Založ si blog

Odchod Matoviča z politiky alebo konečne sa rozpadne politický zlepenec

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) ďakujeme, že máte záujem o blížiacu sa 7. medzinárodnú konferenciu dňa 24. 11. 2021 v Bratislave na tému Dôstojné pracovisko. Zopakujem: nikto nám tu zatiaľ nehovoril a ani nepísal, ako funguje parlament. Lebo aj parlament je pracovisko, kam volia občania svojich zástupcov. Aká je však pravda? Zaznamenali sme dôležité poznatky do Zborníkov zo šiestich medzinárodných konferencií od roku 2013 a uložili do slovenských knižníc v súlade so zákonom.

Igor Matovič, na moje slová už prišlo

Náš minister financií  SR Igor  Matovič poradil Zuzke, ktorá v očkovacej lotérii nestihla včas povedať heslo pre oneskorenie signálu cez internet, aby zažalovala štát a požadovala vyplatenie svojej výhry.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/606949-matovic-odporuca-zuzane-aby-zazalovala-stat-o-vyhru-v-ockovacej-loterii/?fbclid=IwAR1j6XvfHyNT1ORjRovgd1Hqr8Mt7fBrksCarQKu-x7eK3mKIpdKSH9pN5o

To je ale „rada odborníka „. Veď to už aj vtáci čvirikajú, že proti  štátu sa nedá súdiť.

Koľko občanov si prečítalo štatút lotérie Igora Matoviča?

Vyberám z registra prípadov Inštitútu ochrany ústavných práv, kde nájdeme žalobu proti štátu, ktorú napísal JUDr. Milan Vetrák, súčasný predseda Ústavno-právneho výboru NR SR.  A kto bol štát ? Štát bol Úrad pre zahraničných Slovákov, ale to v žalobe neuviedol.  Na Okresnom súde Bratislava I žalobu pojednávali od roku 2013 dve sudkyne JUDr. Viera Hadrbolcuvá a Mgr. Jana Janics. Bajánková. Tá druhá nám po prevzatí veci žalobu zamietla s odôvodnením proti štátu sa nedá súdiť.

Matovič zase svoju neodbornosť zviditeľnil vďaka novinárom. Ale ani novinári nemajú odborné skúsenosti, ako a proti komu  sa pripravujú žalobné návrhy.

A ďalej novinári píšu: „Novela zákona mala umožniť, aby mohla byť Zuzane vyplatená výhra 400-tisíc eur. Matovič predložil návrh opäť na októbrovú schôdzu Národnej rady, nakoniec ho však z dôvodu „chýbajúcej podpory koaličných partnerov“ stiahol.“

A hľa, dňa 15.11.2021 zaznamenávame nové správy, ako prostredníctvom Igora Matoviča, si chce zarobiť advokát, ktorý už zastupuje Zuzanu. Sledujme ďalej, pre peniaze urobia národu veľké divadlo. A nakoniec každému ostanú slzy pre plač

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/607237-zena-ktorej-v-ockovacej-loterii-uslo-400-tisic-eur-zazaluje-stat/

Právne následky Matovičovej očkománie

Vari si „chýbajúca podpora koaličných partnerov“ naštudovala legislatívne pravidlá vlády SR. Alebo zase nejaký rozmar koalície.Legislatívny proces v súčasnosti je neschopný uplatňovať skutočné práva v zákonoch a v praxi. Po schválení zákona by sa mal začať legislatívny kontrolný proces aplikovania práva a skúmania dopadov na život občanov. Má to byť súčasť tvorby zákona, ale nie je. Ani  Matovičova vláda to nenaplní, lebo to nemá v Programovom vyhlásení vlády SR.

A ďalej novinári píšu: „Od 11. 11. 2011 pôsobí na politickej scéne hnutie OĽaNO. Po rokoch ukázalo stanovy a chystá sa výročie osláviť snemom.Ani snem nepomôže, aby Matovičov zlepenec neporušoval zákon o politických stranách a hnutiach.“

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/606901-olano-sa-chysta-oslavit-desiate-narodeniny-poriadnym-snemom/

Novinári si nenaštudovali, že Matovič spojil 4 politické strany a prevalcoval sa do parlamentu. Bola to dobrá taktika Igora Matoviča, ako sa udržať pri moci. Z právneho hľadiska nemôže takýto zlepenec vládnuť, lebo porušuje zákon (§ 6 ods 6 zákona č.85/2005 Z.z. o politických stranách a politických hnutiach). Kto z právnikov sa nebojí a povie to nahlas. Kam sme to s odbornosťou našich právnikov dopracovali????? A čo potom sú platné rozhodnutia či legislatíva tejto politickej strany? 

Právne predpisy Matovičovej vlády sú „na vode“

Takže pán premiér Eduard Heger, žiadna oslava Matovičovej desaťročnice OĽaNA nebude. 

Páni novinári, toto je medzinárodná blamáž, to sme na Slovensku ešte nemali

Z odborníkov na pandémiu si Igor Matovič urobil vec, pracovný nástroj, ktorý tvorí zisk. A bude tak vládnuť ešte dva roky. Ale, a pánu Bohu  na žiaľ, hovorí stále to isté, svoje odporné a ponižujúce odstrčenie: buď rád, že som Ťa sem, za poslanca dostal, veď máš  prácu a dobre zaplatenú z peňazí občanov.

https://blog.sme.sk/ritomska/politika/o-com-sa-mlci

https://blog.sme.sk/ritomska/politika/17-november-este-neskoncil-alebo-v-blate-je-tazke-zit

Prečo  teda  Igor Matovič vládne nad kresťanským Slovenskom? Zaspomínajme si:

 

100 dní porušuje vláda zákon ?

Hegerov plán obnovy nepomôže obetiam mobbingu, páchatelia sú stále na slobode

A vôbec čo nám zanechal dnes minister financií SR Matovič v parlamente počas 10 rokov svojej činnosti. Občanom, voličom nepriniesol ani len zákon, ktorým by pomohol občanom z hniloby, resp.  z bezprávia, v ktorom 31 rokov žijú. 

LEBO  Legislatívny nedostatok zákonov postihujúcich vzťahové problémy na pracoviskách je len drobná epizóda v mori nevyriešených nespravodlivých prepustení zo zamestnania.  Nedodržiavajú sa ani tie zákony, ktoré existujú. Obrátili sme sa znovu s podnetom na novelizáciu Civilného sporového poriadku a zároveň sme poukázali na zlý výklad  § 470 ods. 4 Civilného sporového poriadku, podľa ktorého  Konanie začaté do 30. júna na vecne, miestne, kauzálne a funkčne príslušnom súde podľa predpisov  účinných do 30. júna 2016 dokončí súd, na ktorom sa konanie začalo.

Pán generálny riaditeľ sekcie legislatívy na Ministerstve spravodlivosti JUDr. Juraj Palúš všetky konania boli začaté do 30. júna 2016, tak ich mali sudcovia pojednávať podľa predpisov účinných do 30. júna 2016. A nie pojednávať podľa Civilného sporového poriadku s účinnosťou od 1. júla 2016. Viac informácií pre históriu prinesie  Zborník zo 7. medzinárodnej konferencie.

. . . bude nám sponzor Matovičova vláda?

Od našich rakúskych kolegov, kde nezaočkovaní majú od zajtra lockdown: Od začiatku bolo podozrenie, že očkovanie proti koróne nemôže zabrániť infekcii, pretože protilátky sú v krvi a koronavírusy sa do tela dostávajú dýchacími cestami. Niektorým očkovaným ľuďom sa navyše vytvoria protilátky iba s oneskorením alebo vôbec.
Schvaľovacie štúdie naznačujú vysoké zníženie relatívneho rizika, ale keďže viac ako 99% očkovaných a neočkovaných nebolo infikovaných koronou, absolútne zníženie rizika je menšie ako jedno percento. Teraz bolo veľa koronavírusov u ľudí, ktorí boli úplne očkovaní.
Nová  štúdia Charité skúmala, prečo je napriek očkovaniu proti koróne u niektorých ľudí väčšia pravdepodobnosť, že ochorejú než u iných. Na pozadí bolo prepuknutie choroby v berlínskom domove dôchodcov, v ktorom sa vo februári 2021 okrem Corona nakazilo okrem jedenástich ošetrujúcich zamestnancov bez úplnej ochrany proti očkovaniu aj dvadsať obyvateľov. Všetci okrem štyroch boli úplne očkovaní Biontech / Pfizer. „Naša štúdia ukazuje, že u starších ľudí je imunitná odpoveď po očkovaní výrazne oneskorená a nedosahuje úroveň mladých očkovaných osôb,“  sumarizuje profesor Dr. Leif Erik Sander, výskumník vakcín z Lekárskej kliniky so zameraním na infektiológiu a pneumológiu.

A niečo k noseniu masiek: Výsledok laboratórnych testov K-Tippa je znepokojujúci. Masky sú plné baktérií a plesní. Dôvod: masky pôsobia ako filtre, vzduch, ktorý dýchate, preteká vláknami tkaniva. To znamená, že sa zaseknú baktérie a plesne, kvapôčky a vlhkosť. V teplom a vlhkom prostredí masky sa rýchlo množia.

Ak si masku potiahnete prstami, prinesiete do tkaniva viac baktérií. Vírusy sú tiež zachytené spolu s kvapôčkami, ktoré ich obklopujú. Na rozdiel od baktérií sa na maske nemnožia, potrebujú na to hostiteľskú bunku. V každom prípade by ste sa masky nemali dotýkať prstami bez toho, aby ste si ju potom umyli. Čo je v praxi takmer nikdy nemožné okamžite.

Vážení študenti, v zrelej spoločnosti – o ktorej sme presvedčení, že je aj tá naša – by malo byť možné počúvať a akceptovať aj iné názory. Ale hranica tolerancie je tam, kde sa končí dohoda a porozumenie, kde by tolerancia podľa svojej definície mala vlastne začať. Mark Twain to vyjadril veľmi výstižne: „Vážime si ľudí, ktorí vyjadrujú svoje názory sviežo a otvorene – za predpokladu, že znamenajú to isté ako my.“

Ale prečo je to tak? Odkiaľ ľudia berú názory, ktoré tak vehementne obhajujú a obetujú za to aj priateľstvá a slobody?

„Mať vlastný názor je luxus, ktorý si nemôže dovoliť veľa ľudí.“ (Alfred Polgar, 1873 – 1955, rakúsky spisovateľ)

Takže hľadanie pravdy nie je hlavným faktorom pri vytváraní názoru. Ide skôr o udržanie už existujúceho svetonázoru a jeho obranu proti akýmkoľvek faktom. Na tento účel sú rozdielne pohľady upravené a opačné pohľady sú prehliadané. Aby sme unikli z tohto duševne vytvoreného väzenia, musíme sa najprv opýtať sami seba. Až keď si uvedomíte, že ste sa nechali presvedčiť o svojom názore a následne sa na ňom kŕčovito upínate, začnete sa prebúdzať z polospánku.

„Šílenstvo je niečo zriedkavé u jednotlivcov – ale je to pravidlo pre skupiny, strany, národy, časy.“ (Friedrich Nietzsche, 1844 – 1900, nemecký filozof)

Daňovo odvodová revolúcia podľa Matoviča

 

Prečo bratislavské súdy nepoužívajú digitálny záznam v súlade so zápisnicou. . . . . . .

15.03.2023

Vážení študenti práva (a nielen Vy), ďakujeme za Váš záujem o pojednávanie exposlankyne parlamentu v právnej veci nezaplatenia výpovednej doby za dva mesiace. Žiaľ nahlásením bomby sa pojednávanie zastavilo a Vy ste sa nedočkali rozsudku. Až bomba zastavila klamstvá advokáta Úradu pre regulácie sieťových odvetví LEBO dôležité zistenie: Každý sudcovský rozsudok si [...]

Až bomba zastavila klamstvá advokáta Úradu pre regulácie sieťových odvetví

01.03.2023

Vážení študenti práva, (a nielen Vy), pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zase zameriame na budovanie demokracie po slovensky. Na základe Predvolanie + výzva Okresného súdu Bratislava II sp. zn.: 11Cpr/ 2/2016 zo dňa 02. 11. 2022 v právnej veci žalobkyne JUDr. Mária Ritomská proti žalovanému Úrad pre reguláciu sieťových [...]

Nikto sa neopýtal, či môže Janko Kuciak napísať to, čo si myslel

12.02.2023

Vážení študenti práva, (a nielen Vy), pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zase zameriame na budovanie demokracie po slovensky. Skôr, ako pristúpime k ďalšej informácii o našich právach, zopakujme si dôležité skutočnosti, ktoré sme priniesli v minulom článku. Dokedy sa budú spoliehať lídri politických strán na [...]

kórea

KĽDR znovu otestovala riadené strely, dopadli do mora pri východnom pobreží

22.03.2023 12:21

Južná Kórea je v stave pohotovosti a je pripravená dokončiť manévre, ktoré vykonáva spoločne s USA.

vláda heger mikulec

Vláda odobrila novelu Trestného zákona

22.03.2023 12:20

Právna norma má zmodernizovať slovenskú trestnú politiku a posunúť ju smerom k jej európskym základom.

Viktor Orbán

Maďarská analytička kritizuje Orbána: Za vysokou infláciou nie sú len sankcie a vojna

22.03.2023 11:58

Maďarská inflácia dosahuje 2,5-násobku priemeru EÚ a je zďaleka najvyššia spomedzi členských krajín.

ukrajina rusko munícia zbraň vojna

Británia obvinila Putina zo šírenia nepravdivých informácií o nábojoch pre Kyjev

22.03.2023 11:50

Británia v pondelok oznámila, že pošle na Ukrajinu spolu s tankami Challenger 2 aj protipancierovú muníciu s ochudobneným uránom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 177
Celková čítanosť: 4104606x
Priemerná čítanosť článkov: 23190x

Autor blogu

Kategórie