Založ si blog

Pán premiér Igor Matovič, koľko občanov ešte urazíš

Politika je odrazom nás samotných občanov. Len pripomínam:  kto z voličov chcel, aby volil do parlamentu „politických hráčov“. Nemajú v politickom scenári pravdu, lebo pravda zaberie strašne veľa času. Naopak lož je jednoduchá. A rýchla. Dôsledky, ale môže mať katastrofálne.

Po každých voľbách prichádzali na úrady noví nominanti politických strán. A tí začali robiť „čistky“ s úradníkmi, ktorí „slúžili“ starej politickej strane.

A teraz vidíme, že to isté robia nominanti Matovičovej strany:

Politické čistky Matovičovej vlády

To je ale chaos v tomto štáte

Proti Matovičovej politike vstávajú mnohí bojovníci  a vytŕčajú z radu.

✊🆘 Naživo z protestného zhromaždenia v Trnave #rešpekt pracujúcim #rešpekt odborom! KOZ SR veľmi negatívne vníma snahu o znižovanie mzdových a sociálnych štandardov pracujúcich. Pridajte sa! #ProtestyKOZSR

Uverejnil používateľ Konfederácia odborových zväzov Slovenskej republiky – KOZ SR Utorok 29. septembra 2020

 

Jedným z nich sa stal aj doktor medicíny Igor Bukovský.  Citujem doktora Bukovského: „Žijeme v chaose, ktorý je výsledkom našej ľahostajnosti a rezignácie na slušnosť, princípy a rovnosť pred zákonom. Prijali sme marazmus, ktorý sa v našej krajine rozrástol vďaka režimu politických strán.“

Predseda vlády SR Igor Matovič sa na tlačovej besede v piatok 25. septembra 2020 hanlivo, vulgárne a výhražne vyjadril voči celej „tretine ľudí“ našej krajiny a dokonca osobne napadol jedného civilného človeka Igora Bukovského verejne vyslovenými urážkami, nadávkami a zastrašovaním.

Reakcia doktora Igora Bukovského:

Citujem: Súčasne vyzývam terajšieho predsedu vlády p. Igora Matoviča, aby sa mi za svoje dehonestujúce a diskreditačné výroky verejne ospravedlnil a poskytol tak občanom našej krajiny nádej, že najvyšší predstavitelia štátu sú schopní rešpektovať Ústavu SR, Základné ľudské práva a slobody ako aj ľudskú dôstojnosť svojich spoluobčanov.

Pán doktor, Inštitút ochrany ústavných práv bude sledovať, či sa Vám Igor Matovič ospravedlní.

LEBO ja som ho o to žiadala ospravedlniť  ešte pred voľbami dňa 23. februára 2020 a doteraz sa tak nestalo.

 Politický podraz poslanca Matoviča na občanoch

V týchto dňoch uplynul rok, čo sme organizovali 5. medzinárodnú konferenciu Kde vzniká zlo. Zlo ako všetko, čo sa vôkol nás deje – od narodenia až po smrť – patrí do histórie každého národa, resp. každého ľudského konania. 5. medzinárodná konferencia bola vyvrcholením nášho osemročného vývoja pomoci, osvety, monitorovania, dokumentovania  prípadov občanov, ktorí na slovenských pracoviskách bojujú za spravodlivosť. Správanie zamestnávateľov, ktorí porušujú predpisy Európskej únie, nie je možné odstrániť, ale je možné a veľmi dôležité, aby sme aj na Slovensku o týchto prípadoch stále písali a riešili. Zaregistrovali sme, že v niektorých prípadoch psychické násilie na pracoviskách viedlo k samovraždám.

Z našej bohatej agendy vyberám: Kuriozitou zlej firemnej kultúry sa stal prípad žalobkyne voči žalovanému – Technickej univerzite Ostrava. Na základe rozsudku Okresného súdu Ostrava sa žalovaný mal ospravedlniť odbornej asistentke katedry pozemného staviteľstva za vulgárne reči a šikanózne zachádzanie. Vulgárne reči a šikanu musela 5 rokov znášať odborná asistentka katedry pozemného staviteľstva. Je otázkou, ako by sa naši sudcovia „zapotili“, ak by sankcionovali našich politikov za vulgárne reči a šikanózne zachádzanie.

Veď si len pripomeňme – u nás na Slovensku stále „maskujeme“ mobbing lekármi, psychiatrami –  títo sa „skrývajú“ za indiferentné diagnózy ako je napr. depresia, stres, či neuróza a iné, alebo za somatické diagnózy ako je žalúdočná dyspepsia, srdcová neuróza – čo sú už absolútne zavádzajúce diagnózy a spôsobujú „sociálnu slepotu“. To znamená, že spoločnosť vôbec nevníma zhubnosť mobbingu – ani oficiálne, ani štatisticky, ale ani empaticky. Ak by vnímala, tak by na 5. konferencii nechýbalo aj naše Ministerstvo práce, sociálnych vecí, rodiny SR.

V jednej rannej téme slovenského rozhlasu sa nechali počuť anglickí psychológovia, že za jediné storočie, v ére meraní IQ je štatisticky potvrdené celkové hlúpnutie ľudstva. Ja som presvedčená že táto informácia je relevantná, príčina nie je v úbohých jednoduchých ľuďoch, ale v politikoch a zbohatlíkoch, ktorí sa nevedia nabažiť privilégií.

Keďže politici a zbohatlíci sú všeobecne známi ako nenásytné figúry, ich nenásytnosť  ochudobňuje ostatných ľudí. Ako už všeobecne vieme, chudoba môže zapríčiniť zníženie kvality vzdelávania. Je tu priamy príklad v našom štáte. Kto by pracoval za taký plat, ako majú učitelia?  To, že naši učitelia tu zostávajú, to je svedectvo o vysokej miere patriotizmu, vysokej morálke a hlbokom etickom poznaní. Ako mi  povedala pani dekanka z Pedagogickej fakulty UK v Bratislave: Kto skôr z pracoviska, resp. z takéhoto bojiska odíde agresor alebo obeť mobbingu?

Príčina je v každom jednotlivom prípade mne už dávno jasná. Ale ani keby prišiel anjel z neba, a povedal všetkým Slovákom, kde je príčina jeho trápenia, zneužívania, chudoby, všetkých dosiaľ existujúcich a umelo vytvorených  tém týrania ani tak Slovák neuverí, čo sme mu našou činnosťou už v minulom volebnom období  dokazovali a dokázali aj v tomto volebnom období..

Našimi medzinárodnými konferenciami prispievame k šíreniu osvety a monitoringu patologických vzťahov, lebo sa stali fenoménmi patologických útokov na vybrané obete. Aká je motivácia a spokojnosť v zamestnaní, aké sú dnešné potreby ľudí vo vzťahu k práci, aké je uznanie ľudí v práci, aké je ich osobné naplnenie a pod. o tom na ďalšej 6. konferencii pre koronavírus online. Srdečne pozývame, pán premiér.

 

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

Hrozby s novými názvami, ale so starou podstatou alebo Slovák sa naučí aj s vlkmi vyť.

01.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Sociopatia médií oslabuje silu pravdy alebo päť P pre Madam Justíciu Od podania žaloby dňa 25. 10 2018 proti žalovanému Slovenská technická univerzita sme čakali na prvé [...]

nôž, krv, zranenie

Veľká tragédia v Hlohovci: V byte našli dobodaného 19-ročného mladíka. Polícia zadržala podozrivého

20.04.2024 21:44, aktualizované: 22:26

Privolaní záchranári mu už nedokázali pomôcť.

Taiwan, vojaci

USA odklepli spojencom pomoc za 95 miliárd dolárov. Biden: Jasná správa o našej sile

20.04.2024 19:51, aktualizované: 22:34

Rad kongresmanov ocenil, že šéf Snemovne Mike Johnson zákony na hlasovanie predložil. Johnson kvôli tomu podľa médií riskuje vlastný post.

nehody

Nešťastný deň pre Brezovú pod Bradlom: Dve nehody a päť zranených. Zasahoval aj vrtuľník

20.04.2024 19:29

Polícia vyšetruje okolnosti dvoch dopravných nehôd, ku ktorým došlo v sobotu v Brezovej pod Bradlom.

loď, trajekt, potopený

V Stredoafrickej republike zahynulo pri potopení sa lode 58 ľudí, smerovali na pohreb

20.04.2024 18:56, aktualizované: 21:33

Podľa svedkov viezla rybárska loď na rieke Mpoko v Bangui viac ako 300 osôb. Pomoc prišla až po 40 minútach.