Založ si blog

Toho uja som už vytesnil z pamäti

Vážení študenti práva (a nielen Vy),dnes začneme trochu inak. História budovania demokracie po slovensky zaznamenala: Dňa 15.12.2022 po napínavom dni rokovania poslanci Národnej rady Slovenskej republiky hlasovaním vyjadrili nedôveru vláde Slovenskej republiky, ktorá sa udržala pri moci 20 mesiacov. Ale kto si všimol dôležité odborné poznatky: Ani jeden poslanec v rokovacej sále parlamentu vo svojom vystúpení pri rokovacom pulte neprišiel povedať odborne a právne, akej vláde – ako poslanci – ideme vysloviť (ne)dôveru.
Zopakujem: Vo voľbách dňa 29. 02. 2020 sa mohli zúčastniť len politické strany a politické hnutia, ktoré spĺňajú novelizovaný zákon č. 85/2005 Z.z. o politických stranách a politických hnutiach. Najdôležitejšie, prečo sa tento zákon novelizoval od 1. januára 2019, bolo práve politické hnutie OĽANO, ktoré malo vo svojom politickom hnutí 4 členov.
Ale špekulácia Igora Matoviča bola viditeľná,lebo politické hnutie OĽANO sa spojilo s politickým hnutím NOVA, s politickými stranami Kresťanská únia a ZMENA ZDOLA a vytvorilo názov novej politickej strany OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA.
Nové stanovy tohto zlepenca sa zaevidovali dňa 20. 11. 2019, kedy aj politické hnutie OĽANO zaniklo.

Špekulácia nového premiéra Matoviča


Ale o tejto dôležitej skutočnosti nám pred voľbami novinári nepísali. A nepíšu doteraz. Tu sa potvrdilo, že politikom pomáhajú médiá, ktoré „masírovali“ občanov politikárčením politických štruktúr.

Obyčajný Igor Matovič sa zase nezaprel


Dňa 07. 11. 2021 ďakujeme za reakcie z debaty k článku a najmä za túto: „Ich volebný program už neexistuje od okamihu, ako sa Matovič dozvedel výsledky volieb. Matovičov volebný program automaticky putoval do odpadového koša. Namiesto neho sa Matovič ponáhľal na Americkú ambasádu pre nový itinerár a ten vo voľbách vôbec nefiguroval.Terajším študentom práva je asi zbytočné niečo pripomínať,ak sú takí,ako Šeliga,bolo škoda tých peňazí vyhodených na jeho štúdium.“ Je dobre, že aspoň tento občan porozumel obsahu nášho článku, ale nakoľko je debata anonymná, tak nám neprináša pomoc, ani spoluprácu a ani riešenie. Pre porovnanie – všimnime si dvojminútové debaty poslancov v parlamente. Ani tie nám neprinášajú pomoc, ani spoluprácu a ani riešenia. Za nimi môžeme vidieť toho, ktorého poslanca, ako sa prezentuje zlou politickou kultúrou v rokovacej sále parlamentu. A hľa, Igor Matovič, na moje slová už prišlo. Tvoja padnutá vláda nebola zárukou nových politikov, ktorí mali pomôcť občanom ich bezprávnu situáciu riešiť. Mnohí z nich boli ako hazardní hráči, hrali o dôveru občanov a v parlamente sa prezentovali politickými rečami za rokovacím pultom a nedokázali nič zmeniť na starom zaužívanom 33 ročnom kolese predkladania a schvaľovania zákonov.

Igor Matovič, na moje slová už prišlo


Pripomínam z histórie: Igor Matovič nám pred voľbami ukázal, ako ľahko sa dá podvádzať pri registrácii politickej strany na Ministerstve vnútra Slovenskej republiky. A keď takýto podvod dokázal urobiť Igor Matovič, môžu tak urobiť podľa jeho vzoru ďalší záujemci o politické strany. Toto treba stále pripomínať až kým to kompetentní, ktorí na Ministerstve vnútra SR urobili chybu pri registrácii, a tým porušili zákon o politických stranách a hnutiach, nedajú do poriadku. A preto všetky právne predpisy vydané Matovičovou vládou sú neplatné.Tieto historické poznatky prinášame aj pre študentov právnických fakúlt.

Prečo sa volebný program OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA nenaplní?


Dňa 02.02.2021 sme zaznamenali: Za obdobie od našej existencie (IOÚP) monitorujeme, ako razantným tempom získava priestor v našich médiách a vyvoláva obrovský záujem téma brutality, agresie. Dnes ju máme aj v parlamente a vo vláde. Tieto dve reprezentatívne telesá našich občanov sú v rozpade na úrovni svojich populistických rečí. Jeden cez druhého a nikto neurobí nič pre občanov. Postihuje mnohých a aspoň trochu sa týka každého z nás. Systematické zlomyseľnosti sa stávajú obsahom príspevkov v rokovacej sále parlamentu a prinášajú nám o tom správy predné stránky našich bulvárov.
A k tomu sa nám zase roztrhlo vrece s blogermi, tvorcami videí, politológmi a pod, kde všetci vyjadrujú svoj názor, svoje ego, svoje bla- bla voči padnutej Matovičovej politike. Ale o podvode, s ktorým prišiel Igor Matovič dňa 29. 02. 2020 do volieb a ktorý sa stal medzinárodnou blamážou majú strach písať či hovoriť.

Ešte šťastie, že všetko, čo Matovičova vláda prijíma, je neplatné


ALE POZOR! Žiaľ na Slovensku nikto nesleduje, ako tieto cieľavedomé správy našich médií spôsobili ochorenie medziľudských vzťahov.
1.Niet divu, že nám neodpovedá kancelária predsedu Národnej rady SR Borisa Kolára.
2. Alebo, že nám neodpovedá riaditeľ JUDr. Mrváň z odboru registrácií politických strán a politických hnutí Ministerstva vnútra SR. Vari odpovedať odborne a pravdivo sa na Slovensku nenosí?
3.Niet divu, že o tom nechcú písať novinári. Sú radi, že majú prácu.
Ale hlavne, že nám novinári priniesli informácie o politickej hre premiéra resp. ministra financií SR a ministra hospodárstva SR, ktorí nám predvádzali talianske manželstvo. Aspoň takto to nazval Igor Matovič. Je to len pozlátka na zakrytie jeho zlých úmyslov?
A dnes konštatujem, že skutková podstata psychického teroru na Slovensku pod názvom šikanovanie prerástlo do obludných rozmerov. Kto si to všimol a verejne to vykričal? Táto problematika (len zopakujem) ma priviedla do parlamentu v roku 2012 a zistili sme, že kde niet páchateľa, tam niet ani odsúdenia.
Aby sa dal prelomiť tento začarovaný kruh točiaci sa na Slovensku 33 rokov, treba poznať rôzne metódy v stratégiách páchania psychického teroru. Preto sme sa sústredili na príčiny vzniku tohto nežiadúceho javu v našej spoločnosti. A znovu konštatujeme, táto hniloba spoločnosti sa vďaka Igorovi Matovičovi dostala aj do parlamentu a vďaka jeho voličom to vidíme vo vláde SR. Náš výskum tiež ukázal, že množstvo páchateľov nie je vedomých si svojho skutku, ba čo viac ani dôsledkov svojho konania. Skúmali sme aj to, ako sa páchateľ podieľa aj na ukončení svojho skutku.

Pán minister hospodárstva SR Richard Sulík, vyhraj voľby a môžeš všetko


„Vidíme každý deň, ako sa nám novinári „zhŕkli“, keď ich poslanec Igor Matovič zvolal na tlačovku. Jeho „žoviálny“ prejav „láka“ kade – koho, stačí že Igor Matovič vyhlási, akú mediálnu bombu prinesie zajtra ráno, a médiá sú zoradené pred ním ako „sliepky pred hnojiskom“. Médiá sú posadnuté niektorými politickými menami a ich chronickými nezmyselnými témami. Uverejnia akúkoľvek hlúposť a vôbec neuvažujú o škodlivosti takejto mediálnej politiky. Ba čo je horšie, v médiách sa praktizuje mobbing. Ťažko nájdete rádio, či televíziu, kam by vás vzali do priamej efficientie. Kto zo všetkých prizerajúcich si dá otázku: Prečo to Igor Matovič robí? Je predsa zvolený občanmi, kážu mu to vari občania? Nie, nekážu. Občania ani nevedia, čo má Igor Matovič ako minister financií SR robiť. A na margo toho, kto z poslancov parlamentu vie, čo je jeho poslaním, keď si ho občania zvolili? Všetci po zvolení len zohnú chrbty a pokračujú ako spolupáchatelia ukazovať zlú firemnú kultúru na našich pracoviskách….“ – takto píšem v roku 2013 vo svojich článkoch na blogu sme. Odvtedy uplynulo 9 rokov a novinári sú zase „zhŕknutí“ okolo Matoviča a jeho padnutej vlády, ktorá porušila zákon. Pred parlamentnými voľbami v roku 2020 sme upozorňovali na aroganciu moci poslanca Igora Matoviča v článkoch na blogu pravda:

Ministri podávajú demisiu zo zdravotných dôvodov


Ale POZOR! Určite je náročné zvíťaziť vo voľbách, ale oveľa náročnejšie je dodržať predvolebné slová.

Matovič bude len obyčajnou figúrkou na šachovnici?


Dňa 22. 02. 2020 Zuzana Kovačič Hanzelová privítala Igora Matoviča v relácii pod názvom: Či chcem byť premiér, poviem ešte do volieb. V priebehu rozhovoru pani redaktorka dávala otázky aj o minulosti politického hnutia OĽaNO. Nezabudla vymenovať všetkých poslancov, ktorí počas volebného obdobia odišli a stali sa nezaradení alebo prešli do inej politickej strany. Aj mňa spomenula. Matovič reagoval: „Áno, máte pravdu, …to bola taká, ja som si ju už nepamätal, lebo tú tetu som vytesnil z pamäti.“

Politika Igora Matoviča bola žravá politika po peniazoch a postupne si Igor Matovič do politiky zaviedol hádky, kritizovanie, útoky voči politikom, ale za všetkým boli len jeho populistické reči. Aj politická strana SMER, ktorá mala väčšinu v parlamente, mu naskočila na jeho taktiku.
Moje články na blogu sme alebo na blogu pravda sa stali historickým poznaním o našej politike. Občania klesali na úrovni právneho vedomia a zvyšoval sa biznis po slovensky. A to v každej práci nevynímajúc prácu poslanca v parlamente. Igor Matovič zmanipuloval aj média a tie prinášali o ňom informácie. Nikto ho nezastavil aj keď ho mnohí (nemenujem) kritizovali. Ale to robili len preto, lebo aj oni mali „maslo na hlave“.
A dnes na konci roku 2022 vidíme ako populistické reči Igora Matoviča priviedli mnohých občanov, voličov na mizinu.

Igor Matovič: „Tú tetu som vytesnil z pamäti“Stav patologického otrokárstva v Slovenskej republike trvá aj v tomto volebnom období 2020 – 2024. Naše slovenské otrokárstvo v holej realite nie je choré, ale je úchylné, psychopatické, ako by ho nazval poctivý psychiater. Vznikol hybridný problém, ktorý je sociálnou rakovinou v tele spoločnosti, ťažkou chorobou, predstavuje peklo v zamestnaní.

Premiér Igor Matovič si spravil z politiky biznis – video z roku 2016


Každý hľadá tému, ktorou sa chce pred občanmi prezentovať ako sám vojak v poli? Ale takáto populistická taktika, ktorá spočíva vo vystupovaní na verejnosti tak, že sa zdôrazňuje pochopenie pre problémy ľudí a prípadne sa im aj sľubuje bez reálnych podkladov vo význame zaujať za každú cenu, bez ohľadu na vec samú, je taktika už veľmi opotrebovaná a dnes nepoužiteľná. A hľa, to je aj Sulíkova stratégia.

Pán minister hospodárstva Sulík, kopli ste „gól do vlastnej bránky“.

Pán minister hospodárstva SR Richard Sulík, vyhraj voľby a môžeš všetko


Treba, aby politika získala svoju dôležitosť napriek tomu, že politici ju zdiskreditovali, ale ako hovorieval Pavol VI, môže sa stať jednou z najvyšších foriem lásky.
Ak by nám boli poslanci prinášali informácie z parlamentu od roku 1989, dávno by občania zistili, že poslanec neslúži svojmu poslaniu podľa Ústavy Slovenskej republiky.

Ľudské práva a´la Igor Matovič


Moje Zápisky z parlamentu jednoznačne dokazujú, že ani terajší poslanci politických strán nepomôžu trpiacim a ubiedeným občanom vyviesť ich z marazmu, resp. z otroctva, v ktorom žijú. Nová téma, boj proti psychickému teroru, ktorú som priniesla do parlamentu a ktorú som za ten čas zviditeľnila, získala na osvete a zapustila korene aj na Slovensku. Moje skúsenosti ukázali, že je to téma, ktorej je potrebné sa venovať.Ale a tu zdôrazňujem žiadna súčasná, politická strana ju nemala vo svojom programe. Ľudská dôstojnosť patrí k základným kultúrnym a civilizačným hodnotám a nesmie byť znevažovaná a znižovaná. Je zrejmé, že vyspelosť v oblasti zvládania medziľudských vzťahov je jedným z hlavných predpokladov na zdravé fungovanie spoločnosti. Zatiaľ na Slovensku sa vyspelosť kultúry stráca do nenávratna. Sústavné zvyšovanie počtu obetí psychického násilia na pracovisku za posledných 33 rokov po nežnej revolúcii bude pokračovať aj v tomto volebnom období. Je to o to ťažšie, lebo sme preskúmali pomoc zo strany štátu. Neexistuje žiadna štátna inštitúcia na pomoc týraným obetiam. Všetky štátne úrady sú umelo vytvorené na ceste presadzovania pomoci občanom pri trvalých, systematických a intenzívnych útokoch na pracovisku väčšieho počtu pracovníkov alebo nadriadeného voči jednotlivcovi alebo menšej skupine.
Otvorme oči, lebo príčinu zle nastavenej politiky nášho štátu a celej Európskej únie neopraví ani nový premiér Igor Matovič. Pre tých čo to stále nechápu zopakujem, príčina je v náplni práce našich poslancov. Politici, nováčkovia, ktorí prídu do parlamentu so svojou politickou stranou, musia pracovať v súlade s Programovým vyhlásením vlády SR. Ale dosiaľ to občanom nikto nepovedal. Ani poslanec, potom premiér a t.č. minister financií SR Igor Matovič to nevedel. Ak by to vedel, tak by zmenil za 33 rokov koleso prijímania a schvaľovania zákonov v parlamente. Stal sa len obyčajnou figúrkou na šachovnici.
História nám zaznamenala: Igor Matovič mal od začiatku svojho pôsobenia v parlamente radosť z kritizovania kohokoľvek, keď mu to zaplatili „reklamujúci zákazníci“. Páčilo sa mu, že nemusí platiť za svoje marketingové články. Ale Matovičove články nikdy neponúkali a stále neponúkajú riešenie, stále sú iba kritikou, a to kritikou bez dôkazov. Marketingový populizmus mu platia objednávatelia reklamy v jeho reklamných časopisoch. Ani jeden podnikateľ nedostal zľavu (ak áno, nech sa prihlási) za to, že vedľa jeho reklamy je Matovičova marketingová politika. Ba dokonca využil zákony na získanie moci. Nezastavil ho ani väčšinový kolos politickej strany SMER. Ani v klube OĽaNO nemal záujem počúvať svojich nezávislých poslancov. A tak ho postupne opúšťa Alojz Hlina, Mikuláš Huba, Miroslav Kadúc, Branislav Škripek, Štefan Kuffa, ja. V ďalšom volebnom období z hnutia OĽaNO odchádza Oto Žarnay, Viera Dubačová, Veronika Remišová , Alan Suchánek, Richard Vašečka, Anna Verešová, Soňa Gáborčáková, Elena Červeňáková, Jozef Lukáč.

Ministri podávajú demisiu zo zdravotných dôvodov


Zopakujem: premiér Igor Matovič si priniesol tému mobbingu zo svojho pracoviska do klubu OĽaNO a aj do vlády SR. Keď mu občania dali moc, nerobí mu problém pustiť sa do hocijakých odborníkov:
https://tv.pravda.sk/relacie/spravodajstvo/epizoda/5662-rozculeny-matovic-napadol-sulika-aj-vedcov-podla-neho-klamu?
Moja osveta si vyžadovala pravidelnú informáciu o mojej poslaneckej činnosti pomocou médií. Média stále písali stereotypné články, aby občan nemal skúsenosti o tom, ako funguje parlament. A možno to vtedy novinári ani nevedeli a nechceli písať.

Igor Matovič bude vládnuť tri roky bez ohľadu na ničenie životov

Minister hospodárstva SR Richard Sulík je ďalší dôvod zneužívania politiky


„Ak ku hrubému správaniu, podceňovaniu, zneužívaniu moci dochádza v zamestnaní opakovane a dlhodobo – je to jednoznačný prejav mobingu na pracovisku“. len pripomínam: toto píše novinár Zdeno Gáfrik v Pravde. Zdá sa, že je to len ďalší novinár (predtým Dominik Hutko), ktorý chce k našej tabuizovanej téme mobbing, bossing pridať svoje ego. Ale budeme sledovať, či pôjde k príčine vzniku a k následkom páchania skutku mobbing, bossing na slovenských pracoviskách.
Stále sa svet sa svet točí okolo cien plynu, elektriny, tepla a vody, ktoré reguluje Úrad pre reguláciu sieťových odvetví. Ako to riešiť som navrhla v roku 2015 v parlamente.
A príčina je ukrytá: V spoločnosti, kde sme si zvykli na silné lakte, agresivitu, tvrdé pracovné podmienky, útoky predstavených či kolegov, tu všade chýba kvalitné vzdelanie, trpezlivosť či schopnosť hovoriť pravdu. Toto sme možno nevedeli, keď sme začali budovať demokraciu po slovensky. Čas šiel razantným tempom a vznikol problém s novým obalom pre starý svet práce, ktorý postihuje každého z nás. Nikto sa proti tomu nevedel postaviť, nikto o tom nechcel hovoriť nahlas. S touto témou som v roku 2012 prišla do parlamentu, kde som požiadala o spoluprácu lídra Igora Matoviča. A zistila som, že Igor Matovič je ten, ktorý sa po chrbtoch jednoduchých ľudí natlačil do politiky. Rovnako ako on aj ostatní politici zvlčili a vybudovali si svoje „lukratívne hniezda“. Nie je výnimkou ani Igor Matovič. Svojím manažérskym ťahom za pomoci médií oklamal voličov a v politickom boji porazil smeráckeho Róberta Fica a znovu sa posunul do parlamentu. Toto podvodné divadlo mu prinieslo kreslo premiéra. A teraz do jeho cesty sa „postavil“ koronavírus.
Donedávna nás média zaplavovali informáciami voľte Matoviča a dnes média nás zaplavujú správami o Matovičovej vláde. Toto netušil ani sám Matovič. Koronavírus mu predložil na stôl moju tému: práca človeka s veľkým Č. Prvé dni vládnutia ukázali: Matovičova vláda má dokázať ochrániť prácu pre človeka. Zamestnávatelia nechali zamestnancov doma. Situácia je ťažká. Už v minulosti na blogu sme som prinášala informácie, aby aj občan pochopil a porozumel, čo je dnes dôležité. Vyrojili sa na mňa reakcie anonymov – primitívne a bez štipky odbornosti.
A dnes – v čase padnutej vlády – sa rovnako proti Matovičovi vyrojilo plno anonymných blogerov, ktorí útočia.
Žijeme v tvrdom kapitalistickom systéme zvieracieho prirodzeného výberu, ktorý sa premieta aj do vedy. Preto ak sa Vám zdajú naše vyjadrenia „radikálne“, ale žiaľ, doba si žiada tvrdé a jednoznačné odsúdenie každého zla, nielen manipulatívneho zla, ktoré nám podsúvajú „politické šelmy“.
Kto sa pridá z občanov osobnou invenciou a vecným postojom? Máme záujem o každého občana ako spolupracovníka a naše nové tendencie na interdisciplinárnom vedeckom poli si chceme osvojiť.
Mňa sklamalo celé politické hnutie OĽaNO a teraz politický zlepenec, ktoré mi v priamom prenose už v roku 2012 ukázalo, že nemá záujem riešiť problémy občanov. A ani ich nevie riešiť. Je to stále kolom dokola. V tomto volebnom období zase pokračovali a vytvárali dezinfomácie.
Je hrozné čo zaznamenala história: Na výskumnú úlohu o psychickom prenasledovaní na pracoviskách v roku 2013 Ficova vláda „vyhodila“ 16 000 eur pre pani doc. JUDr. Andreu Olšovskú, dekanku Právnickej fakulty Trnavskej univerzity, Je to len malým dôkazom, ako sa v našej krajine „gazdovalo a gazduje“. A vidíme, že ani Matovičova padnutá vláda v tejto problematike nič nezmenila. Nekompetentnosť, dezinformácie a populizmus Matovičovej vlády majú fatálne následky. Kto najviac klame, ten vyhraje.
Našim občanom ako aj občanom v celej Európskej únii to stále treba pripomínať, tu pomôže jedine trestný postih páchateľov upravený v Trestnom zákone. Páchateľ, ktorý pácha psychický teror na pracovisku si neuvedomuje, že dôsledok mobbingu je psychosociálny pracovný úraz, ktorý treba hodnotiť rovnako ako iné poškodenie zdravia na pracovisku. A tento skutok patrí pod pracovné právo.
https://ritomska.blog.sme.sk/c/465332/milion-pre-pravnika.html
Možno si myslíte, že sa to snáď za 33 rokov budovania demokracie po slovensky podarí poslancom v parlamente? Nie! To sa dosiaľ nedá, lebo každý poslanec ide do parlamentu ako nominant politickej strany. A potom je sluha dvoch pánov. A „šúcha“ kreslo poslanca v rokovacej sále parlamentu.
https://ritomska.blog.sme.sk/c/453059/rozhovor-pre-noviny.html
https://ritomska.blog.sme.sk/c/453166/rozhovor-pre-noviny-ii-cast.html
Psychický teror premiéra Igora Matoviča voči ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi pokračuje. Igor Matovič, ukazuješ našu tému psychického násilia na pracoviskách ani si to neuvedomuješ a ani novinári, lebo aj keď o nej píšu skoro v každom médiu, nevedia o tejto téme odborne písať.
https://slovensko.hnonline.sk/2277807-matovic-dostal-som-odkaz-od-sulika-ak-by-som-tlacil-na-jeho-odvolanie-rozbije-koaliciu
Tento novinársky článok je len ďalším postupom, ktorý je časťou šablóny, ako sa na slovenských pracoviskách likvidujú zamestnanci. Igor Matovič ju priniesol aj do svojho vládnutia ako predsedu úradu vlády. Je to starý scenár premiéra Igora Matoviča o ľudskom utrpení a ľudskej chamtivosti. Vari sme si na to zvykli? Je čas zviditeľňovať príčiny a následky zla, ktoré sa tu za Matovičovej vlády rozmohlo. Rozoberieme si takéto konanie z hľadiska historickej expertízy pracovnoprávnych vzťahov v časoch demokracie po slovensky. Prečo premiér svojho ministra hospodárstva psychicky prenasleduje?
Premiér tvrdí, že ministra hospodárstva odvolať neplánuje. „Čaká len na to, aby som z neho urobil martýra. On už raz jednu vládu položil. Ak by som ho odvolal, tak by položil aj druhú,“ hovorí premiér s tým, že nechce byť zámienkou na položenie koalície. Sulík v reakcii vylúčil akékoľvek odkazy premiérovi, či už priame alebo sprostredkované. „Navyše, strana Sloboda a Solidarita nemôže rozbiť koalíciu. Ak by odišla, len klesne počet poslancov z 95 na 82 a vláda aj koalícia by fungovali naďalej,“ napísal na sociálnej sieti.
Matovič priznal, že nebolo pekné označiť Sulíka v decembri 2020 v diskusnej relácii na Rádiu Expres za idiota: „Nepatrilo sa to, ale povedal som to, lebo som vedel, aké dôsledky bude mať jeho konanie,“ skonštatoval premiér.
Tým, že Sulík nenakúpil včas testy, sa podľa Matoviča nedokázalo zabrániť „peklu“, ktoré momentálne v krajine zažívame. „Na základe tohto zlyhania u mňa absolútne stratil dôveru,“ poznamenal. Premiér naznačil, že chce ministrovi hospodárstva odobrať kompetenciu nakupovať testy. Tvrdí, že Sulík nakúpil nekvalitné testy a bude sa ho pýtať, na čo nám budú. „Ja by som s tým ani psa netestoval. Na čo nám budú nekvalitné testy? My sme ľudí oklamali, 250-tisíc ľudí sme tým testovali,“ dodal.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/574097-zlyhanie-sulika-stalo-zivot-dvetisic-ludi-tvrdi-matovic/
Prejavy psychického prenasledovania sú často veľmi sofistikované a ich podstatou je útok na prejav, povesť, úctu a vážnosť obete, jej sociálne vzťahy, útok na osobný, pracovný život a zdravie obete. Šikanovanie ako závislosť predstavuje väzbu medzi agresorom a obeťou, keď sa agresor snaží skryť svoje nedostatky a strach, paradoxne však svojím správaním vyvoláva strach u obete. Týmto spôsobom si upevňuje svoju moc a posilňuje sebavedomie. Príčinou závislosti je asymetria sily vo vzťahu, kde je silný agresor a slabá obeť. Pre agresora sa stáva ovládanie obete určitou slasťou, prežíva cit nadradenosti, absolútnej prevahy a moci. Svoje správanie preto opakuje, zdokonaľuje a stupňuje a postupne sa stáva na obeti závislým.
Sulík sa snaží Matovičovi vyhovieť, obdivuje jeho moc, silu, prevahu. A ľahko môže dôjsť k tzv. identifikácii s agresorom. Príkladom je tzv. Stockholmský syndróm, keď obeť prežíva náklonnosť a lásku k trýzniteľovi. Výsledkom takéhoto vzťahu je, že obeť aj napriek tomu, že znáša od agresora rôzne prejavy príkoria, ho obdivuje, sympatizuje s ním, podriaďuje sa mu a je schopná urobiť pre agresora čokoľvek.
A hľa, je tu obvinenie, zase verejne, v článku: Zlyhanie Sulíka stálo život 2 000 ľudí. Na takéto verejné obvinenie potrebuje minister hospodárstva už právnika.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/574097-zlyhanie-sulika-stalo-zivot-dvetisic-ludi-tvrdi-matovic/
POZOR, v tejto situácii sa obeť stáva predmetom akéhosi uvoľnenia ministrov, ktorí ho nepodporia a nepomôžu. Naopak, ako sme uviedli v minulom článku, pridali sa k premiérovi aj ďalší ako minister práce Krajňák a europoslanec Pollák. Spoločne sa usilujú systematicky pôsobiť na obeť a šikanovať ju.

Igor Matovič zasahuje do osobnostných práv Richarda Sulíka


Talleyrand kedysi Napoleonovi povedal, že bajonety môžu byť účinným prostriedkom na získanie trónu, ale je veľmi ťažké na ňom sedieť dlhú dobu. Svojou železnou päsťou donútil Francúzsko, aby ho mechanicky poslúchalo. Takže vďaka sile získal moc. Šlo mu hlavne o získanie osobnej slávy a o dosadzovanie členov rodiny Bonapartovcov či Napoleonových generálov na európske tróny. Tak zo svojho brata Jozefa urobil španielskeho kráľa, z brata Luciena kráľa Vestfálska, zo svojho generála a švagra Murata neapolského kráľa, zo svojho generálneho guvernéra Junota guvernéra Portugalska atď. Preto Francúzi cítili, že nahor stúpal Napoleon, nie Francúzsko. Vojny boli vojnami Napoleona, nie Francúzska, ale úmrtia patrili Francúzsku.
Ako nám ukazuje naša politická scéna, nie je také ľahké v súčasnej dobe spolupracovať s ministrom financií. Vari je minister financií náš „slovenský Napoleon“? Premiér nám predvádza zlý štýl riadenia. Podvodom na občanoch získal moc. Je to závažný mobbingový faktor.Jeho heslo znie: Teraz som pri kormidle ja

Minister hospodárstva SR Richard Sulík, bojujte sme s Vami


Môžeme povedať nič sa na politickej scéne nezmenilo a nezmení ani v tomto volebnom období. Len tam pribudli ďalší politici – klamári. Politické strany či politické hnutia sú stále viac a viac chudobnejšie na kvalitu odbornosti a pravdivosti prejavov svojich poslancov. Páni politici nám po zvolení v parlamente pravidelne na sľuby zabúdajú a zabudli. Ale komu to vadí a komu to vyhovuje?


Alebo aj tu si Igor Matovič povie: Toho uja som už vytesnil z pamäti. To ukážu nasledujúce dni.

Advokát je dôležitý v každom súdnom konaní, ale pozor. . .

16.11.2023

Vážení študenti práva a nielen Vy, Inštitút ochrany ústavných práv v predvečer osláv 17. novembra považuje za dôležité pripomenúť históriu nášho slovenského parlamentu a upriamiť pozornosť na naše medzinárodné konferencie, ktoré organizujeme od roku 2013, aby sme zachytili budovanie slovenskej demokracie. Premiér Igor Matovič si spravil z politiky biznis – [...]

Politici získali moc a národ sa „zabáva“

30.10.2023

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Skôr, ako pristúpime k ďalšej informácii o našich právach, zopakujme si dôležité skutočnosti, ktoré sme priniesli v minulom článku. Taktika politických strán Ani v posledných [...]

Taktika politických strán

16.10.2023

Vážení študenti práva,(a nielen Vy), ďakujeme za gratulácie a prejavy priazne, ktoré nám stále posielate. Znovu pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. A máme po voľbách. Čo nám priniesli? História sa zase zopakovala. Nechcem sa nikoho dotknúť, ale ľudia [...]

Volodymyr Zelenskyj

ONLINE: Zelenskyj: Veľké štáty pre Gazu zabúdajú na Ukrajinu. Žiadne rozhovory o mieri s Ruskom nebudú

01.12.2023 07:00, aktualizované: 07:24

Veľké štáty zabúdajú na Ukrajinu a prepli sa na situáciu v Gaze, presne to chcelo Rusko dosiahnuť, povedal Volodymyr Zelenskyj.

Izrael / Obrnené vozidlo / Pásmo Gazy /

Koniec prímeria v Gaze. Izraelská armáda oznámila obnovenie bojových akcií

01.12.2023 06:20, aktualizované: 08:07

Izraelská armáda uviedla, že obnovila bojové operácie v Pásme Gazy. Hnutie Hamas podľa nej porušilo prímerie raketovým útokom, píšu agentúry.

COP28, klimatický summit, klíma, Dubaj

Na klimatickej konferencii COP28 prehovoria svetoví lídri, vrátane Čaputovej

01.12.2023 06:10

V Dubaji sériou vystúpení svetových štátnikov pokračuje konferencia OSN o zmene klímy COP28.