Založ si blog

„Exposlankyňa NR SR získava sympatie Borisa Kollára a Igor Matovič je na kolenách“

Vážení študenti práva,(a nielen Vy),ďakujeme Vám (IOÚP), že máte záujem o Zborník z 8. medzinárodnej konferencie, ktorá sa konala dňa 16. 11. 2022 v Bratislave, a sme radi Vašej odvahe zverejniť prípady trestných činov ublíženia na zdraví, ktoré stále posielate. Uložíme ich do našich slovenských knižníc pre budúce generácie.https://anzelma1234.blog.pravda.sk/2022/11/28/ani-eduard-heger-nevie-ze-v-podvedomi-nesuhlasi-s-igorom-matovicom/
Pomaly sa blíži koniec roku 2022 a je čas bilancovať. Ako vidíme, už mnohí z Vás píšu alebo točia videá, že náš minister financií SR je chorý. Dajme si otázku: Máte o tom dôkazy?
https://www.infovojna.sk/article/byvala-poslankyna-olano-nazvala-matovica-psychopatom-teraz-na-jeho-hnutie-udrela-pravne?fbclid=IwAR39k9wuOirtETx67Hb_HuI1qyIyYbRR4U06TlbS4xUt1vdF0zDjHNFA-ac
Zvolili ste ho Vy, občania, za poslanca Národnej rady SR. A mal možnosti preskúmať, čo mu jeho postavenie poslanca garantované Ústavou Slovenskej republiky umožňovalo.

To je ale zhnitá politická kultúra, však pán poslanec Matovič


Zatiaľ nám to v histórii nepreskúmal a ani nepreskúma.

Najprv existuje spôsob, ako si niekoho zvolíme a potom už neexistuje spôsob o tom, ako má vládnuť ten či ten zvolený politik


Upozorňujem: jeho poslaním neboli len návrhy, prijímanie či schvaľovanie zákonov, hlasovanie, rozprava, diskusia, ktorá k ničomu neviedla. Pre neho to boli len samé hádky, osočovanie, ponižovanie, sabotovanie práce všetkých vôkol neho.

Topiaci líder Matovič sa slamky chytá alebo kradnúť sa nemá


Ale POZOR! To neviedlo k riešeniu problémov v našej bezprávnej spoločnosti.
Naša krajina stále a stále potrebuje novú tvorivosť ducha každého poslanca. Lebo bezprávia a nespravodlivosti je tu habadej. Vážení, znovu zopakujem, a to si konečne musíme uvedomiť, máme takú spravodlivosť, akým politikom dáme moc do rúk a čo všetko im dovolíme stvárať.

Ešte šťastie, že všetko, čo Matovičova vláda prijíma, je neplatné


Inštitút ochrany ústavných práv buduje projekt na pilieroch pravdy, odbornosti, kde vnikáme do obsahu, spoznávame príčiny, ktoré sa stali odborným poznatkom jednotlivých prípadov zničených existencií našich občanov. A dávame ich na vedomie širokej verejnosti.
Prvé informácie o príčinách a pôvode, ako sa v našej histórii budovala demokracia po slovensky, som zaznamenala v knižke Príbehy z úradu práce. Už tam som si všimla, ako má každý rád peniaze a moc. Po roku 1989 ich chcel mať, čo najrýchlejšie snáď každý u seba. Je to prvý pilier projektu pravdy. ALE POZOR! Príbehov vyhodenia z práce pribúdalo. Ako to dokazuje čas, ktorý ste strávili v mojej poslaneckej kancelárii.
https://www.databazeknih.cz/knihy/pribehy-z-uradu-prace-220411
Zápisky z parlamentu sa stali druhým pilierom nášho projektu histórie budovania demokracie. Nemôžeme ako občania byť pasívni diváci. Ide o našu históriu, ktorú sme zaznamenali aj do Zborníkov z ôsmich medzinárodných konferencií za Vašej účasti ako občanov, ktorí prišli do Národnej rady SR svedčiť o tom, ako sa Vám na Slovensku žije. A tieto zborníky sa stali súčasťou diplomových prác študentov práva či študentov sociálnej práce. A zároveň sú tretím pilierom nášho projektu histórie budovania demokracie po slovensky.
1. Príkladom neodbornosti našich advokátov či sudcov je môj blog https://ritomska.blog.sme.sk/, kde som Vaše prípady zaznamenala už vo volebnom obdobi 2012 – 2016. V neposlednom rade aj môj prípad exposlankyne, ktorá od roku 2016 bojuje za zaplatenie výpovednej doby pri skončení pracovného pomeru, dokazuje, aké sú veľké odborné nedostatky v našej justícii. Už som aj na tomto blogu písala, že po skončení volebného obdobia mi mala začať plynúť výpovedná doba. Dnes je zvykom počas výpovednej doby nechať doma pracovníka, s ktorým chcú skončiť pracovný pomer. Zákonník práce to umožňuje ako prekážky v práci. Ale aj vtedy je povinnosťou zamestnávateľa zaplatiť zamestnancovi za výpovednú dobu.
2. Dôležitý dôkaz: Odkryli sme zákulisie parlamentu. Občania potrebujú informácie, aké je zákulisie parlamentu. Podstatou náplne poslanca od roku 1989:
a) Ani jeden poslanec nič občanom nevyrieši formou predkladania interpelácie. LEBO: Odpoveď Vám pripravujú platení štátni úradníci na tom – ktorom ministerstve alebo ústrednom orgáne a ministri len „papier“ podpisujú.
b) Ani hodina otázok, ktorú tu vymyslel Vladimr Mečiar, Vám občanom, nepomôže. Občan zbytočne platí celú mašinériu štátnej moci skrytú v zákonodarnom orgáne. Moje praktické skúsenosti poslankyne Národnej rady SR dokazujú: Ak sa nájde poslanec, ktorý chce v parlamente pomôcť občanom, je to hlas volajúceho na púšti. A preto Vám, občanom, nepomôže žiaden poslanec ani v tomto volebnom období 2020 – 2024.
3. Dôležitý dôkaz: V tomto končiacom roku 2022 sme oslovili poslancov Národnej rady SR (napríklad: Pelegrini, Fico, Tabak, Taraba,Záborská,Čepček, Hatráková, Remiášová, Čekovský, Drábiková, a pod.) vo veci záštity nad 8. medzinárodnou konferenciou, ktorá by sa bola mohla realizovať v Národnej rade SR. Ale poslanci, ktorých občan v roku 2020 volil, majú zahltené e-mailove schránky. A neodpovedajú. Jednoducho:
4. Dôležité pre našu históriu: Poslanci Národnej rady SR nekomunikujú s občanmi.
5. Na odporučenie JUDr. Milana Vetráka nám mohla pomôcť poslankyňa Drábiková. pomocou Zákona o duševnom zdraví. Aspoň takto sa chválila pri osobnom stretnutí v júli 2021. Ale do dnešného dňa čakáme, či sa „zobudí“. Asi nevie, že v nasledujúcom roku 2023 už nestihne tento zákon predložiť.
6. Ďalšie dôležité zistenie: Naši odborní lekári sa asi „zobudili“ a začali vydierať ministra financií SR Igora Matoviča, a to akýmsi zvýšením platov. A hľa – už ich minister financií SR akceptuje. ALE POZOR! Na rozdiel od exposlankyne Národnej rady SR, ktorá bojuje 6 rokov za zaplatenie výpovednej doby, lekári od septembra 2022 sa akože prezentujú skončením pracovného pomeru a sú vo výpovednej dobe, za ktorú majú zaplatené. Asi nevedia ako lekári, že rokujú s chorým človekom.

Vážení študenti práva (a nielen VY)! Zapamätajte si, že výpovedná doba je súčasťou pracovného pomeru. A až po jej skončení môžete ukončiť pracovný pomer.
7. Dôležitý dôkaz: Na list zo dňa 17.10.2022, ktorý sme adresovali Borisovi Kollárovi, predsedovi Národnej rady SR vo veci psychického teroru na pracoviskách (pre novinárov známe ako šikana) nám neodpoveda jeho asistent Ing. Ján Mizerák, ktorý dostáva ako asistent plat 3270 eur.
A je tu dôležité dôkazové zistenie! Exposlankyňa NR SR získava sympatie Borisa Kollára a Igor Matovič je na kolenách.
8. Jeden z najdôležitejších dôkazov o existencii mobbingu, bossingu je prípad, ktorý monitorujeme od roku 2021 v Slovnafte, a.s. Ani Etická komisiu Slovnaftu, a.s. sa nechce stretnúť. LEBO na Slovensku má každý EGO a každý je NAJMÚDREJŠÍ.
ZOPAKUJEM: Vážení študenti práva (a nielen Vy) už v roku 2012 ste zvolili do Národnej rady SR poslankyňu s volebným programom riešiť psychický teror na pracoviskách. „Banda SMERÁKOV“ jej tento zákon nechcela prijať a schváliť. 9. Preto dnes vidíme následky na ľudskom konaní v Národnej rade SR, vo vláde SR, na každom ministerstve a ústredných orgánoch, na pracoviskách našich novinárov, v justícii, na prokuratúre, na školách, v s.r.o. v a.s., t. j. na každom pracovisku.
10. Každé ľudské konanie akéhosi „šéfa“ má rôzne príčiny, ktoré súvisia s komplexami. Príkladom je minister financií SR, ktorý má komplexy z rodiny a z manželstva. Viac sa dozviete v našom Zborníku z 8. medzinárodnej konferencie.
Budeme stále monitorovať psychické násilie na pracoviskách pre zachovanie histórie našim generáciám.
A hľa, vážení študenti práva (a nielen Vy), máme pozvanie v júli 2023 do Portugalska na 9. konferenciu o etickej kultúre v akademickej obci.

HomeBudeme voliť neplatné politické strany

23.09.2023

Vážení študenti práva,(a nielen Vy), ďakujeme za všetky doterajšie gratulácie a prejavy priazne. Znovu pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. A máme pred voľbami. Čo nám prinesú? História sa zase zopakuje. Čo nám volebný prieskum neprezradil? Politický [...]

Čo nám volebný prieskum neprezradil?

10.09.2023

Vážení študenti práva (a nielen Vy) aj na začiatku školského roka 2023/2024 pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Dňa 30.09.2023 sa dozvieme, či si občania, voliči zvýšili právne vedomie za 34 rokov budovania demokracie po slovensky. Prinášala som z [...]

Kauza (ex)poslankyne sa stala „chlebíčkom“ súdov

16.08.2023

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) aj počas prázdnin pokračujeme v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. O novej ceste, ktorá by priniesla zmenu politiky, prinášame od roku 2012 riešenia, šírime osvetu a monitoring. A všetko to aj s Vašou odvahou sme zaznamenali do našich [...]

VOĽBY: Volebná noc v centrále strany SAS

Sulík: Nečudujme sa, že tu máme takú džamáhíríju, keď pako ako Matovič dokáže zmotať deväť percent ľudí

01.10.2023 00:11

Richard Sulík situáciu zatiaľ nekomentuje, chce si počkať, kým bude sčítané relevantné množstvo hlasov voličov.

kdh

Kresťanskí demokrati už opatrne oslavujú: Zatiaľ sa držíme, ale treba to vnímať s pokorou

30.09.2023 23:11

Atmosféra v KDH sa nesie najmä po exit polloch v optimistickom duchu.

Republika, Nitra, Milan Uhrík, parlamentné voľby 2023

Milan Uhrík: Trochu nám uškodili voliči, ktorí si boli istí našim miestom v parlamente a rozhodli sa podporiť SNS

30.09.2023 22:21

Sledujte s nami, ako prebieha volebná noc v centrále Republiky.

379660770 1264534447569850 5538898590217409073 n  1

OĽaNO má zatiaľ takmer 10 percent. Matovič nevylúčil ani spoluprácu s SaS

30.09.2023 22:04

Sledujte priebeh volebnej noci hnutia OĽaNO a priatelia.