Založ si blog

Politika ma (ne)zaujíma alebo je to bulvár

Vážení občania, radi by sme Vás dňa 25. 11. 2020 privítali v Bratislave na 6.medzinárodnej konferencií Politika ma (ne)zaujíma. Ale nakoľko stále platia obmedzenia pre pandémiu, realizujeme 6. medzinárodnú konferenciu on-line. A pre tých, ktorí majú  záujem o našu knižnú publikáciu a o skúsenostiach z našej politiky, znovu vydáme Zborník zo 6.medzinárodnej konferencie. Bude uložený v našich knižniciach v súlade so zákonom. Ďakujeme za Vaše príspevky a ceníme si v čase pandémie aj  príspevky od našich zahraničných spolupracovníkov.

Dňa 17. novembra 2020 uplynulo 10 rokov, odkedy sme začali monitorovať pracoviská s podozrením na výskyt psychického teroru voči zamestnancov, resp. mobbing, bossing.  V 21. storočí sa človek človeku stal vlkom. Skúmanie problematiky psychického teroru na pracoviskách nás priviedlo k presvedčeniu, že naša téma –  boj proti psychickému teroru na pracoviskách, je potrebná pre celý národ. Lebo má následky ekonomické ,zdravotné a sociálne.

Igor Matovič: „Tú tetu som vytesnil z pamäti“

Program 6. medzinárodnej konferencie Inštitútu ochrany ústavných práv :  Ako pokračujú Vaše skúmajúce prípady žalobných návrhov, ktoré svedčia stále viac sa zhoršujúcej profesionálnej a odbornej úrovni našich advokátov. Lebo nie je všetko skončiť Právnickú fakultu a začať pracovať v advokátskej kancelárii. Vizitka so značkou advokát nemusí svedčiť ešte o múdrosti a odbornosti toho, ktorého „ochrancu“ zákonov.

URSO dalo výpoveď kandidátovi volieb do NRSR počas služobného voľna na volebnú kampaň

Je všeobecne známe, že dnes, a to nezmenila ani Matovičova vláda, v našej krajine sa advokáti naháňajú za majetkom v snahe zavďačiť sa svojmu „chlebodarcovi“ zamestnávateľovi, resp. žalovanému, ktorého právne zastupujú. Za obdobie od našej existencie monitorujeme, ako razantným tempom získava priestor v našich médiách a vyvoláva obrovský záujem téma brutality, agresie. Postihuje mnohých a aspoň trochu sa týka každého z nás. Systematické zlomyseľnosti sa stávajú obsahom správ na predných stránkach našich bulvárov. Čitateľ, resp. občan si často vyberá bulvár aj podľa príťažlivosti jeho obsahu.

Načo nám je Inštitút Ochrany Ústavných Práv? (ďalej len IOÚP)

ALE POZOR! Tento trend sa rozšíril po celej Európskej únii. Ide o dráždivý, nový obal pre starý produkt práce. Žiaľ na Slovensku nikto nesleduje, ako tieto cieľavedomé správy našich médií spôsobili ochorenie medziľudských vzťahov. Otvorene si povedzme – prejavilo sa utrpenie z hanby,  zo strachu ľudí.  Postupne sa hromadili obete , ktoré sa stali pacientami psychológov a psychiatrov. Inštitút ochrany ústavných práv vo svojom výskume monitoruje našich odborníkov psychiatrie a stále viac získava poznatky, že nakoľko nemajú inštrukcie, ako psychický teror našich ľudí riešiť, aj títo naši psychiatri zostali v rovine tichej liekovej  politiky. Že by strach, že aj oni prídu o svoju prácu im neumožňuje zviditeľniť štatistiku obetí? Ich mlčanie je rovnako neznesiteľné ako falošná hra Matovičovej vlády. 

Hurááááááááááá na protesty , ale . .. .. .. .. .. .. .

Táto nezmyselná situácia produkuje stále viac neodbornosti a nevedomosti. To nie je náhoda. LEBO, ako nám ukazujú médiá, pôda na ktorej sme zasadili psychický teror (mobbing, bossing), je u nás stále viac úrodnejšia ako kedykoľvek predtým.  Naši odborári,   právnici  a ani sudcovia nebijú na poplach. Boj proti agresii  sme nezachytili už v zárodku. Preto má chaos , zmätok , nenávisť  v medziľudských vzťahoch živnú pôdu a je stále úrodnejšia a úrodnejšia.

LEN JA a JA a JA !  budem pre Vás ten, čo Vás vytrhne z bahna môjho predchodcu. Takto sa prezentoval aj Igor Matovič. A ani on ani jeho ministri nie sú žiadni experti, aby videli, že sa dostali do dráhy strely a už vôbec nevedia, ochrániť seba a nevedia sa postaviť na účinnú obranu.

Naši ministri rovnako ako obete mobbingu, bossingu nemajú skúsenosti kryť svoj chrbát.  Metódy sú na Slovensku stále rovnaké. Nikto nám nekáže a neukáže možnosti, ako vykynožiť agresiu už v zárodku. V každom prípade existujú možnosti a riešenia, ktoré prinesieme na 6. medzinárodnej konferencie Inštitútu ochrany ústavných práv.

 

Prečo sa zločiny Igora Matoviča nikdy nevyšetria?

17.04.2021

Možno si na túto otázku viete odpovedať. Ale pozor, neponáhľajte sa. Poďme sa pozrieť na to z právneho hľadiska, aby ste si zase zvýšili právne vedomie občanov. Už v minulom článku sme sa zaoberali Igorom Matovičom, ktorý na začiatku svojho vstupu do politiky tvrdil, že jeho snom je vytiahnuť do parlamentu skupinu desať až dvadsať nezávislých ľudí, ktorí nie sú [...]

Igor Matovič „zasadil“ do politiky stopy zločinu

11.04.2021

„Igor Matovič na začiatku svojho vstupu do politiky tvrdil, že jeho snom je vytiahnuť do parlamentu skupinu desať až dvadsať nezávislých ľudí, ktorí nie sú „zviazaní straníckou disciplínou“. Keď o rok neskôr hnutie OĽaNO zakladal, tak sa zdráhal prijať funkciu predsedu a zobral ju len z formálnych dôvodov. Dnes je hnutie OĽaNO v mnohých veciach opakom toho, [...]

Nový premiér Eduard Heger nepotrebuje investigatívnych novinárov

06.04.2021

Našou prvoradou úlohou (IOÚP) je vysvetliť obyvateľom zákony a nariadenia zrozumiteľným spôsobom, informovať ich o právne relevantných okolnostiach, zisťovať fakty na základe faktov a vedeckých vyšetrení, výskumov a právne ich posudzovať. Patrí sem aj poukázanie na všetky sťažnosti, ktoré nám posielate a budú známe a následne vymáhanie oprávnených nárokov a [...]

rusko, vojaci

Rusko začalo sťahovať svoju armádu od hraníc s Ukrajinou

23.04.2021 10:25

Na anektovanom Kryme sa cvičenia zúčastnilo cez 10 000 vojakov.

autobus, MHD, slovak lines

V Bratislavskom kraji obnovia regionálnu dopravu, končí sa prázdninový režim

23.04.2021 10:14

Zlepšenie pandemickej situácie pozitívne vníma aj dopravca, ktorý zabezpečuje spojenie medzi Bratislavou, centrom Viedne a letiskom Schwechat.

koronavírus, Covid-19, testovanie,

Počet hospitalizovaných naďalej klesá, pribudlo 48 úmrtí

23.04.2021 10:05, aktualizované: 10:28

PCR testy odhalili 485 infikovaných.

Pápež František

Pápež vyzval na úctu voči prírode: Planéta je na pokraji zničenia

23.04.2021 09:09

Ľudia musia podľa neho prestať s nerešpektovaním prírody, pretože tá im to "už dlho odpúšťať nebude".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 119
Celková čítanosť: 2331109x
Priemerná čítanosť článkov: 19589x

Autor blogu

Kategórie