Založ si blog

Pán doktor Krčméry, neklamte ľud kresťanský s tou Vašou . . . . . . . .

A s informáciami sme, vážení študenti, zase na Slovensku veľmi zaostali. Matovičova vláda už rok  „chrlí“ právne predpisy postavené „na vode“.  A pán premiér – teraz ako minister financií Slovenskej republiky – vládne celej krajine ako marketingový hráč.

Ešte šťastie, že všetko, čo Matovičova vláda prijíma, je neplatné

A kde zostali ľudské práva? Ako sme Vás informovali aj náš odborník na pandémiu nepovie pravdu. Píšem o tom v predchádzajúcom článku:

Krčméry neporozumel, že politika je divadlo

A poďme ďalej.

Pán doktor, Vás mi sem Pán Boh posiela – pozdravím pána odborníka na pandémiu, keď sme sa znovu stretli na krížovej ceste na Kramároch.

Chodím sa sem modliť za mamičku – reaguje.

A ako sa spolupracuje s Matovičom? – pokračujem v rozhovore.

S Hegerom je lepšia spolupráca, ten (Matovič) bol moc nátlakový – znie odpoveď.

Pán doktor, a čo ste nepovedali pravdu občanom cez médiá.

Jooj,………tejto odpovedi sa pán doktor snažil vyhnúť a radšej nastúpil do svojho bieleho autíčka než, aby sa porozprával o spolupráci s našou vládou Slovenskej republiky..

Nuž, náš pán doktor Krčméry ani nevie, že je obeťou mobbingu.

Igor Matovič ako mobér si vždy svoju obeť nájde.

Ale o tom nám novinár Dominik Hutko písať nebude, lebo nevie, ako funguje mobbing po slovensky.

Pán Dominik Hutko, keď ste sa vzdal napísať o mne ako obeti, ktorá prežila mobbing na nezávislom štátnom úrade, tak napíšte o pánu doktorovi Krčmérym, aké následky má po viac ako ročnom mobbingu.

Pán doktor, Krčméry, nie je všetko ružové aj keď Vám sa to tak zdá.

A čo napísať, páni novinári o tom, že poslanec má zahltené emailove schránky? Ako potom zastupujú či pomáhajú svojim občanom?

A čo tak napísať, páni novinári,  o zneužívaní zhromaždení občanov na úkor získať svojich fanúšikov.

Páni novinári, píšete na klzkom ľade a ten sa ľahko zlomí.

LEBO Už nielen v novinách sa šíria myšlienky z môjho videa o tom, ako funguje OĽaNO zverejnené v októbri 2016. Dnes sa tejto témy „chytajú“ blogéri, a organizátori zhromaždení. Ale riešenie nám neprinášajú.

Už sa ani nečudujeme, čoho všetkého sú naše médiá schopné napísať.Ako hlboko sme klesli s ľudským správaním. A všade je príčinou ľudský faktor. S tým sa tu nikto nechce „piplať“. Prípadov, ktoré monitorujeme, dokumentujeme, robíme osvetu, je stále viac a viac.

Na blogu sme si dňa 8. mája 2018 prečítalo 393 čitateľov, že márne sme hľadali v médiách správu o prebiehajúcom sympóziu o mobbingu.. Mobbing – či už virtuálne alebo fyzicky – je témou, ktorá tiež znepokojuje pápeža.

Uviedol to prezident José María del Corral Pápežskej nadácie „Scholas Occurrentes“. Prvýkrát sa konalo veľké stretnutie vo Vatikáne, v ktorom „YouTuber“, zástupcovia sociálnych médií, intelektuálov a akademických pracovníkov diskutovali spolu s Interpolom a inými bezpečnostnými agentúrami spoločne o stratégiách proti šikanovaniu. Sympózium sa uskutočnilo v období od mája do júna 2018. Pápež  uistil svoju prítomnosť aj na slávnostnom otvorení.
Iniciatíva iniciuje nadácia „Scholas Occurrentes“, ktorá sa venuje rozvoju mládeže prostredníctvom športu, umenia a vzdelávania. Po prvýkrát mal Vatikán veľké zhromaždenie, kde tvorcovia, zástupcovia sociálnych médií, intelektuáli a akademickí pracovníci sa  spojili s Interpolom a ďalšími bezpečnostnými agentúrami s cieľom diskutovať o stratégiách boja proti šikanovaniu.

Your Holiness Pope Francis, v mene Inštitútu ochrany ústavných práv so sídlom na Slovensku sme poslali srdečné pozdravy k prebiehajúcemu sympóziu o mobbingu. Aj my na Slovensku sme sa od roku 2011 ako mimovládna organizácia aktívne zapojili na pomoc trpiacim zamestnancom proti psychickému násiliu na pracoviskách, ktoré reálne predstavuje deformáciu občiansko-právnych, resp. pracovno-sociálnych vzťahov. My chceme zdôrazniť, že vzťahy na pracoviskách sú priveľmi dôležité, a veru ani nie menej ako rodinné vzťahy, a to až tak, že každý štát by mal venovať ich legislatívnej úprave prvoradú pozornosť.

My sme presvedčení, že zákonnosť a ľudské práva sú principiálne nedotknuteľné a stále sú dôležité aj pre vládu Slovenskej republiky. Nepochybujeme o tom, že občania Slovenskej republiky si uvedomujú dôležitosť svojich občianskych a ľudských práv. Občania Slovenskej republiky si uvedomujú, ako sú ich práva porušované, čomu nasvedčuje obrovský ohlas na vznik nášho Inštitútu ochrany ústavných práv.

Vieme, že v našej spoločnosti vládnu koristnícke vzťahy, zúri boj o zamestnanie najmä v štátnom sektore, celkove všade dominuje boj o prežitie, kde stredoveké hodnoty humanizmu a kresťanstva sú anulované, kde hodnoty humánneho socializmu sú negované, kde sa zredukovali akceptované hodnoty na „peniaze“ a „moc“, kde ľudský život je zredukovaný na „výkon“, kde stúpa „agresivita zamestnávateľov“, kde „finančníci diktujú politikom“, kde neprekvapuje legislatívny deficit ochrany ľudských práv, v takejto spoločnosti neprekvapuje realita „bezprávneho stavu“, ktorý odmietajú vidieť nielen politici, ale aj právnici.

Vieme, že koristnícke vzťahy priamo indukujú boj medzi ľuďmi a skupinami, implikujú vznik závisti, nenávisti, a sú živnou pôdou ohovárania. Zamestnanec nemá žiadnu istotu v stabilite pracovného pomeru, nemá pocit sociálnej bezpečnosti, postupne sa odcudzuje svojmu zamestnávateľovi. Stála a dlhotrvajúca neistota vyvoláva poruchy emočnej zainteresovanosti, napätie zhoršuje zdravotný stav zamestnanca. Vznikol deficit hodnotového motívu v „hierarchickom usporiadaní“, vznikajú „anarchické nálady“, množia sa motívy k občianskej neposlušnosti. Tieto všeobecné trendy vo vývoji spoločnosti v danom všeobecne krízovom období sveta môžu byť nevhodne podčiarknuté patologickými vzťahovými fenoménmi, a v určitej súčinnosti môžu vyvrcholiť v patologickom útoku na vybrané obete medzi zamestnancami. Sme presvedčení, že štát je povinný predchádzať takýmto situáciám. 

Mobbing aj na Slovensku – okrem morálnych, etických, právnych a sociálnych, či zdravotných škôd – spôsobuje svojím rozsahom porovnateľné hospodárske škody, ako porovnateľne rozšírený alkoholizmus, či iné drogové závislosti. Obetiam spôsobuje psychické, fyzické a ekonomické škody, a navyše zanecháva trvalé následky.

Chceme zdôrazniť, že každý zamestnanec má právo na pokojnú prácu bez prenasledovania a bez násilia na pracovisku. Psychické násilie a bezdôvodné prenasledovanie nemožno ospravedlniť nikde, a vôbec nie na pracovisku. Nastal čas odstrániť násilie z pracovísk, lebo Inštitút ochrany ústavných práv ukazuje, že už je neskoro, evidujeme na Slovensku priveľký počet poškodených zamestnancov (1730), a to nás vyzýva ku zabráneniu ďalších poškodení našich občanov, konkrétnymi postupmi proti mobbérom a bosserom a prevenciou násilia v práci.

Your Holiness Pope Francis, pri príležitosti celosvetového sympózia o mobbingu chceme Vás uistiť, že na Slovensku budeme naďalej šíriť osvetu a monitoring boja proti všetkým formám násilia na pracoviskách, budeme propagovať nenásilné riešenie konfliktov, chceme vytvoriť softvér elektronický a systémové programy na oslovenie celého občianstva, najmä stredného a vysokého školstva, zamestnávateľského prostredia a médií s cieľom uviesť na pravú mieru poznanie o chorých medziľudských vzťahoch, chceme systémovo podporiť kampaň cieľavedomého, dobrovoľného zákazu mobbingu a bossingu na všetkých pracoviskách v Slovenskej republike.

Bratislava, 07. 05. 2018 štatutár IOÚP

Viac informácií prinesieme  na 7. medzinárodnej konferencii v novembri 2021 v Bratislave.

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví dokazuje, že pácha trestný čin

19.05.2023

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Boj za spravodlivosťou pokračuje. Ako to už býva často si ani nevšimneme, že najťažšie sa k svojej pravde dostaneme práve tam, kde by sme si povedali, že tu krivda sa nikomu nemôže [...]

Úradnícka vláda nie je žiadna „výhra“

15.05.2023

Vážení študenti práva,(a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Už v minulom článku sme Vám priniesli informácie o tom, že za všetko zlé, čo tu od roku 1989 vzniklo, môžu okrem iného novinári na čele s ich šéfredaktormi. Exposlankyňa [...]

Exposlankyňa parlamentu zvyšuje právne vedomie novinárom

30.04.2023

Vážení študenti práva,(a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Dňa 1. mája 2015 som vo vysielaní rádia Lumen poďakovala pani redaktorke Márii Čigášovej za pozvanie do relácie UV hovor, kde som hovorila na deň patróna robotníkov sv. Jozefa o [...]

UA Vojak / Vojna na UA / Bachmut / Delo /

Vojna medzi Ruskom a NATO je možná, vyhlásil náčelník českého generálneho štábu

29.05.2023 12:27

Aby sa tomuto scenáru zabránilo, je podľa Řehku potrebná zásadná príprava a odstrašenie.

Kliešť

Na celom území Česka platí mimoriadne riziko napadnutia kliešťom

29.05.2023 12:25

Začiatok sezóny kliešťov podľa Českého hydrometeorologického ústavu úzko súvisí s počasím.

František Mikloško

Do KDH sa vracia František Mikloško

29.05.2023 11:43

Podľa Majerského je Mikloško "osobnosť, ktorá má čo povedať aj v dnešnej dobe v slovenskej politike".

Gizela Dvončová

Vo veku 106 rokov zomrela v Partizánskom najstaršia Slovenka

29.05.2023 10:34

Informoval o tom primátor Partizánskeho Jozef Božik.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 181
Celková čítanosť: 4176546x
Priemerná čítanosť článkov: 23075x

Autor blogu

Kategórie