Založ si blog

Igor Matovič: „Tú tetu som vytesnil z pamäti“

Hneď, ako som zverejnila predchádzajúci článok, reagovali čitatelia a dali mi otázku ako ďalej ……..?

Ako sa mieša politika po 17. novembri alebo  v „blate“  je ťažké žiť

Opakovanie matka múdrosti. Vrátim sa do roku  2012, kedy  som priniesla do klubu politického hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti môj volebný program pre občanov, ktorí od roku 1989  čakali na dodržiavanie svojich práv. Myslela som si, že snáď nová myšlienka lídra OĽaNO Igora Matoviča pomôže slovenskému národu. A začneme spoluprácu na zmene politického systému. Líder OĽaNO Igor Matovič nemal záujem riešiť problémy občanov. Nakoľko sa často stávalo, že na klub OĽaNO  nechodil, bolo ťažké s ním komunikovať. Preto som začala  robiť prácu poslanca na novej úrovni bez dovtedy zaužívanej náplni práce poslancov, ktorou bolo a stále je predkladanie a schvaľovanie zákonov.  Prinášala som osvetu na blogu sme a priamo v kontakte s občanmi. Niektorí občania si mysleli, že mi to niekto káže. NIE Nikto mi to nekáže.. Ja som si prácu poslankyne parlamentu načítala v Ústave Slovenskej republiky. Politika Igora Matoviča bola žravá politika  po peniazoch a postupne si Igor Matovič do politiky zaviedol hádky, kritizovanie, útoky voči politikom, ale za všetkým boli len jeho populistické reči. Aj politická strana SMER, ktorá mala väčšinu v parlamente, mu naskočila na jeho taktiku.

Moje články na blogu sa stali historickým poznaním o našej politike. Občania klesali na úrovni právneho vedomia.a zvyšoval sa biznis po slovensky.  A to v každej práci nevyniímajúc prácu poslanca v parlamente. Igor Matovič zmanipuloval aj média a tie prinášali o ňom informácie. Nikto ho nezastavil aj keď ho mnohí kritizovali. Ale to robili len preto, lebo aj oni mali „maslo na hlave“.

A dnes v roku 2020 vidíme ako populistické reči Igora Matoviča priviedli mnohých občanov, voličov na mizinu.

Slovenský národ stále žije v bezprávnej krajine, kde moc získal premiér Igor Matovič. Toto sme zaznamenali do našej histórie. A ako to šlo ďalej s naším kandidátom do parlamentu Igorom Matovičom?

V priamom prenose nám to  priniesla v rozhovore s lídrom Igorom Matovičom  Zuzana Kovačič Hanzelová pred voľbami dňa 22. 02. 2020. Kto si všimol, že v tomto rozhovore nám Igor Matovič ukázal svoju pravú tvár. Toto video  je dôkazom , ako Igor Matovič nemá problém urážať každého občana a je mu jedno či je to matka či otec rodiny. Aj mňa tam uráža: „Tú tetu som vytesnil z pamäti.“ Výrok sa zapísal do histórie výrokov nášho premiéra, ktorý ide na svojej ceste za mamonou a prevalcuje všetky prekážky, ktoré sú na jeho ceste. Ak tieto prekážky nemá, tak si ich vytvorí. Príkladom je aj jeho spolupráca s ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom. Ministra hospodárstva Richarda Sulíka prevalcuje a dá mu úlohu, ktorá mu vôbec nepatrí do kompetencie. Minister hospodárstva SR Sulík sa nevie brániť. Nevie rázne oponovať, čo mu patrí a čo mu nepatrí do kompetencie ministra hospodárstva SR.  A to Igor Matovič veľmi dobre vie. On si ide za svojím cieľom. A to všetko sa deje pred médiami. To je také slovenské. Celá dedina, celá obec, ba dokonca aj vrabce o tom čvirikajú.  Vážení, toto je tvrdý politický mobbing.

 Politický podraz poslanca Matoviča na občanoch

Po 17. novembri 2020 vidíme, že väčšina z nás štrnganím kľúčami  v roku 1989 si zmenu doslova priala, ale nikto nepredpokladal, že sa to skonči kapitalistickým prevratom, že moc za pomoci západu uchopia rôzni politickí dobrodruhovia, oligarchovia rozkradnú a rozpredajú spoločný majetok. Od roku 1989 sme si v krajine vytvorili  biedu, nenávisť, závisť, chamtivosť, nezamestnanosť, bezdomovectvo, politické hádky,,mobbing, bossing, resp. psychický teror na pracoviskách, zničili sme zamestnancom ich existencie, zlé hospodárenie v zdravotníctve, školstve a v kultúre.

Minúta po minúte zo zákulisia odbornosti

Od úradu po redakciu, od kancelárie advokáta po cementáreň zaznamenávame a monitorujeme, že psychická vojna sa vedie na každom pracovisku. Už vôbec nie je nápadné, že si kolegovia robia peklo zo života. Jednotlivé faktory, ktoré zamorujú atmosféru pracoviska spolu súvisia. Útočníci sa cítia ukrytí pod ochranou masy a tak postupne získajú prehľad a nemajú ani svedomie. V súčasnej politickej klíme sa nám predvádza premiér Igor Matovič a jeho konanie zapadá do nášho výskumu  psychického teroru na pracoviskách, ktorému sa venujeme od roku 2012.

Sulík sa v politickej brandži práve stal obeťou. Postavil sa na ochranu podnikateľov, aby sa im nezatvárali pracoviská a aby neskolabovala ekonomika. Veď to patrí do jeho rezortu hospodárstva. A hľa, nikto z ministrov ho nepodporil. Je to boj na rovnakej úrovni, kým jeden z nich nezíska prevahu. Do tejto chvíle hrá rozhodujúcu úlohu morálna úroveň páchateľa. Teraz si bude môcť vybrať či v budúcnosti všetky zlomyseľnosti voči Sulíkovi zanechá alebo rozdrví už aj tak t. č. oslabeného Sulíka. A tak vidíme, že okolití ministri sa neozvali a vedome podporili mobbéra Igora Matoviča.

https://anzelma1234.blog.pravda.sk/2020/10/14/minuta-po-minute-zo-zakulisia-odbornosti/premiéra.

Pán minister hospodárstva SR Richard Sulík, vyhraj voľby a môžeš všetko

Defektné právne normy a bezprávny stav štátu neumožňujú radikálne právne riešenia sociálnej patológie vo vzťahoch, aj keď jednoduché je všetko, čo poznáme. Obeť – tentokrát je ňou minister Sulík nedokáže psychokanibalovi  uniknúť z pasce, z patologického vzťahu, lebo pasca je stavaná tak, aby pevne zadržala obeť, alebo dokonca, aby zničila obeť: Rozoznávame:

1. Vonkajší kľúč pasce:  Obeť je obkľúčená mimo svojich vzťahov aj okolitými sociálno-právnymi patologickými vzťahmi; obeť sa nachádza v bezprávnom režime štátu. Zákony štátu sú jedna strana mince, ale uplatnenie zákonov je realita, druhá strana mince, režim, ktorý jasnou rečou odmieta obete. Režim je bezprávny, kanibalský.
2. Vnútorný kľúč pasce: 
Obeť už má vnútorné osobnostné a somatické poškodenia ako následky psychických útokov zo strany tyrana; nerozozná pascu ako nezlepšiteľný stav, ako definitívne zlý charakter vzťahu, ako niečo čo sa nedá vylepšiť. Obeť nevie, že musí ujsť za každú cenu, lebo niet zákona, ani spravodlivosti, ktorá by stála na strane obetí.

Právne predpisy Matovičovej vlády sú „na vode“

Vzájomné prekáranie Igora Matoviča a Richarda Sulíka mi pripomína  volebné obdobie, kedy ste mi posielali  skutky páchania mobbingu našich vysokopostavených páchateľov – mobbérov.

„Stretli sme sa v piatok 1.2.2013 v Martine na Vašom pracovnom stretnutí, a na základe nášho spoločného rozhovoru Vám píšem o mojom probléme, ktorý sa týka bossingu zo strany môjho zamestnávateľa voči mojej osobe. Len veľmi stručne. Terajšia p. riaditeľka ÚPSVaR Martin Mgr. Štrbáková Alena v roku 2010 zdieľala asi pol roka so mnou spoločnú kanceláriu. Podotýkam, že som pracovníčkou ÚPSVaR Martin asi 15 rokov, kde som   pracovala na viacerých prac. pozíciách a v súčasnej dobe už viac rokov pracujem na oddelení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately. Mgr. Štrbáková Alena na našom oddelení pracovala 1 rok. Po zmene politických strán vo vedení našej republiky sa riaditeľkou ÚPSVaR Martin stala p. Mgr. Štrbáková Alena (členka SMER). Od tohto času nastal voči mojej osobe bossing a podotýkam, že nielen voči mne, ale i celému oddeleniu sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej  kurately, kde pracujem a kde pracovala i Mgr. Štrbáková Alena. Boli sme viaceré preložené na iné oddelenia a ďalšie sú na PN.  Dnes som po zhruba po 6 mesiacoch PN nastúpila do práce, o 9.30 som už bola u riaditeľky odboru za prítomnosti 3 ľudí, kde som dostala  opäť písomné upozornenia, jednoducho všetko smeruje  k ukončeniu pracovného pomeru, určite budem pokračovať na príslušnom okresnom súde. Okrem toho som sa dozvedela, že kolegyňa, ktorá si našla nové zamestnanie a už v ňom pôsobí zistila, že riaditeľka bez jej vedomia a súhlasu na ňu napísala novému zamestnávateľovi list, už to rieši aj Úrad pre ochranu osobných údajov a prokuratúra, na ktorú podala trestné oznámenie. Podala som aj trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, ktorý na mňa vlastnou rukou napísal anonym, že som alkoholička, mám podozrenie, že ho písala riaditeľka ÚPSVaR Martin, samozrejme nechcela by som ju obviniť, navštívila som aj súdneho písmoznalca, ktorý vysokou pravdepodopnosťou potvrdil, že písmo je písmo riaditeľky ÚPSVaR.“   Na tomto prípade vidíme, ako sa stal človek človeku vlkom.

„Míľnik, ktorý sme dosiahli vraždou Jána Kuciaka a jeho snúbenice. . . „

Po tejto správe sme v Zborníku Vzťahové pasce na pracoviskách v roku 2014 uviedli: Kresťanskí politici chcú byť ako katolícky klérus – budujú vlastnú hierarchiu, kde je demokracia zakázaná, je zakázané myslieť zdola nahor. Niektorí voliči si naivne myslia, že kresťan-politik by mal byť nositeľom „radostnej politickej zmeny“, parafráza kresťanského evanjelia (radostnej zvesti). Spomeňte si na p. Čarnogurského, alebo p. Dzurindu – nikomu okrem seba nepomohli, všetci si pestovali iba svoje chlieviky a budovali iba svoje smetiská, ale ako „matelkovia“ sa pred médiami okázalo oháňali kapitalistickými „reformami“ ako sú napr. súkromné poisťovne, súkromné spoločnosti garantujúce „všeobecný záujem“, súkromné „energie“, súkromné „prírodné zdroje“, súkromné „infraštruktúry“, súkromné vlastníctvo „pracovného“ trhu.. Žiaľ, slovenskému občanovi týmto hlasitým krikom len ublížili. LEBO: Občan stratil istotu domova, stratil istotu práce, stratil istotu cenovej stability.“ 

Súčasné vypočúvanie Čentéša na úrad Generálneho prokuratúra SR ukazuje, aké ťažké bolo a je pracovať na našich pracoviskách.  Rovnako ako sa pracovalo na Generálnej prokuratúre, rovnako  fungovalo a funguje každé pracovisko. Sledujme dnešné vypočúvanie ostatných kandidátov. Ani jeden nám neprinesie a neprináša zmenu na dôstojné pracovisko. Nie je našou doménou ukázať, ako treba robiť zmenu spoločnosti , ale je dôležité historicky zaznamenať, že naša téma sa trasie v každom vypočúvanom kandidátovi na Generálneho prokurátora SR. Blížiaca sa 6. medzinárodná konferencia nám signalizuje, že naša téma psychického teroru sa dostala do popredia záujmu novinárov.

Poznámka pre právnikov: Tak ako vzniká celoeurópska sieť boja proti mobbingu, podobne treba rátať aj s odvetou mobbérov. Formujú sa skupiny zamestnávateľov, ktorí sa snažia vypracovať také formy mobbingu, na ktoré by nestačil žiadny zákon.​ Nečlovek MOBBÉR ako predátor a sociopat, je každý kto pácha zvieracie vzťahové zlo, lebo úmyselne znižuje svoju osobnosť na úroveň zverstva. Ak človek nie je zviera, nemá sa správať podľa vzoru zvierat, resp. mal by sa vymaniť zo zvieracieho modelu správania.Koho z dotknutých občanov vypočuje poslanec, alebo vláda? Skúšali sme to a posielali sme obete ako týrané ženy, týraných mužov, týraných zdravotne postihnutých,  atď….za svojimi zvolenými poslancami.  A ako pomohol poslanec???? Zatiaľ nemáme žiadnu odpoveď. Ani jeden z poslancov, navrhovateľov zákona nikdy nesledoval a ani nesleduje, ako sa „jeho“ zákon aplikuje v praxi, ako trpia najslabší občania. Splnil požiadavku lobbistov, urobil si poslaneckú čiarku, a tým „je to vybavené“. Vezme si vysoký plat a provízie, trinásty plat a rôzne bonusy, desiatky (10% je bežný nezdanený hotovostný úplatok za jednoduchú aplikáciu niečoho, napr. za konkrétny výber v konaní), a tridsiatky (30% je manažérsky úplatok za komplikovanejšie presadenie niečoho, napr. vládnej úľavy na daniach…).
Legislatívny proces v súčasnosti je neschopný uplatňovať skutočné práva v zákonoch a v praxi. Po schválení zákona by sa mal začať legislatívny kontrolný proces aplikovania práva a skúmania dopadov na život občanov. Má to byť súčasť tvorby zákona, ale nie je.A tak občan, hor sa na panské a do psychokanibalovej pasce……..o chvíľu prídu voľby a Ty nás zas voľ !!!!!!!!!! 

Na záver Vám prinášame naše video: https://www.mojevideo.sk/video/2c68b/silne_reci_alebo_vivat__slava__aleluja.html

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

SAS, Liberálny dom

SaS pripravuje trestné oznámenie: množiace sa vyhrážky prekračujú hranice

20.05.2024 22:13

Vyhrážky sa už neobjavujú len na sociálnych sieťach, ale aj formou listov, ktoré chodia aj ich rodinným príslušníkom, upozornila Kolíková.

Blesk / Hrom /

Po zásahu blesku museli v Drážďanoch dvoch ľudí oživovať, zranených je desať

20.05.2024 21:47

Blesk zasiahol trávnatú oblasť pri Labe neďaleko centra saskej metropoly.

Europarlament / Europoslanci /

Voľby do europarlamentu by vyhrali progresívci pred Smerom a Hlasom, ukázal prieskum

20.05.2024 20:13

Pätnásť mandátov by si rozdelilo sedem strán.

Assange

Assange sa môže odvolať proti vydaniu do USA, rozhodol súd

20.05.2024 19:37

Ak by sudcovia rozhodli v prospech vydania, Assangeove právne možnosti v Británii by sa vyčerpali.