Založ si blog

Ján Mičovský je biely kôň Matovičovej vlády alebo líder politického zlepenca ho zneužil?

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) pokračujeme v praktických skúsenostiach, ako funguje parlament, a tým v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. V minulom článku sme Vás informovali, ako  funguje mediálne spravodajstvo. Jednoducho ako v každej práci. To znamená aj v novinárskej práci sa vyskytuje psychický teror, resp. mobbing, bossing. A keď sa niektorý novinár znepáči svojmu šéfovi, tak tento sa postará, aby už spravodajstvo nešíril. Preto je pre nás – Inštitút ochrany ústavných práv – dôležité, aby sme našli  novinára, ktorý by šíril naše pravdivé spravodajstvo.

Len pripomínam: Už v parlamente (2012 – 2016| som prinášala spravodajstvo, ktoré bolo bloknuté na blogu sme . Dokazujú to moje články na tomto blogu. Preto Vám, vážení študenti práva, (a nielen Vám) chceme znovu zvýšiť právne vedomie a rozoberieme si, prečo odchádza z klubu politického zlepenca OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA (takto by to mali písať novinári, lebo OĽaNO zaniklo 30. 11. 2019) Ján Mičovský, v ktorom pôsobil od roku 2012.

Janko Mičovský patrí k poslancom parlamentu, ktorý videl od roku 2012 historický vývoj Igora Matoviča, a jeho ignorantskú „spoluprácu“ s poslancami OĽaNO pomocou, ktorých sa dostal v roku 2012 do parlamentu.

Ján Mičovský v roku 2012 prišiel do parlamentu ako obeť mobbingu, resp. bol na svojom pracovisku ponižovaný, zneužívaný, sabotovaný. Ale nikdy sa k tomu odvážne a statočne nepriznal, teda nepriznal sa k mojej téme, s ktorou som ja bola zvolená občanmi do parlamentu. Pre občanov len toľko, Ján Mičovský bol ocenený Bielou vranou. A to ho vydvihlo, a ako hovoria naši mladí – dalo mu vyšší level – aby ho Igor Matovič vzal na  kandidátku vtedy ešte existujúceho politického hnutia OĽaNO.

Pred voľbami v roku 2012 sme boli všetci poslanci,resp. kandidáti do parlamentu bojovníci za pravdu a spravodlivosť. A mali sme spoločne  pre občanov urobiť zmenu politiky (aspoň sme si to mysleli). Až po príchode do parlamentu som  zistila (azda nie všetci), aká to bola politická hra s občanmi, ktorí slepo chodia voliť. V parlamente znovu všetko fungovalo v starom zaužívanom systéme – predkladať a schvaľovať zákony.  Kolotoč predkladania a schvaľovania zákonov sa krútil a nikto nechcel z neho vystúpiť. A zakričať. Tak dosť. Ani Janko Mičovský,neprerušil šnúru porušovania zákona o politických stranách a politických hnutiach. Preto Janko Mičovský, ako som už písala, prijatím ponuky kandidovať do parlamentu v roku 2020 sa stal len spolupáchateľ podvodu Igora Matoviča. 

Pán minister Mičovský je len ďalší spolupáchateľ zla?

Ale nesmieme zabudnúť, že ako jediný minister si dokázal spraviť na svojom pracovisku ministerstva audit. To, ale nemal robiť, lebo tým sa stal múdrejším, ako líder, resp. mobbér politického zlepenca OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA.

Dramatické nebezpečenstvo a následky konania ministra pôdohospodárstva Jána Mičovského majú už známe faktory, ktoré Vám, študentom práva, pripomínam:

1.urobil personálne zmeny,

2. dosadil na pracovisko donášačov,

3.postupne sa začalo šíriť, že je neschopný, neznalý , neodborný,

4.to všetko sa do verejnosti dostalo pomocou novinárov,

5.vyvrcholilo to podaním demisie,

6. ale po rozhovore s lídrom Matovičom ju na druhý deň stiahol, tým sa predlžovalo obdobie páchania skutku mobbingu, bossingu.

Mobbér Igor Matovič potreboval niekoho likvidovať a bolo jedno, kto to je.

Ján Mičovský to stále nechápal a nechcel chápať.  Pristúpil na hru Igora Matoviča.

Ďalšou chybou bolo dosadenie človeka (pani B.), ktorá mala za úlohu donášať. Zneužívať, sabotovať prácu ministra Jána Mičovského.

K tomu stále verejne prispievali novinári písaním článkov tým, že  zneužívalí, ponižovali a sabotovali prácu ministra Jána Mičovského.

Táto psychická hra veľmi silno ovplyvnila krok Jána Mičovského vystúpiť z klubu politického zlepenca OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA.

Ale Ján Mičovský stále nepochopil o akú politickú hru tu ide.

Stal sal „veľkou hrozbou“ pre „veľkých šéfov“  koaličných a opozičných politických strán  Pod vplyvom tlaku „dominantného panstva“ musel odísť. Je dôkaz, ako mobbing, bossing funguje v slovenskej politike.

A zase k tomu napomohli novinári, to znamená zničiť existenciu Jána Mičovského ako ministra pôdohospodárstva.

Pripomínam: mobbing, bossing na pracovisku sa vyznačuje systematickým psychickým zneužívaním alebo ponižovaním osoby jednotlivcom alebo skupinou, s cieľom poškodiť jej povesť, česť, ľudskú dôstojnosť a bezúhonnosť a nakoniec prinútiť obeť ukončiť pracovný vzťah.

Inštitút ochrany ústavných práv sa venuje problematike psychického násilia na pracoviskách od roku 2011. Každé podozrenie na mobbing, bossing sme skúmali a skúmame individuálne. Mobbéri (a to aj Igor Matovič) majú určité typické osobnostné črtymnoho z nich patrí do skupiny tzv. sociopatov, ľudí neuznávajúcich nič iné než svoje vlastné pravidlá a zákon silnejšieho, resp. hlasnejšieho, ktorý má na pracovisku lepšie konexie. Mobbér útočí z pocitu nedocenenosti až menejcennosti. Mobbér nedokáže predvídať reakciu obete a má pocit ohrozenia z jeho strany, a preto ho chce zo svojho prostredia odstrániť, koná pre studený, vypočítavý kariérizmus bez štipky emócií.

Matovič svojím „politickým divadlom“ ukázal, že ani vývoj jeho politického hnutia OĽaNo až po politického zlepenca OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA.sa nikde neposunul. Aj jeho kluby od roku 2012 prebiehali a prebiehajú vo forme hádok, či osočovania. Nie je to  nič nové, len z väčšej rokovacej sály sa presúvajú do malej „kutice“. Nevedela ich zastaviť ani ich ženská spolupútnička Erika Jurínová. Len „zobať“ z ruky lídra je málo na to, aby sa politickí herci ukázali niečo spraviť pre občanov, ktorí ich volili.

https://blog.sme.sk/ritomska/politika/otvoreny-list

V doterajšom vývoji našej politiky z právneho hľadiska došlo k zlyhaniu zodpovedných štátnych úradníkov. LEBO: Právo si žiada vyšetrenie, vyvodenie dôsledkov – teda trest, a právo si žiada aj preventívne opatrenia, aby sa daná situácia nezopakovala. Zlyhanie štátnych úradníkov sa v našich prípadoch prejavuje denne, a to nielen v tomto prípade ministra Jána Mičovského. 

Janko Mičovský, teraz ako nezaradený poslanec si uvedom, že to už nie je počúvať politické krasorečnenie v rokovacej sále parlamentu. To už nášmu občanovi vôbec nepomáha. LEBO: Mobbing, bossing, intrigy na pracoviskách sú bežné v našich slovenských podmienkach.

https://blog.sme.sk/ritomska/politika/politicke-reci

Každý dlhodobo mobbovaný zamestnanec skončí svoju kariéru ako ťažko zdravotne postihnutý človek. Čo to znamená z ekonomického hľadiska je nám všetkým jasné.

Psychický teror a s ním spojená patológia zamestnaneckých vzťahov má tri korene:

1. sociálna bezcitnosť;

2. ekonomická kriminalita a firemné podvody (krádeže, korupcia, defraudácia, daňové úniky…),

3. neochota systému oficiálne prezentovať a odsúdiť sociálnu patológiu.

https://blog.sme.sk/ritomska/politika/euroobcan-a-ludske-prava

Pripomínam: Kto sa ku mne pridal, keď som prišla do poslaneckého kresla a poukázala, že Slovenská republika potrebuje bojovať proti násiliu na pracovisku pomocou legislatívnej úpravy? To je jediná cesta, ktorú potrebuje aj Slovenská republika, aby sa mohla začleniť medzi vyspelé a kultúrne krajiny Európskej únie.

https://blog.sme.sk/ritomska/politika/kto-sa-ku-mne-pridal

Naša mentalita a pozostatky socializmu nás ešte stále sprevádzajú. Kto v malej dedinke na východe zverejní a upozorní, že ho ponižujú a zneužívajú jeho prácu?  A ktorý chlap sa prizná, že ho v práci začali vytláčať? Svoje problémy dusí v sebe.

Prijímať zákony v parlamente v zmysle hesla, čím viac, tým lepšie, aby potom úradníci a nepoznali alebo nevedeli, či nechceli vedieť, ako ich vykladať, tak to nám nepridá na zlepšení kvality života.

https://blog.sme.sk/ritomska/spolocnost/zakon-a-jeho-vyklad-v-praxi

Nie je to nič nové, tieto problémy sme tu mali a riešili na úrade práce pred dvadsiatimi rokmi, odvtedy sa tu vari nič nezmenilo? Len sme sa posunuli ešte do hlbšieho marazmu. Naša krajina patrí do krajín postihnutých syndrómom nedotknuteľných zbohatlíkov, a preto obyvateľstvo už právom očakáva morálne autority slovenského národa, a nie takých, ktorých moc zlákala. Potrebujeme vážených politikov, ktorí nebudú príkladom zlej moci a zlého výkladu zákonov.

https://blog.sme.sk/ritomska/politika/vyklad-zakona

Ako som už písala, k diplomovej práci premiéra Matoviča sa vyjadrili aj poslanci parlamentu na mimoriadnej schôdzi parlamentu. Vystúpil  aj vtedy ešte  minister Ján Mičovský. Jeho prejav bol veľmi vznešený a pravdivý. Dal si otázku: Kto je zodpovedný za zvolenie premiéra? A  odpoveď: My, voliči sme ho zase poslali do kresla.

Pod taktovkou premiéra Igora Matoviča ministri nemajú čas podať demisiu

Zaznamenali sme do histórie v našich Zborníkoch uložených v slovenských knižniciach mojím vstupom do parlamentu zlú firemnú kultúru v parlamente. Rovnako patologicky nastavenú ako na našich pracoviskách  štátnej, verejnej, či súkromnej sfére. Politická moc tam nepripustila nové myšlienky. Parlament sa stal kamuflážou pre egoistické činnosti sociálne narušených „ľudí“. Nemal a už nemá nič spoločné s navrhovaním a prijímaním zákonov, ktoré si žiadajú slušní občania SR. Občania SR mali a majú plné zuby politického divadla. Politické prekáračky, vyťahovanie sa peniazmi, alebo nejakou „tieňovou mocou“ a to všetko za pomoci médií, to sú zvieracie spôsoby, ktoré nevyriešia zdravotné, sociálne a ekonomické problémy našich občanov. Stereotyp „úradníckeho koňa“ sa prenášal z jedného volebného obdobia na ďalšie a ďalšie volebné obdobie. A  potvrdzoval platnosť „úradníckeho koňa“ v každej vrstve spoločnosti, na pracoviskách súkromníkov. V rokovacej sále parlamentu nebolo možné prevalcovať tento zle nastavený „zvierací systém“. Ten poslanec, ktorý začne vytŕčať z radu, ten je postupne likvidovaný (napríklad Martin Čepček). Líder sa o to ako mobbér postará. Je to ako na našich slovenských pracoviskách.

Ako sa teda pracuje v parlamente? O tom nám novinári nepíšu. Verejnosť vidí len schvaľovanie a predkladanie zákonov, keď je to tu takým zvykom. Ale čas letí a za oponou sa skrývajú úskalia ako na každom pracovisku. Naposledy nám ukázal vzťahové pasce parlamentu poslanec Národnej rady Slovenskej republiky za hnutie OĽANO – nesprávne  – správne má byť OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA , NOVA . Jozef Bubnár končí vo funkcii. A dôvod? „Hovorí najmä o zdravotných dôvodoch. Od septembra sa chce podľa vlastných slov vrátiť do školstva. Vzdanie sa mandátu v najbližších dňoch oznámi oficiálne aj vedeniu parlamentu.“

A pokračuje  „Ja som nebol výnimkou. Dve zastávky na urgentnom príjme v nemocnici počas júna a júla boli pre mňa finálnym znamením, že vyhrážky, priania smrti, či nenávistné agresívne vulgarizmy prijímané na dennej báze nie je to, o čom som v živote sníval,“ dodal.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22730728/bubnar-z-olano-konci-ako-poslanec-parlamentu.html

Ale novinári píšu: „Okrem Mičovského z klubu odišiel Ján Krošlák. Vylúčený bol Martin Čepček. Krošlák bol prvý poslanec OĽaNO, ktorý verejne tvrdo kritizoval Matoviča za to, ako zvláda funkciu predsedu vlády.“

Igor Matovič vládne – keď je to tu takým zvykom

Systém súčasného pracoviska dokazuje list lesníckej stavovskej organizácie poslaný premiérovi: „Sme svedkami toho, že akonáhle sa podarí nastaviť spôsob jeho fungovania, nájdu sa záujmové skupiny, ktorým nevyhovuje a dochádza k personálnym zmenám. Neustála personálna fluktuácia zásadne narúša chod ministerstva, spôsobuje bezvládie, uteká nám čas na riešenia a spomaľuje sa tak realizácia potrebných nastavení a zmien. Slovenská lesnícka komora nie je za rýchle personálne zmeny, oslabujúce rezort, prepotrebný pre chod a stav našej krajiny, pre potravinovú bezpečnosť, zamedzovanie šírenia nákaz, stanovenie modelov financovania a zabezpečenie fungovania viacerých organizácií po celej krajine, napojených na tento dôležitý ústredný orgán štátnej správy,“.

To znamená, tento systém sústavných personálnych zmien nezmenila a nezmení  to ani Matovičova  vláda, ktorá má neplatne zvolenú politickú stranuA všetci občania, nakoľko nemajú vedomosti o zákone o politických stranách a o politických hnutiach, tak slepo dôverujú novinárom, ktorí si nenaštudovali za 31 rokov problematiku, ako funguje parlament.

A dnes sme svedkami, ako Matovičova vláda pracuje na potieraní zvrchovanosti Slovenskej republiky a oslabovaní štátnej suverenity.  LEBO:  Konečný cieľ je vybudovať európsky super štát. A kde bude náš suverénny štát? O tom by mali viac písať naši právnici z Právnických fakúlt.

V skutočnosti tu máme propagandistický cieľ: postupne zmeniť vedomie občanov Slovenskej republiky. Budeme testovať občanov aby nevideli, ako sa celá krajina rúti do zabudnutia. Však, pán Igor Matovič.

Moje skúsenosti už dávno dokázali: Ľudia, ktorí mobbujú sú pod tlakom, ukazujú sa zo zlej stránky, a cítia sa dokonca ukrivdení. S obľubou vravia: „Ja musím byť zlý, inak si každý robí, čo chce.“. Predvádzajú a chvália sa, že „inak to nejde“. Sú to neschopní a nekompetentní vedúci, sú obvykle umelo dosadení do pozícií (napríklad: t. č. Jan Marosz)  a držia sa na svojich pozíciách len pre svoje egoistické ciele: Mať najvyšší možný plat; mať moc na, čo možno najväčšom úseku; disponovať s peniazmi nielen svojimi, ale aj s cudzími; okrádať, čo najviac štát a podriadených tak, aby sa na to nikdy neprišlo. Je to na Slovensku vedomé konanie zla v medziach deravého zákona. Mobbéri sú niekedy aj umele naučení byť agresívnymi. Priniesli sme o tom informácie v roku 2014 v Košiciach na 2. medzinárodnej konferencii Vzťahové pasce na pracoviskách.

https://www.projustice.sk/pracovne-pravo/zbornik-vzahove-pasce-na-pracoviskach-v-sr-2014-pdf

https://www.prohuman.sk/files/Zbornik_Vztahove_pasce_2014.pdf

Igor Matovič ide aj cez mŕtvoly

IOUP ďakuje za tento názor: „Dobro sa nemôže zakladať na zle. Všetko štátne zlo začína tým, že nám pod hrozbou pokuty, exekúcie, väzenia násilne vezmú vyše polovicu našej skutočnej výplaty. Na zle nemôže byť postavené dobro. Kradnúť je zlé, kradnúť sa nesmie, kradnúť je nemorálne, učíme sa to od malička. Nemôžeme si myslieť, že ak nám ukradnú časť našej práce, tak tie ukradnuté prostriedky budú štátom efektívne použité. Takéto prostriedky budú vždy použité neefektívne a budú vytvárať priestor pre ďalšiu korupciu a ďalšie krádeže. A ako bonus, osoby pracujúce v štátnom/verejnom sektore sú neodvolateľné a neručia za svoje škody celým majetkom.“

Matovičovo 1 euro pre asistenta poslanca

15.06.2022

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) pokračujeme v praktických skúsenostiach, ako funguje parlament, a tým v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenáva naša história. Po zverejnení minulého článku ďakujeme za reakcie čitateľov. Sú občania dôvodom, že sa majú zle 1.Dovoľte vyjadriť mi obdiv a odhodlanosť, akou sa pozitívne a úspešne prezentujete, aby ste dali [...]

Sú občania dôvodom, že sa majú zle

06.06.2022

Vážení študenti práva, naša 7. medzinárodná konferencia priniesla poznatky aj o tom, že poslanci, ktorých občania volia, prišli do parlamentu z rôznych pracovísk, kde sem – tam zlá firemná kultúra zapustila korene. Niet divu, že príkladom politickej nekultúry parlamentu bolo (ne)stretnutie IOÚP s poslankyňou OĽaNO, Kresťanská únia, ZMENA ZDOLA a NOVA Romanou [...]

Keby mali hovoriť s každým voličom, zbláznili by sa

22.05.2022

Vážení študenti práva (a nielen Vy), za obdobie od našej existencie (IOÚP) monitorujeme, ako razantným tempom získava priestor v našich médiách a vyvoláva obrovský záujem téma brutality, agresie, jednoducho politickej nekultúry. A nie je výnimkou, že ju máme aj v parlamente a vo vláde. Poslanci prišli z rôznych pracovísk, kde sem-tam zlá firemná kultúra zapustila [...]

Eagles of Death Metal, Bataclan, Paríž, teror

Strojca parížskych atentátov Salah Abdeslam dostal doživotie

29.06.2022 20:59, aktualizované: 21:10

Pri atentátoch na hudobný klub Bataclan a ďalších miestach v Paríži zomrelo v novembri 2015 až 130 ľudí.

NATO

Nový dlhodobý plán NATO zdôrazňuje ruskú hrozbu, vymedzuje sa aj voči Číne

29.06.2022 20:09

Lídri NATO po vyše desiatich rokoch prijali nový "strategický koncept" popisujúci aktuálne výzvy a plány okolo bezpečnostnej spolupráce.

Robert Fico, Ide o pravdu

Fico v Ide o pravdu: Ak Pellegriniho vykopú po rokoch ako mamuta, stále bude mať na čele napísané - Smer

29.06.2022 19:39

Vojnu na Ukrajine považuje za chybu Ruska. „Ale Putin už dosiahol svoj cieľ,“ povedal v Ide o pravdu Robert Fico, predseda opozičnej strany Smer.

Jaroslav Naď

Naď: Švédsko a Fínsko v NATO? Slovensko by bolo silnejšie

29.06.2022 18:27, aktualizované: 20:35

Obe krajiny sú podľa ministra ekonomicky a vojensky silné.