Založ si blog

Vláda Matoviča – drezúra úradníckeho koňa

Zo všetkých médií nám prinášajú informácie o našom premiérovi Igorovi Matovičovi. Sú to kritické správy na adresu nového premiéra. Aj blogeri sa vytešujú len, aby si do neho „pichli“. Vari si Igora Matoviča nezvolili občania? Vari si ho zvolili len pre to, aby sme tu mali „zábavu“ bez odborných skúseností a znalostí. Nikto z občanov nevidí, aká je jeho drezúra „vládneho úradníckeho koňa“.

Vari si nikto nevšimol za desať rokov, čo bol v parlamente, že jeho  nikdy nezaujímali konkrétne problémy slušných občanov. A PRITOM: Problémy boli a stále sú jednoduché až primitívne porušenia zákonov v neprospech slušných ľudí. Ale riešenia to nikdy nebola doména Igora Matoviča. Pred našimi očami vyrástol Igor Matovič, ktorý je výkladom zlého stavu spoločnosti. Vyrástol zo zamestnávateľa, ktorý rovnako ako tí ostatní dostali moc a stále viac si ju prehlbovali cez úplatných politikov, až do dnešného stavu, kedy už títo politici nevedia, ako sa má s mocou vznešene zaobchádzať.

Aj moje skúsenosti ukázali: predovšetkým má patologický vzťah k svojim „súdruhom“ poslancom v hnutí a v klube, čo sa prejavovalo jeho požiadavkou, aby vypracovali všetko, zodpovedali za všetko, a on sám nič. Prezentoval sa, ako keby robil všetko sám. Dnes už na to prišli aj novinári. Priniesla som nový politický program v roku 2012. Ale on si to nevážil a odmietol moje návrhy podporovať.

V druhom rade nie je kritický voči sebe. Odmietol vypracovať jednotný program hnutia, odmietol prevziať zodpovednosť za hnutie, na druhej strane si stráži stranícke financie, ako keby boli jeho vlastné. Tiež klame a upravuje realitu vo svoj prospech.

Už na blogu pravda som písala: Matovič má neplatnú politickú stranu a potom z právneho hľadiska všetky jeho rozhodnutia uznesenia, nariadenia vlády sú zdrapom papiera. Spolupáchateľmi zla sú nielen lídri politických strán – poslanci Anna Záborská, Ján Budaj, t.č.Veronika Remišová, ale všetci právnici, ktorí sa boja povedať to nahlas. LEBO by prišli o lukratívnu prácu.

Matovič nepovie pravdu. Pri ňom hlúpnu aj jeho ministri. Stále si robí z politiky biznis. On vlastne ani nerozumie politike. V jeho hlave je politika niečo ako strážny pes, ktorý má štekať na všetko podozrivé. A podozrivé v očiach pána Matoviča je všetko mimo neho, čo on nie je. Matovič podviedol občanov-voličov. Keď prišli za Matovičom občania s problémom rovno do parlamentu, nemal o rozhovory s nimi záujem. Odkázal ich vždy na asistentov alebo iných „súdruhov“ poslancov. Videla som na vlastné oči, ako roztrhal odkaz od občianky, ktorá prišla za ním z Košíc. Tá „obyčajná žena“, občianka, aby mala peniaze na cestu, dala do záložne svoj rodinný prsteň. Arogantná ignorancia „obyčajných ľudí-voličov“ a ich problémov, tých voličov, ktorí mu dali svoje hlasy, to je presne to, čomu sa z odborného hľadiska hovorí sociopatia.

Politické sľuby jeho vládnutia ukázali, že je to stále to isté. Vo volebnej kampani sľuboval občanom, aby si občania určili svoje želania do Programového vyhlásenia vlády. Je to len priehľadná reklama a klamstvo. Teraz sledujme, ako sa vytvára Programové vyhlásenie vlády a čo si do neho občania predložia.

LEBO: V každom človeku vládnu ničivé pudy, ktorých sa zbavíme prenášaním na druhého. Akékoľvek neprimerané správanie vo forme narážok  či skutkov, ktoré narúšajú dôstojnosť človeka a fyzickú a psychickú integritu jeho osobnosti ohrozujú jej pracovný výkon a výrazne sa podieľajú na zhoršení celkovej atmosféry na pracovisku. A teraz je to celá krajina a ľudia v nej žijúci.

Už v roku 2016 chceli novinári spolupracovať s Inštitútom ochrany ústavných práv a natočili video, ako pokračujeme v pomoci a ochrane zbedačenému národu. Ale dostali z novinárskej vrchnosti ZÁKAZ písať o našej činnosti.

Pred voľbami vo februári 2020 odvážny novinár Ján Benka natočil rozhovor, ako sa spolupracuje s Matovičom:

https://zemavek.sk/podcast-ritomska-tvrdi-ze-matovic-v-olano-vsetkych-utlacal/?__cf_chl_jschl_tk__=e1e9f7f11c2ab561b2bb09a14c83ad7459167349-1586420853-0-AZKtrT0EnNuQOziU7XjbnUZmSkA0Dv2ajjU9t7jUKjl-rQQ2_EX_f5hRphD3zag-RNWaeFffTSm8bR1dRolffXpW3OTd2q4A8xX2A3q5VAwx93thycSK_h9SeCJylpoan-gQ77ldxs3-TShVgHgKp43pMjXs5jfurkvjW4mtzbPjJ3UrdoU5fbilYE9itJEfPbG6XuNGcJBZZc0m8vkIM6edlOSJyYCiTAbgfcmG5X3vH9B93i1Ln1t74YHSkPClDq2LjlTACupjhkKJlmDjTpw9NUtluxsxRdbJ4uzUHDdg3Iwy4N-hj42ySbpXxQIyBMc46vri7JQTSI5sRtxF6O6BioCwos_Yy2z5LwTjV5ZO

Aj to bola slabá osveta. Stále vidím morbídnu hru nášho nového premiéra. Chce obeť do nej vtiahnuť. Práve takéto prípady, kde nám obeť nevie, že agresor hrá morbídnu hru sa vyskytli na slovenských pracoviskách a registrujeme ich od minulého volebného obdobia 2012 – 2016. Vidina majetku agresorov zlákala a veľmi dobre vedia, že neexistuje postih za páchanie sociálno-právneho násilia.

Premiér Matovič má stále tie isté vydieračské spôsoby. Dnes už ako  vládny predstaviteľ určil, aby každý poslanec  prispel určitú čiastku peňazí do „akéhosi“ fondu.   Pripomínam:  Aj v klube sme mali prispievať 1 000 eur  na team právnikov, ktorí budú pripravovať zákony pre občanov.

A ďalej prišiel s nápadom:  Rozdeliť peniaze každého poslanca pre asistentov, to bola ďalšia podnikateľská myšlienka lídra OĽaNO. Ale popritom unikala práca s občanmi, voličmi. Navonok sa s nimi pracovalo, ale nič konkrétne sa pre nich neriešilo.

Musím sa len „horko usmievať“, keď si spomeniem, ako som v klube OĽaNO  hovorila, že Slovensko a celá Európska únia potrebuje ozdravenie, že zamestnávatelia a vlády predstavujú zlo spoločnosti a stav hospodárstva maskujú, aby krízu oddialili. Ale ani OĽaNO ani vláda moje návrhy nepočúvali a len chránili svojich ničiteľov, ktorí majetok nahonobili nekalým spôsobom.

A teraz je tu pandémia a tá je horšia, lebo skrýva, ako je hospodárstvo prehnité  a máme dlhy, ale nie zásoby a rezervy. Keby prišla recesia už pred ôsmimi rokmi, dnes by boli firmy aj domácnosti zdravšie a táto pandémia by ich nezrazila na kolená. Ale toto pred ôsmimi rokmi Matovič nemal čas počúvať čo hovorím.  Stále predo mnou „utekal“. No fajn, tak tu je výsledok toho neustáleho maskovania.

Igor Matovič, je to azda teraz lepšie? Teraz TI koronavírus ukázal, ako ľahko prepúšťajú zamestnancov. A vláda rýchlo „šije“ v skrátenom legislatívnom konaní novelizácie Zákonníka práce. To čo si vždy kritizoval, teraz plníš.

Pozor! Matovič si vždy  urobí zo seba na kresťanskom Slovensku obetného baránka. To sa na Slovensku nosí a to ide! Budú ho aj zbožné babky stále velebiť. Ale to je všetko. A tak slušný a poctivý občan v snahe pomôcť sebe nemá často iné východisko len spáchať samovraždu.

Politický jazyk  Matoviča sa obmedzuje na „akurátne mediálne zviditeľnenia sa“, ale nemá reálne návrhy v prospech chudoby.  Matovič sa správa ako krikľúň pouličnej „politickej zmesky“. V strojárňach PPS v Detve sa odohráva tragédia. Neuveriteľná ľudská tragédia. Firma ohlásila hromadné prepúšťanie, o prácu môže prísť vyše tisíc ľudí.  A pán premiér Matovič reaguje: Vraj niektorým firmám padlo dobre, že prišiel vírus.

Koronavírus časom určite sa utlmí, ale to čo zostane v ľudskom podvedomí, bude strach z fyzického kontaktu a ešte väčšia individualizácia a sťahovaním sa do súkromia svojej vlastnej ulity. To čo platí v individuálnom slova zmysle, bude platiť v tomto o prípade aj v kolektívnom vedomí a bude to mať dopad na budúce generácie, ktoré nezažili súčasnú situáciu, ale akoby zvyšok ducha tejto doby sa na nich prenesie.Treba si, ale aj uvedomiť psychologický dopad na jedinca a spoločnosť, aj podľa toho, či sa bude nosiť dlhodobo, samozrejme do doby stabilizácie krízovej situácie.V súčasnosti sa poskytuje väčšia príležitosť na to, aby sme sa naučili dívať človekovi pozorne do očí, lebo je to škola empatie a vciťovania sa do druhých ľudí. Koronavírus odhalil, že okrem absencie vakcíny, chýba aj imunita kritického myslenia.

Zákony nič nedokážu, lebo to je iba vonkajšia donucovacia moc. Zákony nemôžu pokryť celý aspekt nášho života, pretože na koniec budú zotročovať ľudí. V spoločnosti zákony narastajú vtedy, keď panuje nekultúrnosť a na koniec zasiahne vonkajšia moc, aby ovládla čoraz väčšiu anarchiu v spoločnosti. Na koniec z toho bude diktatúra. Zmena systému nebude len ekonomického charakteru, pretože súčasna kríza je oveľa hlbšieho charakteru, je to skôr kultúrna kríza. Je nutná radikálna zmena civilizačnej paradigmy, čiže musí dôjsť k radikálnemu prehodnoteniu hodnôt.

 

 

 

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

SAS, Liberálny dom

SaS pripravuje trestné oznámenie: množiace sa vyhrážky prekračujú hranice

20.05.2024 22:13

Vyhrážky sa už neobjavujú len na sociálnych sieťach, ale aj formou listov, ktoré chodia aj ich rodinným príslušníkom, upozornila Kolíková.

blesk. búrka

Po zásahu blesku museli v Drážďanoch dvoch ľudí oživovať, zranených je desať

20.05.2024 21:47

Blesk zasiahol trávnatú oblasť pri Labe neďaleko centra saskej metropoly.

Europarlament / Europoslanci /

Voľby do europarlamentu by vyhrali progresívci pred Smerom a Hlasom, ukázal prieskum

20.05.2024 20:13

Pätnásť mandátov by si rozdelilo sedem strán.

Assange

Assange sa môže odvolať proti vydaniu do USA, rozhodol súd

20.05.2024 19:37

Ak by sudcovia rozhodli v prospech vydania, Assangeove právne možnosti v Británii by sa vyčerpali.