Tu sa treba pozrieť do histórie parlamentu. Zopakujme si stručne jeho poslanie, úlohy, činnosť po roku 1989. Parlament schvaľoval a schvaľuje prostredníctvom poslancov, ktorých občania zvolili, zákony už pomaly 30 rokov. Každý poslanec v každom volebnom období prichádza s tou – ktorou politickou stranou do parlamentu. Najprv voličom predloží každá politická strana politický program, ktorým nasľubuje svojim voličom, čo všetko pre nich spraví.

A potom, keď občania zvolia politické strany, potom sa politické sľuby strácajú a stratia. Kde sa stratili ich politické sľuby? Poslanec parlamentu musí pracovať podľa doteraz nastaveného politického systému, resp. ako na pracovisku, teda podľa náplne práce. Toto je dôležité poznať v súčasnej dobe „múdrej dobe“ pre každého občana.

Na každého poslanca čaká v parlamente práca poslanca. Aká je to práca? Stále rovnaká a stále rovnako nastavená: V parlamente sú poslanci koalície, títo predstavujú väčšinu parlamentu a tí druhí sú poslanci opozície. Títo sú v menšom počte. To znamená, že opozícia v menšom počte nemôže mať úspech pri prijímaní zákonov. Aj keby ich predložila tisíce a tisíce. Je to jednoduchá matematika, ktorú si občania vôbec neuvedomujú a ani sa jej nevenovali. A koniec koncov, kto by ich to naučil. Zatiaľ NIKTO z poslancov nám, občanom, verejne nepriznal, aká je jeho kompetencia v parlamente. Pre občanov sa stále zviditeľňuje táto „nálepka“ – Všetci poslanci 30 rokov točia koleso prijímania zákonov pomocov koalície. A akože skryto sa nám posúvalo a stále posúva, že poslanci opozície prinesú zákony po vôli občanom.

V celom takto nastavenom systéme nášho parlamentu občania nepoznajú, že by sa s problémami na pracoviskách mohli a mali obracať na svojich poslancov, ktorých si oni volili. Takáto možnosť neexistovala, ako som si to mala a mohla zistiť vo volebnom období.2012 – 2016.

Pomoc pre občanov som zaviedla ja, ako prvá poslankyňa parlamentu, ktorá aplikovala článok Ústavy SR o tom, že poslanec je volený a plní vôľu občanov. Vyzvala som na blogu sme ďalších poslancov, aby ma nasledovali. Ale nikto z poslancov sa stále nehlási ani nášmu Inštitútu ochrany ústavných práv na spoluprácu a pomoc pre občanov.

Prečo poslanci nepomáhajú obetiam mobbingu? Nikto im to v parlamente nekáže a nikto ich to nenaučil. Parlamentný inštitút ich školí, ale je to len o činnosti, ktorá sa pomaly 30 rokov v slovenskom parlamente traduje. Tento zložitý mechanizmus nastavenia parlamentu tu dosiaľ voličom , resp. občanom poslanci nevysvetlili.

Lebo každý kandidát za poslanca išiel do parlamentu s politickou stranou či hnutím a potom sa v poslaneckom kresle ako v „pekáči“ upiekol. Náš Inštitút ochrany ústavných práv šíri a dokumentuje, monitoruje aplikáciu zákonov prijatých v parlamente, To tu taktiež nikto neskúmal a naše výsledky prinášame na medzinárodných konferenciách a v Zborníkoch, ktoré ukladáme v súlade so zákonom do všetkých knižníc na celom Slovensku.
Poslanci nemajú vôľu pomáhať občanom, ktorí sa stali obeťami mobbingu, bossingu, stalkingu. Prečo? Znovu zopakujem: Lebo im to nikto nekáže. Inštitút ochrany ústavných práv dokumentuje súčasné „zlé“ nastavenie slovenského parlamentu, t. č. nie pre občanov. Potrebujeme, aby sa každý občan zaujímal o veci verejné. Aby si každý občan uvedomil, že najdôležitejšie v živote je práca a za prácu mať príjem a k tomu, aby sa Vám dobre pracovalo potrebujete dobré vzťahy na pracovisku. Toto Vám nevyrieši žiaden poslanec parlamentu, ktorého ste si tam teraz zvolili a rovnako to nevyrieši ani t. č. žiadna politická strana plná politických sľubov.

Kde sa nám stratili politické strany so svojimi riešeniami? Zase si spravili z občanov, voličov hlupákov.

Zmenu môžu priniesť samotní občania pomocou svojho právneho vedomia, o ktoré sa budú starať a zvyšovať ho vlastným záujmom veci meniť.

Z bohatej agendy Inštitútu ochrany ústavných práv máme prípady, kedy sa občania obrátili na poslancov parlamentu a títo v snahe pomôcť povedali občanom: Dajte mi to písomne. Ale to je všetko. Poslanec stále nemá oprávnenie riešiť mobbing, bossing, stalking na pracovisku. Nepíšu o tom ani novinári. Aj oni sú radi, že majú prácu.
Alebo je lepšie sledovať “ výstrelky lídra OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA a NOVA?

https://plus7dni.pluska.sk/domov/minister-financii-igor-matovic-ma-krku-dalsi-problem-jeho-vyroku-prisla-drsna-reakcia?itm_brand=plus7&itm_template=article&itm_modul=najcitanejsie&itm_area=najcitanejsie-24h&itm_position=1