Založ si blog

To je ale chaos v tomto štáte

Režisérka Lucia Kaššová prišla s novým filmom „Denník SME za zdravý rozum“, v ktorom som sa spolu s ďalšími tromi účastníkmi stala reklamou s priamym úmyslom jeho tvorcov. Vďaka projektu Denníka SME za zdravý rozum som získala skúsenosti o tom, ako sa „vyrábajú správy“ pre čitateľov. Po pozretí konečnej verzie tohto projektu sme získali dôkaz, ako si Vás média vystrihajú na svoj obraz a pre svoj biznis.

Samozrejme, že aj novinári majú radi biznis, veď v tom sú peniaze. Pre porovnanie: Dnes nám to skoro denne dokazuje v priamom prenose  pán premiér Matovič, o ktorom som hovorila ešte, keď bol poslanec NR SR v tomto videu:

https://www.youtube.com/watch?v=6ZgxZ5VlhoA

Pre vznik tohto videa ma požiadali dvaja novinári, ktorým sa páčilo, že pokračujem aj po skončení môjho volebného obdobia v aktivitách boja za ľudskú dôstojnosť, aby sa človek stal človekom s veľkým Č. Dvaja novinári v októbri 2016 prišli za mnou s finančnou ponukou.  Ale povedzme si pravdu, ak chceli, aby mali prácu naďalej, tak po vzniknutom videu už nemali záujem o spoluprácua a svoju  finančnú ponuku stiahli.

Z projektu Lucie Kaššovej môžeme vidieť, že novinári denníka Sme dosiaľ nepísali o práci poslanca parlamentu z hľadiska jeho pomoci občanom? Neprinášali informácie, kam sa Slovensko posunulo za 30 rokov sústavným prijímaním zákonov. Ani netušili, že zákony, ktoré vyprodukovali poslanci NR SR, by mali aj poslanci NR SR  kontrolovať.  Takto sa postupne vytváral chaos, zmätok v tomto štáte. A dnes vidíme, že rovnaká situácia je v celej Európskej únii.

A výsledok – občan nevedel a nevie, prečo sa za 30 rokov nezverejnila informácia, ako poslanci pracujú. A PRE KOHO pracujú? V histórii práce poslanca vidíme, že poslanec neslúži občanom v zmysle Ústavy SR, ako si ešte mnohí občania myslia, a preto chodia voliť.

POZOR aj do práce poslanca NR SR  prenikol biznis. Dôkazom je, že za 30 rokov vývoja poslaneckej činnosti práca poslancov nepomohla zlepšiť kvalitu a kultúru života občanov. A ani nezlepší, o tom už píšu a točia videá rôzni blogeri. Sú to všetko hlasy volajúce na púšti. Sami proti chaosu v štáte chcú svojimi videami niečo vyriešiť? Ale bez spolupráce sa nikam neposunú. Je to zase len ich biznis.

Skúsenosti z našej histórie ukázali, že politici sú obvykle tí najagresívnejší sociopati, ktorí radi balansujú na hrane zákonnosti, ale vždy iba pre svoje egoistické ciele, to nás v histórii našej demokracie  brzdilo a brzdí aj v tomto volebnom období.

Veď sa len pozrime, kto z poslancov v parlamente pracuje pre poškodených občanov ?  To nám tu chýba. Povedzme si pravdu –  to, čo nám tu prezentujú politici – to je iba „obálka ich egoizmu“  nový pojem  pokrytectva. S poslancami sa nedá dohodnúť na skutočných dobrách pre slušných a skromných ľudí. Poznáme postoje a metódy aj „koreňových psychológov“, a tie nás nezaujímajú lebo sú neúčinné, nepomáhajú v osobných tragédiách občanov. My chceme zjednotiť silu slušných ľudí a prevalcovať „egoistické zvery“ zákonmi. To je naša idea. Vypracovávame novú sociálnu doktrínu, ktorá bude pre politiku alfou a omegou, a pre psychológiu bude určite niečím novým. Taktiež pre sociálnu psychiatriu, ktorá však na Slovensku ani neexistuje.  Nikto ju „nepestuje“.

Žijeme v tvrdom kapitalistickom systéme zvieracieho prirodzeného výberu, ktorý sa premieta aj do vedy. Preto ak sa Vám zdajú naše vyjadrenia „radikálne“, ale žiaľ, doba si žiada tvrdé a jednoznačné odsúdenie každého zla, nielen manipulatívneho zla, ktoré nám podsúvajú „politické šelmy“.
Kto sa pridá z občanov  osobnou invenciou a vecným postojom? Máme záujem o každého občana ako spolupracovníka a naše nové tendencie na interdisciplinárnom vedeckom poli si chceme osvojiť.

Dôkazom bolo a stále je, že od roku 2012 sme vytvorili tému psychické násilie na pracoviskách, kde sme hodnotili cca 1 000 prípadov, v ktorých sa nám občania sťažovali, alebo žiadali od nás priamo právnu pomoc, alebo aspoň právnu radu. Výsledkom nášho výskumu bolo a stále je, že štátni úradníci boli, a mnohí ešte stále sú zvyknutí na absolútny spôsob „samovládnutia“. Nikto im nerozkáže, a mnohí z nich nechcú byť ústretoví k občanovi. Štát neposkytuje žiadne páky, aby donútil úradníka k ústretovosti k občanovi. To sú administratívne príčiny, prečo z roka na rok  zväčšuje sa intenzita  a zvyšuje sa hustota výskytu  duševného násilia na pracoviskách v SR. Ale o tom tu na blogu píšem stále kolom dokola.

A čo je zaujímavé, zistili sme aj dosť tragikomický úkaz. Porovnávaním rôznych „záhadných úkazov“ na pracoviskách sa potvrdil zvláštny bossing zo strany šéfa-prenasledovateľa, a to hrozbou vysťahovania či presťahovania z miesta na iné miesto.  A pomoc to si tu v našom štáte môžete poriadne vyskúšať, pomoc od nikoho nedostanete. je to stále kolom dokola. Sklamal Vás už snáď každý.

 Mňa sklamalo celé politické hnutie OĽaNO, ktoré mi v priamom prenose už v roku 2012 ukázalo, že nemá záujem riešiť problémy občanov. A ani ich nevie riešiť. Je to stále kolom dokola. V tomto volebnom období zase  pokračujú politické strany vytvárať dezinfomácie.

V konečnom dôsledku ma sklamal aj projekt Lucie Kaššovej, ktorá nedokázala presadiť s novinármi denníka SME pôvodný zámer svojho projektu s názvom Denník SME za zdravý rozum. Prestrihané. či vystrihané odpovede všetkých štyroch účastníkov s cieľom premenovať názov na Neverili sme a zrazu sme sa ocitli pred verejnosťou ako konšpirátori.
Múdry divák si z tohto videa svoj názor vie urobiť aj sám. Že by teda platilo Slovák je ľahko manipulovateľný, ako som to hovorila vo videu Lucie Kaššovej?

A tak boj za spravodlivosť pokračuje. Zaznamenávame si všetky právne úkony, pomocou ktorých sa dá dokázať pravda.

https://www.facebook.com/jozef.chlebik.79/videos/pcb.1584193798383037/1584148965054187/?type=3&theater

https://www.facebook.com/jozef.chlebik.79/videos/pcb.1584193798383037/1584143905054693/?type=3&theater

https://www.facebook.com/jozef.chlebik.79

Rovnako aj Vaše prípady podané na súdy sa nám predlžujú. Dajme si otázku, prečo súdy všetky prípady z minulého volebného obdobia predlžujú. Len a len, aby mali prácu, alebo aby sa písalo o sudcoch, že majú neskutočne veľa  prípadov. Určite pre každého občana bolo prekvapením oslobodenie Mariána Kočnera a Aleny Zsuzsovej.

O tejto kauze točil aj projekt Lucie Kaššovej, kde bola novinármi spracovaná táto známa kauza z oblasti trestného práva.

Náš Inštitút ochrany ústavných práv však riešil od roku 2012  kauzy z oblasti pracovného práva.  Dnes prípady ešte pokračujú, ale zisťujeme, že všetci, ktorých som ako poslankyňa NR SR zastupovala na súdoch, si musia nájsť svojho advokáta. To nie je scéna z filmu, to je realita  života. LEBO! V tomto filme si nemôžeme dovoliť  HRDINOV.

Prinášam rekapituláciu prípadov, o ktorých sme hovorili na 5. medzinárodnej konferencii pod názvom Kde vzniká zlo, s ktorými ste sa na mňa ako poslankyňu Národnej rady Slovenskej republiky (2012 – 2016) obrátili a z ktorých som podala žalobné návrhy:

1. MUDr. Želmíra Daňová proti Univerzitná nemocnica Pažítkova ul., Bratislava – Kramáre  OS BA II

JUDr. K. Fakanová

2. Iveta Neštráková proti Stredisko služieb školám a školským zariadeniam, Bohrova ul. Bratislava OS BA V

JUDr. Srogončík

3. Dušan Černý proti Stredisko sociálnych služieb Petržalka,  Mlynarovičova  ul. Bratislava  OS BA V

JUDr. Srogončík

4. Dagmar Melotíková proti TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a.s., so sídlom Bratislava  OS BA III

JUDr. Linetová

5. Nina Birčáková proti  SAMEDI, s.r.o., Stromová č. 13, Bratislava  OS BA III

JUDr. Kurinec

6.  Ján Margala proti Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a. s. Bratislava  OS BA II

JUDr. Buchalová

7. Katarína Černochová proti  Národný onkologický ústav,  Klenová , Bratislava  OS BA  III

JUDr. Linetová

8. Mgr.  Ruženka Halajčíková  proti Spojená škola Chminianske Jakubovany, Chminianska Nová Ves  OS Prešov

JUDr. Straková

9. RNDr. Mária Hrešková proti Gymnázium Janka Kráľa, ul. SNP 3, 953 42 Zlaté Moravce OS NItra

JUDr. D. Harbuta

10. Ing. Mária Chorvátová proti Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Nové Mesto nad Váhom OS Nové Mesto nad Váhom

11. Ing. Roman Kazda proti Základná škola s materskou školou J. M. Hurbana, Beckov  OS Nové Mesto nad Váhom

JUDr. Erika Trtalová

12. Daniela Kissová proti Univerzitná nemocnica Pažítkova ul., Bratislava – Kramáre  OS BA II

13. Ing. Margita Šinálová proti Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí  OS BA I

JUDr. Bajánková

14. Štefan Kováčik proti Železničná spoločnosť Cargo, Slovakia,  a. s. Bratislava  OS BA II

nezačalo

15. Ing. Katarína Smolková proti Ministerstvo spravodlivosti SR  OS BA I

JUDr. Káčerová

16. Ing. Zuzana Kopasová proti EBM Co, s.r.o. Nitra       OS Galanta

17. Ing. Zuzana Petrusová proti Bratislavský magistrát    OS BA I

18. Mgr. Mária Lovásová proti Obec Budmerice                OS Pezinok

JUDr. Andrea Sedláčková

19.  Jozef Číž proti Stredná odborná škola  Komenského, Pezinok   OS Pezinok

.JUDr. Pavol Uhrik

20. Ing. Ľubomír Valent proti Protimonopolný úrad SR

JUDr. Bartek

21. Mgr. Oto Žarnay proti Obchodná akadémia, Polárna, Košice

prebral JUDr. Lipšic

22. Ing. Marián Funtík proti Obvodné stavebné bytové družstvo Žilina

JUDr.A. Majeríková

23. Ing. Monika Čunderlíková proti Národná banka Slovenska OS BA III od 28. 02. 2020 čakáme na rozsudok

JUDr. Fekete

24. Ing. arch. Ivana Lisická PhD. proti Slovenská technická univerzita Bratislava  od 28. 10 2018 čakáme na pojednávanie 

25. Bc. Mária Janíčková proti Centrum voľného času, Pezinok  OS Pezinok

neukončené

26.  Mgr. Darina Halušková proti Stredná odborná škola obchodu a služieb, Čadca  OS Čadca

neikončené

Vážení, z týchto Vašich prípadov sme urobili štúdiu pre našich študentov práva a uložili do slovenských knižníc. Lebo každý prípad je potrebné preskúmať a nájsť motív a príčinu páchania skutku. O tom všetkom sa dozviete na  6. medzinárodnej konferencii, ktorá sa mala konať v novembri 2020 v Bratislave. Ale jej realizáciu nám prekazil koronavírus. Nebojte sa, poznatky, monitoring a riešenia naďalej dokumentujeme. Ďakujeme všetkým občanom, ktorí nám poslali svoje správy o psychickom prenasledovaní. Každý prípad spracujeme do Zborníka.

Za peniaze kupovaná spravodlivosť

www.mobbing-bossing.eu

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

Iskander, atómovky, jadrové zbrane

Rusi chcú zákaz zbraní vo vesmíre. Bezpečnostná rada OSN návrh rezolúcie neprijala

20.05.2024 23:50

Za návrh zahlasovalo sedem členov BR OSN, rovnaký počet bol proti a jedna krajina sa zdržala hlasovania.

SAS, Liberálny dom

SaS pripravuje trestné oznámenie: množiace sa vyhrážky prekračujú hranice

20.05.2024 22:13

Vyhrážky sa už neobjavujú len na sociálnych sieťach, ale aj formou listov, ktoré chodia aj ich rodinným príslušníkom, upozornila Kolíková.

blesk. búrka

Po zásahu blesku museli v Drážďanoch dvoch ľudí oživovať, zranených je desať

20.05.2024 21:47

Blesk zasiahol trávnatú oblasť pri Labe neďaleko centra saskej metropoly.

Europarlament / Europoslanci /

Voľby do europarlamentu by vyhrali progresívci pred Smerom a Hlasom, ukázal prieskum

20.05.2024 20:13

Pätnásť mandátov by si rozdelilo sedem strán.