Založ si blog

Druhá vlna Matovičovej drezúry úradníckeho koňa

Za posledný týždeň sme si mohli prečítať správy o druhej vlne pandémie.  Premiér Igor Matovič uvažuje o nových a silnejších opatreniach proti tejto pliage.  Múdry hlavný hygienik SR J. Mikas a múdry bývalý člen permanentného krízového štábu V. Krčméry nám predpovedali, že na jeseň príde druhá vlna pandémie. A hľa, už to prichádza, pritvrdíme, vraví premiér.

Na Slovensku sa stalo akýmsi národným športom na pracovisku spochybňovať prácu iných, respektíve oklamať, zneužívať, sabotovať, ponižovať prácu iných. Takí sme a takí aj budeme. Zlo stále vyhráva a väčšine je to ľahostajné. Za 30 rokov sme si tu vybudovali demokraciu po slovensky, čo predstavuje zlú firemnú kultúru, zlé medziľudské vzťahy na pracoviskách ako aj v spoločnosti čo ovplyvnilo zdravotné, ekonomické, sociálne problémy v krajine a následne rozpad rodín, rozpad manželstiev. Ako vieme, táto téma, ktorú som priniesla do parlamentu spolu s jej  riešením v roku 2012  sa stále úmyselne prehliada. Ani Matovičova vláda ju neuchytila, aby ju riešila. Práve naopak. Padajú hlavy. Je to stále to isté ako za vlády premiéra Róberta Fica

Poďme sa pozrieť, ako to vyzeralo v našej krajine, keď som prišla do parlamentu s volebným programom riešenia tejto pliagy 21. storočia. Ponúkla som vtedy  moje poznatky a skúsenosti našim médiám. A ich reakcia: „Žiaľ nejde o problematiku, ktorej sa v médiách venujeme.“ zneli odpovede našich novinárov. Médiá mali svojho „rozbehnutého koňa“ . Dnes už každý rozumný občan vidí, že tohto mediálne rozbehnutého kôňa využil líder politického hnutia OĽaNO Igor Matovič a „predsúval“ mediálnu bombu novinárom.  A oni poďho ako ovečky utekali za svojím baranom. Písali nám o rôznych zbohatlíkoch, na ktorých v rokovacej sále parlamentu upozorňoval poslanec Matovič. A táto jeho taktika  ho dotiahla  na kreslo premiéra. 

Neklam ľud kresťanský, poslanec Igor Matovič

Už v mojich záznamoch píšem:  Igor, jediná Tvoja výhoda, že si sa dostal do kresla parlamentu, je: OBČAN sa nezaujímal o politiku. Nevedel a mnohí ani dnes nevedia, ako má pracovať za 30 rokov poslanec parlamentu. Kto si všimol, že si nastavil „politiku tlačoviek“. Novinári sa pretekali, aby Tvoje  mediálne bomby priniesli do našich spravodajských denníkov. „Unavený“ občan si vypočul či prečítal pikošky z parlamentu. Ale z takéhoto spravodajstva nikto nezískal praktické  skúsenosti s našou politikou.

Dajme si otázku:  čo sa naučili a naučia poslanci za 4 roky v parlamente? Vidíme to aj na súčasných poslancoch politického hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA. 30 rokov stále je to o tom istom prijímať a predkladať zákony. Žiaden politický vývoj v ich činnosti ako zástupcu občanov v zmysle Ústavy SR neexistuje. .
Igor Matovič ako líder si svoj politický vývoj ako poslanca parlamentu vylepšil tlačovkami, na ktoré pozýval novinárov. A novinári v tom videli akýsi nový trend v politike. Postupne si z parlamentu vytvoril arénu pre grécko-rímske zápasy, kde si zapojil svojho bratanca Jozefa Viskupiča a zopár svojich zaviazaných poslancov OĽaNO, aby bojoval proti 83 člennej mase poslancov SMERU. Na túto taktiku „naleteli“  mnohí fanúškovia – občania.  A pritakávali a volili OĽaNO v domnení, že sa niečo v našej bezprávnej spoločnosti zmení. 

Nikto nezaznamenal ba ani novinári nepriniesli spravodajstvo, ako Matovič prenasleduje každého, kto mu nie je podľa jeho pravidiel. Aj múdry Krčméry to pocítil  a rýchlo sa vzdal členstva v  permanentnom krízovom štábe. Vari by skončil na psychiatrii? A rovnako je na tom aj hlavný hygienik SR J. Mikas. Aj ten skončí na psychiatrii?

Igor si aj v roku 2012 na každého z nás, nezávislých poslancov OĽaNO, nasadil svojho tútora, ktorý nás priviedol do parlamentu a ktorému sme mali byť „vďační“. Na mňa si nasadil Eriku Jurínovú, ktorá v snahe sa zapáčiť lídrovi, mala za úlohu blokovať moje poslanecké aktivity, ktoré  lídrovi „nevoňali“.

Jednoducho bola mi  v pätách, keď ma jedného dňa pozvala do Centra právnej pomoci, akože  ideme s Centrom spolupracovať. A po rokovaní na tomto kvázi štátnom úrade na pomoc občanom som pocítila  politický tlak s cieľom nezrealizovať poslaneckú kanceláriu na východe Slovenska. Blokácia egomana, lídra Matoviča. Keď sa to Erike Jurínovej nepodarilo, nasadil na mňa aj vtedajšiu tajomníčku klubu OĽaNO a  asistentku Táňu  Kratochvílovú. Líder OĽaNO musel o každom dostávať  všetky informácie. Podľa mojich skúseností zo štúdia mobbingu už vtedy splňal vlastnosti mobbéra.

Po prvých  troch mesiacoch „pobytu“ v parlamente som  mala preskúmaný jeho  „triumvirát následníkov“,  hnutia  OĽaNO.  Poslanec Martin Fecko tvoril  „krovie“. Fecko ako jediný by rád  spolupracoval. Bol to tvrdý boj, čas neúprosne unikal. A OĽaNO nemalo svoju víziu, misiu, či stratégiu, ktorú sľubovalo pred voľbami voličom, občanom.

Slovenský pracovitý občan, ktorý 30 rokov platil dane, krátko pred dôchodkom pod násilným tlakom mobbéra príde o prácu nezákonne tým, že sa zruší jeho pracovné miesto v neposlednom rade, aby sa zničili účtovné doklady páchaní o trestnej činnosti niektorých zamestnancov, účtovné doklady o braní úplatkov. Tvrdá slovenská realita.

Ale Igor ma nepočúval. Preto to pre mňa bola výzva a zložitá cesta ďalej prispievať k právnemu riešeniu problematiky mobbingu, bossingu, a tak pomôcť utvárať spoločensko – právne vedomie našich občanov.

 

Matovič vzal „spravodlivosť“ na Slovensku do vlastných rúk

Aké je prepojenie poslanca ako navrhovateľa zákona do praxe? Žiadne. Ak by bol schválený zákon poslanca, potom by poslanec mal zákon vysvetľovať svojim voličom. Za 30 rokov sa poslanci nenaučili gazdovať pre ľudí, ale len pre seba. Je smutné pre občanov Slovenska, ktorí na túto „priesvitnú politiku“ naleteli. História nás učí, (ale nepoučila), že  pomocou peňazí (3, 7 milióna eur) sa takíto lídri v politike dostanú k moci. A oklamú slovenských občanov len, aby točili koleso prijímania zákonov v parlamente pre slovenských otrokov. A potom si nesťažujte.

Naši politici OĽaNO naskočili na zábavnú show v parlamente (2012), kde si pripravovali plagáty, letáky, figuríny. Za peniaze občanov. Takéto divadlo si vyžadovalo dobré nervy. Akú pomoc a riešenie to prináša občanom a hlavne, aká je to kultúra pre naše ďalšie generácie? Svoju úlohu v tom zohrávajú aj média, ktoré nám z tejto frašky prinášali vrcholové spravodajstvo z politiky. To je politická kultúra slovenského národa, to ozaj nemáme naviac?

Nádej, že písanie mojich článkov o násilí na pracovisku, o zdravotných, sociálnych a ekonomických následkoch pre našu krajinu zobudí našich občanov a privodí zásadnú zmenu nasmerovania novej cesty aj na Slovensku  k ochrane ľudskej dôstojnosti nie sú žiadnou zárukou.  V súvislosti s naším súčasným spoločenským marazmom  sa objavujú  bojazlivé názory občanov-voličov, resp. obetí násilia na pracovisku pokúsiť sa prelomiť bariéru slovenskej politiky.

„Vari koronavirus vyhodil Matoviča z parlamentu“

Igor Matovič, už Tvojho predchodcu Róberta Fica som ako poslankyňa pozývala na 1. medzinárodnú konferenciu, ktorá sa konala v roku 2013 v Bratislave. Rovnako, ako sa šíri druhá vlna pandémie, rovnako sa šíri padanie hláv. Mnohí zamestnanci aj sami odchádzajú.  Tento štýl vládnutia monitorujeme. Toto nie je mobbing, bossing či stalking, o ktorých témach nám každý rok  píšu diplomové práce študenti právnických fakúlt. Študenti ako budúci právnici v nich priam „kričia“ , aby sa konanie páchateľa mobbingu trestalo zákonom.

A tak, pán premiér, pozývame na 6. medzinárodnú konferenciu, ktorá sa bude konať on line v novembri 2020.

Spravodlivosť je drahá komodita a pre obyčajných ľudí je nedostupná

Igor Matovič, pozor vedieš krajinu do záhuby?

21.09.2020

Aj v tomto volebnom období ma deň čo deň poslanci v parlamente presviedčajú o svojej neinfomovanosti o problémoch občanov. Aj keď mnohí z nich sú župani, primátori, starostovia, poslanci obecného zastupiteľstva, atď. A realita života by im nemala byť cudzia. Ale čo poslanci, ktorí prišli ako herci, športovci ? To sú rovnako „neznalí hráči? Vari vedia, ako [...]

To je ale chaos v tomto štáte

09.09.2020

Režisérka Lucia Kaššová prišla s novým filmom „Denník SME za zdravý rozum“, v ktorom som sa spolu s ďalšími tromi účastníkmi stala reklamou s priamym úmyslom jeho tvorcov. Vďaka projektu Denníka SME za zdravý rozum som získala skúsenosti o tom, ako sa „vyrábajú správy“ pre čitateľov. Po pozretí konečnej verzie tohto projektu sme získali dôkaz, ako si Vás [...]

Sú dnes ľudské práva v Európe ohrozené? 

06.09.2020

Aj keď nám média točia správy o oslobodzujúcom rozsudku Mariána Kočnera a Aleny Zsuzsovej, pozrime sa do mojich spomienok, ako vznikajú nové a nové politické témy. Dňa 10. decembra 2018 sme sa v mene Inštitútu ochrany ústavných práv zúčastnili konferencie k 70. výročiu medzinárodného dňa ľudských práv na tému Sú dnes ľudské práva v Európe ohrozené? V úvode [...]

Igor Matovič

Koziak: Peniaze môžu stáť premiéra preferencie

22.09.2020 07:40

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) je v politickej komunikácii nevyspytateľný, ale jedinečný, hodnotí politológ Tomáš Koziak.

korona8

ONLINE: Za dostupnú vakcínu je 64 bohatých štátov. Rusko, Čína, USA sú mimo

22.09.2020 06:30, aktualizované: 08:13

Iniciatíva si kladie za cieľ mať do konca roka 2021 dve miliardy dávok bezpečných a účinných vakcín. Z 38 miliárd USD však vyzbierali len 3 miliardy.

pocasie-22-9-2020

Čerstvé rána, nadpriemerné teploty. Jeseň sa začne príjemne

22.09.2020 00:00

Teploty, ktoré nás čakajú v najbližších dňoch, sú nad obvyklým septembrovým priemerom. Rána však už budú poriadne studené.

Poprad / Nemocnica /

Riaditeľ popradskej nemocnice odchádza z funkcie

21.09.2020 21:32

Rozhodol sa tak počas pondelkovej návštevy ministra zdravotníctva Mareka Krajčího.

anzelma1234

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 61
Celková čítanosť: 838352x
Priemerná čítanosť článkov: 13743x

Autor blogu

Kategórie