Založ si blog

Matovičov detektor lži

V doterajších príspevkoch som poukazovala na problém našej spoločnosti, ktorý sa po nežnej revolúcii zakorenil na našich pracoviskách. Pozícia zamestnávateľa, ktorý má na pracovisku moc, sa postupom času pomaly menila a zmenila na vykorisťovanie človeka človekom. Počas volebného obdobia 2012 – 2016 mi mnohí občania prišli povedať, ako prebieha vykorisťovanie človeka človekom na tom, či tom pracovisku. Už vtedy sme mohli na odporúčanie Európskeho ombudmana ako členská krajina Európskej únie problém zlej firemnej kultúry riešiť zákonom. Je hrozné počuť, že na výskumnú úlohu o psychickom  prenasledovaní v tom čase Ficova vláda „vyhodila“ 16 000 eur pre pani doc. JUDr. Andreu Olšovskú, dekanku Právnickej fakulty Trnavskej univerzity, Je to len malým dôkazom, ako sa v našej krajine „gazdovalo, gazduje“. A vidíme, že ani Matovičova vláda v tejto problematike nič nezmenila. Dnes len konštatujem, že Ficova vláda pre obete mobbingu, bossingu nič neurobila. Napriek tomu táto  politická strana SMER má stále dosť a dosť „fanúšikov“  a  tak ich máme zase v parlamente. Ocitli sa zoči – voči víťazovi  – Igorovi Matovičovi. Ale víťazstvo Igora Matoviča neprinieslo riešenia na problematiku mobbingu, bossingu, v ktorej všetci žijeme. Naopak Matovičova vláda musela riešiť pandémiu COVID 19.

A tak hľadíme, či nehľadíme na politiku lídra, ktorý neprijíma rozhodnutia založené na faktoch a poznatkoch, ale na politických rečiach. Nekompetentnosť, dezinformácie a populizmus Matovičovej vlády majú fatálne následky. Kto najviac klame, ten vyhraje.

Topiaci líder Matovič sa slamky chytá alebo kradnúť sa nemá

Politika je odrazom nás samotných občanov. Dajme si otázku, kto z voličov chcel, aby volil do parlamentu „politických hráčov“. Nemajú v politickom scenári pravdu, lebo pravda zaberie strašne veľa času. Naopak lož je jednoduchá. A rýchla. Znovu zopakujem: dôsledky, ale môže mať katastrofálne.

 Politický podraz poslanca Matoviča na občanoch

Matovič si presadzuje svoje egoistické „chúťky“

Obyčajný Igor Matovič sa zase nezaprel

A hľa, Matovičova politika sa zase nezaprie. V novinách sa objavil článok:

pravda.sk/domace/clanok/563631-hascak-ani-penta-nebudu-matovica-zalovat/?utm_source=pravda&utm_medium=mailing&utm_campaign=Denn%C3%BD%20s%C3%BAhrn%20v%C5%A1eobecn%C3%A9ho%20spravodajstva&fbclid=IwAR1f3yuoLxX49mJCHwReTos6zmJuq4p-JDa0BthayIo-aazMttv-rmRktss

V tomto článku manažér Penty pre vonkajšie vzťahy, pán Danko vie a  pripomenul, že Igor Matovič použil detektor lži vo volebnej kampani v roku 2012. Práve vtedy žiadal Františka Mikloška, Vladimíra Palka a Andreja Mojžiša, aby išli na detektor lži. Všetci traja vtedy odstúpili z kandidátky OĽaNO. Už v roku 2012 začal Igor Matovič manipulovať ľudí. Polygraf, ako sa nazýva odborne detektor lži, nemusí byť kvalitný, ako mi to ukázal priamy kontakt s touto technickou pomôckou. Nad ním zvíťazí ľudské konanie, ktoré v súvislosti s našou demokraciou po slovensky, skúmame. Informácie som priniesla aj na 1.  a 2. medzinárodnej konferencii, ktoré sa konali v rokoch 2013 a 2014 v parlamente.

https://projustice.sk/pracovne-pravo/zbornik-z-konferencie-ludsko-pravny-rozmer-ochrany-prav-zamestnancov-2013

https://projustice.sk/pracovne-pravo/zbornik-vzahove-pasce-na-pracoviskach-v-sr-2014-pdf

A po skončení volebného obdobia pokračujeme v našej činnosti:

https://www.litcentrum.sk/institucia/institut-ochrany-ustavnych-prav/diela

Vykonaný prieskum od roku 2012 tiež ukázal, že verejné inštitúcie  na Slovensku zatiaľ nemajú žiadny rozvoj v chápaní základných ľudských práv a slobôd človeka na pracovisku. Odkaz, ktorý nám v súčasnosti poskytujú, a to  riešenie problému psychického teroru na pracovisku súdnou cestou, zlyháva na množstve dôkazov, ktoré si ten, ktorý súdny prípad, vyžaduje.

Dnes je v našej spoločnosti viacero skupín ohrozených stratou alebo vôbec nezískaním práce, a tým aj trvalého príjmu. Na našom pracovnom trhu ide najmä o ľudí nad 50 rokov, niektoré výskumy dokonca hovoria, že šancu strácate už po štyridsiatke. Aby si sa dočkal dôchodku musíš pracovať napríklad do 62, 65 či 67 rokov, ale po päťdesiatke ti prácu nik nedá. Pri rušení pracovných miest sú starí, skúsení pracovníci prvými obeťami. Ďalšou ohrozenou skupinou sú mladí ľudia po dokončení vzdelávania. Bez praxe ich neprijme nikto a prax nezískajú, ak ich žiadna firma neprijme.

Nie je to nič nové, tieto problémy sme tu mali, keď som pred 20 rokmi pracovala  na úrade práce. “ To neriešte, to nám nikto nekáže“ dostávala som odpovede od nadriadených úradu práce, keď som poukazovala, aby sme zisťovali príčiny nezamestnanosti.

A náš výskum tiež ukázal, že odvtedy sa tu v pracovných vzťahoch vari nič nezmenilo?  Len sme sa za 30 rokov posunuli ešte do hlbšieho marazmu. Naša krajina patrí do krajín postihnutých syndrómom nedotknuteľných zbohatlíkov, a preto obyvateľstvo  už právom očakáva morálne autority slovenského národa, a nie takých, ktorých moc zlákala.

Občania, poslanci parlamentu, a ani Ficova vláda neporozumeli,  čo som hlásala v parlamente.

Vidíme, že mnohí voliči za svoje morálne autority považujú Igora Matoviča a Borisa Kollára, Richarda Sulíka, atď….

Ani 8 rokov t.j. od roku 2012 našej osvety nestačilo na to, aby občania otvorili oči. Dvíhajú sa bojovníci. ale je to akési slabé pohladenie po zdvihnutom egu za právo a spravodlivosť. Slováci neboli a stále nie sú za vzájomné porozumenie a lásku k blížnemu. S tým sú spojené zlé medziľudské vzťahy.

https://www.mojevideo.sk/video/2cfee/zasluzia_si_obcania_financne_utrpenie_alebo_odskodnenie_.html

Medziľudské vztahy nás sprevádzajú celým životom. Od detstva sa ich učíme rozpoznávať. Stojí nás to veľa úsilia a pri tom musíme prekonať mnoho rán. Každý, kto prekonával prvé dni v novom zamestnaní, bol na pochybách, ako zapadne, a či sa zapáči kolegom, snáď nájde nových priateľov, ale čo, ak nie. Nesmieme zabúdať, že v každom zamestnaní  bola vždy  dôležitá a potrebná dobrá komunikácia medzi zamestnávateľom a zamestnancom alebo zamestnancami navzájom.  Ak je v pracovnom procese z akéhokoľvek dôvodu narušená komunikácia, vzniká na pracovisku problém. Pri jeho neriešení hneď na začiatku postupne prerastá v konflikt a následky môžu vyústiť v deštrukčné momenty.

V parlamente sme preskúmali cca 1000 prípadov prenasledovania na pracoviskách. Za každým konaním je konanie človeka, ktorý ma svoju moc. Zbytočne nám tu Matovičova vláda vyhadzuje ľudí na ulicu, lebo boli dosadení Ficovými ľuďmi. Zbytočne si tam Matovičova vláda dosadzuje svojich ľudí. Stále je to o tom istom.  A od nepamäti platí „Každá metla inak metie“.

Utrpenie každého človeka spočíva v degradácii jeho osobnosti, následkom nevyužitia jeho schopností.

A tak, pán premiér Igor Matovič, pozývame na 6. medzinárodnú konferenciu, ktorá sa bude konať on line v novembri 2020.

Koronavírus ukázal Matovičovi, čo je pre národ dôležité

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

Hrozby s novými názvami, ale so starou podstatou alebo Slovák sa naučí aj s vlkmi vyť.

01.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Sociopatia médií oslabuje silu pravdy alebo päť P pre Madam Justíciu Od podania žaloby dňa 25. 10 2018 proti žalovanému Slovenská technická univerzita sme čakali na prvé [...]

Kaczynski lech

Poľská vláda čelí kritike za spochybnenie ruskej stopy v Kaczyňského kauze

19.04.2024 23:16

Letecké nešťastie sa odohralo 10. apríla 2010 pri meste Smolensk na západe Ruska.

Navaľná

Julija Navaľná prevzala nemeckú Cenu za slobodu médií

19.04.2024 21:51

Manželia Navaľní dostali toto ocenenie "za odvahu prejavenú v hnutí odporu a za odvážny a nenásilný boj proti brutálnej diktatúre v Rusku"

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 22:18

Polícia neskôr oznámila jeho totožnosť. Jeho čin mohol byť motivovaný konšpiračnými teóriami.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.