Založ si blog

Páni novinári, toto je medzinárodná blamáž, to sme na Slovensku ešte nemali

Tento článok zaznamenávame (IOÚP) ako odborný poznatok do knihy Zápisky z parlamentu a do Zborníka zo 6. medzinárodnej konferencie konanej v Bratislave (dňa 25. 11. 2020). LEBO niet pochybnosti a vošlo do histórie slovenského národa, politické hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO)  zaniklo dňa 20.11.2019. Toto si treba pripomínať pre zvyšovanie právneho vedomia občanov. NEBOJTE SA! 

Igor Matovič, to je kolosálny podvod v histórii

Poďme po poriadku: Ďakujeme pánu Geistovi, ktorý reagoval na predchádzajúci článok: „Kvázi strana OĽANO zanikla 20.11.2019. Vysvetlenie, stranu registroval Lipšic v rozpore so zákonom ako minister vnútra vlády Radičovej. Nespĺňala podmienky ani pred novelou zákona o politických stranách, zákon od začiatku vyžadoval stanovy strany, členskú základňu, evidenciu členskej základne a volené orgány strany na rôznych úrovniach riadenia strany a nespĺňa ich ani teraz. Strana sa premenovala a je zaregistrovaná pod iným názvom: OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA.

https://ives.minv.sk/rez/registre/pages/deta…Strany NOVA, KÚ a ZMENA ZDOLA majú dvojitú registráciu, čo je v rozpore so zákonom č. 85/2005 Z. z. o politických stranách a politických hnutiach.“

Do volieb išli ako jeden politický subjekt pod názvom OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, nie ako koalícia viacerých strán, tak ako to vyžaduje zákon u samostatne registrovaných strán.  NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA sú zaregistrovované na Ministerstve vnútra SR dvakrát raz spoločne s OĽANO a druhýkrát samostatne a to je volebný podvod par excellence.“

Čo by sa stalo, keby o tom médiá písali? II. časť

Ďalej: Okrem toho všetci spoločne porušili aj ustanovenie § 6 ods 6 zákona č.85/2005 Z.z. o politických stranách a politických hnutiach podľa ktorého: Orgánmi strany sú najmä najvyšší, výkonný, rozhodcovský a revízny orgán. Každý orgán strany okrem štatutárneho orgánu musí mať najmenej troch členov, výkonný orgán strany musí mať najmenej deväť členov a najvyšší orgán strany musí mať najmenej 27 členov.

Je teda nad slnko jasnejšie, že všetci spoločne spáchali podvod na svojich voličoch. To znamená: v parlamente a vo vláde SR máme neplatne zvolené  politické subjekty. Teraz nám novinári nepíšu, koľko členov má OĽaNO. A nesprávne píšu aj o premiérovi Matovičovi ako o lídrovi OĽaNO. Matovič nie je líder OĽaNO. Predsa skratka jeho názvu politickej strany / hnutia je : OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA.

Podľa § 15 ods. 4, prvá veta  zákona č. 85/2005 Z. z.  o politických stranách hnutiach, ak sa strana zrušuje zlúčením s inou stranou, návrh na výmaz strany  z registra strán je povinný podať štatutárny orgán strany, ktorá sa zrušuje zlúčením.

Čo by sa stalo, keby o tom médiá písali? II. časť

Tým že došlo k zmene názvu politickej strany, potom nemôžu existovať ostatné tri politické strany samostatne. Neexistuje dôkaz, ktorým by na Ministerstve vnútra SR preukázali, že politické strany NOVA, KÚ, ZMENA ZDOLA boli zrušené.

V dejinách slovenského národa sme nemali vládu, ktorá by takto porušila zákon. Z právneho hľadiska, ak je porušený zákon, potom právne predpisy sú neplatné. Ak niečo neexistuje, potom to netreba dokazovať.

Igor Matovič si urobil z ľudí robotov alebo ľudia skáču ako Igor Matovič píska

 

Vážení, v neposlednom rade poslankyňa Anna Záborská, poslankyňa Jana Žitňanská, minister Ján Budaj sa stali spolupáchateľmi podvodu a šírenia zla. Toto je medzinárodná blamáž, to sme na Slovensku ešte nemali. 

Poslankyňa Anna Záborská sa stala spolupáchateľkou zla

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví dokazuje, že pácha trestný čin

19.05.2023

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Boj za spravodlivosťou pokračuje. Ako to už býva často si ani nevšimneme, že najťažšie sa k svojej pravde dostaneme práve tam, kde by sme si povedali, že tu krivda sa nikomu nemôže [...]

Úradnícka vláda nie je žiadna „výhra“

15.05.2023

Vážení študenti práva,(a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Už v minulom článku sme Vám priniesli informácie o tom, že za všetko zlé, čo tu od roku 1989 vzniklo, môžu okrem iného novinári na čele s ich šéfredaktormi. Exposlankyňa [...]

Exposlankyňa parlamentu zvyšuje právne vedomie novinárom

30.04.2023

Vážení študenti práva,(a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Dňa 1. mája 2015 som vo vysielaní rádia Lumen poďakovala pani redaktorke Márii Čigášovej za pozvanie do relácie UV hovor, kde som hovorila na deň patróna robotníkov sv. Jozefa o [...]

Čaputová, Globsec

Čaputová na Globsecu: Čas aj pravda sú na strane demokracie

29.05.2023 13:20

V Bratislave sa začala medzinárodná konferencia Globsec, ktorej témou bude najmä vojna na Ukrajine.

František Mikloško, miklosko kdh

František Mikloško: Slovenská politika sa rozpadá, musíme to zastaviť

29.05.2023 13:19

Z toho, ako si konzervativizmus uzurpovali extrémisti, má strach.

ódor

Pellegrini sa s premiérom stretne v pondelok, Heger v utorok

29.05.2023 12:50

Strana Smer sa taktiež na rokovaniach zúčastní.

UA Vojak / Vojna na UA / Bachmut / Delo /

Vojna medzi Ruskom a NATO je možná, vyhlásil náčelník českého generálneho štábu

29.05.2023 12:27

Aby sa tomuto scenáru zabránilo, je podľa Řehku potrebná zásadná príprava a odstrašenie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 181
Celková čítanosť: 4176564x
Priemerná čítanosť článkov: 23075x

Autor blogu

Kategórie