Založ si blog

Prostriedky súdnej ochrany osobnostných práv pre ministra Sulíka a pre doktora Bukovského

Zdá sa, že už každý deň potrebuje premiér Igor Matovič šíriť mobbing voči Richardovi Sulíkovi za množstva mlčiacich divákov. Kto je to? Predsa všetci ministri. Nikto z nich sa ministra hospodárstva ako obeti mobbingu nezastane. LEBO: Ministri sú radi, že sa nestali obeťami mobbingu. A stači, ak o tomto konflikte píšu novinári?  Predseda vlády SR Igor Matovič opäť hovoril o neschopnosti ministra hospodárstva Richarda Sulíka nakúpiť antigénové testy, a tým si nesplnil úlohu. Podľa Igora Matoviča preto pribudne cez 4-tisíc zbytočných obetí. Jedna možnosť je nerobiť nič a nechať lockdown ako je, povedal Matovič. Avšak mutácia vírusu je podľa neho silná, a nastavený lockdown nezlomí krivku dole. A teda zostáva podľa Matoviča jediné riešenie, a to celoplošné testovanie.

Keďže premíéra zamestnáva celoplošné testovanie, na adresu Sulíka sa vyjadruje miernejšie a pomenej a koncepciu mení:  „V tomto období je lepšie, keď minister hospodárstva ostane ministrom hospodárstva. Ak ostane v tíme, tak sa nakoniec začne správať zodpovedne, aspoň v to verím.“

Igor Matovič zasahuje do osobnostných práv Richarda Sulíka

POZOR ! SME na Slovensku. Tu to funguje inak ako vo vyspelých štátoch Európskej únie. Premiér ide podľa starého ošúchaného scenára a stále ukazuje svoju morbídnu hru, do ktorej obeť už dávno vtiahol. A aj novinárov. Minúta k minúte a stupňovať psychický tlak pred očami verejnosti. Kto bude víťazom?

Vari na pomoc prichádza generálny prokurátor, ktorý si vypočul v Sobotných dialógoch RTVS  tvrdenia predsedu vlády SR Igora Matoviča (OĽANO) o nekvalite nakúpených testov, ktoré nezachytia nikoho, o ‚šmejde‘, ktorým by Igor Matovič netestoval ani psa, o 250.000 oklamaných a otestovaných ľuďoch a  škode 3,9 milióna eur. Preto dal pokyn na prešetrenie na preverenie nákupu  antigénových testov značky RaPiGen Správou štátnych hmotných rezerv SR za 3,9 milióna .

https://www.hlavnespravy.sk/maros-zilinka-dal-pokyn-na-preverenie-nakupu-antigenovych-testov/2402100

Kontrola testov neodstráni konanie páchateľa. Všetci vytvorili na páchanie skutku mobbingu priestor aj cez média. A kto má v kompetencii nakúpiť testy? Raz je to Ministerstvo hospodárstva, potom Správa štátnych hmotných rezerv a v neposlednom rade Ministerstvo zdravotníctva. Obeť je systematicky zahnaná do úlohy človeka, čo zlyhal. Normálny spôsob riešenia úlohy už neexistuje. Krok za krokom bude dochádzať k eskalácii a páchateľ má v zásobe nové a nové ešte nebezpečnejšie útoky, aby obeť ničili.

Ľudské práva a´la Igor Matovič

Skúsenosti zo súdnych siení s Vašimi prípadmi žalobných návrhov nám ukázali, že tu máme  „módny trend“ ignorovať a porušovať zákony. Kto už by to kontroloval. Občan má strach sa k tomu vyjadriť a naštudovať si základy práva je pre neho strata času.

Je tragické pre Matovičovu vládu, že hneď na začiatku oklamala občanov a znovu opakujeme pracuje s porušením § 6 ods 6 zákona č.85/2005 Z.z. o politických stranách a politických hnutiach. Za pomoci Ministerstva vnútra SR, ktoré ako je na Slovensku zvykom  neodpovedá na náš  list (IOÚP) ani za pol roka (júl 2020). A zase sa potvrdila tradícia výroku nebohého predsedu parlamentu Pavla Pašku: Vyhraj voľby, môžeš všetko. Lebo pokiaľ tu vládne strach, tak nové Programové vyhlásenie Matovičovej vlády nezmení pre nikoho cestu k víťazstvu PRAVDY. Ale nevzdávame sa. Máme bojovníka na ceste k víťazstvu PRAVDY. V piatok 8. januára 2021 zverejnilo Ministerstvo zdravotníctva SR na svojej stránke podvodné, nenávistné a manipulatívne video (už ho tam nie je možné nájsť), v ktorom je hrubo prekročená hranica zákon a právo na ochranu osobnosti.  Podporujeme (IOÚP) doktora Bukovského, ktorý reagoval na video na stránke Ministerstva zdravotníctva SR zverejnené v piatok 8. januára 2021 za označil ho za „podvodné, nenávistné a manipulatívne“. „Je v ňom hrubo prekročená hranica zákona a právo na ochranu osobnosti.“

Preto sa rozhodol, že voči Ministerstvu zdravotníctva podnikne právne kroky na obhajobu svojich osobnostných práv. Lebo ponúkol aj opakovane spoluprácu na potlačení najvýznamnejších rizikových faktorov, ktoré súvisia s ťažkým priebehom infekcie a úmrtí naň – teda obezity, hypertenzie, ischemickej choroby srdca, cukrovky a chronického zápalu.

Doktor Igor Bukovský uviedol, že vládne hnutie OĽaNO dňa 10. januára na svojom oficiálnom profile na Facebooku predmetné video MZ zdieľalo a pripojilo k tomu vlastný text. „Text plný klamstva, nenávisti a nehorázneho verejného osočovania, ktorým nielen hrubo manipuluje verejnú mienku, ale ktorý je ďalším prejavom necivilizovaného zneužívania politickej moci voči súkromnej osobe,“ hovorí Bukovský. Súčasne je to verejné zastrašovanie každého ďalšieho človeka, ktorý by sa usiloval prinášať lepšie riešenie ako je súčasný chaos a spoločenské napätie pod taktovkou terajšieho predsedu vlády a hnutia OĽANO. Doktor Igor Bukovský odkazuje na poslednú vetu obetí Francúzskej revolúcie: Ja som bol ale na Vašej strane! Nech pravda zviťazí!

Povinná ochrana , , dôstojného života“ pre každého občana žijúceho na Slovensku

Igor Matovič bude vládnuť tri roky bez ohľadu na ničenie životov

28.02.2021

Pri príležitosti prvého výročia neplatne zvolenej vlády Igora Matoviča prinášame ďalšie okienko pre právnikov (a nielen pre nich). LEBO: právnici sú akože odborníci na akceptovanie ľudských práv. Dajme si otázku: od roku 1989 vytvorili si naši odborníci aplikačnú prax na ľudské práva? Aké informácie nám prinášali novinári o aplikačnej praxi našich odborníkov [...]

Môžete všetko napísať alebo povedať, okrem pravdy a faktov, lebo. . . .

24.02.2021

Keď občan nemá prístup k širokému okruhu vedomostí, či znalostí nie je potom schopný a nemôže sa správne rozhodovať. Ako sa mohol občan rozhodovať pred rokom, keď nemal vedomosti a znalosti o skutočnom pôsobení politických strán v našom slovenskom parlamente. Vďaka tejto nevedomosti sa terajší premiér Igor Matovič mohol veľmi ľahko znovu dostať do parlamentu. [...]

„Podľa Žilinku tomu napomôže aj nová organizačná štruktúra špeciálnej prokuratúry“

22.02.2021

„Boj s extrémizmom patrí medzi priority generálneho prokurátora aj naďalej. Maroš Žilinka tak reagoval na iniciatívu niektorých parlamentných poslancov, ktorí kritizovali, že tomu nevenuje dostatočnú pozornosť. Podľa Žilinku tomu napomôže aj nová organizačná štruktúra špeciálnej prokuratúry. Osobitnú pozornosť chce venovať aj šíreniu nevhodného obsahu na [...]

pocasie-1-3-2021

Zima ešte nepovedala posledné slovo. Chlad sa vráti

01.03.2021 00:00

Prvý marcový týždeň sa začne príjemne, ale jeho koniec už taký nebude. Aké bude počasie na začiatku a aké na konci?

Bratislava, turisti, stare mesto, Bratislavsky hrad

Všetci vo svojom okrese. Len Bratislavčania a Košičania dostali extra výnimku

28.02.2021 23:18

Do čerstvého uznesenia vlády z nedeľnajšieho popoludnia sa dostala nečakaná zmena.

FOTKY roz

Ľutuje princ vraždu novinára? Nevyzerá to tak, tvrdí expert

28.02.2021 20:00

Uvalia Spojené štáty sankcie na korunného princa Saudskej Arábie Muhammada bin Salmána za vraždu novinára Džamála Chášukdžího?

Premiér Okrúhly Stôl Odborníci Koronavírus

Povinné respirátory, zákaz vychádzania či koniec výnimiek. Vláda schválila radikálne opatrenia

28.02.2021 19:56, aktualizované: 21:51

Ak sa do 21. marca nedostavia výsledky nových opatrení, krajinu čaká tvrdý lockdown.