Založ si blog

Igor Matovič obabral aj skúsenú Annu Záborskú

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo  v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Preskúmame spoločne, čo nové sa „zaviedlo“ v parlamente v tomto volebnom období.

 

Matovičovo 1 euro pre asistenta poslanca

Prichádzame na stretnutie s poslancami OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA a NOVA. Pred parlamentom posedáva na lavičke  akási žena a nahlas vykrikuje: „Kollár, si predseda parlamentu a robíš tu deti. Aj ja mám záujem, aby som s Tebou mala dieťa.“  Opakuje stále kolom dokola.

Proti nej postáva 5 ochrankárov. Všetci len počúvajú. Občas sa oprú o zabradlie. Žena neustále vykrikuje. Čo to znamená?

Vari toto je vizitka nášho národa?

Radšej sa  informujem u prvého ochrankára. „Máme stretnutie s poslancami OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA „.

Spýtajte sa informátora a ukazuje do vestibulu.

Vchádzam do vestibulu parlamentu a informátorky si pýtam číslo do klubu OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA:

Informátorka ochotne povie číslo.

„Nie“, ozve sa v slúchadle,  „poslanec Martin Čepček už nechodí do klubu. A tu nemá žiadne stretnutie“.

Nakoniec získam telefónne číslo na poslanca a kráčam na Západnú terasu Bratislavského hradu. Tu sa môžeme stretnúť s poslancami parlamentu aj nezaradenými.

A hľa, prechádzam okolo Branislava Škripeka, asistenta za 1 euro pani poslankyne Anny Záborskej.

„Ahoj Braňo“ – pozdravím ho. „Môžem sa niečo spýtať?“

Braňo prikývol.

„Ako to, že si asistent za 1 euro?“

https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=poslanci/posl_asistenti&PoslanecID=147&CisObdobia=8

https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=poslanci/posl_asistenti&PoslanecID=861&CisObdobia=8

„Noooo, vieš, Matovič nás zase obabral“.

„A prečo ste sa nechali?“  Moja otázka ostala nezodpovedaná.

Viac sa už nepýtam. Radšej odchádzam.

Koľko otázok, vážení študenti, by ste tu mali. Ale v konečnom dôsledku, ako je možné obabrať poslankyňu a skúsenú političku Annu Záborskú.

Je otázkou pre novinárov, prečo Anna Záborská nemá žiadneho asistenta  za 3270 eur?

Kto z Vás vie, že sú to peniaze občanov, za ktoré by mali aj asistenti poslancov slúžiť národu?

Poslankyňa Anna Záborská sa stala spolupáchateľkou zla

Aká je politika naša slovenská. Vari sa tu niečo od rokov 2012 – 2016 zmenilo? NIE. Stále si politici OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA  „predávajú“ privilégiá podnikateľských skupín, zamestnávajú známych a ich známych v štátnej sfére, vymýšľajú nové prekážky na vstup na trhy alebo zachraňujú spriatelených podnikateľov z verejných zdrojov. Porušujú zákony, ktoré nikto nekontroluje, Čím ďalej sú od voliča, tým menej vidíme spätnú väzbu, ktorá by korigovala správanie politikov a kariérnych byrokratov. Trvá to už viac ako tridsať rokov. Ako všetci už na vlastných skúsenostiach vieme, štát poškodzuje rodiny ekonomicky a tiež sociálne už niekoľko desaťročí.

Novinári priniesli zdvihnutý prst Anny Záborskej

Takmer vo všetkých volebných programoch politických strán, aj kandidátov na prezidenta vidíme deklarácie o znížení miery korupcie. A že vraj na zlepšenie vymožiteľnosti práva. Takmer každá vláda si do programového vyhlásenia vlády dávala ten istý cieľ, ako vždy. Aj teraz po víťazstve OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA voliči sú oklamaní, lebo  po voľbách zistili vzostup korupcie a pokles vymožiteľnosti práva. Pýtam sa, dokedy? Môže ešte korupcia stúpať a vymožiteľnosť práva klesať?

https://www.slovanskenoviny.sk/stal-sa-matovic-premierom-podvodom/

Sú občania dôvodom, že sa majú zle

A hľa, médiá sú veľmi dobrým prostriedkom na udržanie moci v tomto prehnitom systéme. Len  nepustiť moc, ktorou vládnu tomuto národu. Viem, že je to tvrdý boj za národ, ktorý je “masírovaný” médiami. Viem, a to mi povedali novinári na mojich tlačovkáchv roku 2016 len medzi štyrmi očami, že nemôžu o nás písať. Nastavená cesta je tŕnistá, ale nedáme sa. Je čas, aby sa aj trpiaci a ponižovaní občania dozvedeli, ako sa dá v tejto krajine žiť bez klamstiev, ohovárania, pretvárky. Každý deň nám prichádzajú informácie, ako sa kšeftuje a podvádza medzi kandidátmi. Nikoho nenapadne, ak sa toho dopúšťajú kandidáti teraz, čo potom budú robiť v parlamente.

Mlčanie politikov ohrozuje zdravie občanov (voličov) v celej Európskej únii

Dnes už ľudí nezaujíma vykrikovanie, urážanie, či populistické reči a EGO, ale riešenia, činy a odvaha ich naplňovať a riešiť. Ľudia dávno pochopili, že celoživotná príprava na niečo a sľuby na desaťročia ich neuživia a tak sa rozhodli podľa najdokonalejšieho plánu. Plánu, ktorý je z ich hláv, z ich života a v ich moci, kde sami môžu určovať cestu, cieľ a stratégiu aby riešenia mohli aj sami zažiť a skúsenosti odovzdať aj svojim deťom. Touto cestou pre nich sa stal Inštitút ochrany ústavných práv a vízia novej spoločnosti. Tu je cesta, cieľ a stratégia, tu je aj odvaha, odhodlanie a činy.

Dnešní študenti na vysokých školách sa cítia rovnako, ako sa cítili naši mladší súrodenci pred 33 rokmi. Nespokojnosť s totalitným režimom je jedna stránka mince – ktorá je rovnaká ako to bolo v rokoch osemdesiatych minulého storočia. Dnešné utrpenie zotročených občanov má však ešte tri, štyri, až päť strán útlaku. Najprv vás zablokuje pôžička, potom tvrdý zamestnávateľ, ďalej štátne inštitúcie, ktoré sú schopné prenasledovať občana za byrokratickú chybu – počnúc sociálnym úradom, úradom práce, neskôr exekútor a nie nakoniec aj súd, ktorý vás s radosťou prenasleduje za vykonštruované priestupky, alebo nedoplatky.

Matovič si spravil zo vzdelanosti slovenského národa biznis

Ako budú odškodnení a vyplatení občania, ktorí si zo svojej mzdy odvádzali v socializme peniaze na dôchodok a dnes majú z toho…

A preto občan, volič by mal mať vedomosti o tom, ako a čo robiť v prípade porušovania ľudských práv, či ľudskej dôstojnosti. A najmä zistiť informácie o postavení starších zamestnancov a starostlivosti zamestnávateľov o túto vekovú skupinu  (nad 55 rokov) pokiaľ ide o ich bezpečnosť a ochranu zdravia a nájsť také preventívne riešenia, ktoré zabezpečia, aby odchádzali do dôchodku v oficiálne stanovenom veku (nie predčasne) a v dobrom zdravotnom stave.

 

Dokedy sa budú spoliehať lídri politických strán na lobovanie mediálnych aktérov pri tvorbe politiky

29.01.2023

Vážení študenti práva (a nielen Vy), ďakujeme Vám za gratulácie k Novému roku 2023. Sme radi, že sledujete naše odborné spravodajstvo, ktorého cieľom je osveta a monitoring v boji proti psychickému násiliu na pracoviskách ako aj historický výskum budovania demokracie po slovensky, aby sa zvyšovalo právne vedomie nášho národa. Lebo, ako viete a písali o tom novinári, či [...]

Doplácame na to, že vyše tridsať rokov nikto neriešil do hĺbky. . .

17.01.2023

Vážení študenti práva (a nielen Vy), v tomto novom roku 2023 budeme pokračovať s monitoringom o našich praktických skúsenostiach z výskumu o budovaní demokracie po slovensky. Predovšetkým sa zameriame na výsledky štúdia žalobných návrhov pracovného práva, kde žalobca/bkyňa stratil/a u žalovaného prácu. Dôležité dôkazy sú žaloby občanov, ktoré boli podané vo [...]

Zverejňovanie zločinov a . . . . .

30.12.2022

Vážení študenti práva (a nielen Vy), v tomto končiacom roku 2022 si zopakujeme naše praktické skúsenosti z výskumu o našom budovaní demokracie po slovensky. Čo sme zistili? Predovšetkým je dôležité: 1. Do politiky sa stále dostávajú tí, ktorí nemajú odborné znalosti a vedomosti. A koho je to chyba a komu to vadí? 2. Od roku 1989 nám politika zvlčila a okrem iného aj [...]

Zeman, Kiska,

Posledné zbohom Slovensku. Zeman príde do Tatier, stretne sa aj s exprezidentami

06.02.2023 13:06, aktualizované: 14:01

S prezidentkou Čaputovou sa Zeman stretne na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách.

Marjorie Taylor Greene

Ako vyzerá mizerný život? Podľa republikánky byť členom Kongresu a ročne zarábať 174-tisíc dolárov

06.02.2023 12:05

Taylorová Greeneová bola do Snemovne reprezentantov zvolená v roku 2020, predtým vlastnila pobočku posilňovne CrossFit.

Polícia, nehoda, zločin, trestný čin, vyšetrovanie, bitka, útok, vražda

Ukrajinci v Bratislave poškodili auto aj s vodičom, ďalší zabil ženu. Čelia obvineniu

06.02.2023 10:31, aktualizované: 11:05

Poškodeného mali vylákať na stretnutie pred prevádzkou rýchleho občerstvenia.

bziny

Počas kalamity opitý šoféroval autobus s 12 ľuďmi, čelí obvineniu

06.02.2023 09:44, aktualizované: 13:27

Ministerstvo vnútra eviduje z dôvodu snehovej kalamity dovedna 111 mimoriadnych situácií.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 174
Celková čítanosť: 4038449x
Priemerná čítanosť článkov: 23209x

Autor blogu

Kategórie