Založ si blog

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto nechcel venovať informáciám o náplni práce našich poslancov?
A hľa stále platí čo sme zistili vo výskume od roku 2012? Ako na pracoviskách, tak aj v politike, sa stále viac prehlboval a prehlbuje existujúci problém otrokárstva. Túžili sme po vznešenej existencii – vznešene sme zvrhli diktatúru komunistov – ale kde je naša túžba dnes? Od roku 1989 nám tu narastá a narástla početná skupina utláčaných zamestnancov. Všetci zamestnanci, ktorí ste vo volebnom období 2012 – 2016 prichádzali do mojej poslaneckej kancelárie a opisovali ste svoje moderné zotročenie, ďakujeme Vám. Ale žiaľ, nikto z poslancov Vás doteraz nechcel ani vidieť, ani počuť. Sme toho názoru , že títo zamestnanci nikdy nedostali od slovenskej úradnej legality ani jednu kompetentnú odpoveď na svoje otázky a sťažnosti.
https://blog.sme.sk/ritomska/politika/v-politike-stale-viac-sa-prehlbuje-existujuci-problem-otrokarstva
Slovensko je v rámci Európskej únie „štandardná“ štátna formácia s pestovaným psychickým násilím na pracoviskách ako všade v krajinách EÚ. Ani v takzvaných vyspelých štátoch Európskej únie nie sú garantované práva proti psychickému týraniu na pracoviskách. O tom sme hovorili už na prvej medzinárodnej konferencii v parlamente v roku 2012, ktorú som tam organizovala. Neznamená to, že žiadna pliaga sa v minulosti na pracovisku nenachádzala. Ale v posledných troch desaťročiach začala byť rozoznávaná ako jedna z patologických sociálnych syndrómov na pracoviskách práve preto, lebo sa zdá akoby začínal byť sociálne prijímaný a považovaný za akúsi „normu“. Na rozdiel od nás v zahraničí sa proti tejto „pliage“ konajú semináre, občianske a odborné konferencie v organizovaných spoločenstvách, kde si občania odovzdávajú poznatky a skúsenosti. Vznikla celoeurópska sieť boja proti mobbingu vzájomne spolupracujúcich občanov, ktorého sme za Slovensko súčasťou.
https://blog.sme.sk/ritomska/politika/europoslanec-ako-biely-kon
A dôležité: Našu tému sme preniesli z blogu sme na blog pravda. A prečo: LEBO tu sa dostávame na popredné miesta v rebríčku čítanosti: za 1 deň, potom za 3 dni a potom za týždeň.
Od roku 2020 sme prínášali na blogu pravda spravodajstvo – a hľa všimol si nás TV eReport – médium, ktoré patrí pánu Fedorovi Flašíkovi. Jeho moderátori pripravovali reláciu o blogeroch a pozvali ma dňa 13. marca 2023 do štúdia. Očakával ma spisovateľ pán Gustáv Murín. Natočili so mnou video, prečo mám na blogu pravda za dva roky takú veľkú čítanosť. A k tomu ešte dôležité otázky – ako a prečo som sa dostala do parlamentu, ako funguje náš parlament, aká je práca poslanca parlamentu a ďaľšie a ďalľie informácie zo zákulisia nášho parlamentu. Video mali zviditeľniť v apríli 2023. Aspoň tak mi redaktori sľúbili.
A hľa na moju otázku, prečo video ešte nie je zverejnené, som dostala odpoveď od pána Murína, že zlyhalo technické zariadenie a budeme to musieť natočiť znovu.
ALE POZOR: sme na Slovensku. Do dnešného dňa čakám na nové pozvanie. A hľa už pán Fedor Flašík umrel a moje pozvanie nikto nenaplnil….
Ale naša téma rezonuje po 12 rokoch. Tentokrát sa jej venuje pani redaktorka Monika Šebová v RTVS. Ak si vypočujete reláciu, tak nám nič nové neprináša. Oslovujeme aj ju a počkáme, či pani redaktorka odpovie. Budeme Vás informovať.
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/20791/465396#725
A pre poučenie: bojovať s presilou má zmysel, ak sa chcem obetovať, napríklad, ako to spravilo zopár Grékov v termopylskom priesmyku a ich vodca Leonidas odkázal domov, postavte nám pomník, lebo my sme vaši hrdinovia – vďaka Leonidasovmu jasnému poznaniu všetci vedeli, že sa obetujú a všetci vedeli že budú mať pomník, pamiatku vo svojom národe. História v celom svete si ich pamätá.
Vážení občania, len taký boj má zmysel.
https://blog.sme.sk/ritomska/politika/europoslanci-ako-spolupachatelia
https://blog.sme.sk/ritomska/politika/vazeny-pan-europsky-ombudsman
Pripomínam: v roku 2017 Európska komisia začala bojovať proti násiliu páchanému na ženách vo všetkých jeho formách. Vyčlenili si na to 10 miliónov eur na podporu praktického úsilia zameraného na predchádzanie rodovo motivovanému násiliu a na podporu obetí v Európskej únii. Cieľom je zvýšiť povedomie a poskytovať informácie o násilí páchanom na ženách, pri čom sa zamerali na širokú verejnosť, ako aj na odborníkov, ktorí môžu pomôcť zmeniť túto situáciu: okrem iného na príslušníkov polície, učiteľov, lekárov a sudcov. Európska komisia chce raz a navždy vyjadriť nesúhlas s jasným porušovaním našich základných práv. Spojili svoje sily s členskými štátmi, aby skoncovali s násilím páchaným na ženách. Všetky ženy a dievčatá by mali mať možnosť chrániť si svoje práva a hlavne za ne bojovať. Aké kroky sme podnikli u nás v boji proti násiliu?
https://blog.sme.sk/ritomska/politika/kto-zije-zivot-bez-strachu-a-nasilia-a-to-v-europskej-unii-na-slovensku
Sankcionovanie šikanovania ako formy psychického násilia je pre naše 21. storočie oneskorená úloha našich zákonodarcov. Šikanovanie je čisté násilie, ktoré môže postihnúť niekoho nezávisle od jeho promorbídnej osobnosti. Šikanovanie na pracovisku sa vyznačuje systematickým psychickým zneužívaním alebo ponižovaním osoby jednotlivcom alebo skupinou, s cieľom poškodiť jej povesť, česť, ľudskú dôstojnosť a bezúhonnosť a nakoniec prinútiť obeť ukončiť prácovný vzťah.
https://blog.sme.sk/ritomska/politika/politicky-system-zlyhava-na-ludskom-faktore-a-dusevni-trpaslikovia-budu-vzdy

Politici získali moc a národ sa „zabáva“

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?


Otázkou je: Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ? Viac nabudúce.

Koho nám novinári pošlú do Európskeho parlamentu?

03.06.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Už v minulom článku sme Vás informovali,že jedno médium sa našlo, aby zverejnilo, prečo blogeri píšu. Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ? Ale dnes Vám prinesiem úryvok z knihy [...]

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

irán, izrael, útok

Irán nainštaloval nové centrifúgy v stredisku na spracovanie uránu

13.06.2024 21:14

Západné krajiny Irán dlhodobo podozrievajú, že má v úmysle vyrobiť jadrovú zbraň.

Emmanuel Macron

Zacharovová: Francúzsko sa príliš angažuje v konflikte na Ukrajine, hrozí mu stret s Ruskom

13.06.2024 18:15

Podľa hovorkyne ruskej diplomacie je načase, aby sa ľudia vo Francúzsku prebudili a uvedomili si, do čoho sú zaťahovaní.

Putin Gold

Veľká sedmička prinúti úspory Moskvy pracovať pre Kyjev

13.06.2024 18:04, aktualizované: 22:27

Šéf Kremľa s nimi kedysi sedel za jedným stolom. Z niekdajšej Veľkej osmičky je ale dnes Veľká sedmička, a jej lídri na summite G7 v Taliansku chystajú veľké zúčtovanie s Vladimirom Putinom za jeho agresiu proti Ukrajine.

Emmanuel Macron

Macron hrá po prehre v eurovoľbách vabank. Ako môže jeho pád ovplyvniť úniu?

13.06.2024 18:00

Vráti sa Smer po eurovoľbách do rodiny európskych socialistov? Analytici sú skeptickí.