Založ si blog

Igor Matovič si urobil z ľudí robotov alebo ľudia skáču ako Igor Matovič píska

„Testovanie spôsobilo drámu v koalícii.  Členovia vlády sa síce na skríningu – ako ho po novom označili – dohodli, no turbulentným spôsobom. Premiérovi Igorovi Matovičovi zdvihol adrenalín minister hospodárstva Richard Sulík. Šéf SaS zdvihol ruku „za“ a hovorí, že spravil to najlepšie, čo mohol. Na sociálnej sieti nakoniec vystúpil s vyhlásením, v ktorom vysvetlil, prečo sa rozhodol testovanie podporiť.“

Celá táto vrcholová politika mi ukazuje, ako  razantným tempom naša téma – psychický teror na pracoviskách – dostala priestor v médiách a vyvoláva obrovský záujem. Nie je na tom nič zvláštne veď mobbing, bossing – na Slovensku známe pod pojmom ako šikana – postihuje mnohých a aspoň trochu sa týka každého z nás. Aj v politike podľahol šikane zo strany premiéra minister hospodárstva Richard Sulík. A stal sa verejne pred občanmi obeťou mobbingu. Ponižovanie, zneužívanie, sabotovanie práce ministra hospodárstva SR, to sme tu ešte nemali.

Igor Matovič zasahuje do osobnostných práv Richarda Sulíka

Je známe už aj odbornej verejnosti, že premiér Igor Matovič odborné argumenty od žiadnych odborníkov, dlhodobo nepripúšťa. Vedci sú podľa neho hlupáci, koaliční partneri, ktorí s ním nesúhlasia, môžu ísť kopať hroby prípadným zomrelým. Lebo prídu o prácu. Vedia to už jeho ministri a ticho sledujú, aby sa nestali obeťou mobbingu pred občanmi, voličmi.

Igor Matovič a jeho vláda spôsobili, že  tisíce ľudí sú bez práce, skrachovali tisíce SZČO. Klesli sme do sociálnej priepasti a politici nesú zodpovednosť.  Ale hlavne, že veselo vyhadzujeme peniaze na testy. Koho už zaujíma, že ani jedna politická strana si neplní svoje predvolebné sľuby. Matovičova vláda predstavuje zvierací model práce. Ako z tohto kola von?

Páni novinári, odkážte premiérovi, aby zastavil svoj zvierací model práce

Populizmus zavádza opozičná strana Smer. Teda zase žiadna pomoc pre občanov. Chce iniciovať mimoriadnu schôdzu Národnej rady  SR, kde jediným bodom jej programu má byť návrh uznesenia o vyvolaní referenda v súvislosti s predčasnými voľbami. Vážení, to je strata času poslancov parlamentu a zbytočné vyhodenie peňazí našich občanov. LEBO toto ste mali robiť, keď ste prišli do parlamentu po prvýkrát, dnes ste už na zlej vlne. Dnes už žiadna mimoriadna schôdza nepomôže. Dokazujú to aj moje články napísané vo volebnom období v roku 2014, v roku 2016.

https://ritomska.blog.sme.sk/c/348572/Mimoriadna-schodza-parlamentu-a-sporny-predaj-emisii.html

https://ritomska.blog.sme.sk/c/398897/mimoriadna-schodza-parlamentu.html

Takže, pán Fico stačilo, mimoriadne schôdze občanom nič nevyriešia. Mali ste sa snažiť, keď ste mali politickú stranu SMER v počte 83 poslancov.

https://www.mojevideo.sk/video/26332/ako_marika_ritomska_nalozila_poslancom.html

Katastrofu dnešnej doby nám zase zrekapituloval MUDr. Igor Bukovský. Aj on sa už obracia na psychiatriu. Je to od neho milé, ale kde ste bol pán doktor v roku 2012. Ja som bola v parlamente ako sám vojak v poli. Teraz ste aj Vy ako sám vojak v poli a  dvíhajú sa všelijakí blogeri typu sám vojak v poli …a toto vyhovuje Matovičovej vláde.

„Počas prijímania protiepidemických opatrení dochádza často k neprimeraným, neodôvodneným a vzájomne rozporuplným zásahom do ľudských práv, ignorujú sa názory odborníkov. Oslabuje sa nezávislý výkon súdnictva či advokácie, pri reformách absentuje odborná diskusia či dialóg so zainteresovanými. Kritika zo strany významných výborov Rady Európy ostáva bez povšimnutia zo strany kompetentných/ povedala JUDr. Marica Pirošíková na adresu Matovičovej vlády. Pani doktorka objavila Ameriku?  Prečo ste nás nepočúvala a nepomohla v časoch Vašej moci.

Najväčšia úloha pri testovaní občanov  padla na vedenie samospráv, ktoré musia zabezpečiť dostatok odberných miest. Primátori a starostovia už od nedele informujú o svojich ďalších krokoch. Ani oni nepočúvajú odborníkov, ale radšej porušujú zákon.

A v samospráve je zase jeden vojak v poli: poslanec strany Za ľudí Miroslav Kollár, ktorý je zároveň primátorom Hlohovca, však netají nespokojnosť. Na sociálnej sieti napísal, že na testovanie sa jeho okres – keďže patrí k tým najviac postihnutým – pripravoval a mal aj dohodnutý konečný postup. Po zverejnení informácií o skríningu ho však čakala studená sprcha. Po šiestich dňoch sa ich  konečne v nedeľu večer dozvieme a vyplýva z nich, že si tie naše prípravy v podstate môžeme strčiť za klobúk,“ napísal. Prípravy na testovanie sa  opäť začali od pondelka. „Akýkoľvek mestský zamestnanec od strednej úrovne riadenia vyššie by mal u mňa po takomto ,manažmente´ čohokoľvek hodinovú výpoveď, dodal uštipačne.

Niet pochýb, že by mali venovať pomoc odborníci nášmu premiérovi, ktorý si presadí vždy svoj nápad svoju verziu, či stratégiu. Zasial nám pôdu, na ktorej sa darí mobbingu, je stále úrodnejšia a úrodnejšia. V časoch príchodu do parlamentu sa Igor Matovič pokúšal tieto móresy zasadiť aj v klube OĽaNO.  Po mne ho opustil Mikuláš Huba, ktorý ani novinárom neprezradil svoje dôvody opustiť politické hnutie OĽaNO. A bolo dobre, že tak urobil (Moje zápisky z parlamentu). Mal už psychosomatické následky na zdraví. Rovnako sa to stalo aj Štefanovi Kuffovi a Miroslavovi Kadúcovi. Tento hoci mladý poslanec tiež začal mať problémy so zdravím.

Dnes vidíme, že premiérovým ťažiskom sú metódy a stratégie, ktorými sú obete sužované, na verejnosti si tu nemôžu a nechcú uvedomiť. V každom jednotlivom prípade však riešenia existujú, aby ministri nemuseli podať demisiu. Ale aj tak skončia so zdravotnými následkami. Nuž pre peniaze si Slovák aj keď minister nechá aj koleno vŕtať. 

LEBO každý krok, ktorý podnikneme proti psychickému teroru na pracovisku pomôže obetiam, aby mobbing, bossing nebol postrachom. viac nabudúce.

V závere ukážka z našej 6. medzinárodnej konferencie (25.11. 2020), kde ťažiskom je boj exposlankyne parlamentu za právo a spravodlivosť.

Igor Matovič bude vládnuť tri roky bez ohľadu na ničenie životov

28.02.2021

Pri príležitosti prvého výročia neplatne zvolenej vlády Igora Matoviča prinášame ďalšie okienko pre právnikov (a nielen pre nich). LEBO: právnici sú akože odborníci na akceptovanie ľudských práv. Dajme si otázku: od roku 1989 vytvorili si naši odborníci aplikačnú prax na ľudské práva? Aké informácie nám prinášali novinári o aplikačnej praxi našich odborníkov [...]

Môžete všetko napísať alebo povedať, okrem pravdy a faktov, lebo. . . .

24.02.2021

Keď občan nemá prístup k širokému okruhu vedomostí, či znalostí nie je potom schopný a nemôže sa správne rozhodovať. Ako sa mohol občan rozhodovať pred rokom, keď nemal vedomosti a znalosti o skutočnom pôsobení politických strán v našom slovenskom parlamente. Vďaka tejto nevedomosti sa terajší premiér Igor Matovič mohol veľmi ľahko znovu dostať do parlamentu. [...]

„Podľa Žilinku tomu napomôže aj nová organizačná štruktúra špeciálnej prokuratúry“

22.02.2021

„Boj s extrémizmom patrí medzi priority generálneho prokurátora aj naďalej. Maroš Žilinka tak reagoval na iniciatívu niektorých parlamentných poslancov, ktorí kritizovali, že tomu nevenuje dostatočnú pozornosť. Podľa Žilinku tomu napomôže aj nová organizačná štruktúra špeciálnej prokuratúry. Osobitnú pozornosť chce venovať aj šíreniu nevhodného obsahu na [...]

pocasie-1-3-2021

Zima ešte nepovedala posledné slovo. Chlad sa vráti

01.03.2021 00:00

Prvý marcový týždeň sa začne príjemne, ale jeho koniec už taký nebude. Aké bude počasie na začiatku a aké na konci?

Bratislava, turisti, stare mesto, Bratislavsky hrad

Všetci vo svojom okrese. Len Bratislavčania a Košičania dostali extra výnimku

28.02.2021 23:18

Do čerstvého uznesenia vlády z nedeľnajšieho popoludnia sa dostala nečakaná zmena.

FOTKY roz

Ľutuje princ vraždu novinára? Nevyzerá to tak, tvrdí expert

28.02.2021 20:00

Uvalia Spojené štáty sankcie na korunného princa Saudskej Arábie Muhammada bin Salmána za vraždu novinára Džamála Chášukdžího?

Premiér Okrúhly Stôl Odborníci Koronavírus

Povinné respirátory, zákaz vychádzania či koniec výnimiek. Vláda schválila radikálne opatrenia

28.02.2021 19:56, aktualizované: 21:51

Ak sa do 21. marca nedostavia výsledky nových opatrení, krajinu čaká tvrdý lockdown.