Založ si blog

Igor Matovič, nezabúdam, že „skončíš na smetisku politických dejín“

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) ďakujeme, že máte záujem o blížiacu sa 7. medzinárodnú konferenciu dňa 24. 11. 2021 v Bratislave na tému Dôstojné pracovisko. Zopakujem: nikto nám tu zatiaľ nehovoril a ani nepísal, ako funguje parlament. Lebo aj parlament je pracovisko, kam volia občania svojich zástupcov. Skôr, ako prejdem k téme pracovisko parlamentu, pripomeniem rozhovor týždňa s naším odborníkom na tropickú medicínu, infektológiu, onkológiu Dr. h. c. prof. MUDr. Vladimírom Krčmérym, DrSc. pri stretnutí na krížovej ceste na bratislavských Kramároch.

Vari je to náhoda? Pán doktor, od začiatku pandémie Vás vláda požiadala o pomoc  ako odborníka. Pán doktor vari neviete, že koronavírus ukázal každému človeku, čo je pre život dôležité a hlavne nám pomohol zviditeľniť našu tabuizovanú tému, ktorá sa rozšírila v celej Európskej únii.

Prečo Krčméry prijal Matovičovu ponuku šíriť „pandémiu po slovensky“ ?

Nezmysly pána doktora Vladimíra Krčméryho

Pán doktor, ktoré médiá  Vám najbližšie dali priestor na rozhovor?

Chcel by som sa najbližšie stretnúť s doktorom Lakotom – odpovedá doktor Krčméry.

A v ktorých médiách? – znie moja otázka.

Poznáme sa zo štúdií – reaguje nie k veci doktor Krčméry.

Viem, predsa ste rovnaký ročník narodenia – ale neodpovedal ste, ja sa pýtam, v ktorých médiách Vás môžu občania vidieť?

Očakávam odpoveď nášho odborníka, na ktorom Matovičova vláda „postavila“ svoju politiku.

Pán doktor, konečne povedzte národu pravdu, lebo zatiaľ ste spôsobili medzi ľuďmi strach a chaos.

Ja sa modlím, aby som sa dostal  tam hore, – odpovedá doktor Krčméry.

Ale tam Vás ešte nechcú, máte možnosť v médiách to napraviť a povedať ľuďom pravdu.

Tento rozhovor s doktorom Krčmérym mi pripadal Kam vietor, tam plášť.

A hľa  dňa 19.11.2021 nájdeme v novinách Pravda článok, kde sa „vytešuje “ doktor Krčméry v relácii „Ide o pravdu“. Tak doktor Krčméry, aj Vy ste nás zavádzal. Monitorujeme do Zborníka zo 7. medzinárodnej konferencie Dôstojné pracovisko. Od roku 1989 sa tu nič nezmenilo, každý si buduje svoje ego. Dokazuje to aj doktor Krčméry, s redaktorkou Máriou Hlucháňovou.

„Epidemiológovia žiadali sprísnenie opatrení pre nezaočkovaných ľudí už pred dvomi týždňami, ale politici to odmietli. „Mali by si vyzliecť stranícke tričká, a aspoň tri týždne sa správať ako úradnícka vláda. To by pomohlo,“ povedal v Ide o pravdu profesor Vladimír Krčméry.

Pripustil, že sprísnenie opatrení pre nezaočkovaných ľudí žiadali odborníci už pred dvomi týždňami, ale politici to odmietli. Uznávaný infektológ im vyčíta, že v prvom rade sa rozhodujú podľa nálad verejnosti a voličov, a nepopulárne opatrenia odsúvajú na poslednú chvíľu. „Mali by si vyzliecť stranícke tričká, a aspoň tri týždne sa správať ako úradnícka vláda. To by pomohlo,“ odporučil Krčméry ministrom.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/607677-krcmery-v-ide-o-pravdu-ak-sa-cisla-nezlepsia-bude-lockdown-pre-vsetkych-okrem-skol/

Krčméry neporozumel, že politika je divadlo

Znovu pripomínam slová doktora Krčméryho: „Nie na jeseň bude nula, “ – povedal pán doktor Krčméry na stretnutí na križovej ceste na bratislavských Kramároch. A to som sa ho ani nepýtala.

Teda, vážení študenti,mali by ste šíriť informácie, ako funguje pandémia po slovensky, lebo ako nám povedal doktor Krčméry v júli 2021 na krížovej ceste na bratislavských Kramároch  žiadna tretia vlna tu na jeseň nebude. Ale pre peniaze si každý aj do „kolena dá vŕtať“.  A to je jedno, či je to doktor  Krčméry, či doktor Mikas.

Pán doktor Krčméry – obeť Matovičovej očkománie

Aj v tomto volebnom období sa krúti koleso predkladania a prijímania zákonov, tentokrát pandemických.  Zase tu máme populistické témy poslancov, hru na moc, politické sľuby, nehospodárnosť parlamentného inštitútu.  Možno by zvolení poslanci navonok chceli robiť rozhodnutia, ktoré sú v prospech ľudu. Nedokážu to, lebo o chvíľu si musia zabezpečiť sponzora, ktorý im bude financovať volebnú kampaň. Kto má peniaze, osadí popri ceste „rušivé“ billboardy a zaplatí kampaň v médiách. A komu už pomôže, že počas volebného obdobia sú poslanci ako rozhnevaní bratia, každý sa navzájom očierňuje, vyťahuje na seba špinu. A stále kolom dokola. A do histórie si zapíšeme, že sme klesli ešte do väčšieho marazmu, či hyenizmu.

Vzdelanosť sa nám posunula do kategórie biznisu, kde každý chce peniaze.

Ale stále platí a to nezmenil a nezmení ani Matovič a jeho vláda, LEBO: žiadny zákon a ani pandemický nemôže spôsobovať nijakú formu diskriminácie, a nemal by ju spôsobovať svojou nedostatočnou definíciou. Nedostatočná definícia pojmov v zákonoch je otvorenou možnosťou deklinácie výkladu práva, paralelného, scestného, až protikladného výkladu. Toto by ste ako študenti práva  mali mať pred očami, iba tak je možné tvoriť Spravodlivosť v Zákone. Zákony a teraz pandemické ukazujú hrubé defekty, ktoré sa stali zubami hlodajúcimi kosti každého zamestnanca. A dnes aj zamestnávateľa. Súčasné Programové vyhlásenie vlády, resp. Plán obnovy neodstránilo zo zamestnaneckých vzťahov každú formu útlaku jednotlivca. Nie je tu žiaden boj proti týmto nešvárom. V stave, v akom je slovenské právo dnes, je skôr bezprávnym právom pre absolútnu väčšinu občanov SR, a to vďaka právnym deklináciám v aplikovaní práva. Princíp všeobecného blaha je v tomto volebnom období  znovu potlačený starosťou o moc. Klamstvo politikov a nielen ich je sústavne tolerované a kultúrno-politický trend je zúfalo chorý. Lož je pracovná forma politiky. Človek, ktorý neskúsil bezprávie, nevie, čo ho čaká v politike. Bezprávie a klamstvá, intrigy a osočovanie od mocichtivých dinosaurov. To je moja skúsenosť. A stále sa krúti koleso bezprávia. Samozrejme, že občania potrebujú politikov, ktorí nemajú zlú minulosť, ktorí sú odborníci a reči potvrdia skutkom. Ale to nám súčasní poslanci vôbec nedokazujú.

Čo hovoríte na Matovičovo arogantné správanie. . . . . . . .

Novinári by sa nemali báť a mali by písať o našej téme 21. storočia. Koronavírus zmenil stratégiu našej vlády a t. č. ministra financií Igora Matoviča, ktorý v minulosti utekal pred občanmi, lebo ho žiadali o pomoc, vyhodil z parlamentu. I keď tam zanechal zlú firemnú kultúru. A terajší poslanci ju kopírujú populistickými rečami. Nič viac nedokážu. A propo každý minister, ktorý sa chce udržať v kresle, musí dokázať, že si kreslo ministra podľa Matoviča zaslúži, lebo Igor Matovič ho potom nebude akceptovať. Páni ministri nenaučili ste sa stratégiu mobbéra a neviete, čo je to mobbing. Mobbér Matovič to využil za 10 rokov ho nikto nepotrestal.

Dnes sú opatrenia proti pandémii také, zajtra onaké….chaos je tu vysoký. Novinári nie sú poučení a nemajú skúsenosti s riešením mobbingu. To nie je nič nové, o tom som hovorila v parlamente pred deviatimi rokmi, v tom parlamente, kde nikto za 31 rokov nepriniesol žiadnu zmenu. A preto naši poslanci nemajú skúsenosti niečo pre občanov spraviť. Bla bla bla, ako to robí poslankyňa Tabak je veľmi, veľmi málo.  Akosi rýchlo naši novinári zabudli na poslankyňu Šofranko?

Akosi rýchlo zabudli novinári na líderku OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA pani Máriu Šofranko

„Dobrý deň, pred mesiacom som požiadala o vystavenie digitálneho COVID preukazu EÚ (formou emailu, zo všetkými potrebnými údajmi) a stále som nedostala odpoveď. Následne mi bol doručený automaticky vygenerovaný email od MZ SR ,v ktorom sa uvádza, že z dôvodu väčšieho náporu žiadostí žiadajú o trpezlivosť. Ale nehnevajte sa, toto je už veľmi dlhá doba čakania! Bola som očkovaná v Rakúsku. Nedostala som QR kód (nakoľko som poistená na Slovensku,vôbec ich nezaujímali dohody medzi našimi krajinami, bolo mi povedané, nech žiadam o to na Slovensku) len kartičku, na ktorej sú údaje o očkovaní a pečiatka lekárky . Prešiel už viac ako 1 mesiac a stále som nedostala odpoveď.“

Naše zistenie Nezaznamenali sme zo strany vlády žiaden priestor, aby sme sa dnes v čase koronavírusu zamerali na ľudské práva. LEBO medzinárodné dohovory o ľudských právach ani vnútroštátna úprava ľudských práv, ak sú brané vážne a boli by aplikované súdmi a inými štátnymi orgánmi, nemuseli by sme mať na Slovensku v čase pandémie sústavné porušovanie našich ľudských práv. Myslím, že by sa nemalo zabúdať, že ľudské práva nie sú jednoduchý monolit. Rovnako ako demokracia ani základné ľudské práva nie sú samozrejmosťou. Ako sa o ne môže každý z nás starať?

Pán Zvolenský vžite sa do myšlienok ukrižovaného

LEBO ako občania potrebujeme niečo viac ako len neustále rozširovať nositeľov a rečníkov ľudských práv na námestiach. Niečo, čo by pomohlo redukovať do očí bijúce nerovnosti globálneho kapitalizmu. Ľudské práva môžu maximálne prispieť k vytvoreniu podmienok, aby sme sa dopracovali sami k ľudským vzťahom. Naše zistenie: Ľudia majú tendenciu vyliať si zlosť na slabších alebo na skupiny, ktoré si možno asociovať so zdrojom problémov, a to často iracionálne. Rozčuľovať Vám nepomôže a výsledky akéhosi  referenda nie sú záväzné, tie bude Igor Matovič  ignorovať, podobne ako vôľu celého národa. KTO si pamätá, že Igor Matovič nasľuboval,  kde čo a nikdy nič nesplnil. Dostal sa  teda k moci podvodom.  Ako ste nám písali „Bolo by potreba tie jeho nesplnené sľuby spísať a dať k súdu a ten by mal Matovičovi zakázať výkon tejto funkcie“.  Ale to nie je možné, súdy nemajú v aplikačnej praxi žiadne skúsenosti so žalobou proti premiérovi.

Nádej máme, že písanie článkov o násilí na pracovisku, o zdravotných, sociálnych a ekonomických následkoch pre našu krajinu zobudí našich občanov a privodí zásadnú zmenu nasmerovania novej cesty aj na Slovensku  k ochrane ľudskej dôstojnosti, aby prelomili bariéru slovenskej politiky. Niektoré Vaše ohlasy nám signalizujú, „Konečne ste tu a začali ste sa s problematikou ľudských práv, ľudskej dôstojnosti zaoberať. Sme s Vami.“

https://blog.sme.sk/ritomska/politika/vyrocie-17-novembra

https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=video&VideoId=16

 

Budeme voliť neplatné politické strany?

23.09.2023

Vážení študenti práva,(a nielen Vy), ďakujeme za všetky doterajšie gratulácie a prejavy priazne. Znovu pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. A máme pred voľbami. Čo nám prinesú? História sa zase zopakuje. Čo nám volebný prieskum neprezradil? Politický [...]

Čo nám volebný prieskum neprezradil?

10.09.2023

Vážení študenti práva (a nielen Vy) aj na začiatku školského roka 2023/2024 pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Dňa 30.09.2023 sa dozvieme, či si občania, voliči zvýšili právne vedomie za 34 rokov budovania demokracie po slovensky. Prinášala som z [...]

Kauza (ex)poslankyne sa stala „chlebíčkom“ súdov

16.08.2023

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) aj počas prázdnin pokračujeme v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. O novej ceste, ktorá by priniesla zmenu politiky, prinášame od roku 2012 riešenia, šírime osvetu a monitoring. A všetko to aj s Vašou odvahou sme zaznamenali do našich [...]

Justin Trudeau, Volodymyr Zelenskyj, Kanada

ONLINE: Zelenskyj sľúbil v USA, že dobyje Bachmut. Budanov tvrdí, že tam pochovajú ruskú armádu

25.09.2023 05:30

Bachmut bude opäť náš, prisľúbil Zelenskyj v USA. Šéf rozviedky Budanov tvrdí, že k Bachmutu poslali Rusi 15-tisícovú 25. armádu.

Korňa, Dedina roka

Dedina roka má ropný prameň aj cintorín obetí hladomoru. Nájdete ju na Kysuciach

25.09.2023 05:00

Neopísateľná atmosféra, nezvyčajné atrakcie, nádherná príroda, no najmä dobrí ľudia sú podľa starostky aktuálnej Dediny roka za triumfálnym ziskom tohto titulu.

Taliansko, migrácia

Nemecko financuje skupiny, ktoré zachraňujú migrantov na mori. Rím žiada vysvetlenie

25.09.2023 03:50

Taliansko kritizuje Nemecko za to, že sa rozhodlo financovať skupiny, ktoré organizujú záchranu migrantov v Stredozemnom mori.

ukrajinska samohybna hufnica Gvozdika

Quo vadis, ukrajinská protiofenzíva? Ohlásený prielom môže byť len súčasťou zahmlievania

25.09.2023 03:00

Podaril sa Ukrajincom prielom ruských línií na juhu Záporožskej oblasti? Jednoduchá odpoveď znie: áno aj nie. A teraz sa poďme pozrieť na tú zložitejšiu odpoveď.