Založ si blog

Nezmysly pána doktora Vladimíra Krčméryho

Vážení študenti práva (a nielen Vy), sme veľmi radi, že sledujete našu problematiku o monitorovaní, dokumentácii psychického násilia na pracoviskách. Lebo je dôležité každým dňom si zvyšovať právne vedomie. Systematické zlomyseľnosti sa stávajú obsahom správ na predných stránkach našich bulvárov. Čitateľ, resp. občan si často vyberá bulvár aj podľa príťažlivosti jeho obsahu.

Ako by sa zmenila výpoveď kajúcnika, ak by voľby vyhral Róbert Fico

Pandémia choroby covid-19 mnohým vedcom skomplikovala prácu, na druhej strane vyvolala aj úplne nové výskumné otázky. Je otázkou, ako táto celosvetová zdravotná kríza dopadne na spoločnosť? Prebudí pandémia  v ľuďoch skôr súcit a vôľu pomáhať si navzájom, alebo strach spojený s pandémiou vyprovokuje uzavretie do seba, násilia a konflikt?

Ľudské práva a´la Igor Matovič

Hneď od začiatku pandémie vláda požiadala o pomoc  odborníka – doktora Vladimíra Krčméryho. Postupne sme zistili, a to nám ani pán doktor nepovedal, koronavírus ukázal každému človeku, ako a čo je pre život dôležité. A to ani Vy, pán doktor,  neviete, koronavírus nám pomohol zviditeľniť tabuizovanú tému, ktorá sa rozšírila v celej Európskej únii. Novinári by sa nemali báť a mali by písať o našej téme 21. storočia. Koronavírus zmenil stratégiu našej vlády a t.č. ministra financií Igora Matoviča, ktorí v minulosti utekal pred občanmi, ktorí ho žiadali o pomoc, vyhodil z parlamentu. I keď tam zanechal zlú firemnú kultúru. A terajší poslanci ju kopírujú.

Vážení „hašteriaci“ poslanci, čo ste zmenili na rokovaní v parlamente za 31 rokov? NIČ. Kto Vás poslal do parlamentu zastupovať občanov? Len tu od  roku 2012 vyrastajú stále ďalší a ďalší mladí záujemci o poslanecké kreslo. Búrlivá kampaň politických strán a mediálne bubliny ich zlákajú a oni nakoniec po získaní kresla kopírujú staré koleso prijímania a schvaľovania zákonov. Dvojminutové poslanecké  reakcie, ktoré tu zaviedol Vladimír Mečiar v rozprave prijímania zákonov, sú len vzájomným osobným útokom.  A dnes už vidíme, že občania zvolili do parlamentu neodborníkov, ktorí im šijú diktátorské zákony, diktátorské vyhlášky. 

Keď poslanci ničomu nerozumejú, nie je problém schváliť a prispôsobiť vyhlášky hlavného hygienika Jána Mikasa, ktorou napríklad  povolil účasť poslancov pozitívnych na ochorenie COVID-19 v parlamente.  A popri tom sa nám vytratil z tlačoviek pán doktor Krčméry.

 

Prečo Krčméry prijal Matovičovu ponuku šíriť „pandémiu po slovensky“ ?

Ale nestratil sa úplne, dnes ho nájdeme v relácii  Postoj: „Momentálne sa nachádzame v tretej epidémii.Pre zjednodušenie sa to volá „tretia vlna“, ale je to nová choroba. Klinickými príznakmi, inkubačnou dobou aj priebehom môžeme delta variant nazvať treťou epidémiou, i keď je to stále koronavírus. Mali sme päť dobrých mesiacov a teraz prichádza tretia epidémia.Máme tu fenomén „stolovej hory“. Prudký nárast, stabilizácia a potom prudší pokles.“- takto nám hovoril náš odborník na pandémiu, doktor Krčméry

Pán doktor Krčméry – obeť Matovičovej očkománie

Nie, pán doktor, Vaše informácie zase nezmyselne zavádzajú – reagujem na  dnešnom stretnutí na bratislavských Kramároch.

Pán doktor, a čo ste nepovedali pravdu občanom cez médiá. Raz hovoríte, že na jeseň bude nula, inokedy že je to nová choroba  a v Postoji sa vyjadrujete, že máme tretiu vlnu a novú chorobu. Je to: kam vietor, tam plášť.

Zopakujem: Pán doktor, koronavírus ukázal každému človeku, ako a čo je pre život dôležité. A to ani Vy neviete, koronavírus nám pomohol zviditeľniť tabuizovanú tému, ktorá sa rozšírila v celej Európskej únii. Novinári by sa nemali báť a mali by písať o našej téme 21. storočia.

Koronavírus ukázal vláde tabuizovanú tému v spoločnosti

Pán doktor, mňa ste veľmi sklamal, skrývate sa za vieru a nič ste pre veriacich neurobil. Len ste im do hláv zasadil semená strachu.

Z celého stretnutia zisťujem: Náš pán doktor Krčméry ani nevie, že je obeťou mobbingu. Igor Matovič ako mobér si vždy svoju obeť nájde.

Pán doktor, Krčméry, nie je všetko ružové aj keď Vám sa to tak zdá.

Pán doktor, ak Vám médiá dávajú priestor , tak aspoň povedzte občanom cez médiá pravdu o novej chorobe.

Konečne liečba COVID-u ako má byť

COVID-19 nám odhalil najväčšie problémy ľudstva, medzi ktoré nepatria ani infekcie, ani prírodné pohromy typu sopiek, orkánov, či tsunami. Najväčší problém ľudstva spočíva v sebaovládaní spoločenstva. Mnohí anonymní úbožiaci v debatách budú písať svoje primitívne reakcie. Ani tam sme sa neposunuli. Svoje „trapošiny“ mi písali aj vo volebnom období  2012 -2016 priamo do parlamentu. Báli sa odhaliť, kto je za týmto primitivizmom, ktorí nám dokazoval, ako klesáme so správaním človeka a s jeho odbornosťou.

Vážení študenti práva (a nielen Vy), o tom máme informácie zachytené v Zborníkoch z konferencií, ktoré sme s mojimi asistentami organizovali v parlamente ako novú históriu práce poslanca v členských krajinách Európskej únie. Dnes vidíme stále viac a viac : Zmena politík v celej Európskej únii  je nevyhnutná. Ale nie Matovičovou ustráchanou vládou, tadiaľ cesta nevedie.

 Takzvané „demokratické voľby“ presadené a vnucované politikmi USA už dávno zaostali za skutočnými potrebami riadenia ľudstva. V každom štáte sú pozorované trendy „demokracie“ ktoré spochybňujú slobodu aj ľudský rozum, a ohrozujú budúcnosť ľudstva.

 

Pán doktor Krčméry, neklamte ľud kresťanský s tou Vašou . . . . . . . .

Páni študenti práva na 7. konferencii dňa 24. 11. 2021 sa dozviete, ktorí poslanci majú zahltené emailove schránky? Dajme si otázku: Ako potom zastupujú, či pomáhajú svojim občanom – voličom?

A tiež zaznamenáme do Zborníka zneužívanie zhromaždení občanov na úkor získať svojich fanúšikov do nasledujúcich volieb. A najmä sa dozviete, ako sa za desať rokov sa posunuli Vaše žalobné návrhy týkajúce sa určenia neplatnosti skončenia pracovného pomeru. V tom nám neporadila ani ministerka spravodlivosti SR Mgr. Mária Kolíková, ktorá nám doporučila na svojom ministerstve  odbor dohľadu nad súdnictvom. Aké má kompetencie Slovenská advokátska komora a či slúži riešiť problematiku práva a spravodlivosti.

Dnes sa tejto témy „chytajú“ blogéri, a organizátori zhromaždení. Ale riešenie nám neprinášajú.

Zaočkovaných ubúda, ako je to možné?

Už sa ani nečudujeme, čoho všetkého sú naše médiá schopné napísať. Ako hlboko sme klesli s ľudským správaním. A všade je príčinou ľudský faktor. S tým sa tu nikto nechce „piplať“. Prípadov, ktoré monitorujeme, dokumentujeme, robíme osvetu, je stále viac a viac.

Krčméry neporozumel, že politika je divadlo

Médiálny rozruch urobil odídenec z klubu ĽSNS Tomáš Taraba vystavil na facebooku svojím príspevkom výsmechu 17-ročnú dcéru prezidentky Zuzany Čaputovej. Jeho status vyvolal reakcie tisícok ľudí, ale zrejme nestačí na trestné stíhanie.

Polícia status nazvala „exemplárnym prípadom šikanovania na internete“.

https://domov.sme.sk/c/22766515/taraba-caputova-dcera-facebook-status.html?ref=njctse

Pre porovnanie : Pojem  šikanovanie pochádza z francúzskeho „chicane“, čo znamená opakované zámerné obťažovanie, prenasledovanie, týranie, manipulovanie, ponižovanie niekoho, kto sa nemôže alebo nedokáže brániť. Hlavným znakom šikanovania je nerovnováha moci a sily, pričom zahŕňa všetky formy psychického a fyzického násilia páchaného jedincom alebo skupinou voči obeti. Tento pojem šikanovania je upravený od 1. júla 2021 v Trestnom zákone ako nový trestný čin nebezpečného obťažovania. Pokrýva najnebezpečnejšie prípady kybernetickej šikany. Nebezpečné prenasledovanie, tzv. kyberstalking (§ 360a Trestného zákona).

Tri roky odňatia slobody môžu podľa novej legislatívy hroziť tomu, kto cez elektronickú komunikačnú službu či počítačovú sieť alebo systém druhú osobu úmyselne dlhodobo ponižuje, zastrašuje, neoprávnene koná v jej mene alebo spôsobuje iné podobné dlhodobé obťažovanie. Trest môže hroziť v prípade, že páchateľ neoprávnene zverejní alebo sprístupní inej osobe obrazový, zvukový alebo obrazovo-zvukový záznam prejavu osobnej povahy, ktorý získal so súhlasom danej osoby, pričom tento záznam môže ohroziť jej vážnosť alebo jej privodiť inú vážnu ujmu na právach.
Ak trestný čin páchateľ urobí z osobitného motívu alebo ho spácha na chránenej osobe, hroziť mu môže jeden až štyri roky za mrežami. Ak ním spôsobí značnú škodu, alebo s úmyslom získať značný prospech, alebo bol za taký čin v predchádzajúcich 24 mesiacoch odsúdený, hrozí mu trest dva až šesť rokov za mrežami. Šikana dokáže zničiť psychiku, zdravie, ľudskú dôstojnosť, sebavedomie, celý život.

A tak pán poslanec Taraba, pre zvýšenie Vášho právneho vedomia Vás pozývame na 7. medzinárodnú konferenciu Dôstojné pracovisko. A tiež vychádza dvojčíslie zo 6. konferencie a zo 7 konferencie, ktoré venujeme odvážnej žene Ing. Anne Holúbkovej, ktorá  nás ako jediná podporuje a zároveň vyhrala v právnej veci žaloby na určenie neplatného skončenia pracovného pomeru.

 

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

Hrozby s novými názvami, ale so starou podstatou alebo Slovák sa naučí aj s vlkmi vyť.

01.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Sociopatia médií oslabuje silu pravdy alebo päť P pre Madam Justíciu Od podania žaloby dňa 25. 10 2018 proti žalovanému Slovenská technická univerzita sme čakali na prvé [...]

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Progresívci sa pre schválené zmeny v RTVS oblečú do čiernej, avizujú protesty. Podľa SaS urobí vláda z RTVS dezinformačné médium

24.04.2024 17:41

Poslankyňa Zora Jaurová povedala, že upravená verzia zákona je rovnakou hrozbou, ako pôvodná verzia.

Fico

Fico chce prešetriť prideľovanie spisov na Najvyššom súde. Prideľujú sa transparentne, kontrola bola arogantná, odpovedá Šikuta

24.04.2024 16:51, aktualizované: 17:25

Podľa šéfa Smeru je podozrivé, že najcitlivejšie veci pripadali senátu 5T sudcu Juraja Klimenta.

Rusko, Ukrajina, vojna, konflikt, Donbas

Omilostení zločinci páchajú v Rusku zverstvá. Brutálne vraždy a znásilnenia veteránov z frontu otriasli krajinou

24.04.2024 16:17

Bývalý vojak svoju obeť najskôr uškrtil a potom rozrezal jej telo na menšie časti, ktoré natlačil do dvojice kufrov. Ďalší brutálne zavraždil a znásilnil penzistku.

súdna rada výbor

Výbor odobril odvolanie členov súdnej rady, Mazák a Majerník to odmietajú

24.04.2024 15:20, aktualizované: 18:00

Koaliční poslanci odvolávanie odôvodňujú stratou dôvery a pochybnosťami o svedomitom výkone právomocí členov.