Založ si blog

Igor Matovič vymyslel „bombu“ a novinári sa zhŕkli ako sliepky okolo neho

Tak zase nám Igor Matovič vymyslel „bombu“ a novinári sa zhŕkli ako sliepky okolo neho. Tentokrát si vymenil kreslo premiéra s kreslom ministra financií Eduardom Hegerom. Je to nová historická výmena vládnych predstaviteľov moci. To by len tak niekto nevymyslel. Ale prečo sa novinári nepýtajú na príčinu a dôvod tejto výmeny. Ba nepadla odborná otázka: Je takáto výmena vôbec možná? A potom sa hovorí o novinároch, že  nám prinášajú všetky informácie.

Kto je vlastne nový premiér Eduard Heger, ktorý nám zasadol do kresla premiéra? O tom, kedy a ako vstúpil do politiky, nám už novinári napísali „klebety“.

Vyberám zo Zápiskov z parlamentu: Na Eduarda Hegera sme sa ako mimovládna organizácia IOÚP obrátili v júli 2017, keď sme pripravovali 3. medzinárodnú konferenciu Kde vzniká zlo?, ktorú sme chceli zorganizovať v Národnej rade Slovenskej republiky. Ako občania, ktorí sa zaujímajú o veci verejné, sme písomne požiadali vedúceho Kancelárie Národnej rady SR  Ing. Daniela Guspana o miestnosť v Národnej rade SR, kde by sme mohli uskutočniť túto konferenciu pre občanov. Dostali sme odpoveď, kde nám bolo doporučené obrátiť sa na niektorého poslanca a tento nám pod jeho záštitou môže zabezpečiť miestnosť v parlamente.

A poďme sa pozrieť, ako tento záujem o verejné veci dopadol.

Dňa 13. júna 2017 píšem e-mail: Dobrý deň, Vážený pán poslanec,na základe včerajšieho rozhovoru si vás dovoľujeme požiadať o termín stretnutia.
Ďakujeme za odpoveď.S úctou JUDr. Mária Ritomská, štatutár IOÚP

Dňa 14. júna 2017 dostávam e-mail: Dobrý deň, pani Ritomská, Pán poslanec ma poprosil, aby som Vám odpísal v jeho mene.Tento aj budúci týždeň beží v NR SR schôdza v zrýchlenej forme. Čas na stretnutie tento týždeň je teda veľmi obmedzený. Stretnutie by bolo ideálne zorganizovať na budúci týždeň, alebo po skončení schôdze. Navrhnúť dátum stretnutia si zaradím do zoznamu úloh, a akonáhle budeme vedieť predbežne stanoviť deň, ozveme sa Vám. S pozdravom Mgr. Rastislav Krátky Asistent poslanca NR SR Eduarda Hegera

Dňa 27. júna 2017 dostávam e-mail:Dobrý deň, pani Ritomská,pán poslanec bude v tieto dni odcestovaný, ale po jeho návrate by bolo možné sa stretnúť 6. júla, štvrtok. Vyhovovalo by Vám to? S pozdravom Mgr. Rastislav Krátky Kancelária poslanca NR SR Ing. Eduarda Hegera

Dňa 5. júla 2017 o 19,38 hod  dostávam e-mail: Dobrý večer, pani JUDr. Ritomská, mrzí nás to, ale práve sa pánovi poslancovi nečakane zmenil program. Zajtra, v čase stretnutia bude neplánovaná Tlačová Beseda, na ktorú p. Heger musí ísť. Preto potrebujeme zajtrajšie stretnutie preložiť.

Dňa 13. júla 2017 dostávam e-mail: Navrhujeme nový čas stretnutia, štvrtok 13.7. o 11.00 v našej kancelárii. Vyhovuje Vám to? Ďakujem za odpoveď a prajem pekný večer.S pozdravom Mgr. Rastislav Krátky Kancelária poslanca NR SR Ing. Eduarda Hegera

Sklamanie, ale predsa nádej. Nie vždy Vám posunutie termínu vyhovuje, preto som aj ja zmenila deň stretnutia.

A hľa ešte dňa 13. júla 2017 dostávam ďalší e-mail Dobrý deň, pani Ritomská, Najviac by nám vyhovovalo utorok 17. júla o 15.00? Vyhovuje Vám to? Ďakujem za skorú odpoveď. S pozdravom  Mgr. Rastislav Krátky Kancelária poslanca NR SR Ing. Eduarda Hegera

S poslancom Eduardom Hegerom som sa konečne stretla. Aby nám ako poslanec pomohol objednať miestnosť v Národnej rade SR, kde by sa konala 3. medzinárodná konferencia.

Pán poslanec Heger mi odporučil vtedajšiu predsedkyňu Výboru NR SR pre ľudské práva Eriku Jurínovú.

Sklamanie z poslanca Eduarda Hegera, ale predsa nádej. Nie je to síce nič nové, pán Heger prišiel do parlamentu z pracoviska, kde takto Vás, občanov posúvajú riešiť si svoje ľudské práva od jedného úradu k druhému až nakoniec Váš pošlú na súd.

Píšem list pani predsedníčke Výboru NR SR pre ľudské práva Erike Jurínovej, aby nám pomohla zorganizovať 3. medzinárodnú konferenciu Kde vzniká zlo. Na náš list sme do dnešného dňa nedostali odpoveď.

A kde sme nakoniec zorganizovali 3. medzinárodnú konferenciu pre občanov?  Vo Vysokoškolskom internáte Družba Univerzity Komenského v Bratislave, Botanická 25.

Pán nový premiér Eduard Heger, Inštitút ochrany ústavných práv Vám želá veľa trpezlivosti vo vašom kolese tlačoviek, a pozor, aby ste sa nestal „falošnou bábkou“ v rukách Igora Matoviča.

A na záver Vám znovu prinášame ďalšie okienko pre študentov a nielen pre nich.

Bolo by to niečo nové v našej politike, keby nový premiér Eduard Heger nezvolával tlačovky každý deň.  LEBO: Problémy boli od roku 1989 a stále sú jednoduché, až primitívne porušenia zákonov v neprospech slušných ľudí. Zatiaľ je na našich novinároch, aby to pochopili a nehrali sa s témami na tenkom ľade. 

Kto využíva strach, ktorý vedome podnecovali, zámerne umiestňovali a nepretržite prinášali ľuďom médiá celé mesiace? Kto využíva systematickú asymetriu podávania správ, ktorá vie podrobne pomenovať infikovaných, mŕtvych, štatistiku očkovania a vírusové mutácie, ale pozastavuje úspechy v liečbe koronových infekcií a kratšie pobyty na jednotkách intenzívnej starostlivosti?

Vari sa novinári nevedeli a nevedia spýtať? A keď ich kolega Noro Dolinský skolaboval v živom televíznom prenose v dôsledku hypoxie a priotrávení vlastným oxidom uhličitým rozpusteným v krvnom obehu, ako to zhodnotil lekár, prečo neprinášajú informácie o zdravotných následkoch nosenia rúšok?

https://aeronet.cz/news/video-slovensky-moderator-zkolaboval-v-zivem-televiznim-prenosu-v-dusledku-hypoxie-a-priotraveni-vlastnim-oxidem-uhlicitym-rozpustenym-v-krevnim-obehu-zhodnotil-lekar-podle-obrazovych-zaberu/?fbclid=IwAR07xZ8Po6qhXBt8XklfGMCxQe7rFah4Ql4mKB1prCo0v89HJJpoE5dzDmA

Obávam sa čoraz viac polarizovanejšej spoločnosti, ktorá vidí iba čiernobielo a je čoraz viac súčasťou podporovateľov a obhajcov vlády na jednej strane a povestných „nezmyslov“. na druhej strane. Mám obavy o pracovné miesta v našej krajine, o budúce vyhliadky našich detí a o rastúce populácie postihnuté chudobou. Obávam sa rozmanitej a postupnej demontáže demokracie, počínajúc núdzovými stavmi a obmedzeniami slobody cestovania až po skutočnosť, že očkovanie sa očividne stáva zrejmým.

Čo mi je najnepríjemnejšie, je skutočnosť, že sa nemôžem zbaviť pocitu, že sme médiami a našou vládou vedome a neustále klamaní. Akoby sme boli zajatí vírom cielenej a systematickej propagandy.

Prečo sa nezverejňujú odborné štúdiá o nosení masiek?  Prečo  sú masky úplne podceňované a nikdy neboli podrobené vážnemu vyšetreniu? Regulácia požiadavky na masku, najmä pokiaľ ide o masky FFP2, predstavuje masívny útok na zdravie ľudí. Profesor Dr. med. Arne Burkhard sa tejto ujmy na zdraví podrobnejšie venuje. Prinášam zopár informácií.

„Vzhľadom na komplexné patofyziologické a organické následky nosenia masky ju nemožno považovať za neškodný doplnok tela, ako je čiapka, klobúk, topánky atď., Ale predstavuje zásah do fyzickej integrity a životne dôležitých funkcií tela. 

Dôsledky pre organizmus pri vytváraní umelej vonkajšej  hornej cesty dýchacej sú charakterizované typickými sťažnosťami a objektívne overiteľnými fyziologicko-organickými zmenami a vedú k charakteristickému klinickému obrazu dyspnoe masky.

Každý nositeľ masky, aj bez predchádzajúcej choroby, má tento klinický obraz alebo zodpovedajúce fyziologické zmeny v celom organizme. Subjektívny pocit alebo úroveň utrpenia sú individuálne veľmi odlišné, od eufórie spôsobenej „šťastnou hypoxémiou“ až po subjektívne zbavenie sa symptómov („zdraví chorí“) až po extrémne obmedzenie, bezvedomie a zvýšené riziko nehôd s možným nebezpečenstvom pre ostatných. Nosenie alebo odovzdanie masky by preto malo byť povolené iba s „informovaným súhlasom“ a informáciami o zvýšenom riziku nehôd.

Masková dyspnoe (zriedka maskuje apnoe s mdlobou, pochybnými úmrtiami u detí) je choroba podľa definície WHO.

Je pravdepodobné, že pôjde o prvé ochorenie, ktoré bude vyvrátené vládnymi nariadeniami a zákazmi a ktorého liečba sa sleduje.

Ani predpisovanie nevyberaných zásahov do životne dôležitých funkcií zdravej populácie vrátane detí by nemalo mať precedens.

Avšak dlhodobé nosenie účinných masiek, to znamená masiek filtrujúcich dýchanie, má vážne následky na pokožku tváre, dýchacích ciest, pľúc a celý organizmus.“

https://www.epochtimes.de/politik/deutschland/mehr-schaden-als-nutzen-pathologe-ich-wuerde-die-generelle-maskenpflicht-auf-jeden-fall-sofort-streichen-a3482947.html

https://www.epochtimes.de/meinung/gastkommentar/die-maske-devil-in-disguise-heimlicher-pandemie-treiber-a3477719.html

Najcennejšie sú informácie , ale pre slovenské médiá sú to skôr dezinformácie a klamstvá

Email zo dňa 15. 11. 2012 od štátneho tajomníka Branislava Ondruša – sľub politickej strany SMER

18.06.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Nadväzujeme na minulé články: Koho nám novinári pošlú do Európskeho parlamentu? Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ? A hľa – máme po [...]

Koho nám novinári pošlú do Európskeho parlamentu?

03.06.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Už v minulom článku sme Vás informovali,že jedno médium sa našlo, aby zverejnilo, prečo blogeri píšu. Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ? Ale dnes Vám prinesiem úryvok z knihy [...]

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

hasiči Trenčín auto požiar

Byt na Rovniankovej ulici v Petržalke zachvátili plamene

15.07.2024 22:51

Oheň zachvátil byt na prvom poschodí.

vance, trump

Kompenzácia veku. Trump si za svojho viceprezidenta vybral mileniána, ktorý ho označil za idiota

15.07.2024 21:27, aktualizované: 23:10

Niekdajší šéf Bieleho domu si vybral relatívne mladého volebného partnera: Vance má 39 rokov, čo je presne polovica Trumpovho veku.

Viktor Orbán v Moskve, Vladimir Putin

Namiesto ministrov úradníci. Orbán pre „mierové misie“ dostal od Eurokomisie košom

15.07.2024 20:52, aktualizované: 22:39

Zrušená bola tiež tradičná návšteva eurokomisárov v predsedníckej krajine.

medveď hnedý

Rumuni zavelili do útoku na medvede. Kvótu na odstrel radikálne navýšili

15.07.2024 20:40

V roku 2023 bolo povolených 220 odstrelov, dnes zákonodarcovia veľkou väčšinou hlasov tento počet zvýšili.