Založ si blog

Prečo Krčméry prijal Matovičovu ponuku šíriť „pandémiu po slovensky“ ?

Bilancia minulého roka je bohatá na skúsenosti s Matovičovou politikou a zvedavé otázky občanov nás (IOÚP) nenechajú na pochybách o stále väčšom a väčšom záujme v akom bezprávnom štáte žijeme. Musíme si priznať, že klesáme s odborníkmi na najvyšších miestach.

Bilancia Matovičovej vlády aj za pomoci pravdivých konšpirácií

Podľa Ústavy SR musia aj poslanci ako všetky štátne orgány dodržiavať zákony (ktoré si dokonca sami schválili). Výnimku im nemôže udeliť hlavný hygienik. Minister zdravotníctva SR nedal pokoj ani cez vianočné sviatky a novinári napísali, že potrebujeme predĺžiť núdzový stav:

Minister zdravotníctva Marek Krajčí tu nepomôže ani Duch svätý

A  po vianočných sviatkoch sa otvorila schôdza Národnej rady SR. A  už sa tam poslanci hašterili. Vari to chýbalo občanom počas vianočných sviatkov? Je všeobecne známe, že o hašterení poslancov v parlamente som napísala dosť a dosť na blogu sme v rokoch 2012 – 2016.

https://ritomska.blog.sme.sk/c/384223/moderne-otrokarstvo.html

https://ritomska.blog.sme.sk/c/383802/v-zakulisi-parlamentu.html

https://ritomska.blog.sme.sk/c/383038/politika-je-v-scenari.html

Vážení „hašteriaci“ poslanci, čo ste zmenili na rokovaní v parlamente? NIČ. Kto Vás poslal do parlamentu zastupovať občanov? Od roku 2012 vyrástli zase ďalší mladí záujemci o prvé voľby. Nevedia, že koho by volili. Búrlivá kampaň politických strán a mediálne bubliny ich zlákajú a oni nakoniec utekajú voliť toho, koho im ponúkli médiá. A po 10 mesiacoch vidíme, že občania zvolili neodborníkov, ktorí im šijú diktátorské zákony, diktátorské vyhlášky. 

Keď poslanci ničomu nerozumejú, nie je problém schváliť vyhlášku hlavného hygienika Jána Mikasa, ktorou povolil účasť poslancov pozitívnych na ochorenie COVID-19 v parlamente.

Účelové prispôsobovanie pravidiel je veľmi zlým signálom verejnosti a zdravotníkom, ktorí v ťažkých podmienkach zápasia o životy pacientov s novým koronavírusom.“ uviedla to pre TASR prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22563287/caputova-ucelove-prisposobovanie-pravidiel-je-zlym-signalom-verejnosti.html

Vôbec sa nečudujem, že dôvera občanov  v demokraciu ako systém vládnutia na Slovensku aj po týchto parlamentných voľbách zase nikoho nepresvedčila. Naša „demokracia po slovensky“ neposkytuje občanom možnosti realizovať svoje práva a  tiež neumožňuje v prípade, ak sú porušované, domôcť sa nápravy.  Ani súdnou cestou. Zase budú zlyhávať  všetky štátne inštitúcie, ktoré štát zriadil v tomto roku na akúsi pomoc pre občanov.  A rovnako sa nemení cesta pomoci občanom. Je rovnako tŕnistá a veľmi vzdialená.  Otvorme oči, lebo príčinu zle nastavenej politiky nášho štátu a celej Európskej únie neopraví ani nový premiér Igor Matovič.

Pre tých čo to stále nechápu zopakujem, príčina je v náplni práce našich poslancov. Politici, nováčkovia, ktorí prídu do parlamentu so svojou politickou stranou musia pracovať v súlade s Programovým vyhlásením vlády SR. Ale dosiaľ to občanom nikto nepovedal. Ani poslanec Matovič to nevedel. Ak by to vedel, tak by zmenil za 31 rokov koleso prijímania zákonov v parlamente. Stal sa len obyčajnou figúrkou na šachovnici. 

Matovič bude len obyčajnou figúrkou na šachovnici?

Takto to bolo, keď sa pripravovali voľby na prezidenta v apríli 2014. Líder OLaNO dával ponuku za prezidenta pánu MUDr. Vladimírovi Krčmérymu. Pán Krčméry mal predsa dobrú reklamu a dobré meno, ktorú mu urobil jeho otec Silvester Krčméry. A tak nebude problém, aby ho občania zvolili. Možno by to bolo lepšie. Nemuseli o ňom písať blogeri.

 

Profesor Krčméry nekompromisne odkazuje všetkým, ktorí vakcínu odmietajú . . .

Prvé skúsenosti s pánom MUDr.Vladimírom Krčmérym ma veľmi sklamali. On sa skrýva za vieru a nič pre veriacich neurobil . Oslovila som ho v roku 2012 s prvým prípadom obete mobbingu MUDr. Želmíry Daňovej, ktorá pracovala v nemocnici na Kramároch. Vysvetlila mi, že dostala výpoveď z organizačných dôvodov. A potrebuje prácu. Požiadala ma o pomoc, aby som zavolala pána Krčméryho, či by sa v jeho nemocnici nenašla práca pre lekárku.  Nebol na Slovensku. A jeho asistentka nám povedala, že novú lekárku Nemocnica sv. Alžbety nepotrebuje. Smutné sme zostali z tejto správy obidve. Pani doktorka bola za pánom Krčmérym aj osobne. Ale nič nevyriešila a miesto nedostala.

Dnes keď čítam, ako pán MUDr. Vladimír Krčméry šíri profesionálnu deformáciu o očkovaní, nemám pochybnosti, že práve toto potrebuje líder Igor Matovič.  Aby sa prebudil zo svojho stiahnutia zvanom „karanténa“. A pokračoval vo svojej stratégii rovnako ako vo volebnom období  2012 – 2016 (nemenujem)  pomocou nejakého obetného baránka –  teraz  je ním MUDr. Vladimír Krčméry a Ján Mikas. A nebude mať problém  „sadnúť“ si aj na ďalšie  a ďalšie obete.

A ľahko si odpoviete na otázku: Prečo Krčméry prijal Matovičovu ponuku šíriť „pandémiu po slovensky“ ?

Ľudské práva a´la Igor Matovič

 

Igor Matovič bude vládnuť tri roky bez ohľadu na ničenie životov

28.02.2021

Pri príležitosti prvého výročia neplatne zvolenej vlády Igora Matoviča prinášame ďalšie okienko pre právnikov (a nielen pre nich). LEBO: právnici sú akože odborníci na akceptovanie ľudských práv. Dajme si otázku: od roku 1989 vytvorili si naši odborníci aplikačnú prax na ľudské práva? Aké informácie nám prinášali novinári o aplikačnej praxi našich odborníkov [...]

Môžete všetko napísať alebo povedať, okrem pravdy a faktov, lebo. . . .

24.02.2021

Keď občan nemá prístup k širokému okruhu vedomostí, či znalostí nie je potom schopný a nemôže sa správne rozhodovať. Ako sa mohol občan rozhodovať pred rokom, keď nemal vedomosti a znalosti o skutočnom pôsobení politických strán v našom slovenskom parlamente. Vďaka tejto nevedomosti sa terajší premiér Igor Matovič mohol veľmi ľahko znovu dostať do parlamentu. [...]

„Podľa Žilinku tomu napomôže aj nová organizačná štruktúra špeciálnej prokuratúry“

22.02.2021

„Boj s extrémizmom patrí medzi priority generálneho prokurátora aj naďalej. Maroš Žilinka tak reagoval na iniciatívu niektorých parlamentných poslancov, ktorí kritizovali, že tomu nevenuje dostatočnú pozornosť. Podľa Žilinku tomu napomôže aj nová organizačná štruktúra špeciálnej prokuratúry. Osobitnú pozornosť chce venovať aj šíreniu nevhodného obsahu na [...]

Bratislava, turisti, stare mesto, Bratislavsky hrad

Všetci vo svojom okrese. Len Bratislavčania a Košičania dostali extra výnimku

28.02.2021 23:18

Do čerstvého uznesenia vlády z nedeľnajšieho popoludnia sa dostala nečakaná zmena.

FOTKY roz

Ľutuje princ vraždu novinára? Nevyzerá to tak, tvrdí expert

28.02.2021 20:00

Uvalia Spojené štáty sankcie na korunného princa Saudskej Arábie Muhammada bin Salmána za vraždu novinára Džamála Chášukdžího?

Premiér Okrúhly Stôl Odborníci Koronavírus

Povinné respirátory, zákaz vychádzania či koniec výnimiek. Vláda schválila radikálne opatrenia

28.02.2021 19:56, aktualizované: 21:51

Ak sa do 21. marca nedostavia výsledky nových opatrení, krajinu čaká tvrdý lockdown.

mjanmarsko

Mjanmarsko má za sebou najkrvavejší deň demonštrácií: 18 obetí

28.02.2021 17:32

Bezpečnostné zložky strieľali do neozbrojených občanov.