Založ si blog

Igor Matovič ide aj cez mŕtvoly

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) ďakujeme, že čerpáte z našich Zborníkov aj počas štúdia aj vo svojich záverečných prácach.  Ako novoročný darček prinášame dvojčíslo Zborník zo  6 a zo 7. medzinárodnej konferencie.  Ako už všetci dobre vieme, nikto nám tu zatiaľ nehovoril a ani nepísal o tom, ako funguje náš parlament, lebo aj parlament je pracovisko, kam volia občania svojich zástupcov.

Zopakujem: Už na 6. medzinárodnej konferencii sme zaznamenali ďalší historický vývoj našej politiky. Ako ukazuje naše video, od roku 1989 sme si demokraciu po slovensky nastavili ako politika závisti, chamtivosti, korupcie. Každý prípad podanej žaloby je dôležitou právnou skutočnosťou nenaplnenia si svojich práv.

Vieme, že množstvo voličov nevedelo v roku 2020 koho voliť. A málo z Vás si prečítalo naše články. Bezprávie našich občanov sa pomocou volebného programu žiadnej politickej strany či politického hnutia neriešilo. A tak ako už od roku 1989 novinári pomáhali a pomohli aj do kresla politického zlepenca OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA a NOVA, t. j ešte väčšie zlo, ako sme tu mali doteraz.

Dnes od marca 2020 sa už voliči zobudili. A vidia, koho si zvolili. Dokazujú nám to mnohí blogeri aj na sme aj na pravde či v iných médiách, ktorí si tam píšu svoje trápenia občanov, voličov.  Môžeme len konštatovať, že Matovičova vláda nám tu priniesla politiku vydierania za pomoci neodborníkov. A preto ani v tomto volebnom období zo súčasných poslancov nemáme odvážnych poslancov, ktorí by šli proti prúdu a konečne  povedali v rokovacej sále parlamentu, ako funguje parlament, lebo aj parlament je pracovisko.

Pripomínam už v klube OĽaNO (2012-2016) sme nemali spoluprácu pri predkladaní zákonov. Už vtedy si doba žiadala zastaviť koleso predkladania a prijímania zákonov, ktoré predkladala vláda SR. A parlament ich väčšinovou politickou stranou SMER schvaľoval. Zlé hospodárenie prinášali aj mimoriadne schôdze parlamentu, kde sa odvolávali ministri, napr. Počiatok, Borec, Zvolenská, či premiér Fico. Boli to zbytočne vyhodené peniaze občanov, voličov. A Matovič sa „hral s ľuďmi“, ktorí mu slepo dôverovali.

Dnes už mnohí z Vás odvážne píšu o našom ministrovi financií SR ako o chorom človeku. Nie všetci odborníci súhlasili s názormi najprv premiéra a potom ministra financií. Príkladom je MUDr. Júlia Horáková, PhD. primárka Transplantačnej jednotky kostnej drene, NÚDCH, Bratislava, ktorá si prevzala vysoké štátne vyznamenanie od prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku – Pribinov kríž II. triedy.

Vo svojom liste pre prezidentku Zuzanu Čaputovú napísala: „Vysoké štátne vyznamenanie si nesmierne vážim a napriek tomu ho s plnou vážnosťou a pokorou symbolicky vraciam do Vašich rúk, ako prejav môjho občianskeho nesúhlasu so súčasnou celospoločenskou situáciou.“

A ďalej sa v liste uvádza: „Osobné vyhlásenie premiéra Igora Matoviča, že zaplatí 500 EUR každému zdravotníkovi, ktorý sa zúčastní na plošnom testovaní počas obidvoch dní, je pre mňa veľkou urážkou. On urazil nielen mňa, ale väčšinu zdravotníkov, ktorí svoju prácu vykonávajú poctivo a veľakrát bez finančného ohodnotenia, z vnútorného presvedčenia na zachovanie profesionálnej cti, lebo je to ich práca. Druhou ranou pre mňa bolo vyzdvihnutie zahraničných zdravotníkov, ktorí nám prišli pomôcť v operácií. Hoci si ich vážim, viem, že aj v našich radoch, by sa našlo viac dobrovoľníkov a všetky odberové centrá by boli zabezpečené, ak by sme videli medicínsky zmysel tohto celoplošného testovania“.

A ďalšie informácie od našich rakúskych odborníkov, lekárov: „Podmienené schválenia vakcín sú platné jeden rok a je možné ich každoročne obnovovať. Všetky očkovacie látky proti COVID-19 schválené v Európskej únii získali podmienečné schválenie k 23. aprílu 2021. Platnosť schválení vyprší v decembri 2021 a v januári 2022. Pretože žiadny výrobca podmienečne schválených vakcín nepodal novú žiadosť, vakcíny sa od decembra 2021 / januára 2022 už nesmú používať – ​​musia byť zničené.

Preto je obrovský tlak na predtým neočkovanú a neopodstatnenú a nezákonnú očkovaciu kampaň pre deti a mládež. Prečo si myslíte, že výrobcovia nepožiadali o ďalšie schválenie používaných podmienene schválených vakcín? Pretože kvôli nespočetným vedľajším účinkom a vysokému počtu úmrtí pravdepodobne nedostanú ďalšie (podmienečné) schválenie. “

Právne následky Matovičovej očkománie

Náš minister financií  SR Igor  Matovič poradil Zuzke, ktorá v očkovacej lotérii nestihla včas povedať heslo pre oneskorenie signálu cez internet, aby zažalovala štát a požadovala vyplatenie svojej výhry.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/606949-matovic-odporuca-zuzane-aby-zazalovala-stat-o-vyhru-v-ockovacej-loterii/?fbclid=IwAR1j6XvfHyNT1ORjRovgd1Hqr8Mt7fBrksCarQKu-x7eK3mKIpdKSH9pN5o

To je ale „rada odborníka „. Veď to už aj vtáci čvirikajú, že proti  štátu sa nedá súdiť. Matovič zase svoju neodbornosť zviditeľnil vďaka novinárom. Ale ani novinári nemajú odborné skúsenosti, ako a proti komu  sa pripravujú žalobné návrhy. Tu si len zarobí Zuzkin advokát.

Odchod Matoviča z politiky alebo konečne sa rozpadne politický zlepenec

Občania potrebujú informácie, aké je zákulisie parlamentu.  Ani jeden poslanec nič nevyrieši, ak predkladá interpeláciu. Ani hodina otázok, ktorou poslanec osloví toho, ktorého ministra  neprinesie pomoc pre občanov. Občan zbytočne platí celú mašinériu moci skrytú v zákonodarnom orgáne. Moje praktické skúsenosti z parlamentu ukazujú: Ak sa nájde poslanec, ktorý chce v parlamente pomôcť občanom, je to  hlas volajúceho na púšti.

Moje skúsenosti už dávno dokázali: Ľudia, ktorí mobbujú sú pod tlakom, ukazujú sa zo zlej stránky, a cítia sa dokonca ukrivdení. S obľubou vravia: „Ja musím byť zlý, inak si každý robí, čo chce.“. Predvádzajú a chvália sa, že „inak to nejde“. Sú to neschopní a nekompetentní vedúci, sú obvykle umelo dosadení do pozícií (napríklad: t. č. Jan Marosz)  a držia sa na svojich pozíciách len pre svoje egoistické ciele: Mať najvyšší možný plat; mať moc na, čo možno najväčšom úseku; disponovať s peniazmi nielen svojimi, ale aj s cudzími; okrádať, čo najviac štát a podriadených tak, aby sa na to nikdy neprišlo. Je to na Slovensku vedomé konanie zla v medziach deravého zákona. Mobbéri sú niekedy aj umele naučení byť agresívnymi. Priniesli sme o tom informácie v roku 2014 v Košiciach na 2. medzinárodnej konferencii Vzťahové pasce na pracoviskách.

https://www.projustice.sk/pracovne-pravo/zbornik-vzahove-pasce-na-pracoviskach-v-sr-2014-pdf

https://www.prohuman.sk/files/Zbornik_Vztahove_pasce_2014.pdf

Mobbéri mávajú dve rôzne tváre: Doma a v kostole sú tichí a skromní ockovia, v práci sú nekompromisní a zlí agresori. Obidve tváre si uvedomujú a cielene ich posilňujú. Nikdy svoje dve tváre nepriznajú, nikomu. Dajú sa odhaliť len cielenými diagnostickými vyšetreniami. Podľa vedeckých poznatkov, ako sme sa presvedčili aj na Konferencii, mobbéri majú typické osobnostné črty. Mnohí z nich patria do skupiny sociopatov, ľudí neuznávajúcich nič iné len svoj názor. Snažia sa držať podriadených v permanentnom strese. Zastrašujú „silou a mocou“, zvýšeným hlasom deklarujú svoje „pravdy“, strašia „sociálnymi tieňmi“, akože oni majú „silných strýčkov“, či „zástancov“. Mobbér „má konexie“, má „svoju verejne známu tajnú silu“„dôležitých predstaviteľoch“ silových rezortov štátnej moci, ako sú prokurátori, policajti, sudcovia, tajní agenti, a podobní „mocnári“ niekedy aj mafiáni z podsvetia. Mobbér útočí vždy z jediného dôvodu: On „má právo“ útočiť, lebo „má dôvodný“ pocit ohrozenia, nedocenenosti, menejcennosti.

Naša spoločnosť a teraz Matovičova vláda  len pozerá, a nič nerobí, ako sme už skonštatovali na konferencii v Košiciach. Inštitút ochrany ústavných práv sa stal prvým slovenským mimovládnym združením občanov, ktoré ako prvé od svojho vzniku v roku r. 2011, upozorňuje na patológiu v sociálno-právnych vzťahoch na slovenských pracoviskách. Našu agendu zviditeľňujeme aj vo verejnosti, výsledkom je 7 medzinárodných konferencií a Zborníky uložené v slovenských knižniciach.

„Po fiasku s očkovacou lotériou navrhuje odmeny opäť! Minister financií Igor Matovič prišiel s nápadom, ktorým chce ochrániť dôchodcov pred ťažkým priebehom Covid-19.“ A zase za judášske peniaze občania idú plniť politiku vydierania.

https://www.cas.sk/clanok/2613757/matovic-opat-rozdava-peniaze-az-500-eur-zaockovanym-dochodcom-odbornik-ma-iny-navrh/

Matovič ponúka lotériu na spopolnenie

Retroaktívne zdravotníctvo alebo oživovanie mŕtvych?

A na záver: Vážení študenti robili sme rekapituláciu aj obsahovú úroveň Vašich záverečných prác. A sme radi, že čerpáte z našich Zborníkov z medzinárodných konferencií. Pokračujeme spolu  na dobrej ceste.

Szabóová, Linda Mobbing a bossing na pracovisku Univerzita Komenského v Bratislave Rok odovzdania 2020

Klinková, Miroslava Mobbing v zamestnaneckej praxi Prešovská univerzita v Prešove  Rok odovzdania 2020

Štefundová, Natália  Mobbing v práci sestry Katolícka univerzita v Ružomberku  Rok odovzdania: 2020
Nováková, Nikola    Mobbing ako negatívny prvok na pracovisku  Trnavská univerzita v Trnave  Rok odovzdania: 2020
Verešpejová, Petra  Mobbing v zamestnaneckej praxi  Prešovská univerzita v Prešove  Rok odovzdania: 2020
Šedivá Monika  Príčiny a dôsledky mobbingu a bossingu Trenčianska univerzita A.Dubčeka v Trenčíne  Rok odovzdania: 2020
Kľačko, Milan Mobbing v zamestnaneckej praxi  Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce Sv. Alžbety v Bratislave Rok odovzdania: 2020
Koštial, Jakub  MOBBING V ZAMESTNANECKEJ PRAXI  Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce Sv. Alžbety v Bratislave Rok odovzdania: 2020
Parasková, Vladimíra  Mobbing v zdravotníckom prostredí Prešovská univerzita v Prešove  Rok odovzdania: 2020
Petrášová, Zuzana Násilie a obťažovanie na pracovisku Univerzita Komenského v Bratislave  Rok odovzdania: 2020
Baňáyová, Eva MAPOVANIE PREJAVOV A FORIEM MOBBINGU, BOSSINGU NA ÚZEMÍ SLOVENSKA Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce Sv. Alžbety v Bratislave Rok odovzdania: 2020
Jašurková, Jana  Mobbing v prostredí školy v súvislosti s líderskými praktikami vedúcich zamestnancov Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici
Rok odovzdania: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=Dr0oA-OmgHI

 

Dokedy sa budú spoliehať lídri politických strán na lobovanie mediálnych aktérov pri tvorbe politiky

29.01.2023

Vážení študenti práva (a nielen Vy), ďakujeme Vám za gratulácie k Novému roku 2023. Sme radi, že sledujete naše odborné spravodajstvo, ktorého cieľom je osveta a monitoring v boji proti psychickému násiliu na pracoviskách ako aj historický výskum budovania demokracie po slovensky, aby sa zvyšovalo právne vedomie nášho národa. Lebo, ako viete a písali o tom novinári, či [...]

Doplácame na to, že vyše tridsať rokov nikto neriešil do hĺbky. . .

17.01.2023

Vážení študenti práva (a nielen Vy), v tomto novom roku 2023 budeme pokračovať s monitoringom o našich praktických skúsenostiach z výskumu o budovaní demokracie po slovensky. Predovšetkým sa zameriame na výsledky štúdia žalobných návrhov pracovného práva, kde žalobca/bkyňa stratil/a u žalovaného prácu. Dôležité dôkazy sú žaloby občanov, ktoré boli podané vo [...]

Zverejňovanie zločinov a . . . . .

30.12.2022

Vážení študenti práva (a nielen Vy), v tomto končiacom roku 2022 si zopakujeme naše praktické skúsenosti z výskumu o našom budovaní demokracie po slovensky. Čo sme zistili? Predovšetkým je dôležité: 1. Do politiky sa stále dostávajú tí, ktorí nemajú odborné znalosti a vedomosti. A koho je to chyba a komu to vadí? 2. Od roku 1989 nám politika zvlčila a okrem iného aj [...]

Zeman, Kiska,

Posledné zbohom Slovensku. Zeman príde do Tatier, stretne sa aj s exprezidentami

06.02.2023 13:06

S prezidentkou Čaputovou sa Zeman stretne na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách.

Marjorie Taylor Greene

Ako vyzerá mizerný život? Podľa republikánky byť členom Kongresu a ročne zarábať 174-tisíc dolárov

06.02.2023 12:05

Taylorová Greeneová bola do Snemovne reprezentantov zvolená v roku 2020, predtým vlastnila pobočku posilňovne CrossFit.

Polícia, nehoda, zločin, trestný čin, vyšetrovanie, bitka, útok, vražda

Ukrajinci v Bratislave poškodili auto aj s vodičom, ďalší zabil ženu. Čelia obvineniu

06.02.2023 10:31, aktualizované: 11:05

Poškodeného mali vylákať na stretnutie pred prevádzkou rýchleho občerstvenia.

bziny

Počas kalamity opitý šoféroval autobus s 12 ľuďmi, čelí obvineniu

06.02.2023 09:44, aktualizované: 13:27

Ministerstvo vnútra eviduje z dôvodu snehovej kalamity dovedna 111 mimoriadnych situácií.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 174
Celková čítanosť: 4038444x
Priemerná čítanosť článkov: 23209x

Autor blogu

Kategórie