Založ si blog

Akosi rýchlo zabudli novinári na líderku OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA pani Máriu Šofranko

Každoročne sa obeťami mobbingu, bossingu stávajú tisíce a tisíce ľudí. Vďaka Inštitútu ochrany ústavných práv vieme, že obete mobbingu sa nevyhýbajú ani Slovensku. Ale naša štatistika nehovorí o reálnych obetiach, lebo strach je silnejší „pán“. Aj napriek tomu  sa nám obete  priznali, že sa na nich pácha psychické násilie.  Vidíme, ako sa zobúdza celá naša spoločnosť. Noví a noví blogeri píšu svoje názory aj o našej téme. Je to asi to jediné, čo sa tu dá v tomto lockdowne. Ako sa pozerať na Igora Matoviča, ktorý pokračuje v mobbovaní Richarda Sulíka?  Koľko útokov Igora Matoviča vydrží ešte Richard Sulík ? zamýšľa sa kde – kto, ale nahlas sa to nehovorí.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/574555-matovic-bude-robit-vsetko-preto-aby-vytlacil-sulika-z-vlady-tvrdi-politolog/

Igor Matovič zasahuje do osobnostných práv Richarda Sulíka

Zopakujem: premiér si priniesol tému mobbingu zo svojho pracoviska do klubu OĽaNO (2012 – 2016) a teraz aj do vlády SR. Dnes, ako píšu novinári, okrem Richarda Sulíka sa Igor Matovič pustil aj do odborníkov, vedcov.

https://tv.pravda.sk/relacie/spravodajstvo/epizoda/5662-rozculeny-matovic-napadol-sulika-aj-vedcov-podla-neho-klamu?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar&utm_campaign=tvpravda_rightbox

Rovnako sme to mali v klube OĽaNO. Ten, kto nešiel s názormi Igora Matoviča, ten sa stal obeťou mobbingu. Písala som o tom na blogu sme a zaznamenala v Zborníkoch z medzinárodných konferencií. História budovania demokracie po slovensky po roku 1989  je pre našu mladú generáciu zachytená  v našich slovenských knižniciach.

Vážení, pustiť sa do boja s touto pliagou 21. storočia je potrebné pripomínať každý deň.  LEBO každý šéf –  a je jedno či je to premiér Igor Matovič – má svoju pozíciu vo svojej absolútnej moci a podľa našich objektívnych zistení už na 1. medzinárodnej konferencii konanej v parlamente v roku 2013 žiaden z patologických bossov nepodlieha kontrole zhora. Ani jeden poslanec ani z koalície a ani z opozície nemal záujem o pliagu ľudského konania, ktorú teraz ukazuje Igor Matovič.

Pri súčasných podmienkach mobbér neabsolvuje – lebo mu to nikto nekáže – žiadne školenia o ľudských právach, o psychológii právneho a sociálne korektného riadenia. Mobbér nevie, ako sa má správať, nemá etiketu, nemá etický kódex, nevie ani čím je, a ako by sa mohol stať človekom.  Agresor, mobbér, boss, stalker si vôbec neuvedomuje zvieraciu kategóriu svojich spôsobov.

Mobbéri a je jedno či je to Igor Matovič –  mávajú dve rôzne tváre: Doma a v kostole sú tichí a skromní ockovia, v práci sú nekompromisní a zlí agresori. Obidve tváre si uvedomujú a cielene ich posilňujú. Nikdy svoje dve tváre nepriznajú, nikomu. Dajú sa odhaliť len cielenými diagnostickými vyšetreniami. Podľa vedeckých poznatkov, ako sme sa presvedčili už na 1. konferencii, mobbéri majú typické osobnostné črty. Mnohí z nich patria do skupiny sociopatov, ľudí neuznávajúcich nič iné len svoj názor. Snažia sa držať podriadených v permanentnom strese. Zastrašujú „silou a mocou“, zvýšeným hlasom deklarujú svoje „pravdy“, strašia „sociálnymi tieňmi“, akože oni majú „silných strýčkov“, či „zástancov“. Mobbér „má konexie“, má „svoju verejne známu tajnú silu“ v „dôležitých predstaviteľoch“ silových rezortov štátnej moci, ako sú prokurátori, policajti, sudcovia, tajní agenti, a podobní „mocnári“ niekedy aj mafiáni z podsvetia. Mobbér útočí vždy z jediného dôvodu: On „má právo“ útočiť, lebo „má dôvodný“ pocit ohrozenia, nedocenenosti, menejcennosti.

Preto, že dokladáme dôkazy, nás chce umlčať alebo vyrobiť ďalší miľník?

Znovu zopakujem: mozog, rovnako ako všetky ostatné časti ľudského tela je fyzickým orgánom, ktorý pôsobí proti psychickému násiliu. A je to mozog postihnutý duševným násilím, ktorý reaguje na duševné choroby alebo vedie k psychosomatickým organickým ochoreniam. Nakoniec práve mozog, pristupuje  oveľa citlivejšie k zraneniu.

Nezaznamenali sme zo strany vlády žiaden priestor, aby sme sa dnes v čase koronavírusu zamerali na ľudské práva. LEBO medzinárodné dohovory o ľudských právach ani vnútroštátna úprava ľudských práv, ak sú brané vážne a boli by aplikované súdmi a inými štátnymi orgánmi, nemuseli by sme mať na Slovensku v čase pandémie sústavné porušovanie našich ľudských práv. Myslím, že by sa nemalo zabúdať, že ľudské práva nie sú jednoduchý monolit. Rovnako ako demokracia ani základné ľudské práva nie sú samozrejmosťou.

Premiér Igor Matovič na margo ďalších útokov voči ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíka povedal, že “narába s pravdou svojským spôsobom”. Avizoval, že sa o tom budú ministri rozprávať na vláde. “Raz a navždy to treba nejako rozseknúť. Takto sa fungovať nedá,” skonštatoval Igor Matovič.

Je naším cieľom (IOÚP) dokázať, že ide o zranenie, ktoré vykazuje  viditeľné známky a môže byť následkom náhrady škody. Pomohol nám to dokázať minister Naď. “On explicitne povedal, že je za návrh predsedu vlády,” poznamenal minister Naď. Pokračuje, že následne sa z médií dozvedel, že Sulík je proti plošnému testovaniu. “Stalo sa to x-krát, na vláde bolo povedané niečo, čo bolo potom mediálne prezentované inak zo strany Sulíka,” hovorí minister obrany s tým, že jeho “to už prestáva baviť”.

Preto nemôžeme byť benevolentní voči zlu prítomnému v našej vláde SR.  Nechcem sa dotknúť Igora Matoviča, ale je zablokovaný z minulosti, svoju vinu si neprizná, a riešenie úloh  očakáva od druhých. Samozrejme, ak to nebude zase podľa jeho predstáv, tak zase bude niekoho za neúspechy obviňovať.  Tento fenomén mobbing, bossing, terorizmus  je niečo, čo nosí v sebe, a vôbec si to neuvedomuje.  Nebude v tomto štáte zlepšenie lebo premiér vytvára strach na strach a ešte väčší strach. Pomôcť sa mu dá, ale len tými, ktorí sú ochotní priniesť obetu, lebo tá cesta je veľmi ťažká a bolestivá, ale tá obeta a námaha stojí za to.

Ľudské práva a´la Igor Matovič

U nás na slovenských pracoviskách je bežné, ak zamestnanci dostanú porušovanie pracovnej disciplíny, a to aj každý týždeň. Ale Igor Matovič nemôže takto postupovať, využíva prvky dehonestovať Richarda Sulíka na tlačovkách cez novinárov. Kto si všimol, že to bola jeho špecialita už vo volebnom období 2012- 2016.

https://ritomska.blog.sme.sk/c/466776/mobbingovy-system-riadenia-spolocnosti.html

POZOR Igor Matovič, aby sa situácia nevymkla z Tvojich rúk. Vládnuť nie je šéfovať. Na pracoviskách máme registrované prípady, ako jeden kolega bol tak psychicky zničený, že po skončení práce odchádzal domov, sadol do auta a na ceste narazil do stĺpa elektrického vedenia.“

Princíp všeobecného blaha je v tomto volebnom období  potlačený starosťou o moc.  Klamstvo je sústavne tolerované a kultúrno-politický trend je zúfalo chorý. Lož je pracovná forma politiky, ale lož je nezlučiteľná s prirodzeným  cítením žien.  Človek ktorý neskúsil bezprávie, nevie, čo ho čaká v politike. Bezprávie a klamstvá, intrigy a osočovanie od mocichtivých dinosaurov. To je moja skúsenosť. Samozrejme, že  občania potrebujú politikov, ktorí nemajú zlú minulosť, ktorí sú odborníci a reči potvrdia skutkom. 

Aj v tomto volebnom období je Slovensko hlboko premorené pliagou pasívneho otroctva. Všetci tí, čo odmietajú aktívnu podporu etického a morálneho pracovného prostredia, tí všetci sú otroci. Mobbéri sú otrokmi zla. Či o tom vedia, alebo nevedia. To vieme podľa toho, že im stav, aký je, vyhovuje. Fenomén akčnej agresivity preniká z televíznej kultúry na pracoviská.  Mnohí bossovia a mobbéri sa realizujú patologickou formou iba na pracovisku. Patologická kultúra má za následok patologické vzťahy. Zlá kultúra práce sa prejavuje mobbingovým syndrómom.

Ministri podávajú demisiu zo zdravotných dôvodov

Čeliť negatívnym prejavom správania si vyžaduje poznať svoje práva a povinnosti a vedieť, na koho sa možno pri ich uplatňovaní obrátiť. Dnes máme vôkol seba veľa dezinformácií, ktoré nás vtiahnu do problému  a ani si nevšimnete, ako s Vami manipulujú. Už Európska odborová konfederácia pomenovala násilie na pracovisku ako konflikt, keď je niekto zneužívaný, ohrozovaný alebo napádaný za okolností, ktoré súvisia s výkonom jeho pracovnej činnosti.  Monitorujeme (IOÚP)  stratégiu a cieľ premiéra, okolo ktorého sa točia novinári. Dajme si otázku: Vari novinári zabudli na líderku OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA pani Máriu Šofranko?

 

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

SAS, Liberálny dom

SaS pripravuje trestné oznámenie: množiace sa vyhrážky prekračujú hranice

20.05.2024 22:13

Vyhrážky sa už neobjavujú len na sociálnych sieťach, ale aj formou listov, ktoré chodia aj ich rodinným príslušníkom, upozornila Kolíková.

blesk. búrka

Po zásahu blesku museli v Drážďanoch dvoch ľudí oživovať, zranených je desať

20.05.2024 21:47

Blesk zasiahol trávnatú oblasť pri Labe neďaleko centra saskej metropoly.

Europarlament / Europoslanci /

Voľby do europarlamentu by vyhrali progresívci pred Smerom a Hlasom, ukázal prieskum

20.05.2024 20:13

Pätnásť mandátov by si rozdelilo sedem strán.

Assange

Assange sa môže odvolať proti vydaniu do USA, rozhodol súd

20.05.2024 19:37

Ak by sudcovia rozhodli v prospech vydania, Assangeove právne možnosti v Británii by sa vyčerpali.