromným firmám pri testovaní koronavíru, ale pritom nemá ani čas ani prostriedky na testovanie klientov Domova sociálnej starostlivosti (DSS)

2. povinne naháňala mladých do II. piliera, napriek tomu, že DSS vykazujú veľké straty a nesľubujú žiadne dôchodky.

Matovič, aj keď je 10 rokov v politike, akoby to jeho voliči nevideli, lebo zase spojil 4 politické strany a hnutia a prevalcoval sa do parlamentu –  to je, ale husársky kúsok.

Topiaci líder Matovič sa slamky chytá alebo kradnúť sa nemá

A rovnako v novom volebnom období počas prvých 100 dní sa politický jazyk politického hnutia  OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA (takto by to mali písať aj novinári) obmedzuje na „akési mediálne zviditeľnenia sa“, a robí úlohu „čističa“.

Špekulácia nového premiéra Matoviča

Kto si všimol, že zaviedol do rokovania parlamentu sociálno patologický jav, ktorý dovtedy používal vo svojich pracovnoprávnych vzťahoch na svojom pracovisku. Veď už ako zamestnávateľ nechránil svojich podriadených a nezabezpečil im pracovné prostredie vhodné pre človeka s ľudskou dôstojnosťou.

Igor Matovič úraduje, štátni úradníci traste sa

Náš nový premiér, ktorý zmenil politiku štátnika na predstaviteľa zlej firemnej kultúry, je výkladom zlého stavu spoločnosti. Padajú hlavy. 

Premiér Matovič má stále tie isté vydieračské spôsoby. Teraz už ako premiér určil, aby každý poslanec  prispel určitú čiastku peňazí do „akéhosi“ fondu.  Ani 100 dní to nevydržalo.

Spomínam si:  Aj v klube sme mali prispievať 1 000 eur  na team právnikov, ktorí budú pripravovať zákony pre občanov.

Zákon je pre život

Poslankyňa Anna Záborská sa stala spolupáchateľkou zla

Vláda Matoviča – drezúra úradníckeho koňa

Znovu máme vo vláde a v parlamente pomýlených sociopatov, luhárov a zlatokopov, zase ich tam „prepašovali“ médiá. Veď aj novinári si chránia svoju prácu, sú posadnuté niektorými politickými menami a ich chronickými nezmyselnými témami, a to aj napriek tomu, že občania, voliči ich nemôžu už ani cítiť. Uverejnia akúkoľvek hlúposť a vôbec neuvažujú o škodlivosti ich mediálnej činnosti. K tomu patrí aj obdobie karantény.

Matovičova vláda chce, aby zákon a spravodlivosť platili pre každého rovnako alebo pri Matovičovej politike hlúpne celý národ?

Slováci, aj v tomto volebnom období  žijeme v bezprávnom štáte, kde platí pravidlo moci. Občan nemá žiadnu inštitúciu, ktorá by mu pomohla riešiť jeho práva. Ale asi sa musí popáliť každý občan, volič sám, to je také slovenské.

Vždy, keď sa  v médiách prehadzuje nejaký nový zákon pripadá to, ako keď sa prehadzuje  horúci zemiak. Konečne si aj naši občania, ktorí nás sledujú uvedomili, že  sú to všetko len  populistické reči k lepším korýtkam. Ani poslankyňa Remišová ako nasledovníčka Matovičovej politiky nedala návrh na riešenie tohto 30 ročného marazmu. Radšej sa nechala nominovať na Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu. Ak by vedela problémy riešiť, tak prvý problém vyrieši politické hnutie OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ktoré porušilo zákon od začiatku.

Zákon je pre život

Pýtam sa, kde sa stratili princípy právneho štátu, a to princíp vlády práva, obmedzenej vlády a obmedzenej väčšiny, ústavnosti a zákonnosti, ľudských práv, deľby práv a suverenity ľudu, nezávislosti súdnictva. Kde sa stratili  ekonomické a politické podmienky života spoločnosti, prostredie demokracie a ekonomickej súťaže. Za 100 dní od svojho zvolenia do parlamentu sa všade vyhadzujú vedúci úradov, predsedovia, tajomníci, prednostovia, riaditelia,  každý, kto bol  na vedúcom poste. Každá vláda, keď sa dostane k moci, robí to isté. A teraz zase nominanti neplatného politického zlepenca chcú ukázať, ako sa šéfuje ľuďom. Všetci, ktorým vzali prácu, majú strach hovoriť nahlas. Na Slovensku sa s tým všetci naučili žiť. A ktorí právnici budú odborníci na zákony a dajú prešetriť politického zlepenca?

Je normálne, aby parlamentná strana mala 4 členov a rozdelila si príspevok od štátu za voľby vo výške miliónov eur?

Vari Matovičovi stačí Sulíkova politika?: „My sa na niečom dohodneme, potom to dáme do priestoru a nejaký čas čakáme, čo sa stane. Pokiaľ to nevyvolá žiaden veľký rozruch a žiaden odpor – keďže väčšina ľudí nerozumie tomu, čo bolo rozhodnuté – pokračujeme ďalej. Krok za krokom, pokiaľ už nie je cesty späť.”

Premiér Igor Matovič nám to ukázal v priamom prenose, keď  v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike povedal:  „Finančný balík z Európskej únie v objeme osem miliárd eur na pomoc po pandémii nového koronavírusu Slovensko nebude schopné vyčerpať za súčasného nastavenia systému. Potrebné bude dať dokopy veľké národné projekty za desiatky či stovky miliónov eur. s tým, že by sa tak mohlo zabrániť korupcii a klientelizmu.“  Keďže väčšina ľudí nerozumie tomu, čo bolo rozhodnuté – pokračujeme ďalej. Krok za krokom, pokiaľ už nie je cesty späť.

Vážení, Matovičova vláda sa nám oháňa sociálnym cítením, demokraciou, morálkou, ľudskými právami. Ale pod heslami ľudských práv si budujú svoju politickú kariéru a stále nám tu pred voličmi, ktorí nevidia do zákulisia parlamentu, zbierajú politické body. Politikov a rovnako aj štátnych úradníkov  treba posudzovať nie podľa toho, čo hovoria, ale podľa toho, čo robia.  A keď sa na nich pozrieme z tejto strany, tak zistíme, že mnohým z nich nejde o ľudské práva, ale o dobrý biznis, ktorý dokážu vytrieskať ešte aj z nešťastia ľudí.

Už pred takmer 2500 rokmi konštatoval významný staroveký učenec Aristoteles, že „Slušnosť je spravodlivé konanie mimo písaného zákona“. Tento výrok je rovnako platný aj v súčasnosti. Ak by sa ľudia správali slušne, pomery civilizácie na Zemi by vyzerali inak, ako je tomu dnes. Aj keď vývoj techniky od čias staroveku pokročil, kvalita medziľudských vzťahov sa od vyslovenia vyššie uvedeného výroku upravila len minimálne a v určitých smeroch sa zhoršila. Ak by sa všetci ľudia začali správať slušne, kvalita života celej civilizácie by sa rapídne zvýšila. Niektoré súčasne problémy by v podstate prestali existovať. A rovnako platí, ak by sme sa na pracoviskách  zamerali na odbornosť, kvalita  rozhodnutí by zlepšila život občanov.  Želajme našej vláde, aby sa  darilo správne vidieť aj to, čo ostáva bežnému pohľadu skryté a aby sa jej darilo presadzovať dobré kroky k občanom. Nájdeme tam správnych sponzorov, ktorí majú rovnú chrbticu? Radi Vám priblížime nové poznatky z výskumu, píšte na ioup.riesenia@gmail.com  Srdečne Vás pozývame na  6. medzinárodnú konferenciu.

Matovičova vláda nám našu tému odhalila v plnej nahote

14.07.2020

Poďme sa pozrieť, prečo na Slovensku zaostávame s ochranou ľudských práv ako človeka – ľudskej bytosti. Občan, zamestnanec, alebo ak chcete volič si na Slovensku svoje bezprávie už 30 rokov stále skúma a často ani nedoskúma. Aby sme sa konečne dvihli spod tejto hniloby, na ktorú sme si zvykli, oslovili sme všetky obete mobbingu. A po 5. medzinárodnej konferencii [...]

Matovičov fond pomôže tisíckou. Ľudia vyberú, kto ju dostane

11.07.2020

Inštitút ochrany ústavných práv monitoruje a registruje, že sa zatiaľ nikto neprihlásil, aby si uplatnil 10 percentnú zľavu zo všetkých poplatkov štátu.“ – ako to prinieslo hnutie OĽaNO vo svojom Volebnom programe bod č. 10. A tak nám skutok dávno „utiekol“. Voliči na bod č. 10 zabudli. Nikto z voličov, ktorí sa zúčastnili parlamentných volieb, sa neprihlásil [...]

100 dní porušuje vláda zákon ?

01.07.2020

Opakovanie – matka múdrosti: Kto sa nebojí hovoriť nahlas, že 100 dní porušuje vláda zákon? Veď tu nemáme odborníkov. Ešte aj predseda parlamentu opísal diplomovú prácu. A pán premiér Matovič, ten sa nám v klube OĽaNO chválil, že mu diplomovú prácu písala kamarátka pri mori na pláži. Prečo teda Igor Matovič vládne nad kresťanským Slovenskom? [...]

Nemecko, vlak, koľajnice, doprava

Pri zrážke vlakov v Česku zomrel rušňovodič a 35 ľudí utrpelo zranenia

14.07.2020 23:12, aktualizované: 15.07.2020 03:15

Ku kolízii došlo krátko po pol desiatej pri meste Český Brod.

miloš jakeš

Vo veku 97 rokov zomrel niekdajší tajomník ÚV KSČ Miloš Jakeš

14.07.2020 21:25, aktualizované: 22:15

Jakeš bol podľa polície z titulu svojej funkcie zodpovedný za streľbu do ľudí na hraniciach.

Emmanuel Macron

Macron sa zastal nového ministra vnútra obvineného zo znásilnenia

14.07.2020 21:00

Samotný minister obvinenie odmieta a bráni sa tvrdením, že išlo o konsenzuálny pohlavný styk.

France Bastille Day

Francúzi oslávili sviatok i zdravotníkov

14.07.2020 18:21

Menej pompy, viac nových hrdinov. Francúzsko oslávilo tradičný Deň Bastily netradične.

anzelma1234

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 633220x
Priemerná čítanosť článkov: 12416x

Autor blogu

Kategórie