Založ si blog

Prečo Krčméry prijal Matovičovu ponuku šíriť „pandémiu po slovensky“ ?

Bilancia minulého roka je bohatá na skúsenosti s Matovičovou politikou a zvedavé otázky občanov nás (IOÚP) nenechajú na pochybách o stále väčšom a väčšom záujme v akom bezprávnom štáte žijeme. Musíme si priznať, že klesáme s odborníkmi na najvyšších miestach.

Bilancia Matovičovej vlády aj za pomoci pravdivých konšpirácií

Podľa Ústavy SR musia aj poslanci ako všetky štátne orgány dodržiavať zákony (ktoré si dokonca sami schválili). Výnimku im nemôže udeliť hlavný hygienik. Minister zdravotníctva SR nedal pokoj ani cez vianočné sviatky a novinári napísali, že potrebujeme predĺžiť núdzový stav:

Minister zdravotníctva Marek Krajčí tu nepomôže ani Duch svätý

A  po vianočných sviatkoch sa otvorila schôdza Národnej rady SR. A  už sa tam poslanci hašterili. Vari to chýbalo občanom počas vianočných sviatkov? Je všeobecne známe, že o hašterení poslancov v parlamente som napísala dosť a dosť na blogu sme v rokoch 2012 – 2016.

https://ritomska.blog.sme.sk/c/384223/moderne-otrokarstvo.html

https://ritomska.blog.sme.sk/c/383802/v-zakulisi-parlamentu.html

https://ritomska.blog.sme.sk/c/383038/politika-je-v-scenari.html

Vážení „hašteriaci“ poslanci, čo ste zmenili na rokovaní v parlamente? NIČ. Kto Vás poslal do parlamentu zastupovať občanov? Od roku 2012 vyrástli zase ďalší mladí záujemci o prvé voľby. Nevedia, že koho by volili. Búrlivá kampaň politických strán a mediálne bubliny ich zlákajú a oni nakoniec utekajú voliť toho, koho im ponúkli médiá. A po 10 mesiacoch vidíme, že občania zvolili neodborníkov, ktorí im šijú diktátorské zákony, diktátorské vyhlášky. 

Keď poslanci ničomu nerozumejú, nie je problém schváliť vyhlášku hlavného hygienika Jána Mikasa, ktorou povolil účasť poslancov pozitívnych na ochorenie COVID-19 v parlamente.

Účelové prispôsobovanie pravidiel je veľmi zlým signálom verejnosti a zdravotníkom, ktorí v ťažkých podmienkach zápasia o životy pacientov s novým koronavírusom.“ uviedla to pre TASR prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22563287/caputova-ucelove-prisposobovanie-pravidiel-je-zlym-signalom-verejnosti.html

Vôbec sa nečudujem, že dôvera občanov  v demokraciu ako systém vládnutia na Slovensku aj po týchto parlamentných voľbách zase nikoho nepresvedčila. Naša „demokracia po slovensky“ neposkytuje občanom možnosti realizovať svoje práva a  tiež neumožňuje v prípade, ak sú porušované, domôcť sa nápravy.  Ani súdnou cestou. Zase budú zlyhávať  všetky štátne inštitúcie, ktoré štát zriadil v tomto roku na akúsi pomoc pre občanov.  A rovnako sa nemení cesta pomoci občanom. Je rovnako tŕnistá a veľmi vzdialená.  Otvorme oči, lebo príčinu zle nastavenej politiky nášho štátu a celej Európskej únie neopraví ani nový premiér Igor Matovič.

Pre tých čo to stále nechápu zopakujem, príčina je v náplni práce našich poslancov. Politici, nováčkovia, ktorí prídu do parlamentu so svojou politickou stranou musia pracovať v súlade s Programovým vyhlásením vlády SR. Ale dosiaľ to občanom nikto nepovedal. Ani poslanec Matovič to nevedel. Ak by to vedel, tak by zmenil za 31 rokov koleso prijímania zákonov v parlamente. Stal sa len obyčajnou figúrkou na šachovnici. 

Matovič bude len obyčajnou figúrkou na šachovnici?

Takto to bolo, keď sa pripravovali voľby na prezidenta v apríli 2014. Líder OLaNO dával ponuku za prezidenta pánu MUDr. Vladimírovi Krčmérymu. Pán Krčméry mal predsa dobrú reklamu a dobré meno, ktorú mu urobil jeho otec Silvester Krčméry. A tak nebude problém, aby ho občania zvolili. Možno by to bolo lepšie. Nemuseli o ňom písať blogeri.

 

Profesor Krčméry nekompromisne odkazuje všetkým, ktorí vakcínu odmietajú . . .

Prvé skúsenosti s pánom MUDr.Vladimírom Krčmérym ma veľmi sklamali. On sa skrýva za vieru a nič pre veriacich neurobil . Oslovila som ho v roku 2012 s prvým prípadom obete mobbingu MUDr. Želmíry Daňovej, ktorá pracovala v nemocnici na Kramároch. Vysvetlila mi, že dostala výpoveď z organizačných dôvodov. A potrebuje prácu. Požiadala ma o pomoc, aby som zavolala pána Krčméryho, či by sa v jeho nemocnici nenašla práca pre lekárku.  Nebol na Slovensku. A jeho asistentka nám povedala, že novú lekárku Nemocnica sv. Alžbety nepotrebuje. Smutné sme zostali z tejto správy obidve. Pani doktorka bola za pánom Krčmérym aj osobne. Ale nič nevyriešila a miesto nedostala.

Dnes keď čítam, ako pán MUDr. Vladimír Krčméry šíri profesionálnu deformáciu o očkovaní, nemám pochybnosti, že práve toto potrebuje líder Igor Matovič.  Aby sa prebudil zo svojho stiahnutia zvanom „karanténa“. A pokračoval vo svojej stratégii rovnako ako vo volebnom období  2012 – 2016 (nemenujem)  pomocou nejakého obetného baránka –  teraz  je ním MUDr. Vladimír Krčméry a Ján Mikas. A nebude mať problém  „sadnúť“ si aj na ďalšie  a ďalšie obete.

A ľahko si odpoviete na otázku: Prečo Krčméry prijal Matovičovu ponuku šíriť „pandémiu po slovensky“ ? LEBO, myslíte, že táto informácia je pravdivá?

https://www.dolezite.sk/clanky/vladimir-krcmery-ako-prasprosty-praobycajny-hnusny-ozran-ma-zakaz-vstupu-do-strednej-afriky?fbclid=IwAR0NUosLvO5ys5T0t0tiutMBw_9Hi3mUbJsWtAoLnHH2rXDO3YUIzcEp6as

Ľudské práva a´la Igor Matovič

 

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

SAS, Liberálny dom

SaS pripravuje trestné oznámenie: množiace sa vyhrážky prekračujú hranice

20.05.2024 22:13

Vyhrážky sa už neobjavujú len na sociálnych sieťach, ale aj formou listov, ktoré chodia aj ich rodinným príslušníkom, upozornila Kolíková.

Blesk / Hrom /

Po zásahu blesku museli v Drážďanoch dvoch ľudí oživovať, zranených je desať

20.05.2024 21:47

Blesk zasiahol trávnatú oblasť pri Labe neďaleko centra saskej metropoly.

Europarlament / Europoslanci /

Voľby do europarlamentu by vyhrali progresívci pred Smerom a Hlasom, ukázal prieskum

20.05.2024 20:13

Pätnásť mandátov by si rozdelilo sedem strán.

Assange

Assange sa môže odvolať proti vydaniu do USA, rozhodol súd

20.05.2024 19:37

Ak by sudcovia rozhodli v prospech vydania, Assangeove právne možnosti v Británii by sa vyčerpali.