Založ si blog

Igor Matovič stále šíri strach u svojich voličov

Môžeme byť len radi, že konečne v novinách dostávajú priestor psychológovia a píšu o našich poslancoch, ktorých si občania, voliči zvolili:

Problematické vládnutie súčasnej koalície je podľa psychológa Kleinmanna spôsobené najmä egoizmom niektorých jej predstaviteľov. „Môžu sa navzájom vyzývať, aby ten či onen odstúpil, no podľa mňa im ide najmä o peniaze. Krízová situácia preveruje charaktery, a ja tu vidím neuveriteľne silné egá. Preto nikto nechce odísť, a radšej budú hrať vabank. Myslia si, že im nikto nevidí do kariet. No je úplne jasné, že premiér sa snaží získať väčšinu pre svoj plán celoplošného testovania, a prebiť tak ostatných,“ myslí si Kleinmann.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/574889-kleimann-vo-vlade-vidim-neuveritelne-silne-ega/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread

Žiaľ psychológ vychádza len zo svojich skúseností psychológa. Nemá skúsenosti s pracoviskom poslancov a pracovnou náplňou poslancov v parlamente. Od roku 1989 a nevynímajúc aj v tomto volebnom období nám poslanci ukazujú v rokovacej sále parlamentu len vzájomné osočovanie a prekáranie.  Za 31 rokov tu nič nové nevymysleli.  Zaviedol to už p. Vladimír Mečiar. Jeho zásluhou máme v parlamente aj zbytočné dvojminútové vzájomné napádanie a osočovanie  poslancov po skončení prejavu toho, ktorého poslanca. Nikto nám dosiaľ nepovedal, že takéto koleso „blábolov “ tu niekto zaviedol. A toto nezmenil ani Róbert Fico alebo Mikuláš Dzurinda. LEBO na to by potrebovali väčšinu poslancov. A matematika nám dokazuje, že koalícia , ktorá má v súčasnosti väčšinu, tak toto koleso náplne práce poslancov parlamentu nikdy meniť nebude.

Stále viac a viac nám novinári píšu informácie, že poslanci pracujú podľa Programového vyhlásenia vlády.  Hurááá! „Akoby novinári objavili Ameriku“.  A preto,, ak si občan zvolí akúsi  politickú stranu, napríklad Hlas, tak sa zase nič nezmení. Potrebujeme väčšinu, ktorá zmení náplň práce poslancov. LEBO správanie poslancov v súčasnej dobe predstavuje zlo v ľudskom konaní.  ZLO nám priniesli do parlamentu všelijakí zvolení poslanci, ktorí boli predtým štátni zamestnanci, či športovci, umelci, lekári, učitelia, manažéri a pod.  Ďakujeme (IOÚP)  blogerovi, ktorí nám urobil kontrolu poslancov politickej strany s názvom: OĽaNO,  KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA, ktorých si občania zvolili.

Prišiel na to, že „…..  hľadať pomoc u týchto poslancov NR SR, ktorí sú dnes najpodstatnejšími poslancami v NR SR, je absolútne idealistické a teda občan SR si musí pomôcť inak a predovšetkým sám! Zákonné prostriedky na to existujú, máme ich, len je potrebné ich v plnej miere využiť…!!! poslanci Vám nepomôžu“

Poslanci NR SR za OĽANO mi inú možnosť nedávajú!

A doplním: Ani zákonné prostriedky Vám, občanom, často nepomôžu.  Vyplýva to z nášho výskumu vo volebnom období 2012 – 2016, kedy som v mene občanov podala na slovenské súdy 27 žalobných návrhov. Priebeh súdnych pojednávaní v každom jednotlivom prípade som postupne zaznamenala na blogu sme. Ale tam sú informácie pre občanov zablokované. Je to na škodu veci a na zlú reklamu pre denník  SME.

V 21. storočí sledujeme v celej Európskej únii nepokoje a nespokojnosť s riešením pandémie, s jej legislatívnou úpravou, nespokojnosť s justičnou praxou, a nespokojnosť s európskymi vládnymi garnitúrami. Euro-občan sa domáha svojich  ľudských práv a žiada ochranu pred otrokárskymi praktikami vládnych predstaviteľov, ktorí zneužívajú postavenie verejného činiteľa.  To sú fakty, ktoré konštatujeme pri čítaní článkov aktivistov, t. č. súčasných blogerov.

https://hnonline.sk/svet/2282030-protesty-vo-viedni-kvoli-opatreniam-vyslo-do-ulic-10-tisic-ludi?fbclid=IwAR3IpuftW5Jw8cc1GDJCzJZVv3Ry5SMYAyVtgKzkyir-JCMEsfhq0ZaNL3Q

Slovensko je klasický, postkomunistický, sprivatizovaný štát, v ktorom kapitál rozhoduje dokonca aj o zdraví a chorobe, o živote a smrti občana. Je hrôzou poznanie, že občania si stále platia dane, poistenia, a fundované ošetrenie dostanú iba ak si doplatia, alebo podplatia. Ale s tým Vám  Matovičova vláda nepomôže. LEBO už pomaly rok šíri strach a vyhlasuje predlžovanie núdzového stavu, aby sa udržali pri moci.

Matovič: Predlžuje sa zákaz vychádzania. Testovanie začína zajtra

Prečo sa nevyjadrí ani jeden právnik, že Matovičova politická strana je neplatná.  Igor Matovič nám ukázal, ako ľahko sa dá podvádzať pri registrácii politickej strany na Ministerstve vnútra Slovenskej republiky.  A výsledok: tento podvod voči občanom spôsobil, že jeho súčasné politické hnutie s názvom: OĽaNO,  KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA neexistuje. Dôležité je pripomínať:  politické hnutie  OĽaNO zaniklo dňa 20. 11. 2019, ako je to uvedené vo Výpise z registra politických strán.

https://ives.minv.sk/rez/registre/pages/detailps.aspx?id=201471

A keď takýto podvod dokázal urobiť Igor Matovič, môžu tak urobiť podľa jeho vzoru ďalší záujemci o politické strany. Toto treba stále pripomínať až kým to kompetentní, ktorí urobili chybu pri registrácii, a tým porušili zákon o politických stranách a hnutiach, nedajú do poriadku. A preto všetky právne predpisy vydané Matovičovou vládou sú neplatné. Tieto historické poznatky prinášame aj pre študentov právnických fakúlt.

Vážení občania, stále si treba pripomínať chyby vládnych predstaviteľov našej moci. Preto sme zaznamenali podvod premiéra Igora Matoviča do Zborníka zo 6. medzinárodnej konferencie konanej v Bratislave (25.11.2020). K tomuto podvodu mu pomohli  tri politické strany Kresťanská únia, ZMENA ZDOLA, NOVA.

Poslankyňa Anna Záborská sa stala spolupáchateľkou zla

https://www.facebook.com/KrestanskaUniaOfficial/posts/1049299332245903

A tak stále dokola sa rútime do bahna špiny a marazmu. A ako nám ukázali výsledky posledných parlamentných volieb (29. 02. 2020), právne vedomie občanov sa nezvyšuje.

Neviem, či budeme mať niekedy právny štát. Máme prehnitú spoločnosť, o tom by ste nám Vy, občania, vedeli rozprávať celé hodiny. Je to téma, ktorá veľmi zaujíma občanov v celej Európskej únii.

Zatiaľ nás  médiá „masírujú“ hektickými informáciami o rôznych tragédiách, ale nakoľko nie sú odborníci na právo a spravodlivosť  nebudeme vedieť, akú má povahu ublíženie na zdraví alebo aké nebezpečenstvo pre napadnutú obeť z útoku páchateľa, mobbéra hrozí v tom, ktorom prípade. Takéto zistenie môže urobiť súd len na podklade lekárskeho nálezu alebo posudku.

Politické sľuby v každej  volebnej kampani ukazujú, že je to stále to isté. Pripomínam: poslanec Matovič sľuboval pred voľbami občanom pomocou akýchsi referend, aby si občania určili svoje želania. Kto pochopil, že je to priehľadná reklama a faloš.  Spevavé reči a žiadne skutky.

 Politický podraz poslanca Matoviča na občanoch

Ak by nám boli poslanci prinášali informácie o svojej činnosti v podobe skutkov  počas 30 rokov, dávno by občania zistili, že poslanec neslúži svojmu poslaniu podľa Ústavy Slovenskej republiky. Inštitút ochrany ústavných práv zostáva  prvý na Slovensku, ktorý monitoruje  a zviditeľňuje problematiku vzťahovej patológie. NEBOJTE SA!

Definícia šialenstva je robiť stále to isté dokola a vždy očakávať iný výsledok.“ Benjamin Franklin

Najprv existuje spôsob, ako si niekoho zvolíme a potom už neexistuje spôsob o tom, ako má vládnuť ten či ten zvolený politik

Opozícia pomáha kryť zločiny koalície, ale do kedy?

Záverom ukážka, ako musí exposlankyňa parlamentu bojovať za právo a spravodlivosť:

Igor Matovič bude vládnuť tri roky bez ohľadu na ničenie životov

28.02.2021

Pri príležitosti prvého výročia neplatne zvolenej vlády Igora Matoviča prinášame ďalšie okienko pre právnikov (a nielen pre nich). LEBO: právnici sú akože odborníci na akceptovanie ľudských práv. Dajme si otázku: od roku 1989 vytvorili si naši odborníci aplikačnú prax na ľudské práva? Aké informácie nám prinášali novinári o aplikačnej praxi našich odborníkov [...]

Môžete všetko napísať alebo povedať, okrem pravdy a faktov, lebo. . . .

24.02.2021

Keď občan nemá prístup k širokému okruhu vedomostí, či znalostí nie je potom schopný a nemôže sa správne rozhodovať. Ako sa mohol občan rozhodovať pred rokom, keď nemal vedomosti a znalosti o skutočnom pôsobení politických strán v našom slovenskom parlamente. Vďaka tejto nevedomosti sa terajší premiér Igor Matovič mohol veľmi ľahko znovu dostať do parlamentu. [...]

„Podľa Žilinku tomu napomôže aj nová organizačná štruktúra špeciálnej prokuratúry“

22.02.2021

„Boj s extrémizmom patrí medzi priority generálneho prokurátora aj naďalej. Maroš Žilinka tak reagoval na iniciatívu niektorých parlamentných poslancov, ktorí kritizovali, že tomu nevenuje dostatočnú pozornosť. Podľa Žilinku tomu napomôže aj nová organizačná štruktúra špeciálnej prokuratúry. Osobitnú pozornosť chce venovať aj šíreniu nevhodného obsahu na [...]

pocasie-1-3-2021

Zima ešte nepovedala posledné slovo. Chlad sa vráti

01.03.2021 00:00

Prvý marcový týždeň sa začne príjemne, ale jeho koniec už taký nebude. Aké bude počasie na začiatku a aké na konci?

Bratislava, turisti, stare mesto, Bratislavsky hrad

Všetci vo svojom okrese. Len Bratislavčania a Košičania dostali extra výnimku

28.02.2021 23:18

Do čerstvého uznesenia vlády z nedeľnajšieho popoludnia sa dostala nečakaná zmena.

FOTKY roz

Ľutuje princ vraždu novinára? Nevyzerá to tak, tvrdí expert

28.02.2021 20:00

Uvalia Spojené štáty sankcie na korunného princa Saudskej Arábie Muhammada bin Salmána za vraždu novinára Džamála Chášukdžího?

Premiér Okrúhly Stôl Odborníci Koronavírus

Povinné respirátory, zákaz vychádzania či koniec výnimiek. Vláda schválila radikálne opatrenia

28.02.2021 19:56, aktualizované: 21:51

Ak sa do 21. marca nedostavia výsledky nových opatrení, krajinu čaká tvrdý lockdown.