Založ si blog

Ako by sa zmenila výpoveď kajúcnika, ak by voľby vyhral Róbert Fico

Dnes sa znovu zameriame na zvýšenie právneho vedomia študentov práva (a nielen ich), ktorí nie vlastnou vinou sa dostali do „dráhy strely“.

V poslednom článku sme zistili, ako s nami manipulujú média. Pán doktor Vladimír Krčméry nezmizol do zahraničia. To sa len novinári „vytešujú“, ako zvýšiť čítanosť svojich denníkov. Žiaľ, ani novinár Dominik Hutko, redaktor oddelenia domácich udalostí v Pravde, ktorý dňa 16. júla 2021 napísal článok o mobbingu, bossingu v leopoldovskej väznici, sa už neozýva, aby písal ďalšie články o tejto pliage 21. storočia. Má strach, aby neprišiel o prácu. Radšej nás ignoruje. TO JE TAKÉ SLOVENSKÉ.

Hegerov plán obnovy nepomôže obetiam mobbingu, páchatelia sú stále na slobode

Ale poďme k pánu doktorovi „odborníkovi na pandémiu“. Chválime ho, že nám (IOÚP) sľúbil záštitu 7. medzinárodnej konferencie, ktorá sa bude konať dňa 24. 11. 2021 na tému Dôstojné pracovisko. Ale veď dobrá vec sa aj sama chváli.

Pán doktor Krčméry – obeť Matovičovej očkománie

Pozor! Posledné správy ukazujú, že aj naša vláda SR chce situáciu na pracoviskách riešiť.  V parlamente sa rokuje o novelizácii zákona o štátnej službe. Hosťami novinára Braňa Závodského boli poslanci Lukáš Kyselica, Tomáš Valášek a Matúš Šutaj Eštok. A priniesli nám informácie o tom, ako sa v štátnej správe budú vyhadzovať štátni úradníci. Predmetom návrhu zákona je posilnenie právomocí generálneho tajomníka služobného úradu vo vzťahu k vedúcim zamestnancom, s kontrolnou právomocou štatutárneho orgánu a štátneho zamestnanca vo verejnej funkcii.

Citujem: „Generálny tajomník na návrh štatutárneho orgánu alebo na návrh štátneho zamestnanca vo verejnej funkcii odvolá do 10 dní aj bez uvedenia dôvodu vedúceho zamestnanca, ktorého priamo riadi štatutárny orgán alebo štátny zamestnanec vo verejnej funkcii, ak osobitný predpis neustanovuje inak.“

https://www.facebook.com/RadioExpres/videos/298545911774986/

Vážený pán poslanec, Lukáš Kyselica a ostatní, Vaša novelizácia zákona o štátnej službe, ktorú prinášate nie je nič nové. Toto sme si tu v našej bezprávnej krajine vybudovali od roku 1989 budovania demokracie po slovensky. Už vo volebnom období 2012 – 2016 som prinášala informácie v rokovacej sále, ako sa vieme zbaviť štátneho úradníka, ktorý na pracovisku neslúži svojmu mocipánovi.

https://www.mojevideo.sk/video/26332/ako_marika_ritomska_nalozila_poslancom.html

Každá žaloba obete mobbingu podaná na slovenské súdy, potvrdila konanie páchateľa – zamestnávateľa, ktorý dostal moc a postupne ani si to neuvedomoval stal sa agresorom – mobbérom. Mobbér nevie, ako sa má správať, nemá etiketu, nemá etický kódex, nevie ani čím je, a ako by sa mohol stať človekom.  Agresor, mobbér, boss, stalker si vôbec neuvedomuje zvieraciu kategóriu svojich spôsobov.

Na pojednávaniach sme dokazovali, ako náš agresor za pomoci svojich podriadených likvidoval odborníka – štátneho zamestnanca. Procesná stránka každej žaloby spočívala na právnom úkone, a to Upozornenie na porušenie pracovnej či služobnej disciplíny.  A potom už bolo otázkou času, keď nám agresor uplatnil organizačné zmeny a pracovná funkcia obete mobbingu sa zrušila. V pojednávacej sieni sme dokázali zneužívanie zákona.

To je ale chaos v tomto štáte

Dnes pán poslanec Kyselica, nám predkladáte len to, čo sme na slovenských pracoviskách „vybudovali“. Dosiaľ to na pracoviskách fungovalo, ako demokracia po slovensky a po prijatí tejto Vašej novely zákona o štátnej službe to bude akože v súlade so zákonom.

Rovnako sme sa „hrali“ už v roku 2012 – 2016 na Výbore pre kontrolu rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu, kde sme zistili, že sa to prenieslo aj do služieb orgánov činných v trestnom konaní. Moc jednoducho stúpala do hlavy každému mobbérovi a nevynímajúc aj Igorovi Matovičovi, ktorý razil cestu likvidácie obetí mobbingu.

Vážený pán poslanec Kyselica, zabetónovali ste zlo do zákona a nikto z podriadených štátnych zamestnancov nebude mať možnosť sa brániť. Procesne Vám chýba dôležitý poznatok. Ak chcete likvidovať štátnych zamestnancov musíte vedieť, že na preukázanie každého skutku potrebujete dôkazy. A naši mocipáni na pracoviskách  nemajú vedomosti, ako tieto dôkazy zhromažďovať. V mojom poslaneckom výskume pracovnoprávnych vzťahov som dospela k záveru: Slovensko je štát v bezprávnom stave. Veľkú časť problémov v pracovnoprávnej oblasti tvoria hybridné patologické trendy v medziľudských vzťahoch. Novodobí postkomunistickí otrokári sa prirodzene naučili hovoriť: „Ja rozhodnem…“, „Teba tu nechcem…“, „Ty odtiaľto pôjdeš preč…“ Ak neodídeš, dáme Ti neuspokojivé plnenie úloh .“  Ak  obeť  neodíde dobrovoľne, zamestnávateľ – agresor – sa postará o to, aby sa na Slovensku vôbec nikde nezamestnal. A obeti nepomôže ani žiadny právnik.

Zopakujem: Zabetónovali ste zlo do zákona.

Igor Matovič úraduje, štátni úradníci traste sa

Ako mimovládna organizácia sledujeme celkový úpadok našej mladej generácie brániť si svoje práva prostredníctvom Vás – poslancov parlamentu. Aj oni  si Vás zvolili a Vy, poslanci im neviete pomôcť. Ako vidíme, stav patologického otrokárstva v Slovenskej republike trvá aj v tomto volebnom období. Naše slovenské otrokárstvo v holej realite nie je choré, ale je úchylné, psychopatické, ako by ho nazval poctivý psychiater. Vznikol hybridný problém, ktorý je rakovinou v tele spoločnosti, ťažkou chorobou, predstavuje peklo v zamestnaní. Peklo, o ktorom kňazi nič nevedia, je to problém rezortu práce a sociálnych vecí. Ale minister Krajňák radšej politicky rieši tretiu vlnu očkovania.

Gorila v Blumentáli alebo bytová mafia?

Zopakujem: Vzniklo historicky úchylné otrokárstvo postavené na hegemónii a diktatúre kapitálu. Toto moderné zotročenie nikto z poslancov a ani z vlády doteraz nechcel a nechce ani vidieť, ani počuť. Každý poslanec nič nerieši a občanom ani nevie povedať pravdu. Stal sa súčasťou náplne práce v rokovacej sále parlamentu. Žiadna pozlátka politikov zo súčasných  politických strán nepomôže zapôsobiť na občanov predkladaním nových a nových zákonov. Predstavuje to obrovské náklady nielen z hľadiska ľudského utrpenia, ale aj oslabenia hospodárskej výkonnosti štátu.Dobehlo to aj politickú stranu SMER, ktorá je jedným z vinníkov celého tohto morálneho úpadku a ľudského utrpenia. Je na mieste otázka: ako by sa zmenila výpoveď kajúcnika, ak by voľby vyhral Róbert Fico? LEBO: ak by sme definovali, kto je kajúcnik tak, ide o spolupáchateľa, ktorý ticho sleduje, ako sa na pracovisku porušujú zákony. V našej téme mobbingu máme takýchto kajúcnikov na slovenských pracoviskách tisíce.

Aj keď sa v roku 2020 pracovný život preniesol skoro úplne do online priestoru, vrátane bežných činností, ako nakupovanie, komunikácia s priateľmi či riešenie životných situácií s úradmi, agresorom to nevadilo, ale poskytlo širšie možnosti pre svoje mobbérske útoky.

Inštitút ochrany ústavných práv okrem iného monitoruje a šíri osvetu o meniacom sa svete práce z právneho hľadiska. Sociálne deviácie nemajú len jednu, ale viacero príčin. Tieto sa navzájom kombinujú a ovplyvňujú. Preto v každom jednotlivom prípade musia byť skúmané z pozície rozličných vedných disciplín, o ktorých sme hovorili už v roku 2014 na 2. konferencii Dramatické vzťahové pasce na pracoviskách, a sú uvedené v Zborníku.

 

Prečo si Igor Matovič spravil z kresla poslanca parlamentu biznis

Od roku 1989 sa na tento problém pozerá celé Slovensko, a doteraz ho nikto z kompetentných nechcel a nechce nvidieť. Ak sa našiel nejaký odvážlivec, a chcel pomôcť zotročeným zamestnancom, rakovinou zamorená druhá strana rýchlo ukončila jeho aktivitu skôr, než by dosiahol spoločensky relevantný výsledok. Každý odvážlivec vyznel ako Donkichot, pocítil útoky veterných lopát hnilej úradnej moci rovnako, ako všetci otrokárstvom poškodení občania, a bol vylúčený zo spoločnosti, aj prenasledovaný. Sociálny stav je zhoršený do vysokej, až hraničnej miery únosnosti. Príkladom je aj pracovníčka Sociálnej poisťovne Žilina, ktorá sa nám prihlásila ako zatiaľ posledná obeť pliagy mobbingu. Jej prípad rozoberieme na 7. medzinárodnej konferencii v Bratislave, na ktorú Vás, vážení študenti práva, srdečne pozývame.

Páni novinári, neklamte ľud slovenský s páchateľom Igorom Matovičom,

Od našich rakúskych kolegov: Od začiatku bolo podozrenie, že očkovanie proti koróne nemôže zabrániť infekcii, pretože protilátky sú v krvi a koronavírusy sa do tela dostávajú dýchacími cestami. Niektorým očkovaným ľuďom sa navyše vytvoria protilátky iba s oneskorením alebo vôbec.
Schvaľovacie štúdie naznačujú vysoké zníženie relatívneho rizika, ale keďže viac ako 99% očkovaných a neočkovaných nebolo infikovaných koronou, absolútne zníženie rizika je menšie ako jedno percento. Teraz bolo veľa koronavírusov u ľudí, ktorí boli úplne očkovaní.
Nová  štúdia Charité skúmala, prečo je napriek očkovaniu proti koróne u niektorých ľudí väčšia pravdepodobnosť, že ochorejú než u iných. Na pozadí bolo prepuknutie choroby v berlínskom domove dôchodcov, v ktorom sa vo februári 2021 okrem Corona nakazilo okrem jedenástich ošetrujúcich zamestnancov bez úplnej ochrany proti očkovaniu aj dvadsať obyvateľov. Všetci okrem štyroch boli úplne očkovaní Biontech / Pfizer. „Naša štúdia ukazuje, že u starších ľudí je imunitná odpoveď po očkovaní výrazne oneskorená a nedosahuje úroveň mladých očkovaných osôb,“  sumarizuje profesor Dr. Leif Erik Sander, výskumník vakcín z Lekárskej kliniky so zameraním na infektiológiu a pneumológiu.

A niečo k noseniu masiek: Výsledok laboratórnych testov K-Tippa je znepokojujúci. Masky sú plné baktérií a plesní. Dôvod: masky pôsobia ako filtre, vzduch, ktorý dýchate, preteká vláknami tkaniva. To znamená, že sa zaseknú baktérie a plesne, kvapôčky a vlhkosť. V teplom a vlhkom prostredí masky sa rýchlo množia.

Ak si masku potiahnete prstami, prinesiete do tkaniva viac baktérií. Vírusy sú tiež zachytené spolu s kvapôčkami, ktoré ich obklopujú. Na rozdiel od baktérií sa na maske nemnožia, potrebujú na to hostiteľskú bunku. V každom prípade by ste sa masky nemali dotýkať prstami bez toho, aby ste si ju potom umyli. Čo je v praxi takmer nikdy nemožné okamžite.

Prečo bratislavské súdy nepoužívajú digitálny záznam v súlade so zápisnicou. . . . . . .

15.03.2023

Vážení študenti práva (a nielen Vy), ďakujeme za Váš záujem o pojednávanie exposlankyne parlamentu v právnej veci nezaplatenia výpovednej doby za dva mesiace. Žiaľ nahlásením bomby sa pojednávanie zastavilo a Vy ste sa nedočkali rozsudku. Až bomba zastavila klamstvá advokáta Úradu pre regulácie sieťových odvetví LEBO dôležité zistenie: Každý sudcovský rozsudok si [...]

Až bomba zastavila klamstvá advokáta Úradu pre regulácie sieťových odvetví

01.03.2023

Vážení študenti práva, (a nielen Vy), pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zase zameriame na budovanie demokracie po slovensky. Na základe Predvolanie + výzva Okresného súdu Bratislava II sp. zn.: 11Cpr/ 2/2016 zo dňa 02. 11. 2022 v právnej veci žalobkyne JUDr. Mária Ritomská proti žalovanému Úrad pre reguláciu sieťových [...]

Nikto sa neopýtal, či môže Janko Kuciak napísať to, čo si myslel

12.02.2023

Vážení študenti práva, (a nielen Vy), pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zase zameriame na budovanie demokracie po slovensky. Skôr, ako pristúpime k ďalšej informácii o našich právach, zopakujme si dôležité skutočnosti, ktoré sme priniesli v minulom článku. Dokedy sa budú spoliehať lídri politických strán na [...]

šefčovič cleverly

Londýn a Brusel formálne prijali novú pobrexitovú dohodu

24.03.2023 16:32

Windsorský rámec má v pobrexitovom usporiadaní uľahčiť tok tovarov medzi Severným Írskom a Veľkou Britániou.

TikTok

TikTok bude v celej infraštruktúre kancelárie parlamentu blokovaný

24.03.2023 15:36

TikTok podľa vedúceho kancelárie zbiera neprimerané množstvo informácií zo zariadení, na ktorých sa prevádzkuje.

365 banka, PR, nepouzivat

Polícia uložila slovenskej banke dvojmiliónovú pokutu. Tá sa chce obrátiť na súd

24.03.2023 15:24, aktualizované: 16:18

Sankcia sa týka porušenia ustanovení zákona o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti a o ochrane pred financovaním terorizmu.

naď stoltenberg

Naď: Generálny tajomník NATO ocenil postoj SR k posilneniu východného krídla

24.03.2023 15:08

Aliancia potrebuje byť podľa ministrových vyjadrení silná ako celok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 177
Celková čítanosť: 4115383x
Priemerná čítanosť článkov: 23251x

Autor blogu

Kategórie