Založ si blog

Zverejňovanie zločinov a . . . . .

Vážení študenti práva (a nielen Vy), v tomto končiacom roku 2022 si zopakujeme naše praktické skúsenosti z výskumu o našom budovaní demokracie po slovensky. Čo sme zistili? Predovšetkým je dôležité:
1. Do politiky sa stále dostávajú tí, ktorí nemajú odborné znalosti a vedomosti. A koho je to chyba a komu to vadí?
2. Od roku 1989 nám politika zvlčila a okrem iného aj vďaka Igorovi Matovičovi sa do parlamentu dostala zlá firemná kultúra, zlé medziľudské vzťahy plné hyenizmu, marazmu, ktoré sme dovtedy zisťovali na našich pracoviskách. Ale nakoľko Vy, občania, volíte svojich – akože poslancov – do parlamentu, neuvedomujete si, že každý prichádza z akéhosi zvlčeného pracoviska.
A potom sa nečudujme, že naša história demokracie po slovensky zaznamenala aj v roku 2022:
ad 1) Dňa 9. januára 2022 sme písali: V minulom článku sme Vás informovali o tom, Prečo sú v Matovičovej krajine smiech a radosť zakázané. A rovnako ako tento článok rovnako aj ten predchádzajúci, Prečo dnes občan (a nielen Igor Matovič) potrebuje psychiatra,rovnako mi ich do hodiny admin odstránil z verejnej stránky.

V Matovičovej krajine smiech a radosť sú zakázané


ad 2) Tu sme dokázali, že odstraňovanie dôležitých odborných článkov je mentalitou médií – v tomto prípade sa páchateľ skrýva ako admin na pravde.
ad 3) Dôležité odborné vysvetlenie: Systém demokracie po slovensky postupne umožnil, aby občan nenašiel a nemohol nájsť pravdivé informácie. A vďaka novinárom sa tento skutok realizoval v ústrety získania moci, či biznisu, či zisku a v neposlednom rade vďaka chamtivosti toho, ktorého média.
ad 4) Aj v tomto roku 2022 sme konštatovali, že na našich pracoviskách sa za Matovičovej neplatnej vlády nič pre občanov nezmenilo. To znamená páchatelia bezprávia, šikanovania, resp. mobbingu, bossingu stále nie sú potrestaní. Ale a to je dôležité: novinári čerpajú z našich blogov aj keď o tom nevedia.
ad 5) A stále viac blogerov si tu píše svoje názory, resp. svoje odreagovanie sa od humusu, marazmu, hyenizmu našej politiky.
ad 6) Ale nikto nepíše o porušení zákona o politických stranách a o politických hnutiach páchateľom Igorom Matovičom.
ad 7) Dôležité zistenie: Občania, voliči, zamestnanci stále slepo dôverujú novinárom, ktorí si nenaštudovali za 33 rokov problematiku, ako funguje parlament.
ad 8) A tak stále platí – nájsť chybu na tom druhom a tú rozniesť v bulvárnych novinách.Príkladom je a to písali aj novinári: Dramatické nebezpečenstvo a následky konania ministra pôdohospodárstva SR Jána Mičovského majú už známe faktory, ktoré Vám, študentom práva, pripomínam pri skúmaní psychického teroru na pracovisku:
1. personálne zmeny,
2. dosadil na pracovisko donášača (pani B.), ktorá mala za úlohu donášať. zneužívať, sabotovať prácu ministra Jána Mičovského,
3. postupne sa začalo šíriť, že je neschopný, neznalý, neodborný,
4.to všetko sa do verejnosti dostalo pomocou novinárov,
5.vyvrcholilo to podaním demisie Jána Mičovského,
6.ale POZOR! po rozhovore s lídrom Matovičom ju na druhý deň stiahol, tým sa predlžovalo obdobie páchania skutku mobbingu, bossingu.
7. Mobbér Igor Matovič potreboval niekoho likvidovať a bolo jedno, kto to je.
Ján Mičovský to stále nechápal a nechcel chápať. Pristúpil na hru Igora Matoviča.
8. Kauza sa musela rozšírovať a k tomu verejne prispievali novinári písaním článkov tým, že stále zneužívalí, ponižovali a sabotovali prácu ministra Jána Mičovského.
9. Táto psychická hra veľmi silno ovplyvnila krok Jána Mičovského vystúpiť z klubu politického zlepenca OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA.
10. A Ján Mičovský skončil aj so zdravotnými následkami – operácie srdca.

Ján Mičovský je biely kôň Matovičovej vlády alebo líder politického zlepenca ho zneužil?


Ale Igor Matovič si nachádza ďalšie obete a pokračuje v páchaní zla:
Dňa 19. 01.2022 o 15, 48 hod TASR a SITA zverejnila informáciu pred stredajším rokovaním vlády Slovenskej republiky, kde minister financií SR Igor Matovič uviedol: „Cesta povinného očkovania pre Slovensko už asi nejaký zmysel nebude mať, s tým, že tí, ktorí sa chceli zaočkovať, tak sa už zaočkovali a tí, ktorí tak neurobili, tak tých zaočkuje omikron sám. Nútiť ľudí k očkovaniu, keď nevieme, ako sa bude ďalej vyvíjať COVID-19, či neprejde do formy, po ktorej všetci túžime, že to bude ochorenie, ktoré sa bude podobať na bežné vírusové ochorenie, momentálne nemusí byť témou dňa.“
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/613907-vlada-upusta-od-povinneho-ockovania-matovic-omikron-zaockuje-vsetkych/
A kto z vás, Vážení študenti práva, vie ako funguje politická hra Igora Matoviča na Covid – 19? Dajme si odpoveď: NIKTO. Ešte aj nebohého pána profesora MUDr. Vladimíra Krčméryho zneužil. Upozorňovali sme pána profesora MUD. Vladimíra Krčméryho na stretnutiach na krížovej ceste na bratislavských Kramároch, kam sa pán profesor chodil modliť. Aj keď bol prekvapený našou informáciou, že na pracoviskách existuje mobbing, bossing aj tak nedal novinárom informáciu, že aj on je obeťou mobbingu.

Prečo Krčméry prijal Matovičovu ponuku šíriť „pandémiu po slovensky“ ?


https://www.parlamentnelisty.sk/arena/145717/hlad-chudoba-zufalstvo-a-beznadej-vytvaraju-podklad-pre-vznik-terorizmu-lakomstvo-mensiny-sposobilo-ze-sa-svet-ocitol-v-nebezpecenstve-toto-si-mysli-o-terorizme-byvala-obycajna-poslankyna/

Mlčanie politikov ohrozuje zdravie občanov (voličov) v celej Európskej únii


Tak ako COVID 19 tak aj môj prípad exposlankyne parlamentu sa vyvíja. A jednoducho – stále sa na súdoch nerieši. Dňa 25.01.2022 som si prevzala Uznesenie Okresného súdu Bratislava III, kde ma informovali, že v mojej veci má konať Okresný súd Bratislava II. Teda tam, kde som podala dňa 05. 04. 2016 Platobný rozkaz o vyplatenie mzdy za dva mesiace výpovednej doby a dňa 11. 04. 2016 – Žalobu o určenie neplatnosti skončenia štátnozamestnaneckého pomeru. A tak sa, vážení študenti práva, stále točíme v kolese právnych úkonov bez štipku odbornosti.
Ale Vy, študenti práva, máte vedieť, že každý právny úkon patrí do našej histórie práva a zároveň do našej histórie budovania demokracie po slovensky.
Chcete, aby Vaša kauza zaujala? Tak sa nebojte a prineste príbeh exposlankyne parlamentu, ktorá ako prvá začala riešiť zlú firemnú kultúru na pracoviskách, ktorú spôsobujú komplexy mobbérov. Je dôležité: čím účinnejšie budú odborné poznatky v tejto kauze, tým lepšie dokážeme našej spoločnosti, ako je ťažké šíriť pravdu a bojovať s justíciou.
Pozor, je čas zamyslieť sa nad klamstvom médií. Veď každý chce peniaze a je rád, ak ich má, čo najviac. Ale nikto si nevšimne, že pomoc pre občanov, či chudobu občanov, nikto nerieši ani v tomto volebnom období. PREČO? Je to len biznis, a to pomocou politikov – plagiátorov.

Mafiánsky biznis pre politikov?


Dávame do pozornosti: Prípad MUDr. Rastislava Šalinga ktorý bojuje už šiesty rok pred prenasledovaním na svojom pracovisku Úrad verejného zdravotníctva v Poprade. Podal vo februári 2022 žalobu, lebo od 1. septembra 2021 začal pracovať Úrad na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti, ktorý bol zriadený v zmysle zákona č. 54/2019 Z. z. o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Ale dosiaľ neprebehlo prvé pojednávanie.
A ďalej: Moja osveta si vyžadovala pravidelnú informáciu o mojej poslaneckej činnosti pomocou médií. A zdá sa, že by bola potrebná aj dnes. O čom svedčí jeden z posledných prípadov občianky, voličky a zamestnankyne Ing. Janky Klimkovej. Inšpektorát práce Žilina ani po urgovaní dňa 14. 10. 2021 nám neodpovedá.
A preto občan, volič mal by si mať vedomosti o tom, ako a čo robiť v prípade porušovania ľudských práv, či ľudskej dôstojnosti. A najmä zistiť informácie o postavení starších zamestnancov a starostlivosti zamestnávateľov o túto vekovú skupinu (nad 55 rokov) pokiaľ ide o ich bezpečnosť a ochranu zdravia a nájsť také preventívne riešenia, ktoré zabezpečia, aby odchádzali do dôchodku v oficiálne stanovenom veku (nie predčasne) a v dobrom zdravotnom stave.
Ale média stále píšu stereotypné články, aby občan nemal skúsenosti o tom, ako funguje parlament a rovnako si nenaštudovali, ako má fungovať poslanec parlamentu. A možno to novinári ani nechceli písať.
A hľa: Prečo poslanci Vašečka a Záborská majú v evidencii toho istého asistenta? Prečo poslanec Kučera a Krúpa majú toho istého asistenta?
A hľa: Prečo 15 poslancom parlamentu sa umožňuje vstup do parlamentného inštitútu za 1 euro? Je to tiež biznis, o ktorom ani novinári nevedia? A preto o tom ani nepíšu.
A hľa – Prečo poslankyňa Záborská nemá žiadneho asistenta ?
A hľa, našou osvetou sme dali informácie pani poslankyne Annne Záborskej, že nemá žiadneho asistenta. A hľa – od 24. 09. 2022 poslankyňa Anna Záborská má asistentku Ľudmilu Považanovú Ondrejíčkovú Mesačná odmena 3 270,00 €
A toto na základe našej dokumentácie pre históriu nášho národa sme zaevidovali do Zborníka, ktorý je uložený v našich knižniciach:
A rovnako – Asistent poslankyne Kataríny Hatrákovej je Zuzana Bezáková a to až odo dňa 9. 12. 2022 Mesačná odmena 3 270,00 €
Prečo sa občania neobrátia so svojimi problémami na pracovisku na poslancov?
Lebo ako som s mojimi asistentami v rokoch 2012 – 2016 dokázali Igor Matovič je stále biznisman:

Matovičovo 1 euro pre asistenta poslanca

Igor Matovič obabral aj skúsenú Annu Záborskú


V tomto volebnom období je to ešte horšie. Stále vidíme, že za našimi poslancami nie sú a nebudú žiadne skutky. A ani nemôžu. Lebo nepochopili čo je mobbing, bossing, stalking na pracovisku.
Prečo sa nedarí slovenskú zákonodarnú činnosť orientovať na potlačenie psychického násilia na pracoviskách? Lebo Slovensko je „štandardný“ štát v rámci Európskej únie, má svoje pestované psychické násilie na pracoviskách. Legislatívna činnosť zákonodarcov je typická, je paneurópsky zameraná „na objednávky lobistov“.

Novinári odhaľujú našu tému v plnej nahote


Počas 33 ročného budovania demokracie po slovensky si novinári nenaštudovali, ako funguje parlament. A preto Igor Matovič využil všetky nedostatky a pred voľbami v roku 2020 spojil 4 politické strany a pomocou tohto podvodu sa prevalcoval do parlamentu. Bola to dobrá taktika Igora Matoviča, ako sa udržať pri moci.
Z právneho hľadiska nemôže takýto zlepenec vládnuť, lebo porušuje zákon (§ 6 ods 6 zákona č.85/2005 Z.z. o politických stranách a politických hnutiach). Kto z právnikov sa nebojí a povie to nahlas.
Kam sme to s odbornosťou našich právnikov dopracovali????? Márne oslovujeme ministerstvo vnútra SR, aby si priznali chybu a vec napravili. LEBO inak dopadnú fanúšikovia politického zlepenca na ministerstve vnútra SR ako líder politickej strany SMER Róbert Fico.
A poďme ďalej, vážení študenti práva, dajme si otázku: Sú platné rozhodnutia či legislatíva vlády v rokoch 2020 – 2024?
Môžeme len konštatovať, že neplatná Matovičova vláda nám tu priniesla politiku vydierania za pomoci neodborníkov a plagiatorov. A preto ani v tomto volebnom období zo súčasných poslancov nemáme odvážnych poslancov, ktorí by šli proti prúdu a konečne povedali v rokovacej sále parlamentu, ako funguje parlament.
Lebo aj parlament je pracovisko.
Pripomínam už v klube OĽaNO (2012-2016) sme nemali spoluprácu pri predkladaní zákonov. Už vtedy si doba žiadala zastaviť koleso predkladania a prijímania zákonov, ktoré predkladala vláda SR. A parlament ich väčšinovou politickou stranou SMER schvaľoval. Zlé hospodárenie prinášali aj mimoriadne schôdze parlamentu, kde sa odvolávali ministri, napr. Počiatok, Borec, Zvolenská, či premiér Fico. Boli to zbytočne vyhodené peniaze občanov, voličov. A Matovič sa „hral s ľuďmi“, ktorí mu slepo dôverovali.
V našom výskume sa postupne premietla celá špirála sociálnej tragédie. Spoločnosť doposiaľ nemá právne vedomie o ľudských právach. Obeť psychoteroru nie je chránená nikým a ničím. Obete končia v invalidite, alebo užívajú nejaké drogy – alkohol, marihuanu, ťažké drogy a psychiatrické lieky vrátane. Mnohé obete si ukončia pozemské utrpenie. Kto je vinný? Sociopat, ktorý svoju obeť utýral? Určite nie. Zodpovedný je štát, ktorý tento stav ignoruje.Keby štát mal zodpovedné osobnosti v čele svojich rezortov, mali by sme zodpovedajúce zákony a tyrani by sa nemohli uplatňovať ani v súkromnom rezorte, nie to ešte v štátnom sektore!

Ktoré „zločinecké skupiny“ registrované na Ministerstve vnútra SR sú ďalším dôvodom, že sa ľudia majú zle?


https://nazory.pravda.sk/komentare-a-glosy/clanok/651805-dalsie-diletantstvo-olano-tentoraz-pri-moste-v-hlohovci/

Matovičovo 1 euro pre asistenta poslanca


A hľa, zaujímavé sú neodborné znalosti, o ktorých píšu novinári: Občiansko-demokratická platforma odchádza z klubu OĽANO, potvrdil poslanec Národnej rady (NR) SR Kristián Čekovský. Občiansko-demokratickú platformu, ktorá má predstavovať liberálne krídlo hnutia OĽaNO, založili v októbri po odchode SaS z vlády desiati poslanci. Patria do nej Kristián Čekovský, Róbert Halák, Monika Kozelová, Anna Mierna, Anna Remiášová, Jaromír Šíbl, Tomáš Šudík, Jarmila Vaňová a Vladimír Zajačik.
Ale vážení, najprv treba zrušiť ZMENU ZDOLA s jeho lídrom Jánom Budajom.
Asi Ján Budaj nevie, ako to funguje. Sledujme, či má odbornosť ďalej byť v politike.
Tu platí v Novom roku 2023 od našich rakúskych kolegov:
Je však naozaj možné získať dobrých politikov, ktorí pracujú profesionálne pre ľudí? Z môjho pohľadu by takto platení zástupcovia boli vlastne reprezentantmi komunity, pre ktorú pracujú, pretože žijú medzi ľuďmi a čelia aj každodenným problémom obživy, ktoré sú z roka na rok náročnejšie. A stále mám radšej amatérov, ktorí milujú svoju prácu, pred profesionálmi, ktorí robia všetko len pre peniaze, ktoré vládnu svetu, no srdca sa vzdajú najneskôr pri zložení poslaneckej „prísahy“.

Nie je digitalizácia ako digitalizácia

Advokát je dôležitý v každom súdnom konaní, ale pozor. . .

16.11.2023

Vážení študenti práva a nielen Vy, Inštitút ochrany ústavných práv v predvečer osláv 17. novembra považuje za dôležité pripomenúť históriu nášho slovenského parlamentu a upriamiť pozornosť na naše medzinárodné konferencie, ktoré organizujeme od roku 2013, aby sme zachytili budovanie slovenskej demokracie. Premiér Igor Matovič si spravil z politiky biznis – [...]

Politici získali moc a národ sa „zabáva“

30.10.2023

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Skôr, ako pristúpime k ďalšej informácii o našich právach, zopakujme si dôležité skutočnosti, ktoré sme priniesli v minulom článku. Taktika politických strán Ani v posledných [...]

Taktika politických strán

16.10.2023

Vážení študenti práva,(a nielen Vy), ďakujeme za gratulácie a prejavy priazne, ktoré nám stále posielate. Znovu pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. A máme po voľbách. Čo nám priniesli? História sa zase zopakovala. Nechcem sa nikoho dotknúť, ale ľudia [...]

Nemecko, počasie, Mníchov, sneh, letisko

Počasie nerozlišuje medzi Západom a Východom. Zamrzlo Nemecko, zamrzla Moskva

05.12.2023 08:12

Nemecko je zasypané snehom, mníchovské letisko bolo odstavené pre poľadovicu. Aj Moskva zažíva pravú ruskú zimu.

MiG-29

Čakanie na F-16? Ukrajinci musia brániť nebo proti Rusom s tým, čo majú

05.12.2023 08:00

Stíhačky F-16 nezachránia svet, ale zmenia obraz vojny. Ukrajinci však zatiaľ musia bojovať najmä so strojmi MiG-29.

Kolóna / Kamióny / Polícia /

Únia autodopravcov preušila blokádu priechodu na Ukrajinu

05.12.2023 07:49

Únia autodopravcov prerušila štrajk s čiastočnou blokádou hraničného priechodu Vyšné Nemecké - Užhorod a zostáva v štrajkovej pohotovosti.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Vzdušná vojna bez pilotov pokračuje. Na Rusko letela smršť dronov

05.12.2023 07:15

Rusko a Ukrajina na seba útočia množstvom dronov. Ruská armáda tvrdí, že ich z pondelka na utorok zostrelila až 41.