Založ si blog

Novinári odhaľujú našu tému v plnej nahote

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo  v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Preskúmame spoločne, čo nové sa „zaviedlo“ v parlamente v tomto volebnom období.

Igor Matovič obabral aj skúsenú Annu Záborskú

Opakovanie – matka múdrosti: Pred parlamentnými voľbami v roku 2020 sme upozorňovali  na aroganciu moci poslanca Igora Matoviča v článkoch na blogu pravda:

 Politický podraz poslanca Matoviča na občanoch

Neklam ľud kresťanský, poslanec Igor Matovič

POZOR! Ten poslanec, ktorý začne vytŕčať z radu, ten je postupne likvidovaný: Líder sa o to ako mobbér postará. Je to ako na našich slovenských pracoviskách, kde sme zistili pojem Mobbing.  Je to naša slovenská definícia vychádzajúca z Clausewitzovej definície vojny. Mobbing a vojna sú rovnaké spoločenské úkazy, líšia sa len rozsahom a hromadnou ničivosťou, v čom je vojna podstatne účinnejšia. Oboje sú súčasťou programovej likvidácie ľudí. Oboje sú spoločnosťou tolerované. Oboje sú zákonom chránené – myslím tým napríklad zastrelenie dezertéra vojaka, je na to vraj zákon, alebo sociálnu likvidáciu spolupracovníka, ktorý sa postaví proti mobbingu, vraj sa nemal do toho starať. Takéto koleso psychicky narušených vzťahov tu máme aj v tomto volebnom období.

Občania ani nevedia, čo má poslanec parlamentu robiť. A kto to z poslancov parlamentu vie, čo je jeho poslaním, keď si ho občania zvolili? Ktorý z poslancov nám zviditeľnil v tomto volebnom období pokračovanie politiky vo vzťahu k ostatným spolupracovníkom – poslancom agresívnym spôsobom t.j. mobbingom?  Nikto. Všetci po zvolení len zohnú chrbty a pokračujú ako spolupáchatelia ukazovať zlú firemnú kultúru na našich pracoviskách. Nikto nám na Slovensku nechce zviditeľniť pravdu o psychicky  narušených vzťahoch.

Fico je ten dôvod, tvrdí bývala poslankyňa parlamentu

V tomto volebnom období je to ešte horšie. Na tomto blogu som prinášala informácie priamo zo zákulisia parlamentu. A  už vidíme, že za našimi poslancami nie sú žiadne skutky. A ani nemôžu. Lebo nepochopili čo je mobbing, bossing, stalking na pracovisku.

Prečo sa nedarí slovenskú zákonodarnú činnosť orientovať na potlačenie psychického násilia na pracoviskách? Lebo Slovensko je „štandardný“ štát v rámci Európskej únie, má svoje pestované psychické násilie na pracoviskách. Legislatívna činnosť zákonodarcov je typická, je paneurópsky zameraná „na objednávky lobistov“.

Minister hospodárstva SR Richard Sulík je ďalší dôvod zneužívania politiky

Zákony, ktoré sa prijímali a prijímajú, žiaľ, nemajú nastavený systém kontrolného mechanizmu. Ako to, že nikoho nenapadlo (od roku 1989) zaviesť kontrolný poslanecký systém na monitoring účinnosti nových zákonov? Jednoducho preto, lebo zverstvo v parlamente sa honosí počtom legislatívnych návrhov. Robia si štatistiku a médiá ich v tom podporujú, že kto koľko návrhov podal a koľko z toho bolo schválených. Je to choroba, vôbec ich nezaujíma dopad zákonov na život občanov.

Sú občania dôvodom, že sa majú zle

A stále platí: Opakovanie, matka múdrosti Znovu chcem upozorniť na vážnosť jedného omylu: Občania ba aj naši poslanci v parlamente alebo naši novinári uvádzajú pojem šikana. Ale pozor! Mýlia si šikanu s mobbingom. Nie je to to isté. Šikana je šikana, a to nie je mobbing! Je v tom obrovský rozdiel. Šikanu tvorí vodca, ktorý je známy a ktorý si stojí za svojimi šikanérskymi podmienkami a verejne vyžaduje podriadenie sa jeho podmienkam. Šikana je definovaná v Trestnom zákone, ako sme už písali aj na tomto blogu,  je trestná.

Mobbér sa skrýva za nariadenia a zákony, mobbing v žiadnom zákone nie je definovaný, Mobbér manipuluje iných servilných a submisívnych zamestnancov svoj kriminálny čin prenasledovania utajuje a nikdy ho neprizná. Pri preukázaní trestného činu ublíženia na zdraví následkom mobbingu by sa malo trestať sankciou trestnej sadzby až do výšky dvoch rokov odňatia slobody, nehovoriac o finančnom zadosťučinení za spáchanú škodu na zdraví občana.

Topiaci líder Matovič sa slamky chytá alebo kradnúť sa nemá

Mobbéri majú určité typické osobnostné črty – mnoho z nich patrí do skupiny tzv. sociopatov, ľudí neuznávajúcich nič iné než svoje vlastné pravidlá a zákon silnejšieho resp. hlasnejšieho, ktorý má na pracovisku lepšie konexie. Mobér útočí z pocitu nedocenenosti až menejcennosti. Ďalšími potenciálnymi mobérmi sú tzv. karieristi. Takíto ľudia sa snažia presadiť sa na úkor druhých, nevynímajúc formu trefných úderov pod pás. Mobbér nedokáže predvídať reakciu obete a má pocit ohrozenia z jeho strany, a preto ho chce zo svojho prostredia odstrániť, jedná pre studený, vypočítavý kariérizmus bez štipky emócií.

To je ale zhnitá politická kultúra, však pán poslanec Matovič

Igor  Matovič mal od začiatku svojho pôsobenia v parlamente radosť z kritizovania kohokoľvek, keď mu to zaplatili „reklamujúci zákazníci“. Páčilo sa mu, že nemusí platiť za svoje marketingové články. Ale Matovičove články nikdy neponúkali a stále neponúkajú riešenie, stále sú iba kritikou, a to kritikou bez dôkazov. Marketingový populizmus mu platia objednávatelia reklamy v jeho reklamných časopisoch. Ani jeden podnikateľ nedostal zľavu (ak áno, nech sa prihlási) za to, že vedľa jeho reklamy je Matovičova marketingová politika. Ba dokonca  využil zákony na získanie moci. Nezastavil ho ani väčšinový kolos politickej strany SMER.

https://anzelma1234.blog.pravda.sk/2020/02/18/topiaci-lider-matovic-sa-slamky-chyta-alebo-kradnut-sa-nema/znikli všelijakí pisatelia a citové výlevy podávajú vo svojich videách,  noví a noví blogeri,

Občania uverili, že prichádza zmena k lepšiemu. NIE!  Takto sme to mali za Mečiara, Dzurindu, Fica a teraz aj za Igora Matoviča. Každá metla inak metie alebo  takto to funguje za každej vlády.  Otvorme oči malé množstvo si tu môže robiť, čo chce. Toto všetko speje ku koncu demokracie, ku koncu slobody slova, ku koncu možnosti kritizovať. Akosi rýchlo zabudli novinári na líderku OĽaNO p. Máriu Šofranko. Aj Zuzana Kovačič Hanzelová s ňou mala urobiť po voľbách aspoň rozhovor.

Je dôležité zapísať do histórie pre naše mladé generácie kolosálny podvod premiéra Igora Matoviča. Vážení, ako píšeme na blogu pravda Matovičova vláda od svojho zvolenia dňa 29. 02. 2020  je neplatná. Táto skutočnosť vošla do histórie a nikto ani len z právnikov na ústavné právo sa nedokáže k tomu vyjadriť a ani vyvrátiť. Na Ministerstve vnútra SR ľahko preukážete, že OĽaNO zaniklo dňa 20. 11. 2019. A znovu zopakujem:  do parlamentných volieb v roku 2020 Igor Matovič vymyslel stratégiu spojil sa s tromi politickými subjektmi Kresťanskou úniou, ZMENOU ZDOLA A NOVA. Spolu s nimi prevalcoval sa do parlamentu. A po parlamentných voľbách (29. 02. 2020) Kresťanská únia, ZMENA ZDOLA, NOVA stále existujú ako samostatné politické strany. Potom všetky právne predpisy, ktoré Matovičova vláda vydáva, sú neplatné. Matovičova strana vznikla na základe právneho úkonu, ktorý sa prieči zákonu a zákon obchádza (§ 39 Občianskeho zákonníka). To si nedovolil NIKTO v dejinách, aby veselo vládol a všetci občania sa len ticho prizerajú. Ale nie VŠETCI, máme tu veľa a veľa (odvážnych) blogerov, ktorí poukazujú na nedostatky demokracie po slovensky:

OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA – biely kôň politickej mafie

Celá táto vrcholová politika mi ukazuje, ako  razantným tempom naša téma – psychický teror na pracoviskách – dostala priestor v médiách a vyvoláva obrovský záujem. Nie je na tom nič zvláštne veď mobbing, bossing – na Slovensku známe pod pojmom ako šikana – postihuje mnohých a aspoň trochu sa týka každého z nás. Aj v politike podľahol šikane zo strany premiéra minister hospodárstva Richard Sulík. A stal sa verejne pred občanmi obeťou mobbingu. Ponižovanie, zneužívanie, sabotovanie práce ministra hospodárstva SR, to sme tu ešte nemali.

Koho už zaujíma, že ani jedna politická strana si neplní svoje predvolebné sľuby. Matovičova vláda predstavuje zvierací model práce. Ako z tohto kola von?

Igor Matovič vymyslel „bombu“ a novinári sa zhŕkli ako sliepky okolo neho

Kto si všimol, že zaviedol do rokovania parlamentu sociálno patologický jav, ktorý dovtedy používal vo svojich pracovnoprávnych vzťahoch na svojom pracovisku. Veď už ako zamestnávateľ nechránil svojich podriadených a nezabezpečil im pracovné prostredie vhodné pre človeka s ľudskou dôstojnosťou. Inštitút ochrany ústavných práv zaevidoval obete, ktoré sa nebáli zviditeľniť svoje tvrdé pracovné podmienky.

Nová technika  práce Igora Matoviča v parlamente boli tlačovky. Tlačovky sa valili skoro denne. Novinári behali do parlamentu ako prepelice, aby ľuďom prinášali len a len informácie nášho „lídra“. Každý si musel všimnúť jeho prejavy plné arogancie a za nimi nebolo žiadne riešenie. Nikto ho v jeho arogancii nevedel zastaviť.  Zmenil prejav politika – štátnika na politika – predstaviteľa zlej firemnej kultúry, ktorá sa usadila a tradovala aj na našich pracoviskách od roku 1989.  Pod heslami ľudských práv si vybudoval svoju politickú kariéru a stále nám tu pred našimi občanmi zbieral a zbiera politické body.

Možno to definovať ako zlo vychádzajúce z nadriadenej psychopatickej osobnosti. A tak ako na svojom pracovisku rovnako priniesol zlo do parlamentu.

Vari si to nikto  za 33 rokov nevšimol, aké zlé hospodárenie funguje v našom parlamente? Alebo to všetkým poslancom parlamentu, ktorí sú aj v tomto volebnom období zvolení, vyhovuje. A to aj za pomoci novinárov.

A tak občania nemajú vedomosti a znalosti, ako funguje parlament a stále volia nehospodárny parlament. Už v tomto článku som písala, že Matovičova vláda tu bude ešte tri roky volebného obdobia 2020 – 2024. A tak stále budeme zaostávať za členskými krajinami EÚ aj v kultúre správania.

Kto zachráni Slovensko?

Z tejto našej histórie vidíme všetci bojujú proti všetkým.  A človek sa stal človeku vlkom. Naša téma príšla do parlamentu na pracovnoprávne vzťahy našich politikov. Poplašné signály ako  východiská zo začarovaného kruhu signalizujú, že Igor Matovič otočil politiku Richarda Sulíka v prospech seba.

Môžete všetko napísať alebo povedať, okrem pravdy a faktov, lebo. . . .

Ministri podávajú demisiu zo zdravotných dôvodov

Dokedy sa budú spoliehať lídri politických strán na lobovanie mediálnych aktérov pri tvorbe politiky

29.01.2023

Vážení študenti práva (a nielen Vy), ďakujeme Vám za gratulácie k Novému roku 2023. Sme radi, že sledujete naše odborné spravodajstvo, ktorého cieľom je osveta a monitoring v boji proti psychickému násiliu na pracoviskách ako aj historický výskum budovania demokracie po slovensky, aby sa zvyšovalo právne vedomie nášho národa. Lebo, ako viete a písali o tom novinári, či [...]

Doplácame na to, že vyše tridsať rokov nikto neriešil do hĺbky. . .

17.01.2023

Vážení študenti práva (a nielen Vy), v tomto novom roku 2023 budeme pokračovať s monitoringom o našich praktických skúsenostiach z výskumu o budovaní demokracie po slovensky. Predovšetkým sa zameriame na výsledky štúdia žalobných návrhov pracovného práva, kde žalobca/bkyňa stratil/a u žalovaného prácu. Dôležité dôkazy sú žaloby občanov, ktoré boli podané vo [...]

Zverejňovanie zločinov a . . . . .

30.12.2022

Vážení študenti práva (a nielen Vy), v tomto končiacom roku 2022 si zopakujeme naše praktické skúsenosti z výskumu o našom budovaní demokracie po slovensky. Čo sme zistili? Predovšetkým je dôležité: 1. Do politiky sa stále dostávajú tí, ktorí nemajú odborné znalosti a vedomosti. A koho je to chyba a komu to vadí? 2. Od roku 1989 nám politika zvlčila a okrem iného aj [...]

Zeman, Kiska,

Posledné zbohom Slovensku. Zeman príde do Tatier, stretne sa aj s exprezidentami

06.02.2023 13:06, aktualizované: 14:01

S prezidentkou Čaputovou sa Zeman stretne na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách.

Marjorie Taylor Greene

Ako vyzerá mizerný život? Podľa republikánky byť členom Kongresu a ročne zarábať 174-tisíc dolárov

06.02.2023 12:05

Taylorová Greeneová bola do Snemovne reprezentantov zvolená v roku 2020, predtým vlastnila pobočku posilňovne CrossFit.

Polícia, nehoda, zločin, trestný čin, vyšetrovanie, bitka, útok, vražda

Ukrajinci v Bratislave poškodili auto aj s vodičom, ďalší zabil ženu. Čelia obvineniu

06.02.2023 10:31, aktualizované: 11:05

Poškodeného mali vylákať na stretnutie pred prevádzkou rýchleho občerstvenia.

bziny

Počas kalamity opitý šoféroval autobus s 12 ľuďmi, čelí obvineniu

06.02.2023 09:44, aktualizované: 13:27

Ministerstvo vnútra eviduje z dôvodu snehovej kalamity dovedna 111 mimoriadnych situácií.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 174
Celková čítanosť: 4038461x
Priemerná čítanosť článkov: 23210x

Autor blogu

Kategórie