Založ si blog

Igor Matovič stále šíri strach u svojich voličov

Môžeme byť len radi, že konečne v novinách dostávajú priestor psychológovia a píšu o našich poslancoch, ktorých si občania, voliči zvolili:

Problematické vládnutie súčasnej koalície je podľa psychológa Kleinmanna spôsobené najmä egoizmom niektorých jej predstaviteľov. „Môžu sa navzájom vyzývať, aby ten či onen odstúpil, no podľa mňa im ide najmä o peniaze. Krízová situácia preveruje charaktery, a ja tu vidím neuveriteľne silné egá. Preto nikto nechce odísť, a radšej budú hrať vabank. Myslia si, že im nikto nevidí do kariet. No je úplne jasné, že premiér sa snaží získať väčšinu pre svoj plán celoplošného testovania, a prebiť tak ostatných,“ myslí si Kleinmann.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/574889-kleimann-vo-vlade-vidim-neuveritelne-silne-ega/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread

Žiaľ psychológ vychádza len zo svojich skúseností psychológa. Nemá skúsenosti s pracoviskom poslancov a pracovnou náplňou poslancov v parlamente. Od roku 1989 a nevynímajúc aj v tomto volebnom období nám poslanci ukazujú v rokovacej sále parlamentu len vzájomné osočovanie a prekáranie.  Za 31 rokov tu nič nové nevymysleli.  Zaviedol to už p. Vladimír Mečiar. Jeho zásluhou máme v parlamente aj zbytočné dvojminútové vzájomné napádanie a osočovanie  poslancov po skončení prejavu toho, ktorého poslanca. Nikto nám dosiaľ nepovedal, že takéto koleso „blábolov “ tu niekto zaviedol. A toto nezmenil ani Róbert Fico alebo Mikuláš Dzurinda. LEBO na to by potrebovali väčšinu poslancov. A matematika nám dokazuje, že koalícia , ktorá má v súčasnosti väčšinu, tak toto koleso náplne práce poslancov parlamentu nikdy meniť nebude.

Stále viac a viac nám novinári píšu informácie, že poslanci pracujú podľa Programového vyhlásenia vlády.  Hurááá! „Akoby novinári objavili Ameriku“.  A preto,, ak si občan zvolí akúsi  politickú stranu, napríklad Hlas, tak sa zase nič nezmení. Potrebujeme väčšinu, ktorá zmení náplň práce poslancov. LEBO správanie poslancov v súčasnej dobe predstavuje zlo v ľudskom konaní.  ZLO nám priniesli do parlamentu všelijakí zvolení poslanci, ktorí boli predtým štátni zamestnanci, či športovci, umelci, lekári, učitelia, manažéri a pod.  Ďakujeme (IOÚP)  blogerovi, ktorí nám urobil kontrolu poslancov politickej strany s názvom: OĽaNO,  KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA, ktorých si občania zvolili.

Prišiel na to, že „…..  hľadať pomoc u týchto poslancov NR SR, ktorí sú dnes najpodstatnejšími poslancami v NR SR, je absolútne idealistické a teda občan SR si musí pomôcť inak a predovšetkým sám! Zákonné prostriedky na to existujú, máme ich, len je potrebné ich v plnej miere využiť…!!! poslanci Vám nepomôžu“

Poslanci NR SR za OĽANO mi inú možnosť nedávajú!

A doplním: Ani zákonné prostriedky Vám, občanom, často nepomôžu.  Vyplýva to z nášho výskumu vo volebnom období 2012 – 2016, kedy som v mene občanov podala na slovenské súdy 27 žalobných návrhov. Priebeh súdnych pojednávaní v každom jednotlivom prípade som postupne zaznamenala na blogu sme. Ale tam sú informácie pre občanov zablokované. Je to na škodu veci a na zlú reklamu pre denník  SME.

V 21. storočí sledujeme v celej Európskej únii nepokoje a nespokojnosť s riešením pandémie, s jej legislatívnou úpravou, nespokojnosť s justičnou praxou, a nespokojnosť s európskymi vládnymi garnitúrami. Euro-občan sa domáha svojich  ľudských práv a žiada ochranu pred otrokárskymi praktikami vládnych predstaviteľov, ktorí zneužívajú postavenie verejného činiteľa.  To sú fakty, ktoré konštatujeme pri čítaní článkov aktivistov, t. č. súčasných blogerov.

https://hnonline.sk/svet/2282030-protesty-vo-viedni-kvoli-opatreniam-vyslo-do-ulic-10-tisic-ludi?fbclid=IwAR3IpuftW5Jw8cc1GDJCzJZVv3Ry5SMYAyVtgKzkyir-JCMEsfhq0ZaNL3Q

Slovensko je klasický, postkomunistický, sprivatizovaný štát, v ktorom kapitál rozhoduje dokonca aj o zdraví a chorobe, o živote a smrti občana. Je hrôzou poznanie, že občania si stále platia dane, poistenia, a fundované ošetrenie dostanú iba ak si doplatia, alebo podplatia. Ale s tým Vám  Matovičova vláda nepomôže. LEBO už pomaly rok šíri strach a vyhlasuje predlžovanie núdzového stavu, aby sa udržali pri moci.

Matovič: Predlžuje sa zákaz vychádzania. Testovanie začína zajtra

Prečo sa nevyjadrí ani jeden právnik, že Matovičova politická strana je neplatná.  Igor Matovič nám ukázal, ako ľahko sa dá podvádzať pri registrácii politickej strany na Ministerstve vnútra Slovenskej republiky.  A výsledok: tento podvod voči občanom spôsobil, že jeho súčasné politické hnutie s názvom: OĽaNO,  KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA neexistuje. Dôležité je pripomínať:  politické hnutie  OĽaNO zaniklo dňa 20. 11. 2019, ako je to uvedené vo Výpise z registra politických strán.

https://ives.minv.sk/rez/registre/pages/detailps.aspx?id=201471

A keď takýto podvod dokázal urobiť Igor Matovič, môžu tak urobiť podľa jeho vzoru ďalší záujemci o politické strany. Toto treba stále pripomínať až kým to kompetentní, ktorí urobili chybu pri registrácii, a tým porušili zákon o politických stranách a hnutiach, nedajú do poriadku. A preto všetky právne predpisy vydané Matovičovou vládou sú neplatné. Tieto historické poznatky prinášame aj pre študentov právnických fakúlt.

Vážení občania, stále si treba pripomínať chyby vládnych predstaviteľov našej moci. Preto sme zaznamenali podvod premiéra Igora Matoviča do Zborníka zo 6. medzinárodnej konferencie konanej v Bratislave (25.11.2020). K tomuto podvodu mu pomohli  tri politické strany Kresťanská únia, ZMENA ZDOLA, NOVA.

Poslankyňa Anna Záborská sa stala spolupáchateľkou zla

https://www.facebook.com/KrestanskaUniaOfficial/posts/1049299332245903

A tak stále dokola sa rútime do bahna špiny a marazmu. A ako nám ukázali výsledky posledných parlamentných volieb (29. 02. 2020), právne vedomie občanov sa nezvyšuje.

Neviem, či budeme mať niekedy právny štát. Máme prehnitú spoločnosť, o tom by ste nám Vy, občania, vedeli rozprávať celé hodiny. Je to téma, ktorá veľmi zaujíma občanov v celej Európskej únii.

Zatiaľ nás  médiá „masírujú“ hektickými informáciami o rôznych tragédiách, ale nakoľko nie sú odborníci na právo a spravodlivosť  nebudeme vedieť, akú má povahu ublíženie na zdraví alebo aké nebezpečenstvo pre napadnutú obeť z útoku páchateľa, mobbéra hrozí v tom, ktorom prípade. Takéto zistenie môže urobiť súd len na podklade lekárskeho nálezu alebo posudku.

Politické sľuby v každej  volebnej kampani ukazujú, že je to stále to isté. Pripomínam: poslanec Matovič sľuboval pred voľbami občanom pomocou akýchsi referend, aby si občania určili svoje želania. Kto pochopil, že je to priehľadná reklama a faloš.  Spevavé reči a žiadne skutky.

 Politický podraz poslanca Matoviča na občanoch

Ak by nám boli poslanci prinášali informácie o svojej činnosti v podobe skutkov  počas 30 rokov, dávno by občania zistili, že poslanec neslúži svojmu poslaniu podľa Ústavy Slovenskej republiky. Inštitút ochrany ústavných práv zostáva  prvý na Slovensku, ktorý monitoruje  a zviditeľňuje problematiku vzťahovej patológie. NEBOJTE SA!

Definícia šialenstva je robiť stále to isté dokola a vždy očakávať iný výsledok.“ Benjamin Franklin

Najprv existuje spôsob, ako si niekoho zvolíme a potom už neexistuje spôsob o tom, ako má vládnuť ten či ten zvolený politik

Opozícia pomáha kryť zločiny koalície, ale do kedy?

Záverom ukážka, ako musí exposlankyňa parlamentu bojovať za právo a spravodlivosť:

Zákulisie parlamentu je ďalší dôvod, prečo sa občania, resp. voliči majú zle

12.09.2022

Vážení študenti práva, (a nielen Vy), pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Už v minulých článkoch si dávame otázku: Ktorá politická strana či politické hnutie prinášali riešenia problémov psychického násilia na pracovisku? Ani v posledných voľbách [...]

OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA hľadá svoje obete na kandidátku politického zlepenca

05.09.2022

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) pokračujeme v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. O novej ceste, ktorá by priniesla zmenu politiky, prinášame od roku 2012 riešenia, šírime osvetu a monitoring. A všetko sme zaznamenali do našich Zborníkov z medzinárodných konferencií v [...]

Politický zlepenec OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA sa už do parlamentu nedostane

21.08.2022

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) pokračujeme v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. A znovu si zopakujme dôležité skúsenosti: Psychický teror na pracovisku spôsobuje veľkú zaťaž na náš organizmus. Nikto nevie, komu sa môže na pracovisku so svojím problémom [...]

Javor / Strom /

Odborníci zaznamenali na Slovensku vzácny jav, sekundárne pučanie listov

27.09.2022 18:54

V klimatických podmienkach Slovenska ide podľa odborníkov o veľmi vzácny jav, typický skôr pre subtropické oblasti Európy.

Sýria Irán Amíníová protest

Pri zásahoch voči demonštrantom zahynulo v Iráne už vyše 75 ľudí, tvrdia aktivisti

27.09.2022 18:52

Demonštranti opäť vyšli do ulíc, ako to robia každý večer už od 16. septembra. Protesty vyvolala násilná smrť Mahsy Amíníovej.

partika

Výsluch exšéfa PPA obžalovaného v kauze Dobytkár trval tri pojednávacie dni

27.09.2022 16:34

Proces má pokračovať vo štvrtok výsluchom obžalovaného podnikateľa Petra Kubu.

Catching-up Regions

Projekt na pomoc menej rozvinutým regiónom pokračuje

27.09.2022 16:14

V iniciatíve sú zapojené tri kraje - Prešovský, Košický a Banskobystrický. Okrem iného pomôžu pri zabezpečovaní kanalizácie v obciach Sninského okresu.