Založ si blog

Mlčanie politikov ohrozuje zdravie občanov (voličov) v celej Európskej únii

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) pokračujeme v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. V minulom článku sme Vás informovali, ako  funguje mediálne spravodajstvo.

Ján Mičovský je biely kôň Matovičovej vlády alebo líder politického zlepenca ho zneužil?

Naše informácie máte v našich Zborníkoch z medzinárodných konferencií, ktoré sú uložené vo všetkých slovenských knižniciach v súlade so zákonom. A teraz sa poďme pozrieť, ako sa denne na nás šíri množstvo informácií. Ale je ťažké poznať, ktoré sú pravdivé:

Zaznamenali sme: Dňa 19. 01.2022 o 15, 48 hod TASR a SITA zverejnila informáciu pred stredajším rokovaním vlády Slovenskej republiky, kde minister financií SR Igor Matovič uviedol: „Cesta povinného očkovania pre Slovensko už asi nejaký zmysel nebude mať, s tým, že tí, ktorí sa chceli zaočkovať, tak sa už zaočkovali a tí, ktorí tak neurobili, tak tých zaočkuje omikron sám. Nútiť ľudí k očkovaniu, keď nevieme, ako sa bude ďalej vyvíjať COVID-19, či neprejde do formy, po ktorej všetci túžime, že to bude ochorenie, ktoré sa bude podobať na bežné vírusové ochorenie, momentálne nemusí byť témou dňa.“

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/613907-vlada-upusta-od-povinneho-ockovania-matovic-omikron-zaockuje-vsetkych/

Právne následky Matovičovej očkománie

Táto informácia od nášho ministra financií SR Igora Matoviča sa dala očakávať, keby ste sledovali naše články vo volebnom období 2012 – 2016 na blogu sme a pred voľbami v roku 2020 aj na blogu pravda. Jednoducho, a to zdôrazňujem,  Igor Matovič sa s ľuďmi, resp. s občanmi – voličmi „hrá“, ako to už naším spravodajstvom pochopili aj mnohí blogeri a pomocou nich aj anonymní čitatelia debatných blogov. Prínášam niektoré debatné reakcie:

1. Ako keby očkovanie 100%-ne chránilo pred infekciou corona, či iného vírusu. Vírusy sú neoddeliteľnou súčasťou nášho životného prostredia, ak chce niekto byť bez vírusov, tak možno na Marse, či na Venuši, len či by tam aj prežil. Inými slovami, život bez vírusov neexistuje. Boli tu vždy a ľudia prestali dýchať?

2.Súhlasím, mám vyše 70 a očkovať sa nedám. Treba sa len trochu starať o svoje zdravie. Okrem nádchy a mierne zvýšenej teploty ma nič počas dvojročného kovidového šialenstva netrápilo a chodím stále medzi ľudí bez obáv.

3. A čo keby sa ministri konečne po dvoch rokoch začali venovať svojim rezortom, ktorým síce moc nerozumejú, ale možno viac ako nejakej vymysleným ďalším vlnám pandémie.

4. vláda plagiátorov má minimálnu šancu politického prežitia pri najbližších voľbách,“ tvrdí  Gustáv Murín, na blogu v denníku Pravda.

A ďalej: „Štát mal zadefinovať, pri akých komplikáciách bude odškodné vyplácať, aby Slováci nemuseli zbytočne mrhať finančnými prostriedkami na advokátske služby. Nemožno ale vylúčiť, že sa objavia ponuky advokátskych kancelárii, ktoré budú aktívne vyhľadávať budúcich klientov s ponukou, že ich odmenou bude vopred definovaný podiel na vysúdenom odškodnení, teda žiadna platba vopred,“ uzavrel doktor Kulkovský.

https://www.topky.sk/cl/10/2248035/Odskodne-za-problemy-po-ockovani–Lekar-Kulkovsky-dviha-varovny-prst–Take-lahke-to-nebude-?fbclid=IwAR12FVgDvRRlVFLIo-CZ4koC8pYYj1VDxE5qW3_3wNtmUZ05N7K5xw8f_dg

Isté je, že rovnako veľa novinárov v redakciách trpí prevládajúcimi gagovými podmienkami, za ktorých majú „akési umožnenie“ pracovať aj za  posledné dva roky ako nezávislí pracovníci, ktorí sa boja o svoju prácu a príjem, lebo mali a majú vykonávať svoju „novinársku úlohu“.

LEBO: Treba zabezpečiť rodiny, platiť pôžičky. A tak radšej  uviazli vo zvieracej kazajke a skrytej pasci poslušnosti pred vyhodením. Avšak s jedným rozdielom: sila médií je oveľa väčšia ako sila iných profesijných skupín. Preto je ich zodpovednosť nenechať sa politicky vykorisťovať mnohonásobne väčšia.

Následky politiky premiéra Igora Matoviča

Veď, čo sa stane v krajine, keď odvážni občania už nemôžu slobodne vyjadrovať svoje názory, nemôžu bez prekážok vykonávať svoje povolanie, nemajú dovolené žiť svoj každodenný život? Keď si médiá už nechcú alebo nesmú plniť svoje informačné spravodajstvo? Keď väčšine finančnej a politickej „šľachty“ chýba slušnosť a rozum?

Od našich susedov z Rakúska sme dostali zaujímavú odbornú štúdiu, či je zdravé nosiť rúška:

Dýchanie je jednou z najdôležitejších základných funkcií tela na udržanie života a zdravia. Dýchanie slúži aj na čistenie splodín metabolizmu. Akútny nedostatok kyslíka a zvýšená hladina oxidu uhličitého môžu v priebehu niekoľkých minút viesť k smrti

Avšak aj mierny až stredný posun v týchto hodnotách, napríklad ten, ktorý je spôsobený nosením masiek, vedie k anaeróbnemu energetickému metabolizmu, zvýšeniu kyslosti buniek a krvi, oxidačnému stresu, chronickému zápalu, potlačeniu imunity a celkovému zhoršeniu zdravotného stavu

Stručne povedané, účinky nosenia tvárovej masky

  1. nosenie rúšok je problematické z hľadiska bezpečnosti a účinnosti,
  2. nie sú schopné znížiť prenos z človeka na človeka,
  3. nosenie má fyziologické a psychické nevýhody a dlhodobé následky nosenia rúšok treba klasifikovať ako škodlivé.

Fyziologické účinky:

  • hypoxémia
  • hyperkapnia
  • dýchavičnosť
  • Zvýšené hladiny laktátu
  • pokles hodnoty PH
  • acidóza
  • toxicita
  • zápal
  • sebakontaminácia
  • Zvýšenie profilu stresového hormónu
  • Zvýšené svalové napätie
  • imunosupresiu

Psychologické účinky:

  • Aktivácia stresovej reakcie (reakcia na boj, let)
  • chronický stres
  • strach
  • depresie
  • výkyvy nálad
  • nespavosť
  • únava
  • Zhoršený kognitívny výkon

Zdravotné následky:

  • Zvýšená náchylnosť na vírusové a infekčné ochorenia
  • bolesť hlavy
  • hypertenzia
  • srdcovo-cievne ochorenia
  • rakovina
  • cukrovka
  • Alzheimerovej choroby
  • Zhoršenie existujúcich zdravotných stavov
  • Zrýchlené starnutie
  • predčasná úmrtnosť

Z psychologického hľadiska má nosenie rúšok na tvár vo všeobecnosti negatívne účinky na nositeľa a protiľahlú osobu.

Normálna fyzická homeostáza je neustále narušená nedostatkom kyslíka a nadmerným prísunom oxidu uhličitého. Tým sa aktivuje „reakcia boja alebo úteku“, životne dôležitá stresová reakcia v ľudskom tele. Akútny stres mobilizuje nervový, endokrinný, kardiovaskulárny a imunitný systém. Stimuluje sa limbický systém, uvoľňujú sa stresové hormóny adrenalín, noradrenalín a kortizol, redistribuuje sa prietok krvi (vazodilatácia periférnych ciev a vazokonstrikcia viscerálnych ciev) a začína pracovať imunitný systém (sekrécia makrofágov a prirodzených zabíjačských buniek.

Stretnutie s ľuďmi s maskami aktivuje úzkosť a stres, čo má tiež nesmierny význam v život ohrozujúcich situáciách. Stručne povedané, akútny stres má pozitívny vplyv na imunitný systém. Dlhodobý, chronický stres naopak organizmus preťažuje a spôsobuje dlhodobé, zničujúce škody Bunkový nedostatok kyslíka je tiež typickou udalosťou vo vývoji a progresii rakoviny, jedna z hlavných príčin úmrtí na celom svete.

Chronický stres spojený s maskou vyvolanou depriváciou kyslíka a nadmerným prísunom oxidu uhličitého môže viesť k bolestiam hlavy, únave, žalúdočným problémom, svalovému napätiu, zmenám nálad, nespavosti a zrýchlenému starnutiu. Môžu sa vyvinúť alebo zhoršiť zdravotné problémy, ako je vysoký krvný tlak, kardiovaskulárne ochorenia, cukrovka, rakovina, Alzheimerova choroba, úzkosť a depresia.

Tieto výsledky štúdie v Kansase dokonca naznačujú, že používanie tvárových masiek pri pandémii COVID-19, v rozpore s ich účelom, prispelo k zvýšeniu úmrtnosti, čím sa požiadavka na masku stala veľmi pochybnou epidemiologickou intervenciou. Údaje ukazujú, že v Kansase v lete 2020 mali okresy s pridelenými maskami výrazne vyššiu mieru úmrtnosti v porovnaní s okresmi bez maskovania, s relatívnym rizikom úmrtia na COVID-19.

Globálne odhady duševného zdravia ukazujú, že COVID-19 sa stane katastrofou v dôsledku karantény, zablokovania, nezamestnanosti, ekonomických problémov, sociálnej izolácie, násilia a samovrážd

Záver Existujúce vedecké dôkazy spochybňujú bezpečnosť a účinnosť nosenia rúška na tvár ako preventívneho opatrenia proti COVID-19. Údaje naznačujú, že lekárske aj nelekárske tvárové masky sú neúčinné pri prevencii prenosu vírusového a infekčného ochorenia COVID-19 z človeka na človeka.

Vlády, tvorcovia politík a zdravotnícke organizácie by mali prijať vedecky podložený prístup k noseniu tvárovej masky, keď sa maska považuje za preventívne opatrenie v oblasti verejného zdravia

Švajčiarsky federálny úrad verejného zdravotníctva preto varuje:

„Neodporúčame respirátory na súkromné ​​použitie. Aj v súčasnej situácii so šírením nových variantov vírusu v súčasnosti neodporúčame dýchacie masky, ako sú masky FFP2, na súkromné ​​použitie. Ochranné dýchacie masky boli vyvinuté na ochranu pred jemným prachom pri určitých prácach a odporúčajú sa len pri určitých, obzvlášť rizikových zákrokoch, napríklad pre ošetrovateľský personál. Pri respirátoroch, ako sú masky FFP2, je ťažké zaručiť spoľahlivosť, pretože okrem iného spôsobuje problémy manipulácia a správne nosenie respirátorov.“

Prečo je collagen tak dôležitý?

https://www.bitchute.com/video/FcFcmcoyES2s/

Každý podnet nedokážeme spracovať do televíznej reportáže

05.06.2023

Vážení študenti práva,(a nielen Vy), zase máme pred voľbami,keď každá politická strana predloží politický program, ktorým nasľubuje svojim voličom, čo všetko pre nich spraví. A potom, keď občania zvolia politické strany, potom sa politické sľuby strácajú a stratia. Kde sa stratili politické sľuby politických strán, ktoré si občan v roku 2020 volil do parlamentu? [...]

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví dokazuje, že pácha trestný čin

19.05.2023

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Boj za spravodlivosťou pokračuje. Ako to už býva často si ani nevšimneme, že najťažšie sa k svojej pravde dostaneme práve tam, kde by sme si povedali, že tu krivda sa nikomu nemôže [...]

Úradnícka vláda nie je žiadna „výhra“

15.05.2023

Vážení študenti práva,(a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Už v minulom článku sme Vám priniesli informácie o tom, že za všetko zlé, čo tu od roku 1989 vzniklo, môžu okrem iného novinári na čele s ich šéfredaktormi. Exposlankyňa [...]

Ukrajina, Cherson, záplava, priehrada

Voda zo zničenej priehrady Kachovka už nedokáže chladiť jadrovú elektráreň

08.06.2023 21:50, aktualizované: 22:33

Hladina vody klesla pod kritickú úroveň. Všetkých šesť reaktorov tejto elektrárne už bolo postupne odstavených.

automobilka PSA, Trnava

Čo ohrozuje 20 tisíc pracovníkov v automobilkách? Zákaz spaľovacích motorov to nie je

08.06.2023 20:36

Európsky parlament môže schválený zákaz spaľovacích motorov od roku 2035 ešte posunúť alebo zrušiť. Ako budú hlasovať naši europoslanci?

žralok

Po útoku žraloka v egyptskej Hurghade zomrel ruský občan

08.06.2023 19:50

Mladý muž mal žiť v Egypte dlhodobo.

Bratislava / Električka / Dažde / Búrka /

Bratislavu zasiahla silná búrka. Doprava kolabovala, hasiči vyťahovali autá zo zatopených podjazdov

08.06.2023 17:17, aktualizované: 20:30

Hlavné mesto priblížilo, že išlo o naozaj mimoriadne intenzívne zrážky, ktoré kanalizácia napriek pravidelnej údržbe nestíha odvádzať.