Založ si blog

Mlčanie politikov ohrozuje zdravie občanov (voličov) v celej Európskej únii

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) pokračujeme v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. V minulom článku sme Vás informovali, ako  funguje mediálne spravodajstvo.

Ján Mičovský je biely kôň Matovičovej vlády alebo líder politického zlepenca ho zneužil?

Naše informácie máte v našich Zborníkoch z medzinárodných konferencií, ktoré sú uložené vo všetkých slovenských knižniciach v súlade so zákonom. A teraz sa poďme pozrieť, ako sa denne na nás šíri množstvo informácií. Ale je ťažké poznať, ktoré sú pravdivé:

Zaznamenali sme: Dňa 19. 01.2022 o 15, 48 hod TASR a SITA zverejnila informáciu pred stredajším rokovaním vlády Slovenskej republiky, kde minister financií SR Igor Matovič uviedol: „Cesta povinného očkovania pre Slovensko už asi nejaký zmysel nebude mať, s tým, že tí, ktorí sa chceli zaočkovať, tak sa už zaočkovali a tí, ktorí tak neurobili, tak tých zaočkuje omikron sám. Nútiť ľudí k očkovaniu, keď nevieme, ako sa bude ďalej vyvíjať COVID-19, či neprejde do formy, po ktorej všetci túžime, že to bude ochorenie, ktoré sa bude podobať na bežné vírusové ochorenie, momentálne nemusí byť témou dňa.“

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/613907-vlada-upusta-od-povinneho-ockovania-matovic-omikron-zaockuje-vsetkych/

Právne následky Matovičovej očkománie

Táto informácia od nášho ministra financií SR Igora Matoviča sa dala očakávať, keby ste sledovali naše články vo volebnom období 2012 – 2016 na blogu sme a pred voľbami v roku 2020 aj na blogu pravda. Jednoducho, a to zdôrazňujem,  Igor Matovič sa s ľuďmi, resp. s občanmi – voličmi „hrá“, ako to už naším spravodajstvom pochopili aj mnohí blogeri a pomocou nich aj anonymní čitatelia debatných blogov. Prínášam niektoré debatné reakcie:

1. Ako keby očkovanie 100%-ne chránilo pred infekciou corona, či iného vírusu. Vírusy sú neoddeliteľnou súčasťou nášho životného prostredia, ak chce niekto byť bez vírusov, tak možno na Marse, či na Venuši, len či by tam aj prežil. Inými slovami, život bez vírusov neexistuje. Boli tu vždy a ľudia prestali dýchať?

2.Súhlasím, mám vyše 70 a očkovať sa nedám. Treba sa len trochu starať o svoje zdravie. Okrem nádchy a mierne zvýšenej teploty ma nič počas dvojročného kovidového šialenstva netrápilo a chodím stále medzi ľudí bez obáv.

3. A čo keby sa ministri konečne po dvoch rokoch začali venovať svojim rezortom, ktorým síce moc nerozumejú, ale možno viac ako nejakej vymysleným ďalším vlnám pandémie.

4. vláda plagiátorov má minimálnu šancu politického prežitia pri najbližších voľbách,“ tvrdí  Gustáv Murín, na blogu v denníku Pravda.

A ďalej: „Štát mal zadefinovať, pri akých komplikáciách bude odškodné vyplácať, aby Slováci nemuseli zbytočne mrhať finančnými prostriedkami na advokátske služby. Nemožno ale vylúčiť, že sa objavia ponuky advokátskych kancelárii, ktoré budú aktívne vyhľadávať budúcich klientov s ponukou, že ich odmenou bude vopred definovaný podiel na vysúdenom odškodnení, teda žiadna platba vopred,“ uzavrel doktor Kulkovský.

https://www.topky.sk/cl/10/2248035/Odskodne-za-problemy-po-ockovani–Lekar-Kulkovsky-dviha-varovny-prst–Take-lahke-to-nebude-?fbclid=IwAR12FVgDvRRlVFLIo-CZ4koC8pYYj1VDxE5qW3_3wNtmUZ05N7K5xw8f_dg

Isté je, že rovnako veľa novinárov v redakciách trpí prevládajúcimi gagovými podmienkami, za ktorých majú „akési umožnenie“ pracovať aj za  posledné dva roky ako nezávislí pracovníci, ktorí sa boja o svoju prácu a príjem, lebo mali a majú vykonávať svoju „novinársku úlohu“.

LEBO: Treba zabezpečiť rodiny, platiť pôžičky. A tak radšej  uviazli vo zvieracej kazajke a skrytej pasci poslušnosti pred vyhodením. Avšak s jedným rozdielom: sila médií je oveľa väčšia ako sila iných profesijných skupín. Preto je ich zodpovednosť nenechať sa politicky vykorisťovať mnohonásobne väčšia.

Následky politiky premiéra Igora Matoviča

Veď, čo sa stane v krajine, keď odvážni občania už nemôžu slobodne vyjadrovať svoje názory, nemôžu bez prekážok vykonávať svoje povolanie, nemajú dovolené žiť svoj každodenný život? Keď si médiá už nechcú alebo nesmú plniť svoje informačné spravodajstvo? Keď väčšine finančnej a politickej „šľachty“ chýba slušnosť a rozum?

Od našich susedov z Rakúska sme dostali zaujímavú odbornú štúdiu, či je zdravé nosiť rúška:

Dýchanie je jednou z najdôležitejších základných funkcií tela na udržanie života a zdravia. Dýchanie slúži aj na čistenie splodín metabolizmu. Akútny nedostatok kyslíka a zvýšená hladina oxidu uhličitého môžu v priebehu niekoľkých minút viesť k smrti

Avšak aj mierny až stredný posun v týchto hodnotách, napríklad ten, ktorý je spôsobený nosením masiek, vedie k anaeróbnemu energetickému metabolizmu, zvýšeniu kyslosti buniek a krvi, oxidačnému stresu, chronickému zápalu, potlačeniu imunity a celkovému zhoršeniu zdravotného stavu

Stručne povedané, účinky nosenia tvárovej masky

 1. nosenie rúšok je problematické z hľadiska bezpečnosti a účinnosti,
 2. nie sú schopné znížiť prenos z človeka na človeka,
 3. nosenie má fyziologické a psychické nevýhody a dlhodobé následky nosenia rúšok treba klasifikovať ako škodlivé.

Fyziologické účinky:

 • hypoxémia
 • hyperkapnia
 • dýchavičnosť
 • Zvýšené hladiny laktátu
 • pokles hodnoty PH
 • acidóza
 • toxicita
 • zápal
 • sebakontaminácia
 • Zvýšenie profilu stresového hormónu
 • Zvýšené svalové napätie
 • imunosupresiu

Psychologické účinky:

 • Aktivácia stresovej reakcie (reakcia na boj, let)
 • chronický stres
 • strach
 • depresie
 • výkyvy nálad
 • nespavosť
 • únava
 • Zhoršený kognitívny výkon

Zdravotné následky:

 • Zvýšená náchylnosť na vírusové a infekčné ochorenia
 • bolesť hlavy
 • hypertenzia
 • srdcovo-cievne ochorenia
 • rakovina
 • cukrovka
 • Alzheimerovej choroby
 • Zhoršenie existujúcich zdravotných stavov
 • Zrýchlené starnutie
 • predčasná úmrtnosť

Z psychologického hľadiska má nosenie rúšok na tvár vo všeobecnosti negatívne účinky na nositeľa a protiľahlú osobu.

Normálna fyzická homeostáza je neustále narušená nedostatkom kyslíka a nadmerným prísunom oxidu uhličitého. Tým sa aktivuje „reakcia boja alebo úteku“, životne dôležitá stresová reakcia v ľudskom tele. Akútny stres mobilizuje nervový, endokrinný, kardiovaskulárny a imunitný systém. Stimuluje sa limbický systém, uvoľňujú sa stresové hormóny adrenalín, noradrenalín a kortizol, redistribuuje sa prietok krvi (vazodilatácia periférnych ciev a vazokonstrikcia viscerálnych ciev) a začína pracovať imunitný systém (sekrécia makrofágov a prirodzených zabíjačských buniek.

Stretnutie s ľuďmi s maskami aktivuje úzkosť a stres, čo má tiež nesmierny význam v život ohrozujúcich situáciách. Stručne povedané, akútny stres má pozitívny vplyv na imunitný systém. Dlhodobý, chronický stres naopak organizmus preťažuje a spôsobuje dlhodobé, zničujúce škody Bunkový nedostatok kyslíka je tiež typickou udalosťou vo vývoji a progresii rakoviny, jedna z hlavných príčin úmrtí na celom svete.

Chronický stres spojený s maskou vyvolanou depriváciou kyslíka a nadmerným prísunom oxidu uhličitého môže viesť k bolestiam hlavy, únave, žalúdočným problémom, svalovému napätiu, zmenám nálad, nespavosti a zrýchlenému starnutiu. Môžu sa vyvinúť alebo zhoršiť zdravotné problémy, ako je vysoký krvný tlak, kardiovaskulárne ochorenia, cukrovka, rakovina, Alzheimerova choroba, úzkosť a depresia.

Tieto výsledky štúdie v Kansase dokonca naznačujú, že používanie tvárových masiek pri pandémii COVID-19, v rozpore s ich účelom, prispelo k zvýšeniu úmrtnosti, čím sa požiadavka na masku stala veľmi pochybnou epidemiologickou intervenciou. Údaje ukazujú, že v Kansase v lete 2020 mali okresy s pridelenými maskami výrazne vyššiu mieru úmrtnosti v porovnaní s okresmi bez maskovania, s relatívnym rizikom úmrtia na COVID-19.

Globálne odhady duševného zdravia ukazujú, že COVID-19 sa stane katastrofou v dôsledku karantény, zablokovania, nezamestnanosti, ekonomických problémov, sociálnej izolácie, násilia a samovrážd

Záver Existujúce vedecké dôkazy spochybňujú bezpečnosť a účinnosť nosenia rúška na tvár ako preventívneho opatrenia proti COVID-19. Údaje naznačujú, že lekárske aj nelekárske tvárové masky sú neúčinné pri prevencii prenosu vírusového a infekčného ochorenia COVID-19 z človeka na človeka.

Vlády, tvorcovia politík a zdravotnícke organizácie by mali prijať vedecky podložený prístup k noseniu tvárovej masky, keď sa maska považuje za preventívne opatrenie v oblasti verejného zdravia

Švajčiarsky federálny úrad verejného zdravotníctva preto varuje:

„Neodporúčame respirátory na súkromné ​​použitie. Aj v súčasnej situácii so šírením nových variantov vírusu v súčasnosti neodporúčame dýchacie masky, ako sú masky FFP2, na súkromné ​​použitie. Ochranné dýchacie masky boli vyvinuté na ochranu pred jemným prachom pri určitých prácach a odporúčajú sa len pri určitých, obzvlášť rizikových zákrokoch, napríklad pre ošetrovateľský personál. Pri respirátoroch, ako sú masky FFP2, je ťažké zaručiť spoľahlivosť, pretože okrem iného spôsobuje problémy manipulácia a správne nosenie respirátorov.“

Prečo je collagen tak dôležitý?

https://www.bitchute.com/video/FcFcmcoyES2s/

Email zo dňa 15. 11. 2012 od štátneho tajomníka Branislava Ondruša – sľub politickej strany SMER

18.06.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Nadväzujeme na minulé články: Koho nám novinári pošlú do Európskeho parlamentu? Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ? A hľa – máme po [...]

Koho nám novinári pošlú do Európskeho parlamentu?

03.06.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Už v minulom článku sme Vás informovali,že jedno médium sa našlo, aby zverejnilo, prečo blogeri píšu. Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ? Ale dnes Vám prinesiem úryvok z knihy [...]

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Biden

Koniec Bidenovej kampane je vraj len otázkou času, niekoľko sponzorov už nedá ani cent

19.07.2024 23:20

Viac ako 30 demokratických kongresmanov už prezidenta vyzvalo na odstúpenie z kampane.

banglades

Televízia i väznica v plameňoch, v Bangladéši to vrie. Študentské protesty majú 150 obetí, vláda povolala armádu

19.07.2024 21:07, aktualizované: 22:49

Len v Dháke počas piatku prišlo o život viac ako 50 študentov. Dnešok sa tak stal najkrvavejším dňom protestov. Doteraz ním bol štvrtok s viac ako 20 mŕtvymi.

vukovar

Tisíce brancov ročne. Chorváti spisujú proti návratu povinnej vojenčiny petíciu

19.07.2024 20:09

Chorvátsko oficiálne zrušilo brannú povinnosť v roku 2008, rok pred vstupom do Severoatlantickej aliancie.

Ľupták

Muž, ktorý napadol poslanca Ľuptáka, čelí obvineniu. Vyšetrovateľ žiada väzbu

19.07.2024 18:54, aktualizované: 19:22

Poslanec utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie.