Založ si blog

Prečo sa volebný program OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA nenaplní?

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) ďakujeme, že máte záujem o našu 7. medzinárodnú konferenciu dňa 24. 11. 2021 v Bratislave. Ako vieme, nikto nám tu zatiaľ nehovoril a ani nepísal o tom, ako funguje náš parlament, lebo aj parlament je pracovisko, kam volia občania svojich zástupcov.

.

Nezmysly pána doktora Vladimíra Krčméryho

Dnes sa pozrieme, či nám naplnia volebný program poslanci OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA a NOVA – pripomínam takto to majú písať novinári. Lebo  starý názov politického hnutia  OĽaNO zanikol 20. 11. 2019 a vznikol nový názov politického hnutia za pomoci  troch politických strán NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA. Nový názov nového politického hnutia: OĽANO, NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA Bola to nová špekulácia nového premiéra, a t.č. ministra financií, s ktorou šiel do volieb.  Nikto si nič nevšimol. A to líder Igor Matovič dobre vedel. Podvod a špekulácia premiéra Igora Matoviča je preukazateľná aj článkami na tomto blogu (článok zo dňa 26.12.2020).

Bilancia Matovičovej vlády aj za pomoci pravdivých konšpirácií

Igor Matovič nám ukázal, ako ľahko sa dá podvádzať pri registrácii politickej strany na Ministerstve vnútra Slovenskej republiky. A keď takýto podvod dokázal urobiť Igor Matovič, môžu tak urobiť podľa jeho vzoru ďalší záujemci o politické strany. Toto treba stále pripomínať až kým to kompetentní, ktorí urobili chybu pri registrácii, a tým porušili zákon o politických stranách a hnutiach, nedajú do poriadku. A preto všetky právne predpisy vydané Matovičovou vládou sú neplatné. Tieto historické poznatky prinášame aj pre študentov právnických fakúlt.

Igor Matovič stále šíri strach u svojich voličov

A kto z voličov si po voľbách z volebného programu tohto zlepenca uplatnil 10 % zľavu zo všetkých poplatkov štátu? Citujem: „Súhlasím s tým, aby každý kto sa zúčastní parlamentných volieb získal 10 % zľavu zo všetkých poplatkov štátu.“ Nikto nám (IOÚP) o tom nenapísal. A tak ako sa píše v médiách od januára 2022 sa nám zvýšia ceny za elektrinu.  Aspoň majú novinári o čom písať. Alebo  zase populistická novinárska taktika. Kam sme sa posunuli, stále kolom dokola. Aj politická strana SMER pred voľbami znižovala ceny energií a po voľbách zase zvyšovala.

V roku 2016 som do Programového vyhlásenia vlády podala návrh: „Som proti navýšeniu financií v štátnom  rozpočte pre justíciu, pre prokuratúru a pre ÚRSO. Vyzývam poslancov parlamentu, aby o tom hlasovali, aby odmietli navýšenie financií v týchto troch rezortoch, aby rozhodovali o presmerovaní peňazí na príspevky matkám a ich detí a tiež v prospech učiteľov. Žiadam predsedu Národnej rady Slovenskej republiky, aby o tomto návrhu ku zmene v štátnom rozpočte na rok 2016 dal hlasovať takto: Prostriedky navýšenia určené pôvodne na prokuratúru presmerovať pre nezamestnané matky, ktoré vychovávajú deti priamo ako materský príspevok po celú dobu, kým matka nepracuje a vychováva a stará sa o dieťa až do ukončenia vzdelania hoci aj dospelého dieťaťa. Prostriedky navýšenia určené pre justíciu presmerovať ako finančný príspevok na výchovu detí, na každé dieťa ako konkrétnu sumu pre potreby dieťaťa až do jeho ukončenia štúdia. A prostriedky navýšenia určené pre ÚRSO presmerovať pre učiteľov základných a stredných škôl ako tabuľkové navýšenie platov učiteľov.“

https://tv.nrsr.sk/videokanaly/osoba/6/M%C3%A1ria.Ritomsk%C3%A1?id=126279

To bola bomba! Po môj návrh prišiel poslanec SMERU Bagačka. Po obede sa malo hlasovať. S očakávaním som prišla do rokovacej sály. A hľa, dnes už nebohý predseda parlamentu Pavol Paška povedal, že môj návrh zamietol, lebo nenapĺňa Programové vyhlásenie vlády SR. Všetko je to zaznamenané a všetko vošlo do histórie mojej poslaneckej činnosti.

Vážení študenti práva, ak túžite stať sa poslancom parlamentu, tak zvolený poslanec nemá žiadnu šancu niečo v kolese činnosti nášho parlamentu zmeniť. Je ako sám vojak v poli. Lebo pracujete podľa schváleného Programového vyhlásenia vlády  na prvom rokovaní a potom štyri roky deriete lavice rokovacej sály parlamentu. To je ale gazdovanie pracoviska parlamentu.

Takže žiadna politická strana, ktorú ste si akože zvolili Vám nepomôže a svoj volebný program nenaplní.

Igor Matovič stále šíri strach u svojich voličov

Vie to aj opozičný politik Róbert Fico, či Peter Pelegrini, ktorí sa „vytešujú“ zbieraním podpisov na mimoriadne schôdze parlamentu a chcú odvolávať raz toho či onoho ministra. Je to len volebná kampaň, ako  získať politické body svojich fanúšikov, voličov. Mimoriadne schôdze dokazujú aké zlé je hospodárenie pracoviska – parlamentu. Od Mečiara sa v parlamente nič nezmenilo. Bulvár predsa potrebuje o niečom písať a novinárov je tu ako maku. Posledné správy o odpočúvaní Róberta Fica a ukradnutie 50 000 eur a zlatých mincí sú len chaotické správy v rámci volebnej kampane starého politika Róberta Fica.

Štát nefunguje, lebo systém je prepolitizovaný,“povedal v relácii Ide o pravdu Ľubomír Plai, expert na štátnu správu. Reagoval na snahy koalície vymeniť šéfov úradov na ministerstvách a polícii. „Urobili si z úradov svoje trafiky, kde dosadzujú politicky blízkych ľudí, a nezaujíma ich verejný záujem,“ konštatoval Plai. Situácia podľa neho prerástla do prepolitizovania štátnej správy, ktorá prestáva plniť svoje funkcie. Výsledkom sú zanedbané viaceré rezorty, pretože politické vedenie nedostáva odborné a kvalitné analýzy.

Nemáme prepojenie zákonodarnej moci s výkonnou mocou. T. j. poslanci schvália zákon a výkonný orgán ako štátni zamestnanci ho majú riešiť. Naše zistenie dokazuje, že tadiaľ cesta zase nevedie. Štátny úradník Vás posúva z jedného úradu na druhý a Vy skončíte na súde. A súd má vykladať zákon, ktorí prijali poslanci v parlamente.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/604671-expert-plai-v-ide-o-pravdu-politizacia-statnych-uradov-sa-stupnuje-kracame-do-pekla/

Ešte v júli 2020 nám pomoc pokračovať s témou poľudštenia našich pracovísk sľúbila poslankyňa Mgr. Lucia Drábiková, PhD.  a už vyše roka čakáme na odpoveď. Nuž počkal si ju COVID 19 priamo v rokovacej sále parlamentu  a od štvrtka je v karanténe.

Ani JUDr. Milan Vetrák predseda Ústavnoprávneho výboru NR SR nám neodpovedá vo veci novelizácie Civilného sporového poriadku, aby sa advokáti  neobohacovali na úkor občanov. A rovnako nás od júna 2019  ignoruje katedra pracovného práva Právnickej fakulty UK v Bratislave, kde  urgujeme výklad § 64 ods. 2 Zákonníka práce. Keď to nevedia vykladať na súdoch, tak čo naši docenti na katedre pracovného práva.

Aj tam  je to ako v parlamente, kde si občania zvolili mladých, neskúsených poslancov, ktorí majú zahltené e-mailové schránky. U mnohých ani ich traja asistenti to nedokážu vyčistiť.

Pre právne vedomie každého občana platí: poslanec Národnej rady Slovenskej republiky nemá konkrétnych voličov, ktorým by bol zodpovedný za svoje pôsobenie v parlamente. Náš systém zaručoval a zaručuje, že bez strany sa do parlamentu určite nik nedostal. Poslanec mohol zostať v úzadí, ale  nemal vlastný zdroj legitimity voči straníckej disciplíne, ak si chcel presadiť svoj názor.

Táto nezmyselná situácia produkuje stále viac neodbornosti a nevedomosti. To nie je náhoda. LEBO, ako nám ukazujú médiá, pôda na ktorej sme zasadili psychický teror (mobbing, bossing), je u nás stále viac úrodnejšia ako kedykoľvek predtým.  Naši odborári,   právnici  a ani sudcovia nebijú na poplach. Boj proti agresii  sme nezachytili už v zárodku. Preto má chaos , zmätok , nenávisť  v medziľudských vzťahoch živnú pôdu a je stále úrodnejšia a úrodnejšia a tak sa volebný program OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA nenaplní.

Toto neriešim, – povedal Vám, občanom, poslanec parlamentu

 

Topiaci líder Matovič sa slamky chytá alebo kradnúť sa nemá

A ešte niečo od našich rakúskych kolegov. Už mnoho mesiacov sledujeme útoky na našu slobodu a naše základné práva na celom svete. Sloboda prejavu z predchádzajúcich rokov už neexistuje. Neskúsení kontrolóri faktov cenzurujú kritické vyhlásenia, ktoré nie sú v hlavnom prúde. Naša spoločnosť, vlastne celý svet, je momentálne v stave obrovského otrasu. Je na nás, na každom z nás, aby sme rozhodujúcim spôsobom prispeli k nastaveniu kurzu budúcnosti, ktorá stojí za to žiť pre nás všetkých.

Gerhard Weiland: Pojem pandémia predefinovala WHO pred niekoľkými rokmi. Teraz možno každú infekciu nazvať pandémiou, ktorá sa šíri na niekoľkých kontinentoch. Závažnosť a nebezpečenstvo vlny infekcie sa už nezohľadňujú. Žiaľ, to znamená, že drastické opatrenia sa často realizujú predčasne a neprimerane. Ako teraz vidíme, následky tohto celosvetového konania sú zničujúce. V médiách sa opakovane hovorí o „plnej imunizácii“ a „stádovej imunite“. Na druhej strane stále presakujú správy o prelomových novinkách v očkovaní, t. j. o ľuďoch, ktorí sú chorí korónou – niekedy vážne – napriek takzvanému očkovaniu. Pred týmito novými látkami varovali už v roku 2020 mnohí odborníci, lekári a vedci.  Dokonca aj výrobné spoločnosti zdôrazňujú, že neexistuje spoľahlivá ochrana pred infekciami. Navyše každý imunitný systém reaguje inak.

Bez toho, aby ste súhlasili so súčasným populárnym krátkym úderom, vašu neochotu konať ako politická a morálna autorita a ovplyvňovať rozhodovacie procesy je možné obzvlášť jasne vidieť v troch kľúčových politických bodoch:

Koronové opatrenia federálnej vlády neboli nikdy kriticky spochybnené. Hoci ohrozujú samotnú existenciu desiatok tisíc Rakúšanov. Hoci sú traumatizujúce pre desaťtisíce detí a dospievajúcich. Údaje podložené dôkazmi ako zdôvodnenie obmedzovania osobných slobôd už takmer dva roky akoby nikoho nezaujímali.

Synchronizácia médií, do neba kričiaca dotačná a reklamná korupcia, obmedzovanie slobody pohybu a zamestnania – všetko bez problémov?

Prezident už dva roky oceňuje nezmyselné obmedzovanie občianskych slobôd. Teraz, keď objavy v očkovaní objasnili pochybnosť a nezmyselnosť takéhoto zdravotného režimu všade, naďalej sa drží nútené očkovanie v Rakúsku. Čo sa deje, že niečo také je možné. Čo je s vami, pán federálny prezident, že o tom všetkom mlčíte?

Mega lockdown – so žiadnymi výnimkami

 

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

Hrozby s novými názvami, ale so starou podstatou alebo Slovák sa naučí aj s vlkmi vyť.

01.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Sociopatia médií oslabuje silu pravdy alebo päť P pre Madam Justíciu Od podania žaloby dňa 25. 10 2018 proti žalovanému Slovenská technická univerzita sme čakali na prvé [...]

Navaľná

Julija Navaľná prevzala nemeckú Cenu za slobodu médií

19.04.2024 21:51

Manželia Navaľní dostali toto ocenenie "za odvahu prejavenú v hnutí odporu a za odvážny a nenásilný boj proti brutálnej diktatúre v Rusku"

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 22:18

Polícia neskôr oznámila jeho totožnosť. Jeho čin mohol byť motivovaný konšpiračnými teóriami.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

šimkovičová

Šimkovičová kritizuje slovenské umenie na Bienále v Benátkach: Nerobte hanbu kultúre už aj v zahraničí

19.04.2024 19:30

Ide o reakciu na prítomnosť bývalej ministerky kultúry Silvie Hroncovej na Bienále v Benátkach. Súčasťou vernisáže bol aj protest zástupcov kultúrnej obce.