Založ si blog

Páni novinári, toto je medzinárodná blamáž, to sme na Slovensku ešte nemali

Tento článok zaznamenávame (IOÚP) ako odborný poznatok do knihy Zápisky z parlamentu a do Zborníka zo 6. medzinárodnej konferencie konanej v Bratislave (dňa 25. 11. 2020). LEBO niet pochybnosti a vošlo do histórie slovenského národa, politické hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO)  zaniklo dňa 20.11.2019. Toto si treba pripomínať pre zvyšovanie právneho vedomia občanov. NEBOJTE SA! 

Igor Matovič, to je kolosálny podvod v histórii

Poďme po poriadku: Ďakujeme pánu Geistovi, ktorý reagoval na predchádzajúci článok: „Kvázi strana OĽANO zanikla 20.11.2019. Vysvetlenie, stranu registroval Lipšic v rozpore so zákonom ako minister vnútra vlády Radičovej. Nespĺňala podmienky ani pred novelou zákona o politických stranách, zákon od začiatku vyžadoval stanovy strany, členskú základňu, evidenciu členskej základne a volené orgány strany na rôznych úrovniach riadenia strany a nespĺňa ich ani teraz. Strana sa premenovala a je zaregistrovaná pod iným názvom: OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA.

https://ives.minv.sk/rez/registre/pages/deta…Strany NOVA, KÚ a ZMENA ZDOLA majú dvojitú registráciu, čo je v rozpore so zákonom č. 85/2005 Z. z. o politických stranách a politických hnutiach.“

Do volieb išli ako jeden politický subjekt pod názvom OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, nie ako koalícia viacerých strán, tak ako to vyžaduje zákon u samostatne registrovaných strán.  NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA sú zaregistrovované na Ministerstve vnútra SR dvakrát raz spoločne s OĽANO a druhýkrát samostatne a to je volebný podvod par excellence.“

Čo by sa stalo, keby o tom médiá písali? II. časť

Ďalej: Okrem toho všetci spoločne porušili aj ustanovenie § 6 ods 6 zákona č.85/2005 Z.z. o politických stranách a politických hnutiach podľa ktorého: Orgánmi strany sú najmä najvyšší, výkonný, rozhodcovský a revízny orgán. Každý orgán strany okrem štatutárneho orgánu musí mať najmenej troch členov, výkonný orgán strany musí mať najmenej deväť členov a najvyšší orgán strany musí mať najmenej 27 členov.

Je teda nad slnko jasnejšie, že všetci spoločne spáchali podvod na svojich voličoch. To znamená: v parlamente a vo vláde SR máme neplatne zvolené  politické subjekty. Teraz nám novinári nepíšu, koľko členov má OĽaNO. A nesprávne píšu aj o premiérovi Matovičovi ako o lídrovi OĽaNO. Matovič nie je líder OĽaNO. Predsa skratka jeho názvu politickej strany / hnutia je : OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA.

Podľa § 15 ods. 4, prvá veta  zákona č. 85/2005 Z. z.  o politických stranách hnutiach, ak sa strana zrušuje zlúčením s inou stranou, návrh na výmaz strany  z registra strán je povinný podať štatutárny orgán strany, ktorá sa zrušuje zlúčením.

Čo by sa stalo, keby o tom médiá písali? II. časť

Tým že došlo k zmene názvu politickej strany, potom nemôžu existovať ostatné tri politické strany samostatne. Neexistuje dôkaz, ktorým by na Ministerstve vnútra SR preukázali, že politické strany NOVA, KÚ, ZMENA ZDOLA boli zrušené.

V dejinách slovenského národa sme nemali vládu, ktorá by takto porušila zákon. Z právneho hľadiska, ak je porušený zákon, potom právne predpisy sú neplatné. Ak niečo neexistuje, potom to netreba dokazovať.

Igor Matovič si urobil z ľudí robotov alebo ľudia skáču ako Igor Matovič píska

 

Vážení, v neposlednom rade poslankyňa Anna Záborská, poslankyňa Jana Žitňanská, minister Ján Budaj sa stali spolupáchateľmi podvodu a šírenia zla. Toto je medzinárodná blamáž, to sme na Slovensku ešte nemali. 

Poslankyňa Anna Záborská sa stala spolupáchateľkou zla

Email zo dňa 15. 11. 2012 od štátneho tajomníka Branislava Ondruša – sľub politickej strany SMER

18.06.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Nadväzujeme na minulé články: Koho nám novinári pošlú do Európskeho parlamentu? Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ? A hľa – máme po [...]

Koho nám novinári pošlú do Európskeho parlamentu?

03.06.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Už v minulom článku sme Vás informovali,že jedno médium sa našlo, aby zverejnilo, prečo blogeri píšu. Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ? Ale dnes Vám prinesiem úryvok z knihy [...]

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

SR Pohoda festival počasie búrky ukončenie predčasné TNX

Exprezidentku Čaputovú mrzí, že sa predčasne ukončila tohtoročná Pohoda, zraneným praje skoré uzdravenie

13.07.2024 14:09

Okrem toho ocenila desiatky príbehov pomoci, podpory a solidarity.

seniorka

Seniorka vyhodila z okna 15-tisíc eur. Nedôverujte neznámym ľuďom, vyzýva polícia

13.07.2024 14:05

Podvodník dôverčivú seniorku inštruoval, aby peniaze vložila do igelitovej tašky a odovzdala ich jeho známemu.

Fico, oslavy Cyrila a Metoda

Oslavy prijatia Deklarácie o zvrchovanosti budú v Starej Bystrici

13.07.2024 13:37

Podujatie, ktoré je pripomienkou prijatia Deklarácie o zvrchovanosti Slovenskej republiky dňa 17. júla 1992, sa koná pod záštitou predsedu vlády Fica.

Irán, voľby, Masúd Pezeškiján

Novozvolený iránsky prezident je pripravený na konštruktívny dialóg s EÚ

13.07.2024 13:28

Prezident vyzval na konštruktívne vzťahy so západnými krajinami a vyslovil sa za obnovenie jadrovej dohody.