Založ si blog

Igor Matovič si urobil z ľudí robotov alebo ľudia skáču ako Igor Matovič píska

„Testovanie spôsobilo drámu v koalícii.  Členovia vlády sa síce na skríningu – ako ho po novom označili – dohodli, no turbulentným spôsobom. Premiérovi Igorovi Matovičovi zdvihol adrenalín minister hospodárstva Richard Sulík. Šéf SaS zdvihol ruku „za“ a hovorí, že spravil to najlepšie, čo mohol. Na sociálnej sieti nakoniec vystúpil s vyhlásením, v ktorom vysvetlil, prečo sa rozhodol testovanie podporiť.“

Celá táto vrcholová politika mi ukazuje, ako  razantným tempom naša téma – psychický teror na pracoviskách – dostala priestor v médiách a vyvoláva obrovský záujem. Nie je na tom nič zvláštne veď mobbing, bossing – na Slovensku známe pod pojmom ako šikana – postihuje mnohých a aspoň trochu sa týka každého z nás. Aj v politike podľahol šikane zo strany premiéra minister hospodárstva Richard Sulík. A stal sa verejne pred občanmi obeťou mobbingu. Ponižovanie, zneužívanie, sabotovanie práce ministra hospodárstva SR, to sme tu ešte nemali.

Igor Matovič zasahuje do osobnostných práv Richarda Sulíka

Je známe už aj odbornej verejnosti, že premiér Igor Matovič odborné argumenty od žiadnych odborníkov, dlhodobo nepripúšťa. Vedci sú podľa neho hlupáci, koaliční partneri, ktorí s ním nesúhlasia, môžu ísť kopať hroby prípadným zomrelým. Lebo prídu o prácu. Vedia to už jeho ministri a ticho sledujú, aby sa nestali obeťou mobbingu pred občanmi, voličmi.

Igor Matovič a jeho vláda spôsobili, že  tisíce ľudí sú bez práce, skrachovali tisíce SZČO. Klesli sme do sociálnej priepasti a politici nesú zodpovednosť.  Ale hlavne, že veselo vyhadzujeme peniaze na testy. Koho už zaujíma, že ani jedna politická strana si neplní svoje predvolebné sľuby. Matovičova vláda predstavuje zvierací model práce. Ako z tohto kola von?

Páni novinári, odkážte premiérovi, aby zastavil svoj zvierací model práce

Populizmus zavádza opozičná strana Smer. Teda zase žiadna pomoc pre občanov. Chce iniciovať mimoriadnu schôdzu Národnej rady  SR, kde jediným bodom jej programu má byť návrh uznesenia o vyvolaní referenda v súvislosti s predčasnými voľbami. Vážení, to je strata času poslancov parlamentu a zbytočné vyhodenie peňazí našich občanov. LEBO toto ste mali robiť, keď ste prišli do parlamentu po prvýkrát, dnes ste už na zlej vlne. Dnes už žiadna mimoriadna schôdza nepomôže. Dokazujú to aj moje články napísané vo volebnom období v roku 2014, v roku 2016.

https://ritomska.blog.sme.sk/c/348572/Mimoriadna-schodza-parlamentu-a-sporny-predaj-emisii.html

https://ritomska.blog.sme.sk/c/398897/mimoriadna-schodza-parlamentu.html

Takže, pán Fico stačilo, mimoriadne schôdze občanom nič nevyriešia. Mali ste sa snažiť, keď ste mali politickú stranu SMER v počte 83 poslancov.

https://www.mojevideo.sk/video/26332/ako_marika_ritomska_nalozila_poslancom.html

Katastrofu dnešnej doby nám zase zrekapituloval MUDr. Igor Bukovský. Aj on sa už obracia na psychiatriu. Je to od neho milé, ale kde ste bol pán doktor v roku 2012. Ja som bola v parlamente ako sám vojak v poli. Teraz ste aj Vy ako sám vojak v poli a  dvíhajú sa všelijakí blogeri typu sám vojak v poli …a toto vyhovuje Matovičovej vláde.

„Počas prijímania protiepidemických opatrení dochádza často k neprimeraným, neodôvodneným a vzájomne rozporuplným zásahom do ľudských práv, ignorujú sa názory odborníkov. Oslabuje sa nezávislý výkon súdnictva či advokácie, pri reformách absentuje odborná diskusia či dialóg so zainteresovanými. Kritika zo strany významných výborov Rady Európy ostáva bez povšimnutia zo strany kompetentných/ povedala JUDr. Marica Pirošíková na adresu Matovičovej vlády. Pani doktorka objavila Ameriku?  Prečo ste nás nepočúvala a nepomohla v časoch Vašej moci.

Najväčšia úloha pri testovaní občanov  padla na vedenie samospráv, ktoré musia zabezpečiť dostatok odberných miest. Primátori a starostovia už od nedele informujú o svojich ďalších krokoch. Ani oni nepočúvajú odborníkov, ale radšej porušujú zákon.

A v samospráve je zase jeden vojak v poli: poslanec strany Za ľudí Miroslav Kollár, ktorý je zároveň primátorom Hlohovca, však netají nespokojnosť. Na sociálnej sieti napísal, že na testovanie sa jeho okres – keďže patrí k tým najviac postihnutým – pripravoval a mal aj dohodnutý konečný postup. Po zverejnení informácií o skríningu ho však čakala studená sprcha. Po šiestich dňoch sa ich  konečne v nedeľu večer dozvieme a vyplýva z nich, že si tie naše prípravy v podstate môžeme strčiť za klobúk,“ napísal. Prípravy na testovanie sa  opäť začali od pondelka. „Akýkoľvek mestský zamestnanec od strednej úrovne riadenia vyššie by mal u mňa po takomto ,manažmente´ čohokoľvek hodinovú výpoveď, dodal uštipačne.

Niet pochýb, že by mali venovať pomoc odborníci nášmu premiérovi, ktorý si presadí vždy svoj nápad svoju verziu, či stratégiu. Zasial nám pôdu, na ktorej sa darí mobbingu, je stále úrodnejšia a úrodnejšia. V časoch príchodu do parlamentu sa Igor Matovič pokúšal tieto móresy zasadiť aj v klube OĽaNO.  Po mne ho opustil Mikuláš Huba, ktorý ani novinárom neprezradil svoje dôvody opustiť politické hnutie OĽaNO. A bolo dobre, že tak urobil (Moje zápisky z parlamentu). Mal už psychosomatické následky na zdraví. Rovnako sa to stalo aj Štefanovi Kuffovi a Miroslavovi Kadúcovi. Tento hoci mladý poslanec tiež začal mať problémy so zdravím.

Dnes vidíme, že premiérovým ťažiskom sú metódy a stratégie, ktorými sú obete sužované, na verejnosti si tu nemôžu a nechcú uvedomiť. V každom jednotlivom prípade však riešenia existujú, aby ministri nemuseli podať demisiu. Ale aj tak skončia so zdravotnými následkami. Nuž pre peniaze si Slovák aj keď minister nechá aj koleno vŕtať. 

LEBO každý krok, ktorý podnikneme proti psychickému teroru na pracovisku pomôže obetiam, aby mobbing, bossing nebol postrachom. viac nabudúce.

V závere ukážka z našej 6. medzinárodnej konferencie (25.11. 2020), kde ťažiskom je boj exposlankyne parlamentu za právo a spravodlivosť.

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

SAS, Liberálny dom

SaS pripravuje trestné oznámenie: množiace sa vyhrážky prekračujú hranice

20.05.2024 22:13

Vyhrážky sa už neobjavujú len na sociálnych sieťach, ale aj formou listov, ktoré chodia aj ich rodinným príslušníkom, upozornila Kolíková.

blesk. búrka

Po zásahu blesku museli v Drážďanoch dvoch ľudí oživovať, zranených je desať

20.05.2024 21:47

Blesk zasiahol trávnatú oblasť pri Labe neďaleko centra saskej metropoly.

Europarlament / Europoslanci /

Voľby do europarlamentu by vyhrali progresívci pred Smerom a Hlasom, ukázal prieskum

20.05.2024 20:13

Pätnásť mandátov by si rozdelilo sedem strán.

Assange

Assange sa môže odvolať proti vydaniu do USA, rozhodol súd

20.05.2024 19:37

Ak by sudcovia rozhodli v prospech vydania, Assangeove právne možnosti v Británii by sa vyčerpali.