Založ si blog

Pán doktor Krčméry, neklamte ľud kresťanský s tou Vašou . . . . . . . .

A s informáciami sme, vážení študenti, zase na Slovensku veľmi zaostali. Matovičova vláda už rok  „chrlí“ právne predpisy postavené „na vode“.  A pán premiér – teraz ako minister financií Slovenskej republiky – vládne celej krajine ako marketingový hráč.

Ešte šťastie, že všetko, čo Matovičova vláda prijíma, je neplatné

A kde zostali ľudské práva? Ako sme Vás informovali aj náš odborník na pandémiu nepovie pravdu. Píšem o tom v predchádzajúcom článku:

Krčméry neporozumel, že politika je divadlo

A poďme ďalej.

Pán doktor, Vás mi sem Pán Boh posiela – pozdravím pána odborníka na pandémiu, keď sme sa znovu stretli na krížovej ceste na Kramároch.

Chodím sa sem modliť za mamičku – reaguje.

A ako sa spolupracuje s Matovičom? – pokračujem v rozhovore.

S Hegerom je lepšia spolupráca, ten (Matovič) bol moc nátlakový – znie odpoveď.

Pán doktor, a čo ste nepovedali pravdu občanom cez médiá.

Jooj,………tejto odpovedi sa pán doktor snažil vyhnúť a radšej nastúpil do svojho bieleho autíčka než, aby sa porozprával o spolupráci s našou vládou Slovenskej republiky..

Nuž, náš pán doktor Krčméry ani nevie, že je obeťou mobbingu.

Igor Matovič ako mobér si vždy svoju obeť nájde.

Ale o tom nám novinár Dominik Hutko písať nebude, lebo nevie, ako funguje mobbing po slovensky.

Pán Dominik Hutko, keď ste sa vzdal napísať o mne ako obeti, ktorá prežila mobbing na nezávislom štátnom úrade, tak napíšte o pánu doktorovi Krčmérym, aké následky má po viac ako ročnom mobbingu.

Pán doktor, Krčméry, nie je všetko ružové aj keď Vám sa to tak zdá.

A čo napísať, páni novinári o tom, že poslanec má zahltené emailove schránky? Ako potom zastupujú či pomáhajú svojim občanom?

A čo tak napísať, páni novinári,  o zneužívaní zhromaždení občanov na úkor získať svojich fanúšikov.

Páni novinári, píšete na klzkom ľade a ten sa ľahko zlomí.

LEBO Už nielen v novinách sa šíria myšlienky z môjho videa o tom, ako funguje OĽaNO zverejnené v októbri 2016. Dnes sa tejto témy „chytajú“ blogéri, a organizátori zhromaždení. Ale riešenie nám neprinášajú.

Už sa ani nečudujeme, čoho všetkého sú naše médiá schopné napísať.Ako hlboko sme klesli s ľudským správaním. A všade je príčinou ľudský faktor. S tým sa tu nikto nechce „piplať“. Prípadov, ktoré monitorujeme, dokumentujeme, robíme osvetu, je stále viac a viac.

Na blogu sme si dňa 8. mája 2018 prečítalo 393 čitateľov, že márne sme hľadali v médiách správu o prebiehajúcom sympóziu o mobbingu.. Mobbing – či už virtuálne alebo fyzicky – je témou, ktorá tiež znepokojuje pápeža.

Uviedol to prezident José María del Corral Pápežskej nadácie „Scholas Occurrentes“. Prvýkrát sa konalo veľké stretnutie vo Vatikáne, v ktorom „YouTuber“, zástupcovia sociálnych médií, intelektuálov a akademických pracovníkov diskutovali spolu s Interpolom a inými bezpečnostnými agentúrami spoločne o stratégiách proti šikanovaniu. Sympózium sa uskutočnilo v období od mája do júna 2018. Pápež  uistil svoju prítomnosť aj na slávnostnom otvorení.
Iniciatíva iniciuje nadácia „Scholas Occurrentes“, ktorá sa venuje rozvoju mládeže prostredníctvom športu, umenia a vzdelávania. Po prvýkrát mal Vatikán veľké zhromaždenie, kde tvorcovia, zástupcovia sociálnych médií, intelektuáli a akademickí pracovníci sa  spojili s Interpolom a ďalšími bezpečnostnými agentúrami s cieľom diskutovať o stratégiách boja proti šikanovaniu.

Your Holiness Pope Francis, v mene Inštitútu ochrany ústavných práv so sídlom na Slovensku sme poslali srdečné pozdravy k prebiehajúcemu sympóziu o mobbingu. Aj my na Slovensku sme sa od roku 2011 ako mimovládna organizácia aktívne zapojili na pomoc trpiacim zamestnancom proti psychickému násiliu na pracoviskách, ktoré reálne predstavuje deformáciu občiansko-právnych, resp. pracovno-sociálnych vzťahov. My chceme zdôrazniť, že vzťahy na pracoviskách sú priveľmi dôležité, a veru ani nie menej ako rodinné vzťahy, a to až tak, že každý štát by mal venovať ich legislatívnej úprave prvoradú pozornosť.

My sme presvedčení, že zákonnosť a ľudské práva sú principiálne nedotknuteľné a stále sú dôležité aj pre vládu Slovenskej republiky. Nepochybujeme o tom, že občania Slovenskej republiky si uvedomujú dôležitosť svojich občianskych a ľudských práv. Občania Slovenskej republiky si uvedomujú, ako sú ich práva porušované, čomu nasvedčuje obrovský ohlas na vznik nášho Inštitútu ochrany ústavných práv.

Vieme, že v našej spoločnosti vládnu koristnícke vzťahy, zúri boj o zamestnanie najmä v štátnom sektore, celkove všade dominuje boj o prežitie, kde stredoveké hodnoty humanizmu a kresťanstva sú anulované, kde hodnoty humánneho socializmu sú negované, kde sa zredukovali akceptované hodnoty na „peniaze“ a „moc“, kde ľudský život je zredukovaný na „výkon“, kde stúpa „agresivita zamestnávateľov“, kde „finančníci diktujú politikom“, kde neprekvapuje legislatívny deficit ochrany ľudských práv, v takejto spoločnosti neprekvapuje realita „bezprávneho stavu“, ktorý odmietajú vidieť nielen politici, ale aj právnici.

Vieme, že koristnícke vzťahy priamo indukujú boj medzi ľuďmi a skupinami, implikujú vznik závisti, nenávisti, a sú živnou pôdou ohovárania. Zamestnanec nemá žiadnu istotu v stabilite pracovného pomeru, nemá pocit sociálnej bezpečnosti, postupne sa odcudzuje svojmu zamestnávateľovi. Stála a dlhotrvajúca neistota vyvoláva poruchy emočnej zainteresovanosti, napätie zhoršuje zdravotný stav zamestnanca. Vznikol deficit hodnotového motívu v „hierarchickom usporiadaní“, vznikajú „anarchické nálady“, množia sa motívy k občianskej neposlušnosti. Tieto všeobecné trendy vo vývoji spoločnosti v danom všeobecne krízovom období sveta môžu byť nevhodne podčiarknuté patologickými vzťahovými fenoménmi, a v určitej súčinnosti môžu vyvrcholiť v patologickom útoku na vybrané obete medzi zamestnancami. Sme presvedčení, že štát je povinný predchádzať takýmto situáciám. 

Mobbing aj na Slovensku – okrem morálnych, etických, právnych a sociálnych, či zdravotných škôd – spôsobuje svojím rozsahom porovnateľné hospodárske škody, ako porovnateľne rozšírený alkoholizmus, či iné drogové závislosti. Obetiam spôsobuje psychické, fyzické a ekonomické škody, a navyše zanecháva trvalé následky.

Chceme zdôrazniť, že každý zamestnanec má právo na pokojnú prácu bez prenasledovania a bez násilia na pracovisku. Psychické násilie a bezdôvodné prenasledovanie nemožno ospravedlniť nikde, a vôbec nie na pracovisku. Nastal čas odstrániť násilie z pracovísk, lebo Inštitút ochrany ústavných práv ukazuje, že už je neskoro, evidujeme na Slovensku priveľký počet poškodených zamestnancov (1730), a to nás vyzýva ku zabráneniu ďalších poškodení našich občanov, konkrétnymi postupmi proti mobbérom a bosserom a prevenciou násilia v práci.

Your Holiness Pope Francis, pri príležitosti celosvetového sympózia o mobbingu chceme Vás uistiť, že na Slovensku budeme naďalej šíriť osvetu a monitoring boja proti všetkým formám násilia na pracoviskách, budeme propagovať nenásilné riešenie konfliktov, chceme vytvoriť softvér elektronický a systémové programy na oslovenie celého občianstva, najmä stredného a vysokého školstva, zamestnávateľského prostredia a médií s cieľom uviesť na pravú mieru poznanie o chorých medziľudských vzťahoch, chceme systémovo podporiť kampaň cieľavedomého, dobrovoľného zákazu mobbingu a bossingu na všetkých pracoviskách v Slovenskej republike.

Bratislava, 07. 05. 2018 štatutár IOÚP

Viac informácií prinesieme  na 7. medzinárodnej konferencii v novembri 2021 v Bratislave.

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

SAS, Liberálny dom

SaS pripravuje trestné oznámenie: množiace sa vyhrážky prekračujú hranice

20.05.2024 22:13

Vyhrážky sa už neobjavujú len na sociálnych sieťach, ale aj formou listov, ktoré chodia aj ich rodinným príslušníkom, upozornila Kolíková.

Europarlament / Europoslanci /

Voľby do europarlamentu by vyhrali progresívci pred Smerom a Hlasom, ukázal prieskum

20.05.2024 20:13

Pätnásť mandátov by si rozdelilo sedem strán.

Assange

Assange sa môže odvolať proti vydaniu do USA, rozhodol súd

20.05.2024 19:37

Ak by sudcovia rozhodli v prospech vydania, Assangeove právne možnosti v Británii by sa vyčerpali.

biely prášok, hasiči, antrax

V Revúcej evakuovali budovu pošty pre nájdenú obálku s bielym práškom. Mala byť adresovaná Dankovi

20.05.2024 19:11

Na miesto prišli hasiči, polícia aj experti z Kontrolného chemického laboratória.